PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .


Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

RPP i prawa wyborcze od 16 roku życia ?

Były "Ruch Palikota". Co wyróżnia tę partię od innych? Program, skład i działalność. Napisz, co myślisz! Co jest w Twojej opinii złe, a co jest dobre. Wyraź to!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
fan_kata
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki
Posty: 360
Rejestracja: 06 grudnia 2012, 19:09
Lokalizacja: jg

RPP i prawa wyborcze od 16 roku życia ?

Postautor: fan_kata » 18 marca 2013, 18:36

takie rozwiązanie byłoby zapewne na rękę niektórym polskim partiom... wtedy to oddajemy głos do decydowania w sprawach państwa grupie wiekowej, której głównym problemem jest małe kieszonkowe i nielegalna marichuana... grupie, która w zdecydowanej większości nie potrafi zdefiniować zwrotów typu dochód netto... dochody i wydatki budżetowe czy też nie interesuje się w ogóle życiem politycznym... no wymarzona sytuacja dla populistów jadących na młodzieżowych sloganach, które dla każdego dorosłego byłyby przygłupie... takie posunięcie zapewne polepszyłoby notowania palikota na polskiej scenie politycznej... jaki jeszcze genialny pomysł wypłynie od tego filozofa polskiej polityki...

oddawać decyzję dotyczącą politycznych losów państwa komuś kto w najmniejszym stopniu poza wyjątkami nie interesuje się polityką i kogo cechuje młodzieńcza naiwność i niedoświadczenie życiowe... bo mówimy o licznej grupie 16-18latków... naprawdę dobry pomysł... dla polityków, którzy zdają sobie sprawę, że starsi wyborcy nie nabiorą się już na ich szajs...

Awatar użytkownika
Kuba
Marszałek województwa
Marszałek województwa
Posty: 1248
Rejestracja: 22 lipca 2012, 19:37
Lokalizacja: ZGR

Postautor: Kuba » 18 marca 2013, 18:42

Hehe Korwin by wrócił do Sejmu.
Polacy jako Słowianie przez setki lat za naturalne środowisko zamieszkania mieli puszcze, łąki, lasy. Chęć likwidowania większej ilości ogródków działkowych równa się zamachowi na wartości narodowe.

Atylla
Minister
Minister
Posty: 3293
Rejestracja: 24 stycznia 2013, 17:34
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postautor: Atylla » 18 marca 2013, 18:56

wtedy to oddajemy głos do decydowania w sprawach państwa grupie wiekowej, której głównym problemem jest małe kieszonkowe i nielegalna marichuana... grupie, która w zdecydowanej większości nie potrafi zdefiniować zwrotów typu dochód netto... dochody i wydatki budżetowe czy też nie interesuje się w ogóle życiem politycznym... no wymarzona sytuacja dla populistów jadących na młodzieżowych sloganach, które dla każdego dorosłego byłyby przygłupie... takie posunięcie zapewne polepszyłoby notowania palikota na polskiej scenie politycznej... jaki jeszcze genialny pomysł wypłynie od tego filozofa polskiej polityki...

Obecnie prawa wyborcze mają osoby powyżej 70 roku życia czyli ludzi którzy również nic nie potrafią po za słuchaniem RM i odmawianiem zdrowaśek i głosuja na PIS. W dodatku nie mają znaczenia dla gospodarki kraju. Trzeba pamietać że Ci młodzi ludzie będą w przyszłości pracować, i większość ważnych decyzji jest długoterminowa (czyt. konsekwencje nastapią w ciągu 5-15 lat). więc jest to bardziej uzasadnione niż w przypadku głosu dla 70 latków.

której głównym problemem jest małe kieszonkowe i nielegalna marichuana..

To jest problem nas wszystkich. Na walkę z marihuaną idą miliony, mamy najbardziej restrykcyjne prawo w UE i mamy największy wzrost palaczy trawki. W imie idiotycznych zasad skazujemy ludzi za nic. Skazanie za 5 g trawy to taki sam idiotyzm jak skazanie człowieka posiadającego litr spirytusu albo 5 kg cukru (te dwie rzeczy są o wiele bardziej trujące od marihuany)

że starsi wyborcy nie nabiorą się już na ich szajs...

No własnie staruchy głosują na PIS i innych populistycznych oszołomów.

Hehe Korwin by wrócił do Sejmu.

Z tego co kojarze to Korwin ma największe poparcie wśród mężczyzn 25-35 lat.
"Nie daj się naprawiać hałastrze cienkoszyich, łysiejących wodzów. Nie proś, nie melduj, nie awanturuj się, nie ukorz, nie płaszcz, nie pełzaj."

