PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Marketing polityczny

Tutaj ewentualnie możesz poprosić o odrobienie zadania domowego

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Moderator, Administrator, Super Moderator

domba
Radny gminny
Radny gminny

Marketing polityczny

Postautor: domba » 11 maja 2011, 09:17

Hej:) Mam serdeczną prośbę - możecie wypełnić krótka ankietę http://www.ankietka.pl/ankieta/61236/ma ... -2011.html ? Mam na imię Tomek, jestem studentem UWr, może wyjdzie coś ciekawego. Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 11 maja 2011, 11:11

Zadania domowe odrabiaj sobie gdzie indziej. a ankiety internetowe, leniu, mają zerową wartość naukową i statystyczną. Wnioski z nich są więc nic nie warte.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

domba
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: domba » 11 maja 2011, 11:27

To nie jest zadanie domowe tylko dobrowolny projekt. Oprócz internetu (a linki umieszczam na bardzo różnorodnych forach kulturalnych, sportowych, różnych opcji politycznych) korzystam także z ankiet papierowych. Jako że projekt jest nadzorowany przez mojego wykładowcę, specjalistę w tym zakresie, nie uważam, że
ankiety internetowe, leniu, mają zerową wartość naukową
. Mam nadzieję, że wnioski będą naprawdę istotne i wskażą wiele problemów, jak i możliwe sposoby ich rozwiązania. Jeśli mogę jeszcze coś wyjaśnić, proszę dać znać! PS Napisałem tyle, że chyba rozwiałem też wątpliwości o swoim lenistwie :)

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator

Postautor: Bilu1939 » 11 maja 2011, 14:34

Ale go zbutowałeś Nazgul, delikatniej :smile:
"Konserwatysta jest wrogiem radykalizmu, zarówno prawicowego, jak i lewicowego. Konserwatysta jest patriotą, ale nie jest nacjonalistą. Konserwatysta jest zwolennikiem autorytetu i poszanowania władzy, ale jest wrogiem despotyzmu" - Janusz Radziwiłł.

domba
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: domba » 13 maja 2011, 11:15

Uprzejmie proszę o niebutowanie, nawet delikatne :)

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 13 maja 2011, 12:41

60 koleś proszący o ankietę na studia itp. może wkurzyć...
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Włóczykij
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Re: Marketing polityczny

Postautor: Włóczykij » 13 maja 2011, 12:54

domba pisze:Hej:) Mam serdeczną prośbę - możecie wypełnić krótka ankietę http://www.ankietka.pl/ankieta/61236/ma ... -2011.html ? Mam na imię Tomek, jestem studentem UWr, może wyjdzie coś ciekawego. Pozdrawiam!

a ta ankieta to czemu miałaby słuzyc?

domba
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: domba » 13 maja 2011, 15:57

Prowadzę badania mające pozwolić mi sprawdzić i ocenić nasz krajowy marketing polityczny. Chcę dowiedzieć się czy działa tak, jak naprawdę powinien: czy jest komunikacją? Czy politycy czerpią informacje od swoich wyborców? Czy wprowadzają rozwiązania mające rozwiązać społeczne problemy? Czy wyborcy rzetelnie ich oceniają? Czy może mamy do czynienia z manipulacją? Czy (i jakie) poglądy mają Polacy? Czy w swoich życzeniach są rozsądni? Czy dają się zwieść obietnicom wyborczym, mediom i nie interesują się sytuacją na scenie politycznej? I wreszcie - czy Polacy głosują zgodnie ze swoimi przekonaniami? Dlaczego nie głosują? Wyniki pozwolą odpowiedzieć na te i wiele innych pytań, być może wskażą problemy, z których istnienia do tej pory nie zdawaliśmy sobie sprawy. Pozdrawiam!

PS Zdaję sobie sprawę, że ogromna większość dzisiejszych studentów chce studia po prostu zaliczyć i iść dalej. (Wcale nie mówię, że to źle - program naszych studiów często jest bezsensowny i niepraktyczny, wykładowcy znudzeni i niezachęcający a bez studiów o dobrą pracę ciężko) Ja akurat lubię to co robię, nie chcę tylko zaliczyć egzaminów, ale też dać coś od siebie. Czy to naprawdę takie ważne, że badania przeprowadza student a nie drogi instytut, jeśli mogą dojść do podobnych wniosków?

