PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

SP a wybory do PE

Co wyróżnia tę partię od innych? Program, skład i działalność. Napisz, co myślisz! Co jest w Twojej opinii złe, a co jest dobre. Wyraź to!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939

Modero
Radny gminny
Radny gminny

SP a wybory do PE

Postautor: Modero » 06 kwietnia 2014, 14:43

Marne wyniki partii Ziobry w sondażach mogą wskazywać na to, że nie mają większych szans, by dostać ponad 5 procent i co najmniej trzy mandaty.

Ale wybory do PE są specyficzne. Przy podobnej frekwencji jak 5, czy 10 lat temu, pół miliona głosów może wystarczyć do przekroczenia progu.

A SP ruszyła na te wybory bardzo odważnie.

Spójrzmy na kandydatów:

Kurski+Cymański+Dorn+Ziobro+Adamek+Kempa+Dera.

Sam Ziobro w 2009 roku zgarnął ponad 330 tysięcy głosów. Dzisiaj potwierdzili, że Adamek będzie liderem ich listy na Śląsku.

Solidarna Polska ma trzy razy mocniejsze nazwiska na listach od partii Gowina, Korwina-Mikke, czy Ruchu Narodowego. Mocniejsze w sensie popularności. Są znane szerszej opinii publicznej. A wielu głosuje na twarz. W tym przypadku np. Adamek może spokojnie dostać 70 tysięcy.

Ombrinho
Radny gminny
Radny gminny

Re: SP a wybory do PE

Postautor: Ombrinho » 06 kwietnia 2014, 20:56

Do europarlamentu dostali się jeszcze jak byli w PiSie. Głosował na nich duży elektorat. Dziś na pewno nie powtórzą ich wyniku. Solidarna Polska próbuje za wszelką cenę urwać elektorat Kaczyńskiemu ale bezskutecznie, dla mnie dziś SP to jest zaplecze Pis
Modero pisze:
Solidarna Polska ma trzy razy mocniejsze nazwiska na listach od partii Gowina, Korwina-Mikke, czy Ruchu Narodowego

Samymi nazwiskami wyborów się nie wygrywa. Muszą za tym iść też jakieś konkretne poglądy polityczne, które mogły by zagospodarować duży elektorat. W tym wypadku dla mnie partia Korwina Mikke ma większe szanse choć kandydaci nie są znani. Taka jest moja opinia, można się z nią nie zgodzić:D:D:D

bytrek
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: bytrek » 07 kwietnia 2014, 04:59

A moja opinia, jest taka, że Nowa Prawica Mikke, i SP, urywają po 5% PiS-owi. Przez co PO wygrywa z dużą przewagą. Kaczyński decyduje się skończyć z polityką, odchodzi z stołka Prezesa PiS. Wtedy Solidarna Polska, łączy się z PiS. Ziobro przejmuje władze i wywala z klubu Macierewicza. W wyborach do Polskiego sejmu i senatu, wygrywa PiS. Korzystając na przespaniu kampanii przez PO, która po wygranych wyborach do Euro parlamentu, nabrała zbyt dużej pewność siebie.

Tak to widzę.

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 07 kwietnia 2014, 06:59

Ale ten Jarek coraz bardziej mnie zadziwia , niedługo będzie jak mąż stanu . Dla mnie coraz grubszy i zawiany...Ale dla innych ? Aż ciarki po plecach przechodzą co on chce ludziom z mózgownic zrobić.

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 09 kwietnia 2014, 17:40

Szkoda, że mnie nie ma w PL, to bym zagłosował na SP.
,,Lepiej żeby mowa była lepsza od ciszy, lub milcz'' - Dionizos z Halikarnasu

Awatar użytkownika
Anubis
Poseł
Poseł

Postautor: Anubis » 09 kwietnia 2014, 18:23

Kurski się nieźle skompromitował z tymi sweet fociami na Ukrainie. Kaczyński traci na chorobliwej rusofobii i "zamachu" Smoleńskim. Wizyta na Ukrainie także kompromitacja. PO traci za całokształt polityki w ostatnich latach. Palikot to juz w zasadzie polityczny wrak, już chyba nikt go powaznie nie traktuje. Miler coś próbuje, ale już przed laty się na tyle popisał, że pewnego progu nie przeskoczy.

Ciekawy jestem co Gowin pokaże, ostatnio mniej o nim słychać, ale przynajmniej jego partia się nie skompromitowała, a moze nie miała jeszcze okazji ?

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 09 kwietnia 2014, 18:43

Anubis pisze:Ciekawy jestem co Gowin pokaże, ostatnio mniej o nim słychać, ale przynajmniej jego partia się nie skompromitowała, a moze nie miała jeszcze okazji ?

Już się skompromitowała - podatkiem liniowym.

bytrek
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: bytrek » 09 kwietnia 2014, 18:45

Gdyby nie to że Bogdan Wenta w moim regionie startuje i chce na niego glosować. Posłał bym głos na SP.