Lolek00
Moderator
Moderator
Posty: 9325
Rejestracja: 26 lipca 2009, 16:14
Lokalizacja: woj. śląskie

Postautor: Lolek00 » 18 marca 2013, 19:11

Ciekaw jestem dlaczego wg. RPP teraz nie jest dobrze, na ich stronce dużo nie ma na temat. No ale program RPP ewoluuje dość spontanicznie :lol:
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister
Posty: 3993
Rejestracja: 01 listopada 2012, 20:05
Lokalizacja: Z daleka

Postautor: mateuszjkl » 18 marca 2013, 19:17

Hehe Korwin by wrócił do Sejmu.


Nie sądzę.
Jaki 16 latek o takim korwinie słyszał ? Z internetu ? No dobra jakiś % na pewno i może jak posłuchali to podzielają jego zdanie , ale to jest bardzo niski % . Bo mało ludzi w takim wieku interesuje się polityką. O tam takie głupoty " legalizacja " itp. to wiadomo że Palikot i Palikot i na nich dawaliby głosy. Wywodów politycznych to nawet nie słuchają w necie , ew. w TV kątem ucha , ale tam Korwin jest niezwykle rzadko :).

Pomysł głosowania od 16 lat jest według mnie głupi. 18 to myślę że wraz mało , no ale cóż. Tak 21 byłoby w porządku. Człowiek wtedy zaczyna już podejmować pracę , widzi co ma się na rzeczy , zaczyna się interesować tym. No dobra nawet te 20 mogłoby być.

Awatar użytkownika
fan_kata
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki
Posty: 360
Rejestracja: 06 grudnia 2012, 19:09
Lokalizacja: jg

Postautor: fan_kata » 18 marca 2013, 19:26

Atylla pisze: Obecnie prawa wyborcze mają osoby powyżej 70 roku życia czyli ludzi którzy również nic nie potrafią po za słuchaniem RM i odmawianiem zdrowaśek i głosuja na PIS. W dodatku nie mają znaczenia dla gospodarki kraju. Trzeba pamietać że Ci młodzi ludzie będą w przyszłości pracować, i większość ważnych decyzji jest długoterminowa (czyt. konsekwencje nastapią w ciągu 5-15 lat). więc jest to bardziej uzasadnione niż w przypadku głosu dla 70 latków.
chociaż zgodzę się z tobą, że osoby starsze też w wielu przypadkach nie mają pojęcia co się obecnie w polityce dzieje.... to jednak zmniejszanie wieku wyborców w tym przypadku traktuję jak chrzest, który serwowany jest noworodkom... co potępiam całkowicie... a ze względu na doświadczenie życiowe wolałbym już jednak aby głosowali staruszkowie niż oseski społeczne nie mające rozeznania ani doświadczenia ani w wielu wypadkach odpowiedniej wiedzy... na kogo potem będą oni zrzucać winę, że wykorzystano ich niedoświadczenie i pozwolono im decydować w momencie, kiedy nie byli jeszcze na to gotowi... na kogo zrzucana będzie wina gdy ta decyzja okaże się zła w długoterminowym okresie... do czego w wielu przypadkach dojdziemy i my i oni po paru latach...
Atylla pisze: No własnie staruchy głosują na PIS i innych populistycznych oszołomów.
to co powiesz o wyborcach platformy, która przedyndała Polskę w ciągu dwóch kadencji... prawda jest taka, że z obecną ordynacją wyborczą wszyscy jesteśmy robieni w balona... bo politycy po wygranej zasiadają do swoich prywatnych najczęściej interesów i zaczynają korzystać z tak lubianych przez nich przywilejów....

Atylla
Minister
Minister
Posty: 3293
Rejestracja: 24 stycznia 2013, 17:34
Lokalizacja: Kołobrzeg

Postautor: Atylla » 18 marca 2013, 19:40

to co powiesz o wyborcach platformy,

No przecież piszę że na innych populistycznych oszołomów, ludzie ręcę opadają wam trzeba 10 razy to samo powtarzać.

co potępiam całkowicie... a ze względu na doświadczenie życiowe wolałbym już jednak aby głosowali staruszkowie niż oseski społeczne nie mające rozeznania ani doświadczenia ani w wielu wypadkach odpowiedniej wiedzy... na kogo potem będą oni zrzucać winę, że wykorzystano ich niedoświadczenie i pozwolono im decydować w momencie, kiedy nie byli jeszcze na to gotowi... na kogo zrzucana będzie wina gdy ta decyzja okaże się zła w długoterminowym okresie... do czego w wielu przypadkach dojdziemy i my i oni po paru latach...

