PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Nowicka przyjęła 40 tys. zł.

Były "Ruch Palikota". Co wyróżnia tę partię od innych? Program, skład i działalność. Napisz, co myślisz! Co jest w Twojej opinii złe, a co jest dobre. Wyraź to!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Moderator, Administrator, Super Moderator

pushq
Stażysta
Stażysta

Postautor: pushq » 04 marca 2013, 14:41

No to właśnie chyba jak łoś policzy, to mu takie coś wyjdzie ;)

Chyba nigdy w życiu nie otwierałeś własnej firmy i nie wiesz jak to działa. Jakie małe składki, złodziejski ZUS i NFZ wystarczą, żeby spokojnie kilkukrotnie przewyższyć zarobki w pierwszych miesiącach (chyba, że Ty otwierasz firmę, która od pierwszego dnia sama się utrzymuje). Że już nie wspomnę o kosztach, które się ponosi jak się chce zatrudnić własnego pracownika - to już lepiej dymać samemu (Również ZUS i NFZ, Fundusz Pracowniczy, i jeszcze wiele składowych).

Dotację można uzyskać na sprzęt lub wyposażenie - uważasz to za dochód? Nie sądzę, żeby kupione szafki i spinacze zagwarantowały Ci utrzymanie się na rynku. Co komu po dotacji, skoro nie może sobie poradzić z kosztami prowadzenia przedsiębiorstwa.

I jeżeli dla Ciebie zmuszanie ludzi do korzystania z usług których nie chcą to NIE jest socjalizm, to ja się nie dziwię, że w tym kraju jest jak jest. Jeżeli zakaz wygłaszania poglądów innych niż lewackie to nie jest socjalizm, jeżeli w czasie kryzysu pensje kierowników, zarządców podmiotów administracji państwowej są z kosmosu, jak również polityków, a wszystko to z publicznych pieniędzy a ludzie ledwo wiążą koniec z końcem to też nie jest socjalizm, to ja nie wiem co nim jest. Nie wspomnę już nawet o armii urzędników, którzy decydują co mam a czego nie mam prawa zrobić ze swoją własnością.

EDIT!!
P.S. Ciekawe gdzie w Polsce istnieją firmy, w których nic nie robiąc zarabia się pięciocyfrową sumkę. Podaj adres, z chęcią się tam zatrudnię.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 04 marca 2013, 15:05

Przez pierwsze 2 lata ZUS + NFZ to niecałe 300 PLN miesięcznie, to dużo?
Reszta podatków zależy od przychodów.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

pushq
Stażysta
Stażysta

Postautor: pushq » 04 marca 2013, 15:13

300 PLN to mało, jeżeli dopiero pojawiasz się na runku?
Po drugie nie chodzi o to, czy mało czy dużo. Pojawia się pytanie - dlaczego w ogóle mam je płacić?

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 04 marca 2013, 15:42

pushq pisze:300 PLN to mało, jeżeli dopiero pojawiasz się na runku?

No raczej mało. Oczywiście więcej jak 200 PLN ale za to dużo mniej jak 1000 PLN.

pushq pisze:Po drugie nie chodzi o to, czy mało czy dużo. Pojawia się pytanie - dlaczego w ogóle mam je płacić?

Aby jak sobie złamiesz kulasa, założyli ci gips za darmochę. No i na emeryturę, jaka by nie była.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 04 marca 2013, 15:52

No pisałem kiedyś że mój koleś co robi w branży części samochodowych obliczał ile by zarabiał gdyby przeszedł na legal, no i wyszło że obecnie zarobi jakieś 2500-3000, po przejściu na pełen legal, spowiadania się z każdej sprzedanej części zarobiłby na czysto około 0 zł.
To jest własnie skala absurdu.

Ja nie mogę zrozumieć dlaczego przedsiębiorca który jest w stanie zarobić sobie np 1600 zł(2 emerytury jakby nie patrzeć) ma bulić samych składek 1000 zł, to jest zarzynanie przedsiębiorczości w zarodku.

