PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Konwent Seniorów

Tutaj ewentualnie możesz poprosić o odrobienie zadania domowego

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 12 listopada 2011, 16:08

lose_control, nie masz się co dziwić. Wchodzi na to forum od cholery dzieciaków tylko i wyłącznie w celu - "ktoś odrobi za mnie pracę domową". Wyglądało na to, że jesteś kolejną.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

lose_control
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: lose_control » 12 listopada 2011, 16:08

Nazgul pisze:musisz wiec przemyśleć - czy ktoś jest ponad marszałkiem w sejmie
jaki sposób wyłania się konwent skoro nie jest wybierany a jego skład zależy od sytuacji w poszczególnych partiach. więc jak się to ma do "kadencyjności"?

Co to jest kadencyjność? czy odnosi się do konwentu? jak się odnosi do jego członków. czy członkowie konwentu są do niego specjalnie wybierani? ma jakiej zasadzie ktoś wchodzi do konwentu.

strukturę masz przecież podaną. jak i jaka jest forma KS.

jestem niezwykle miły, bo OD RAZU napisałaś, że to zadanie domowe, bez ściemniania.

O, i za ten post jestem Ci bardzo wdzięczna. Samo naprowadzenie mnie na właściwy tor rozumowania to dla mnie wiele, bo nie jestem biegła w sprawach związanych z WOSem.

Dziękuję raz jeszcze.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 12 listopada 2011, 16:35

to nie zadanie z Wosu, to zadanie z czytania ze zrozumieniem i myślenia. Więc co ma do tego biegłość z Wos?
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

lose_control
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: lose_control » 12 listopada 2011, 16:43

Chciałabym puścić tę uwagę mimo uszu, ale...

...opadły mi ręce. Nie uczę się o Konwencie Seniorów na matematyce czy biologii. Coś WOS do tego chyba ma. Twoja próba bystrego uderzenia w moje umiejętności czytania ze zrozumieniem (nie oceniam ich w tym miejscu) była nieudana :<

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 12 listopada 2011, 17:56

lose_control pisze:Twoja próba bystrego uderzenia w moje umiejętności czytania ze zrozumieniem (nie oceniam ich w tym miejscu) była nieudana

Ostatnio rozmawiałem z nauczycielem akademickim, który zauważył, że obecna młodzież ma dość poważny problem z przyjmowaniem krytyki. Muszą ciągle sobie udowadniać, że są "górą" i jakiekolwiek uwagi przyjmowane są jako atak na ich wygórowane mniemanie o sobie. Ma trochę racji.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 12 listopada 2011, 18:02

to nie wiem czemu zawdzięczamy Twoje pytania? bo wszystkie odpowiedzi znajdziesz w trzech pierwszych linkach w Google jeśli umiesz myśleć i czytać oraz korzystać z już zdobytej wiedzy.

to pewnie wina krasnoludków. :cool:
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Anioł
Poseł
Poseł

Postautor: Anioł » 12 listopada 2011, 18:14

Czytanie ze zrozumieniem - leży
Umiejętność wykorzystywania znalezionych informacji - leży
Umiejętność wyszukiwania informacji używając różnego rodzaju źródeł - leży

Odpowiedzi na wszystkie pytania znalazłem używają tylko Googla i zajęło mi to mniej niż 15minut, więc nie opowiadaj nam tutaj bzdur że nie mogłaś nic znaleźć. Jeżeli masz zamiar w przyszłości iść na studia, to lepiej dwa razy się nad tym zastanów, bo te trzy rzeczy które wypisałem u góry są podstawą. Gdybym powiedział wykładowcy że nie zrobiłem pracy bo nie mogłem znaleźć informacji, to by mnie po prostu wyśmiał i stwierdził że ma to gdzieś.

lose_control
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: lose_control » 12 listopada 2011, 18:43

Rzeczywiście, niektóre fakty można było wywnioskować, ale nie ukrywam, że jeśli ktoś każe mi omówić daną kwestię to nie odpowiem tak po prostu, że NIE DA SIĘ. Tym bardziej, że nie mam stuprocentowej pewności. Miałabym ją, gdybym była świadoma, że jestem biegła w tym temacie. I nadal uważam, że problemem wyjściowym było to, że jestem noga z WOSu.

Nie wierzę, że znalazłeś bezpośrednie informacje na temat np. kadencyjności Konwentu Seniorów, skoro - jak pomógł mi wywnioskować inny Forumowicz - zależy ona od członków, którzy wchodzą w jego skład i nie da się jej bezpośrednio ustalić. Ale aby do tego dojść wypadało mieć określoną wiedzę, której nie posiadam.

Niektórzy z Was nie weszli tutaj po to, by pomóc komuś, kto ma problem, ale po to, by sobie poużywać. Udało Wam się. Po dyskusji z Wami nie będę już liczyła na bezinteresowną pomoc ze strony innych.

I jest mi już wszystko jedno, co napiszecie. Nie dotykają mnie epitety rzucane w moją stronę sugerujące brak mózgu czy wrodzony debilizm. Przykre jest to, że swoje osądy wyrobiliście sobie na podstawie jednego niezrozumienia tematu przeze mnie. Więc nie każcie mi wmówić samej sobie, że jestem idiotką.

Awatar użytkownika
Anioł
Poseł
Poseł

Postautor: Anioł » 12 listopada 2011, 18:57

że jestem biegła w tym temacie

Tylko że tu nie trzeba być biegłym w tym temacie, tylko trzeba umieć wykorzystywać znalezione informacje. Ot cała filozofia.