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 13 maja 2011, 16:10

M.in. tutaj znajdziesz naszą dyskusję (uwagi) na temat ankiet internetowych: http://www.forum.polityka.org.pl/viewto ... ht=#120300

domba
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: domba » 13 maja 2011, 16:19

Wspominałem już wyżej - oprócz różnotematycznych stron internetowych, połowa ankiet będzie rozprzestrzeniona w wersji papierowej. Zapoznałem się z załączonym wątkiem i uważam, że nie ma on odniesienia do mojej ankiety - przecież Polacy korzystają z internetu, dlaczego nie skorzystać z wygodnej, taniej opcji? Argument dot. podejrzenia nieprawdziwości danych jest dobry, ale ankieta twarzą w twarz też prawdy nie gwarantuje. A narzędzia informatyczne pozwalają na bieżąco kontrolować przekrój osób (wiem, że mam za dużo zwolenników UPR, za mało PSL, za dużo studentów, za mało bezrobotnych itp i będę mógł to uzupełniać podczas badań "w terenie").
Ostatnio zmieniony 13 maja 2011, 16:21 przez domba, łącznie zmieniany 1 raz.

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 13 maja 2011, 16:21

Niereprezentatywność chłopie :wink:

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 13 maja 2011, 16:23

Paw pisze:Niereprezentatywność chłopie :wink:

Reprezentatywność przy większości mniejszych badań wygląda tak że losuje się grupę osób z puli ogólnej.

To jedna z metod uzyskiwania "grupy reprezentatywnej" - mimo iż grupa jest losowa jej liczebność ma zapewniać podobną strukturę do grupy reprezentatywnej wynikłej z analiz.

Studenci nie mają często takich możliwości żeby zrobić super badanie - nawet jak ktoś cały miesiąc będzie chodził po swojej okolicy, mieście i wsi po domach - to jest nie reprezentatywność wynikła z regionalności badania - i trzeba by w badaniu napisać "dotyczy tylko mieszkańców np: Mazowsza".

Tak więc sami widzicie że to wieszanie psów na studentach przy okazji badań - nie jest adekwatne. Zbierze ankiety od 100 osób - promotor pokręci głową i dupa.
Vivat et res publica et qui, illam regit

domba
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: domba » 13 maja 2011, 16:33

Robię to najlepiej jak umiem, z tym co mam. Pewnie, że wolałbym zamówić takie badanie w firmie, zapłacić 10 tyś i móc po prostu wyciągać wnioski. Ale zauważcie, jak często mylą się np. sondaże wyborcze (drogie jak szlag, przeprowadzane przez najlepszych w kraju). Moje zaangażowanie i bezinteresowność gwarantują tu rzetelność (nie w 100%, ale porównywalną z tą z gazet - a ja nie chcę zauważyć różnic o 1 punkt procentowy, tylko ogólną tendencję). Metoda jest zatwierdzona przez pracownika naukowego UWr - nie chcę umieszczać nazwiska, ale zapewniam o fachowości i doświadczeniu w praktyce.

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 13 maja 2011, 21:21

Robię to najlepiej jak umiem, z tym co mam. Pewnie, że wolałbym zamówić takie badanie w firmie, zapłacić 10 tyś i móc po prostu wyciągać wnioski.

Standardowym procederem w tego rodzaju przypadkach jest takie zawężenie tematu aby grupa badana w "realu" pozwoliła na wyciągnięcie dobrych wniosków w skali mikro. "badania mające pozwolić mi sprawdzić i ocenić nasz krajowy marketing polityczny. " to jest zagadnienie dobre na duży projekt badawczy realizowany przy wsparciu dobrych pracowni a nie na pracę studenta.

domba pisze:Ale zauważcie, jak często mylą się np. sondaże wyborcze (drogie jak szlag, przeprowadzane przez najlepszych w kraju).

Co do twojej pracy ma się nijak.

domba pisze:Moje zaangażowanie i bezinteresowność gwarantują tu rzetelność (nie w 100%, ale porównywalną z tą z gazet - a ja nie chcę zauważyć różnic o 1 punkt procentowy, tylko ogólną tendencję).

Gdyby zaangażowanie i bezstronność gwarantowały cokolwiek bylibyśmy drugą Japonią. Ale w nauce nie gwarantują nic.

domba pisze:Metoda jest zatwierdzona przez pracownika naukowego UWr - nie chcę umieszczać nazwiska, ale zapewniam o fachowości i doświadczeniu w praktyce.

I słusznie że nie chcesz po co pokazywać jak teraz uczy się studentów. Po najmniejszej linii oporu takie rzeczy jak porządna metodologia mając w... Takie czasy.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Awatar użytkownika
Anubis
Poseł
Poseł

Postautor: Anubis » 13 maja 2011, 21:50

Ja wypełniłem. Zajmuje to ok. 5 minut, a zawsze to naszemu studentowi w czymś pomoże :). Nie wiem o co niektórzy się tak czepiają :roll: .

Wróć do „Jestem leniem - błagam, odróbcie za mnie zadanie domowe”