A dotacje na sprzęt biurowy powodują że firmy zakładają ludzie którzy się połakomią na sprzęt biurowy.

Suma sumarum 50-80 proc firm pada w pierwszych 2 latach działalności.

[ Dodano: Pon 04 Mar, 2013 ]
Worek pisze:Aby jak sobie złamiesz kulasa, założyli ci gips za darmochę. No i na emeryturę, jaka by nie była.

Tyle że jeśli ktoś pracuje na etat/pól etatu i opłaca już zdrowotne to z racji działalności musi opłacać ...2 raz.
Natomiast jeśli ktoś robi np na pół etatu za mniej niż minimalną płaci też podwójny ZUS

http://annasawczuk.wordpress.com/2010/1 ... na-etacie/

pushq
Stażysta
Stażysta

Postautor: pushq » 04 marca 2013, 16:13

Worek pisze:pushq napisał/a:
Po drugie nie chodzi o to, czy mało czy dużo. Pojawia się pytanie - dlaczego w ogóle mam je płacić?

Aby jak sobie złamiesz kulasa, założyli ci gips za darmochę. No i na emeryturę, jaka by nie była.

To debilizm i socjalizm w czystej postaci. Ja nie chce skladek na nfz. Ja chce, zeby mi panstwo zostawilo te pieniadze w spokoju, a jak sobie zlamie noge to pojde do lekarza i sam sobie za to zaplace. I wyjde na tym o wiele lepiej. Ewentualnie, jezeli jestem zwolennikiem ubezpieczen, to ubezpiecze sie we wlasnym zakresie. Na emeryturę? Proszę Cię, polowy pieniedzy ktore odloze na emeryture nie dostane spowrotem. Moglbym odkladac miesiecznie polowe mniej kasy i miec wieksza emeryture, chociazby skladujac ja sobie na konto oszczednosciowe. Ewentualnie moga mnie utrzymywac dzieci, jezeli ja i one sobie tego zyczymy.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 04 marca 2013, 16:41

Temat był wałkowany do usrania.
Możemy wrócić do dyskusji na ten temat w odpowiednich wątkach. Ten jest o czymś kompletnie innym.

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 04 marca 2013, 18:43

Jeny! Jak ja nie lubię tego cytowania selektywnego. Jeden niewłaściwy klawisz i wszystko znika... Teraz króciutko.

- Jakie wysokie składki na starcie firmy? Przez dwa lata opłaca się składki pomniejszone chodź jeśli się chce można i opłacać pełną składkę.
Przy względnie wyższych przychodach będzie większy podatek do US.

pushq pisze:Jakie małe składki, złodziejski ZUS i NFZ wystarczą, żeby spokojnie kilkukrotnie przewyższyć zarobki w pierwszych miesiącach (chyba, że Ty otwierasz firmę, która od pierwszego dnia sama się utrzymuje).
Proponuję przyjrzeć się tej stronie (dla nowych małych firm): http://www.zus.pl/default.asp?id=35&p=1

Łącznie jakieś 415 zł miesięcznie przez 2 lata.

pushq pisze:Nie wspomnę już nawet o armii urzędników, którzy decydują co mam a czego nie mam prawa zrobić ze swoją własnością.
Swoją własność wypracowałeś w tym "socjalistycznym" systemie i wyceniasz w "socjalistycznej" walucie.

