PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Rzeczpospolita Polska 2014: słabe czy silne państwo

Tutaj ewentualnie możesz poprosić o odrobienie zadania domowego

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Moderator, Administrator, Super Moderator

dzejo
Stażysta
Stażysta

Rzeczpospolita Polska 2014: słabe czy silne państwo

Postautor: dzejo » 14 czerwca 2014, 18:38

Witam,

Mam napisać pracę na temat w temacie. Od razu mówię, że jestem laikiem i potrzebuję chociaż literatury aby móc się na czymś oprzeć w pisaniu.

Poniżej wkleję całą treść o czym miałaby być praca.

Problem badawczy: III Rzeczpospolita Polska Anno Domini 2014 – słabe czy silne państwo?

Celem pisemnej analizy jest postawienie i uzasadnienie tezy mówiącej o słabości/sile państwa jakim jest Rzeczpospolitej Polska biorąc pod uwagę doświadczenia ćwierćwiecza jej istnienia. Słabość/siłę państwa należy rozumieć za Martinem Painterem i Jonem Pierre jako niską/wysoką zdolność planowania i realizowania polityk publicznych (przygotowywanie i formułowanie polityki, potencjał strategiczny i administracyjny, wdrażanie polityki, kontrolowanie jej wdrażania itp.). Zasadniczo idzie zatem o zdolność określania priorytetów państwa, programowania polityki (w znaczeniu policy) i jej wdrażania w życie. W skrócie praca powinna mieć zatem strukturę: postawienie tezy (III RP jest państwem słabym/silnym ponieważ…..), argumentacja na rzecz uzasadnienia postawionej tezy badawczej, wnioski końcowe.

Proszę bardzo o jakąkolwiek pomoc:)

Pozdrawiam,
Andrzej

szyderca
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Re: Rzeczpospolita Polska 2014: słabe czy silne państwo

Postautor: szyderca » 16 czerwca 2014, 08:00

dzejo pisze:Witam,

Mam napisać pracę na temat w temacie. Od razu mówię, że jestem laikiem i potrzebuję chociaż literatury aby móc się na czymś oprzeć w pisaniu.

Poniżej wkleję całą treść o czym miałaby być praca.

Problem badawczy: III Rzeczpospolita Polska Anno Domini 2014 – słabe czy silne państwo?

Celem pisemnej analizy jest postawienie i uzasadnienie tezy mówiącej o słabości/sile państwa jakim jest Rzeczpospolitej Polska biorąc pod uwagę doświadczenia ćwierćwiecza jej istnienia. Słabość/siłę państwa należy rozumieć za Martinem Painterem i Jonem Pierre jako niską/wysoką zdolność planowania i realizowania polityk publicznych (przygotowywanie i formułowanie polityki, potencjał strategiczny i administracyjny, wdrażanie polityki, kontrolowanie jej wdrażania itp.). Zasadniczo idzie zatem o zdolność określania priorytetów państwa, programowania polityki (w znaczeniu policy) i jej wdrażania w życie. W skrócie praca powinna mieć zatem strukturę: postawienie tezy (III RP jest państwem słabym/silnym ponieważ…..), argumentacja na rzecz uzasadnienia postawionej tezy badawczej, wnioski końcowe.

Proszę bardzo o jakąkolwiek pomoc:)

Pozdrawiam,
Andrzej

Zacytuj sienkiewicza, przecież on najlepiej wie...i masz 6 stke... :mrgreen:

Sienkiewicz w trakcie spotkania wypowiadał wiele kontrowersyjnych zdań. Na przykład, że "państwo polskie istnieje teoretycznie, praktycznie nie istnieje", a Polskie Inwestycje Rozwojowe to "ch…, dupa i kamieni kupa". Twierdzi też, że Polacy mają w d... Orliki i autostrady - czytamy we "Wprost".

Jansen21
Wójt
Wójt

Re: Rzeczpospolita Polska 2014: słabe czy silne państwo

Postautor: Jansen21 » 16 czerwca 2014, 09:37

szyderca pisze:Zacytuj sienkiewicza, przecież on najlepiej wie...i masz 6 stke... :mrgreen:

Sienkiewicz w trakcie spotkania wypowiadał wiele kontrowersyjnych zdań. Na przykład, że "państwo polskie istnieje teoretycznie, praktycznie nie istnieje", a Polskie Inwestycje Rozwojowe to "ch…, dupa i kamieni kupa". Twierdzi też, że Polacy mają w d... Orliki i autostrady - czytamy we "Wprost".

W dodatku akurat ta opinia Sienkiewicza jest prawdziwa.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 16 czerwca 2014, 17:47

fajnie tylko, że to chodzi o możliwości gospodarcze w obliczu korporacji które mają wiekszy obrót niż my PKB

ale nie mam wątpliwości, że będą sie tym masturbować do upadłego.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 16 czerwca 2014, 19:29

Jaki poziom nauczania?
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 16 czerwca 2014, 19:34

strzelam, że studia - politologia.
mnie natomiast interesuje co konkretnie piszesz. pracę semestralną z jakiegoś przedmiotu, zaległe zadanie na następne ćwiczenia. na ile stron to ma być itd.

zerknij tutaj: [1].

myślę, że prace prof. kieżuna mogą ci pomóc.
z zachodnich autorów może: kissinger, wallerstein, huntington.

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 16 czerwca 2014, 19:54

Tylko żeby to było obiektywne - trzeba by wyłonić słabości i mocne strony państwowości. Ciężko określenie "Polska jest słaba/silna" nazwać tezą badawczą.
Vivat et res publica et qui, illam regit

Wróć do „Jestem leniem - błagam, odróbcie za mnie zadanie domowe”