PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Uwagi techniczne

To dział zamknięty dla Redaktorów POLITYKA.ORG.PL !!!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator, Redakcja

Yobel
Radny gminny
Radny gminny
Kontaktowanie:

Uwagi techniczne

Postautor: Yobel » 25 lutego 2006, 17:21

Witam redakcję

Mam do Was małą prośbę- kiedy czytam materiały przygotowane przez innych redaktorów, wyłapuję czasem błędy techniczne. Najczęstszym jest brak wyjustowywania tekstu, czyli wyrównywania do prawego boku. To powoduje zniechęcenie Czytelnika do tekstu, który może być dobry, ale jeśli zostanie brzydko podany, przestanie być postrzegany jako profesjonalny. Drugim błędem są literówki i braki spacji (te dwie uwagi dotyczą także mnie, zdaża mi się to). Kolejna sprawa to nie łączenie akapitów, między nimi znajdują się przerwy co skutecznie "rozciąga tekst" i każe Czytelnikom przewijać niepotrzebnie stronę. Ok, tekst na razie mamy nie aż tak długie, więc problem nie jest poważny- ale jest. I na koniec- brak akcentowania akapitów.

Zanim "zostawię w spokoju" tekst który napisałem, czytam go ponownie, robię poprawki techniczne i dopiero wtedy się wylogowuję. Zdaża mi się poprawiać Wasze teksty, nie ingerując oczywiście w ich zawartość merytoryczną, skupiając się na samych tylko błędach wynikających z zapominalstwa. Pilnujmy się sami i nawzajem, sprawdzajmy teksty kolegów i - być może wkrótce :wink: - koleżanek. Wtedy to wszystko będzie po prostu ładniej wyglądało.
http://ufo.internauci.pl

Po prostu profesjonaliści

Łukasz Naczas
Starosta
Starosta

Postautor: Łukasz Naczas » 25 lutego 2006, 18:53

Pozwolicz, że wypunktuje, ponieważ pokrywa się to z moimi spostrzeżeniami:

RADY DLA REDAKTORÓW:
:arrow: wyjustowanie tekstu od lewej do prawej (nie tylko pozostawiając do lewej)
:arrow: literówki
:arrow: uwaga na brak spacji !
:arrow: akapity na jedną linijkę (nie więcej) oraz ich stosowanie
:arrow: UWAGA - sprawdzajcie TEKSTY nie tylko swoje i poprawiajcie!!!
*http://www.wipi.pl - studio dźwiękowe, fotograficzne, filmowe i reklamowe **************************************

Yobel
Radny gminny
Radny gminny
Kontaktowanie:

Postautor: Yobel » 25 lutego 2006, 21:30

Zapomniałem o jeszcze jednej rzeczy:

:arrow: róbcie wyśrodkowanie podpisu przy dużych zdjęciach
http://ufo.internauci.pl

Po prostu profesjonaliści

Łukasz Naczas
Starosta
Starosta

Postautor: Łukasz Naczas » 26 lutego 2006, 09:01

ZDJĘCIA:

:arrow: Najpierw dodajecie zdjęcie w panelu Menagera Mediów (wybieracie sobie katalog_
:arrow: Potem już w pisanej wiadomości klikacie zakładę GRAFIKA
:arrow: Następnie szukacie zdjęcia, które się wam obok wyświetli i robicie DODAJ
:arrow: Pojawi się ono w ramce pod spodem i klikacie na nie, żeby podświetliło się
:arrow: Podświetlone zdjęcie oznaczacie parametrami na dole:
- Wyrównanie: do lewej
- Obramowanie: 1
- Podpis: xxxxxxxxxx (zależnie od fantazji)
- Położenie podpisu: Dół
- Wyrówanie podpisu: Środek
:arrow: Następnie klikacie na dole przycisk ZASTOSUJ (chwilke czekacie)
:arrow: NAJWAŻNIEJSZE - musicie w tekście po lewej (obojętnie czy w pierwszym czy drugim oknie tekstowym) wstawić znacze {mosimage} - w miejscu gdzie chcecie żeby pojawiło się zdjęcie - znaczek ten uzyskujecie najpierw ustawiając kursor tam, gdzie ma być zdjęcie, a następnie klikając po tym w KWIATEK z LITERKĄ "i" znajdujący się pomiedzy polami tekstowymi !!! Każde zdjęcie, które chcecie dodać zaznaczacie właśnie tym symbolem, a kolejność symboli to kolejność dodanych zdjęć!

:lol: :lol: :lol:

*http://www.wipi.pl - studio dźwiękowe, fotograficzne, filmowe i reklamowe **************************************

Wróć do „KOLEGIUM REDAKTORSKIE”