300 PLN to mało, jeżeli dopiero pojawiasz się na runku?
Zanim zaczniesz zakładać biznes zrób jego plan.

pushq pisze:Pojawia się pytanie - dlaczego w ogóle mam je płacić?
Żyjesz w tym "socjalistycznym" państwie, albo tu przyjechałeś, to musisz przestrzegać tych reguł, wypracowanych przez ostatnie 2 dekady - w drodze kompromisu społecznego i wielu tarć. Zresztą nadal są spore tarcia. Płacisz za to z czego korzystasz świadomie lub nieświadomie, czasem związek ten jest bezpośredni a czasem pośredni.

pushq pisze: Ja nie chce skladek na nfz. Ja chce, zeby mi panstwo zostawilo te pieniadze w spokoju, a jak sobie zlamie noge to pojde do lekarza i sam sobie za to zaplace.
Wyobraź sobie, że tak postąpiło by 70% Polaków. Wtedy zwolnienia lekarzy, pielęgniarek, obsługi technicznej,... Ceny usług lekarskich gwałtownie wzrosną. Nie wspomnę o perturbacjach w systemie gospodarczym - spadek konsumpcji, wzrost bezrobocia. Czy wtedy byłoby stać Polaków na usługi medyczne prywatne?

pushq pisze:Proszę Cię, polowy pieniedzy ktore odloze na emeryture nie dostane spowrotem. Moglbym odkladac miesiecznie polowe mniej kasy i miec wieksza emeryture, chociazby skladujac ja sobie na konto oszczednosciowe.
Przejrzyj ten temat (wiele różnych wątków emerytalnych, czasem ciekawych): http://www.forum.polityka.org.pl/viewtopic.php?t=5728

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: marcinsz » 04 marca 2013, 18:44

pushq pisze:Chyba nigdy w życiu nie otwierałeś własnej firmy i nie wiesz jak to działa. Jakie małe składki, złodziejski ZUS i NFZ wystarczą, żeby spokojnie kilkukrotnie przewyższyć zarobki w pierwszych miesiącach (chyba, że Ty otwierasz firmę, która od pierwszego dnia sama się utrzymuje).

Otwierałem sam i pomagałem otwierać innym. Mam wystarczające w tym doświadczenie aby się wypowiadać.

Jeżeli ktoś przejmuje się kwotą lekko ponad 400zł (Worek - obecnie tyle wychodzi obniżony ZUS) to nie powinien się w ogóle za to brać.

Myślisz sobie że przy prowadzeniu firmy koszt 400zł ma jakieś większe znaczenie i to jedyny koszt?? Masz płacić jeszcze za prąd, telefon, materiały, czynsze i wiele innych rzeczy które NALEŻY wziąć pod uwagę i płacić od pierwszego dnia prowadzenia działalności.

Te 400zł to Twoje między innymi ubezpieczenie zdrowotne i jęczysz że nie stać Cię tego płacić a stać Cię będzie płacić tysiące jak nie daj boże coś Ci się w tym czasie stanie??

Pokaż mi człowieku ubezpieczenie prywatne które w tej kwocie gwarantować będzie Ci odpłatność, pokrycie kosztów w takim stopniu jak ubezpieczenie państwowe. Pokaż cwaniaku!

Ale nie..... jęczysz tu że jakiś socjal w tym państwie się uprawia a tu patrz! Chce aby ktoś inny za niego płacił! No niedowiary! Bo samodzielnie to Ty możesz sobie w nosie podłubać a nie płacić.

pushq pisze:Dotację można uzyskać na sprzęt lub wyposażenie - uważasz to za dochód?

Szkoda gadać... matematyka była widać problemem.

pushq pisze:I jeżeli dla Ciebie zmuszanie ludzi do korzystania z usług których nie chcą to NIE jest socjalizm, to ja się nie dziwię, że w tym kraju jest jak jest.

No i patrz!

Rozumiem że obowiązkowego ubezpieczenia nie chcesz.

Kto ma za Ciebie płacić w razie draki? Aha... założysz sobie że nic nie może się stać prawda? .... po raz drugi - niedowiary!

pushq pisze: Jeżeli zakaz wygłaszania poglądów innych niż lewackie to nie jest socjalizm, jeżeli w czasie kryzysu pensje kierowników, zarządców podmiotów administracji państwowej są z kosmosu, jak również polityków, a wszystko to z publicznych pieniędzy a ludzie ledwo wiążą koniec z końcem to też nie jest socjalizm, to ja nie wiem co nim jest. Nie wspomnę już nawet o armii urzędników, którzy decydują co mam a czego nie mam prawa zrobić ze swoją własnością.