Nie wierzę, że znalazłeś bezpośrednie

Oczywiście że nie, znalazłem informacje na temat konwencji seniorów, a później sobie chwilę posiedziałem i pomyślałem nad pytaniami. Jeżeli czegoś nie wiedziałem, wracałem do googla.

kadencyjności Konwentu Seniorów, skoro - jak pomógł mi wywnioskować inny Forumowicz - zależy ona od członków, którzy wchodzą w jego skład i nie da się jej bezpośrednio ustalić.

Wystarczyło troszkę ruszyć makówką. Jeżeli w skład konwencji seniorów wchodzą Marszałek Sejmu wraz z Wicemarszałkami oraz przedstawiciele klubów wraz z posłami, to wystarczy sprawdzić jak długo te osoby pełnią swoje stanowiska. Marszałek sejmu tyle a tyle, posłowie tyle a tyle a przedstawiciele klubów tyle i tyle, później napisać o tym parę zdań. Jeżeli szukasz twardej odpowiedzi w stylu "X lat", to takiej nie znajdziesz.

Po dyskusji z Wami nie będę już liczyła na bezinteresowną pomoc ze strony innych.

Mało kto lubi odwalać za innych robotę, bo tak to się nazywa. Napisałem wcześniej jak mogłaby wyglądać nasza pomoc - pokazanie Tobie gdzie szukać informacji oraz jak je interpretować, na tym właśnie polega zadanie domowe i ogólnie nauka.

Przykre jest to, że swoje osądy wyrobiliście sobie na podstawie jednego niezrozumienia tematu przeze mnie.

Po prostu wytknęliśmy Tobie Twoje lenistwo, a że ty masz ogromny problem z przyjmowaniem krytyki, to już nie nasza sprawa.

lose_control
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: lose_control » 12 listopada 2011, 19:11

Mam problem z patrzeniem na to, jak ktoś, kto mnie nie zna, osądza mnie.

Życzę Wam, byście byli tak leniwi jak ja. Zależało mi na bardzo dobrym przygotowaniu prezentacji, bo mam duże ambicje. Mam wiele pracy, a mało czasu. Nie umiałam znaleźć odpowiedzi na pytania, więc zadałam je tutaj licząc na pomoc osób, które znają się na tym w przeciwieństwie do mnie. Bo nawet jeśli mam jakieś przemyślenia na dany temat to wolę się w tym utwierdzić, by - gdy będę wygłaszała referat - nie pojawiały się u mnie błędy merytoryczne. Gdybym miała pewne informacje znalezione w Internecie lub literaturze, którą dysponuję, nie zawracałabym Panom głowy.

A kadencyjność Marszałków sprawdzałam w Internecie, możesz mi wierzyć. I jest ona tak różna, że nawet jej nie da się chyba określić. Pogubiłam się i założyłam wątek. Co w tym złego? Przecież czemuś musi służyć postęp w dobie komputerów.

Niektórzy z Was nawet nie próbowali mnie naprowadzić, ale z marszu zarzucili wrodzoną głupotę.

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 12 listopada 2011, 20:00

lose_control pisze:Mam problem z patrzeniem na to, jak ktoś, kto mnie nie zna, osądza mnie.

Witamy na forum :) Tu nie Fejsbuk.

lose_control pisze:Życzę Wam, byście byli tak leniwi jak ja.

Widzisz tylko że ty nie jesteś leniwa. Ludzie leniwi zazwyczaj potrafią korzystać z googla bo używanie forum wymaga więcej czasu. Za to posiadasz nieokreśloną pretensję do świata i do nas. Z jednej strony podkreślasz własną ambicję a z drugiej swój brak zainteresowania WOSem. Jakoś to wzajemnie sprzeczne.

Przyznam ze nie zazdroszczę twojemu nauczycielowi/nauczycielce. Choć zawsze to lepsze niż słuchać po raz kolejny przepisanej bezkrytycznie Wikipedii.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

lose_control
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: lose_control » 12 listopada 2011, 20:12

Z Twojej wypowiedzi wynika, że ambitni ludzie muszą interesować się każdą dziedziną, o jakiej świat słyszał. Pojęcie ambicji nie ma w Twojej definicji racji bytu.

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 12 listopada 2011, 20:14

lose_control pisze:Z Twojej wypowiedzi wynika, że ambitni ludzie muszą interesować się każdą dziedziną, o jakiej świat słyszał.

Jeżeli chcą błysnąć z jakiejś dziedziny referatem to przyznasz że odrobinę jednak powinni ;). Chyba pomyliłaś ambicję z cwaniactwem.

Gonzalez Suarez

lose_control
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: lose_control » 12 listopada 2011, 20:17

Marchewa pisze: Za to posiadasz nieokreśloną pretensję do świata i do nas.

Powiem Ci, że zatrzymałam się nad tym zdaniem na dłuższą chwilę. Rozwiń to, proszę. Coś w tym chyba jest, nie przeczę. Chętnie zapoznam się z Twoim poglądem i zweryfikuję go z niektórymi postawami.

Naprawdę chciałabym o tym usłyszeć dla siebie, nie po to, by szukać kontrargumentów i odpierać Twoje słowa.

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 12 listopada 2011, 20:20

lose_control pisze:Rozwiń to, proszę. Coś w tym chyba jest, nie przeczę.

O nie, za psychoanalizę to ja wystawiam rachunki ;).

Gonzalez Suarez

Wróć do „Jestem leniem - błagam, odróbcie za mnie zadanie domowe”