Modero
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Modero » 12 kwietnia 2014, 17:20

Przy 20-procentowej frekwencji 320 tysięcy głosów już daje 3 mandaty. Więc same nazwiska na listach Solidarnej Polski mogą dać przekroczenie progu.

Mogą być niespodzianki w tych wyborach. Co do JKM, nie jestem przekonany czy z takimi nazwiskami na listach zdobędą chociaż te 3 mandaty. Wielu ludzi głosuje na twarze, na nazwiska, które kojarzą. Podobnie tyczy się Ruchu Narodowego.

Tutaj można znaleźć wstępne listy w poszczególnych okręgach:

http://ewybory.eu/wybory-do-parlamentu- ... arlamentu/

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 12 kwietnia 2014, 18:56

SP nie ma szans w tych wyborach. KNP ma stałe 5% od jakiegoś czasu.

Osoby na listach to drugorzędna sprawa. Ludzie w Polsce i tak głosują na partię.

http://ewybory.eu/sondaz-estymator-do-p ... 2-04-2014/

[ Dodano: Sob 12 Kwi, 2014 ]
Ciekawy jestem co Gowin pokaże, ostatnio mniej o nim słychać, ale przynajmniej jego partia się nie skompromitowała, a moze nie miała jeszcze okazji ?

Myślę że to przez to że on szukał sobie miejsca pomiędzy PISem a PO. Te partie są generalnie takie same i tam nie ma miejsca. Powinien szukać miejsca pomiędzy POPISEm a KNP.

Nie sądzę że to kompromitacja ale również uważam że podatek dochodowy powinien być całkowicie zlikfidowany. No ale już na pewno lepiej podatek od funduszu płac niż obecny progresywny PIT.
Poskrobcie z wierzchu socjalistę a znajdziecie nazistę albo komunistę.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 13 kwietnia 2014, 00:10

Nie sądzę że to kompromitacja ale również uważam że podatek dochodowy powinien być całkowicie zlikfidowany
a ja bym zlikwifidował cały rzepak na świecie. bo nie lubię jak mi smrodzi.
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 13 kwietnia 2014, 08:35

Nazgul pisze:
Nie sądzę że to kompromitacja ale również uważam że podatek dochodowy powinien być całkowicie zlikfidowany
a ja bym zlikwifidował cały rzepak na świecie. bo nie lubię jak mi smrodzi.

To nie jest kwestia lubienia, tylko wpływu na gospodarkę.

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 13 kwietnia 2014, 09:31

ElDario pisze:

Nie sądzę że to kompromitacja ale również uważam że podatek dochodowy powinien być całkowicie zlikfidowany.

Nie również, bo ja nie uważam, że powinien być zlikwidowany, tylko, że powinna być progresywna skala podatku dochodowego, a podatek liniowy to dla mnie abstrakcja.

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 13 kwietnia 2014, 10:29

Progresywna skala podatkowa to wymysł idiotów i debili którzy nie mają pojęcia o ekonomii. Sorry, keyenistów i socjalistów.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 13 kwietnia 2014, 17:59

Progresywna skala podatkowa to wymysł idiotów i debili którzy nie mają pojęcia o ekonomii. Sorry, keyenistów i socjalistów
zastanawiam się dlaczego ludzie o radykalnych poglądach nie mają instynktu samozachowawczego i tak często robią z siebie matoła. przecież sprawdzenie nawet w necie zajmuje 1min.

- po pierwsze socjaliści nie uznawali podatku PIT w ogóle (np. PRL go nie było). był głęboko sprzeczny z ich ideologią.
- po drugie protoplastę PIT (i stopnie podatkowe) stworzono 1798 w Wielkiej Brytanii czyli sto lat przed Keysem i ponad 20 lat przed narodzinami Marksa. potem go cofnięto (po 30 latach). Następnym krajem go wprowadzającym było USA 1860. w obu przypadkach były to podatki progresywne (czyli różne stawki zalezne od dochodu) nałożone na najbogatszych.
powszechność PIT zawdzięczamy zaś nie socjalistą a I i IIwś.
- po trzecie słynną zaliczkę na podatek dochodowy (czyli to co płacimy przy każdej pensji wymyślił Milton Friedman - choć akurat nigdy zbytnio nie popierał PIT. raczej chodziło mu o odwrócony podatek dochodowy.)
- po czwarte podatek PIT wprowadzał w PL znany socjalista i keysenista Leszek Balcerowicz. :) było to tak nawiasem mówiąc narzędzie, które miało opanować inflację a także umożliwić wypłacalność państwu. no i obłożyć jednym podatkiem oba sektory gospodarki.
- po piąte - ignorancji nie mający pojęcia o ekonomi biorą Keysa za socjalistę.
- no i po szóste jak ktoś nie jest ignorantem w dziedzinie E. to wie, że zarówno teoria K jak i Friedmana działa lub nie działa w zależności od warunków. akurat dziś nie działa F a działa K. odwrotnie niż w załamaniu lat 70.
Ostatnio zmieniony 13 kwietnia 2014, 20:36 przez Nazgul, łącznie zmieniany 2 razy.
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Wróć do „Solidarna Polska”