To nie ma nic wspólnego z socjalizmem :mrgreen: :mrgreen:

pushq pisze:P.S. Ciekawe gdzie w Polsce istnieją firmy, w których nic nie robiąc zarabia się pięciocyfrową sumkę. Podaj adres, z chęcią się tam zatrudnię.

No ciężko kumaty jesteś poprostu :)

Adi pisze:No pisałem kiedyś że mój koleś co robi w branży części samochodowych obliczał ile by zarabiał gdyby przeszedł na legal, no i wyszło że obecnie zarobi jakieś 2500-3000, po przejściu na pełen legal, spowiadania się z każdej sprzedanej części zarobiłby na czysto około 0 zł.
To jest własnie skala absurdu.

Oczywiście że to absurd. Bo zasłyszane bzdury opowiadasz.

Suma sumarum 50-80 proc firm pada w pierwszych 2 latach działalności.

po pierwsze źródło a po drugie fakt - jeśli firmy zakładają osły.

[ Dodano: Pon 04 Mar, 2013 ]
Paw pisze:Cytat:
- Jakie wysokie składki na starcie firmy? Przez dwa lata opłaca się składki pomniejszone chodź jeśli się chce można i opłacać pełną składkę.
Przy względnie wyższych przychodach będzie większy podatek do US.

Ja mówię o OBOWIĄZKOWYCH składkach na ZUS a nie do US. Do US płacisz jak zarabiasz i nie ma to nic wspólnego z czasem prowadzenia działalności.

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 04 marca 2013, 18:53

Ja mówię o OBOWIĄZKOWYCH składkach na ZUS a nie do US. Do US płacisz jak zarabiasz i nie ma to nic wspólnego z czasem prowadzenia działalności.
Ja pisałem o przypadku, gdy zarobisz nieco więcej (nie liczyłem o ile więcej), to przy obniżonym obowiązkowym ZUS-ie pojawi się nadwyżka - zaliczka do US (dla formy opodatkowania na zasadach ogólnych), która maleje, bądź znika, po dwóch latach, gdy zaczniesz płacić nieobniżony obowiązkowy ZUS. Przerabiałem to.

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: marcinsz » 04 marca 2013, 19:00

PAW pisze:Ja pisałem o przypadku, gdy zarobisz nieco więcej (nie liczyłem o ile więcej), to przy obniżonym obowiązkowym ZUS-ie pojawi się nadwyżka - zaliczka do US (dla formy opodatkowania na zasadach ogólnych), która maleje, bądź znika, po dwóch latach, gdy zaczniesz płacić nieobniżony obowiązkowy ZUS. Przerabiałem to.

Tak ale...

NIE MA TO ŻADNEGO ZNACZENIA!

Naturalnie że płacąc mniejszy ZUS poprostu więcej zarobisz.

Opłaty ZUS są kosztem.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 04 marca 2013, 19:08

eeee chyba nie są kosztem.
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 04 marca 2013, 19:11

Dla tych, którzy optymalizują swoje koszty (czy raczej odpływy z przychodu), wybór opodatkowania ma znaczenie. Mi się opłaciło na starcie.

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: marcinsz » 04 marca 2013, 19:23

eeee chyba nie są kosztem.

http://www.bizin.pl/Niezbednik-przedsie ... zliczania/

Dla tych, którzy optymalizują swoje koszty (czy raczej odpływy z przychodu), wybór opodatkowania ma znaczenie. Mi się opłaciło na starcie.

No tak.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 04 marca 2013, 19:32

Nazgul pisze:eeee chyba nie są kosztem.

Zdrowotną odliczasz od podatku (nie w całości), a społeczne od przychodu.

Wróć do „Twój Ruch”