PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Palikot chce lansować się na Straży Miejskiej?

Były "Ruch Palikota". Co wyróżnia tę partię od innych? Program, skład i działalność. Napisz, co myślisz! Co jest w Twojej opinii złe, a co jest dobre. Wyraź to!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Moderator, Administrator, Super Moderator

11natinka11
Stażysta
Stażysta

Palikot chce lansować się na Straży Miejskiej?

Postautor: 11natinka11 » 11 grudnia 2012, 00:49

Ruch Palikota przedstawił kolejny dobry pomysł. Tym razem chce likwidacji instytucji Straży Miejskiej, która według niego jest „organizacją łupiecką”, zajmującą się łataniem gminnych budżetów poprzez stawianie fotoradarów czytaj więcej...

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 11 grudnia 2012, 09:32

O istnieniu straży miejskiej i gminnej powinny decydować poszczególne miasta i gminy.
,,Lepiej żeby mowa była lepsza od ciszy, lub milcz'' - Dionizos z Halikarnasu

Awatar użytkownika
johnek932
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: johnek932 » 11 grudnia 2012, 10:42

Straż miejska już od dawna nie powinna istnieć, przynajmniej u mnie w mieście nigdy nie reagują w odpowiednim czasie, jeśli już wylapują przestępców to są to przestępstwa typu picie piwa w parku

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 11 grudnia 2012, 11:10

Po pierwsze picie piwa w parku to nie przestępstwo tylko wykroczenie. A od łapania przestępców to jest policja.

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 11 grudnia 2012, 15:01

Ale policja również łapie ludzi za wykroczenia. Więc nie widzę powodu aby straż miejska miała istnieć.
Poskrobcie z wierzchu socjalistę a znajdziecie nazistę albo komunistę.

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 11 grudnia 2012, 16:21

Mój przepis na dobre wykorzystanie straży miejskiej/gminnej wedle procentowego podziału jej totalnych roboczogodzin:
- 75% fotoradary
- 10% inne czynności związane z drogownictwem
- 7,5% patrole porządkowe i interwencyjne
- 7,5% asekuracja lokalnych uroczystości oraz przemarszów i festynów

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 11 grudnia 2012, 16:29

100% zamykanie wariatów twojego pokroju którzy sądzą że fotoradary poprawiają bezpieczeństwo :lol:
Poskrobcie z wierzchu socjalistę a znajdziecie nazistę albo komunistę.

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 11 grudnia 2012, 16:43

Ale to nie jest tylko to, że tak sądzę, ale także takie są fakty. A na dodatek jeszcze są dobrym źródłem dochodów.

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 11 grudnia 2012, 16:57

Fakty są również takie że Top Gear udowodniło że w wielu przysadkach fotoradary pogarszają bezpieczeństwo. Nawet Tusk tam mówił do puki nie zgłupiał.

A na dodatek jeszcze są dobrym źródłem dochodów.

I to właśnie trzeba zlikwidować. Są przede wszystkim tak ustawiane aby generowały dochód więc jest to sprzeczne z tym, aby poprawiały bezpieczeństwo. Pieniądze z fotoradarów muszą iść wyłącznie na drogi, ew na leczenie ofiar wypadków a nie na gminne fanaberie.

Awatar użytkownika
MatiZ
Senator
Senator

Postautor: MatiZ » 11 grudnia 2012, 18:56

Radary wcale nie poprawiają bezpieczeństwa - wymuszają na kierowcy niepłynną jazdę w strachu przed mandatem na trasach na których zwyczajnie nie są potrzebne (np. za Łodzią na Katowice). Była sprawa, że cała rodzina poszła sześć stóp pod ziemię bo ojciec, jadąc płynnie i bezpiecznie, na widok radaru zahamował i stracił panowanie nad autem.
Błąd dzielenia przez ogórek - Zainstaluj Wszechświat ponownie.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 11 grudnia 2012, 19:39

MatiZ pisze: na widok radaru zahamował i stracił panowanie nad autem.

Bo? Zesrał się ze strachu?
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 11 grudnia 2012, 19:51

Sam widziałem takie zachowania na drogach. Odnoszę wrażenie, że niektórzy kierowcy nie pamiętają jaki próg ograniczenia panuje na danym odcinku drogi. Zwyczajnie przegapiają znaki drogowe, a fotoradar nagle podnosi u nich ciśnienie krwi. I wtedy pojawia się pytanie, do ilu trzeba zwolnić, by nie zrobić sobie zdjęcia?

Wkurzające jest, że to "przeoczenie" może powodować obniżenie prędkości jazdy grubo poniżej ograniczenia także za krzyżówką i długi sznur pojazdów za maruderem.

Awatar użytkownika
Kuba
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Kuba » 11 grudnia 2012, 19:56

Ja nie jestem przeciwnikiem fotoradarów - niech będą stawiane w miejscach, w których dochodzi do wypadków. A tak nie jest.
Polacy jako Słowianie przez setki lat za naturalne środowisko zamieszkania mieli puszcze, łąki, lasy. Chęć likwidowania większej ilości ogródków działkowych równa się zamachowi na wartości narodowe.

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 11 grudnia 2012, 19:59

Były na tym forum przytaczane dane - z UE w temacie wypadki drogowe, wg. których obniżenie prędkości maksymalnej o 10km/h przyczyniło się do zmniejszenia liczby wypadków.

Fotoradary z założenia mają pilnować przestrzegania tego prawa - i dobrze użyte na pewno nie są pomysłem złym.

Władza nie patrzy na to "czyja wina" - tylko chce mieć jak najmniej trupów na drogach, bo trup to podatnik, żywiciel rodziny nie rzadko.

Reperowanie gminnych budżetów to odrębna patologia - od zasadniczego fenomenu fotoradaru.
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
Kuba
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Kuba » 11 grudnia 2012, 20:02

Lolek00 pisze: Fotoradary z założenia mają pilnować przestrzegania tego prawa - i dobrze użyte na pewno nie są pomysłem złym.

No właśnie. Tylko, że nagminnie są źle używane. Są nakierowane na zarabianie pieniędzy a nie poprawę bezpieczeństwa. Mogę podać wiele przykładów z mojej okolicy miejsc, w których radar powinien stać a nie stoi, oraz miejsc gdzie jest po prostu bardzo bezpiecznie, a radar jest tylko po to bo tam łatwo zarobić.
Polacy jako Słowianie przez setki lat za naturalne środowisko zamieszkania mieli puszcze, łąki, lasy. Chęć likwidowania większej ilości ogródków działkowych równa się zamachowi na wartości narodowe.

Wróć do „Twój Ruch”