PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

RPP i prawa wyborcze od 16 roku życia ?

Były "Ruch Palikota". Co wyróżnia tę partię od innych? Program, skład i działalność. Napisz, co myślisz! Co jest w Twojej opinii złe, a co jest dobre. Wyraź to!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Moderator, Administrator, Super Moderator

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 22 marca 2013, 13:30

A ja tam jestem gorącym orędownikiem demokracji.

System większościowy + prezydencki. I można jechać. Proporcjonalny i parlamentarny to kicha.
Vivat et res publica et qui, illam regit

Polak
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Polak » 22 marca 2013, 13:36

prezydencki z JOWami ? to też tylko jedna z form systemu w którym 2 idiotów to więcej od jednego geniusza... Demokracja jest głupia w swej istocie ale nie znam lepszego rozwiązania. Chodzi o uświadomienie tego sobie...

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 22 marca 2013, 13:45

Jeżeli demokracja jest głupia, i nie znasz niczego lepszego - to wychodzi na to że jesteś głupszy od niej :wink: Nie koniecznie z JOWami. Element demokratyczny jest niezbędny. Inaczej nikt nie uzna władzy.

Swoją drogą Polak, na swojej stronie piszesz o społeczeństwie obywatelskim, siedzisz w jakiejś radzie dzielnicy - a takie sp. obywatelskie - też musi być oparte na demokracji, cała jego koncepcja etc.

Kiedy protestowaliście przeciwko posunięciom władzy - też mogliście być idiotami których głos jest ważniejszy bo jest ich 2 a nie 1. Pomyślałeś o tym? Czy wychodzisz z założenia że zawsze masz rację i jesteś nieomylny?

Polak
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Polak » 22 marca 2013, 13:55

Nie jestem nieomylny! Uważam, że demokracja jest najlepsza, bowiem monarchie i systemy autorytarne groziły prześladowaniem ludzi mających inne zdanie niż władza- władca miał monopol na prawdę.

Ja tylko pragnę zauważyć, że głos większości nie zawsze oznacza że coś jest lepsze. Gdyby wszyscy głosujący ludzie rozumieli programy swoich kandydatów byłoby idealnie :)

Lolek00 nazwałeś mnie głupcem więc podaj inne rozwiązanie :P

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 22 marca 2013, 13:59

Polak pisze:Lolek00 nazwałeś mnie głupcem więc podaj inne rozwiązanie :P
No dla mnie lepszym jest odrzucenie systemu proporcjonalnego czyli zmiana ordynacji - i nie nazwałem Cię głupcem tylko tam coś tam tylko" :wink: :cool:

Polak pisze:Ja tylko pragnę zauważyć, że głos większości nie zawsze oznacza że coś jest lepsze.
Z całą pewnością. Ale jak społeczeństwo się uprze żeby iść pod górę to rady nie ma.
Polak pisze:Gdyby wszyscy głosujący ludzie rozumieli programy swoich kandydatów byłoby idealnie
Biorąc pod uwagę fakt że te programy to wyolbrzymiona materiały marketingowe - tylko bardziej wrafinowane, które politycy realizują na pół gwizdka...

Polak
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Polak » 22 marca 2013, 14:05

W sumie też jakieś rozwiązanie. Fajnie by było jednak gdyby wyborcy byli świadomi swoich decyzji i nie chcieli pod tą górę iść :)

PS odrzucenie systemu proporcjonalnego to nadal demokracja więc skoro nie znasz nic lepszego to też jesteś głupcem 1:1 :P

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 22 marca 2013, 19:55

Jestem przeciwnikiem prawa głosu dla 16 latków. Uważam też, że o kompetencjach wyborczych nie decydują liczby na metryce. Mówił ktoś 21 lat, może 20... Powiem tak: można mieć i 30 lat a nawet 40 i produkować, być pracownikiem itd. a nie mieć pojęcia o polityce! Można mieć 19 lat zdać maturę z WoSu i wiedzieć, przynajmniej powierzchownie, "jak to działa".
Może zamiast zastanawiać się nad wiekiem zastanówmy się nad ograniczeniem praw dla nielicznych? Wiem że to złe rozwiązanie i nie realne dlatego trzeba edukować młodych tak aby Ci "nieliczni" byli bardzo liczni i nie trzeba było ich ograniczać...

Ależ wyborca nie musi znać się na polityce ! On ma żyć w tym kraju i oceniać , czy mu się dobrze żyje czy źle , co mu się podoba a co nie. I osoba która ma 16 lat , ma małe spotkanie z różnymi sprawami. Od prawa jazdy po sprawy w urzędzie skończywszy na pracy. Osoba mająca te 21 lat już bardziej się orientuje bo zdaje sobie sprawę że to o nią chodzi. Wiek 16 lat jest to jeden z najgorszych okresów w młodym człowieku w którym rodzi się bunt , a zarazem różne skrajności.

A ja tam jestem gorącym orędownikiem demokracji.

W obecnej formie , może być. Ale nie nazwałbym tego demokracją.

Element demokratyczny jest niezbędny. Inaczej nikt nie uzna władzy.

Otóż to. Główny + dla pseudo-demokracji.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 23 marca 2013, 15:06

W obecnej formie , może być. Ale nie nazwałbym tego demokracją.
zwykle dlatego, że świat nie jest taki jakim chciałby go mieć Jaś?
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Wróć do „Twój Ruch”