PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Finanse samorządu

Tutaj ewentualnie możesz poprosić o odrobienie zadania domowego

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Moderator, Administrator, Super Moderator

koliber
Stażysta
Stażysta

Finanse samorządu

Postautor: koliber » 15 grudnia 2014, 08:49

Witam Państwa,

Chciałbym przeprowadzić analizę ekonomiczną finansów mojego samorządu i w związku z tym chciałbym Was zapytać gdzię mogę znaleźć wszystkie dane związane z budżetem samorządu - z jego wszystkimi wydatkami, dochodami, długiem publicznym itd. Zależy mi na danych na przełomie wielu lat, nawet do 20 lat wstecz. Szukałem już na stronie ministerstwa finansów, ale niestety bez efektu. Na stronie "sprawdź samorząd" są takie dane, ale niestety odnoszą się one jedynie do 5 lat wstecz. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł proszę o pomoc. Z góry dzięki.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 15 grudnia 2014, 09:40

myślę, że w googlach i urzędzie, który badasz..
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

koliber
Stażysta
Stażysta

Postautor: koliber » 15 grudnia 2014, 11:36

W urzędzie mi takich danych nikt nie da, a w googlach nie mogę znaleźć. Gdyby to było takie proste to nie zawracałbym tutaj nikomu głowy. Nie rozumiem też dlaczego mój temat został tu przeniesiony. Po pierwsze to nie jest żadne zadanie domowe, po drugie nie chcę żeby ktoś cokolwiek za mnie robił. Sam jestem w stanie zrobić tę analize. Potrzebuje jedynie danych, które ciężko jest znaleźć w związku z tym napisałem tutaj. Może jest ktoś kto ma wiedzę na ten temat.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 15 grudnia 2014, 13:13

W urzędzie mi takich danych nikt nie da,
to informacja publiczna. idziesz do archiwum i badasz zeszły budżet - tam muszą być pełne rozliczenia - sprawozdanie na którego podstawie organ otrzymuje absolutorium

temat został przeniesiony, bo wszystkie takie są przenoszone.
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 15 grudnia 2014, 13:14

to informacja publiczna. idziesz do archiwum i badasz zeszły budżet - tam muszą być pełne rozliczenia - sprawozdanie na którego podstawie organ otrzymuje absolutorium

np.
http://bip.powiat-zabkowicki.pl/pl/5372 ... ml?print=1

czarno to widzę jak tego nie wiesz.

temat został przeniesiony, bo wszystkie takie są przenoszone.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 15 grudnia 2014, 13:21

np.
http://bip.powiat-zabkowicki.pl/pl/5372 ... ml?print=1

czarno to widzę jak tego nie wiesz.

temat został przeniesiony, bo wszystkie takie są przenoszone w to miejsce.

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 15 grudnia 2014, 16:29

koliber, każdy samorząd zobligowany jest prowadzić tzw. Biuletyn Informacji Publicznej (BIP) na stronie internetowej na którym co roku publikowany jest budżet. Tam znajdziesz wszystkie potrzebne informacje.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

koliber
Stażysta
Stażysta

Postautor: koliber » 15 grudnia 2014, 21:34

Tak, wiem że na BIP takie informacje są zamieszczane, ale w przypadku mojej gminy linki, pod którymi są uchwały budżetowe nie działają (być może jakieś modyfikacje na stronie), a poza tym tam są tylko uchwały do 2003 roku wstecz, a to dla mnie zbyt mało. W każdym bądź razie dziękuję za pomoc. Ja raczej myślałem o jakichś archiwach sprawozdań budżetowych zamieszczonych na stronach rządowych. Jeśli ktoś orientuje się to proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 15 grudnia 2014, 21:52

Trzeba się będzie przejść do gminy tam skserują starsze z archiwum ale uwaga do 0,5 zł za stronę.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.

Gonzalez Suarez

Wróć do „Jestem leniem - błagam, odróbcie za mnie zadanie domowe”