Ja nie jestem jakimś wielkim teoretykiem i zwolennikiem demokracji ale uważam że prawo głosu powinni mieć tylko osoby w wieku produkcyjnym.
"Nie daj się naprawiać hałastrze cienkoszyich, łysiejących wodzów. Nie proś, nie melduj, nie awanturuj się, nie ukorz, nie płaszcz, nie pełzaj."

Polak
Radny gminny
Radny gminny
Posty: 45
Rejestracja: 21 marca 2013, 23:18
Lokalizacja: Jura

Postautor: Polak » 22 marca 2013, 00:01

Jestem przeciwnikiem prawa głosu dla 16 latków. Uważam też, że o kompetencjach wyborczych nie decydują liczby na metryce. Mówił ktoś 21 lat, może 20... Powiem tak: można mieć i 30 lat a nawet 40 i produkować, być pracownikiem itd. a nie mieć pojęcia o polityce! Można mieć 19 lat zdać maturę z WoSu i wiedzieć, przynajmniej powierzchownie, "jak to działa".
Może zamiast zastanawiać się nad wiekiem zastanówmy się nad ograniczeniem praw dla nielicznych? Wiem że to złe rozwiązanie i nie realne dlatego trzeba edukować młodych tak aby Ci "nieliczni" byli bardzo liczni i nie trzeba było ich ograniczać...

(wiem że zagmatwałem ale mam nadzieję że ktoś mnie zrozumie :P )

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Posty: 12231
Rejestracja: 14 września 2004, 13:11
Lokalizacja: Toruń
Płeć: Mężczyzna
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 22 marca 2013, 08:23

Polak pisze:Może zamiast zastanawiać się nad wiekiem zastanówmy się nad ograniczeniem praw dla nielicznych? Wiem że to złe rozwiązanie i nie realne dlatego trzeba edukować młodych tak aby Ci "nieliczni" byli bardzo liczni i nie trzeba było ich ograniczać...


Było. I był ciekawy system premiowy. Wszystko w PRL. Przy wydawaniu paszportu i wielu innych okazjach sprawdzano m. in. udział w wyborach. I to nie było takie głupie.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Polak
Radny gminny
Radny gminny
Posty: 45
Rejestracja: 21 marca 2013, 23:18
Lokalizacja: Jura

Postautor: Polak » 22 marca 2013, 11:34

demokracja sama w sobie jest idiotyczna, ale nie ma nic lepszego więc niech już będzie. Tylko niech głosują ludzie którzy mają elementarne podstawy wiedzy. Mówienie "musisz iść na wybory, obywatelski obowiązek itd." jest głupie bo zamiast profesorów wybierają blokersi, menele, emigranci itd...

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Posty: 12231
Rejestracja: 14 września 2004, 13:11
Lokalizacja: Toruń
Płeć: Mężczyzna
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 22 marca 2013, 12:10

Oni tez mają swoje interesy. I jak pozbawisz ich prawa głosu to promowane będą rozwiązania dobre wyłącznie dla "profesorów". Reszcie zostanie bunt na ulicy.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.

Gonzalez Suarez

Polak
Radny gminny
Radny gminny
Posty: 45
Rejestracja: 21 marca 2013, 23:18
Lokalizacja: Jura

Postautor: Polak » 22 marca 2013, 12:29

Oni tez mają swoje interesy

przedszkolaki też mają, dzieci nie narodzone też, no i umysłowo chorzy również maja jakieś interesy. Czy to oznacza że mamy dać prawo wyboru wszystkim, którzy żyją na tym łez padole?

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier
Posty: 9084
Rejestracja: 03 sierpnia 2012, 16:43
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Adi » 22 marca 2013, 12:53

Polak pisze:
Oni tez mają swoje interesy

przedszkolaki też mają, dzieci nie narodzone też, no i umysłowo chorzy również maja jakieś interesy. Czy to oznacza że mamy dać prawo wyboru wszystkim, którzy żyją na tym łez padole?


To lepiej od razu przyznać że ta cała demokracja to farsa:)

Polak
Radny gminny
Radny gminny
Posty: 45
Rejestracja: 21 marca 2013, 23:18
Lokalizacja: Jura

Postautor: Polak » 22 marca 2013, 12:58

tak też napisałem :P
.Polak pisze:demokracja sama w sobie jest idiotyczna

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier
Posty: 9084
Rejestracja: 03 sierpnia 2012, 16:43
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Adi » 22 marca 2013, 13:09

W końcu to dyktat idiotów których jest najwięcej.


Wróć do „Twój Ruch”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość