PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

SP a wybory do PE

Co wyróżnia tę partię od innych? Program, skład i działalność. Napisz, co myślisz! Co jest w Twojej opinii złe, a co jest dobre. Wyraź to!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939

Awatar użytkownika
Anubis
Poseł
Poseł

Postautor: Anubis » 03 czerwca 2014, 15:22

Mieli szanse przekroczyć próg wyborczy, gdyby nie 2 kompromitacje. 1 to wyjazd Kurskiego na Ukrainę i słynne słit focie. 2 to wystawienie Adamka i to na 1 miejscu w okręgu.
Wtedy pokazali, że są partią niepoważną, więc słusznie przegrali - i tak zdobyli więcej głosów niż się spodziewałem. W zasadzie programowo - światopoglądowo SP to drugi PiS, ze słabszymi liderami. Musieli by przynajmniej sprawiać wrażenie partii bardziej konkretnej, zrównoważonej i poważnej, aby przeciagnąć znaczną część elektoratu PiS.

Początkowo większe szanse dawałem Polsce Razem, ale tutaj liderzy skompromitowali się bezsensownym frontalnym atakiem na Korwina. PR to w założeniu pierwotne PO (liberalizm) tylko bardziej konserwatywne światopoglądowo (PO było w zasadzie centrowe, teraz coraz bardziej centrolewicowe). Powinni walczyć przede wszystkim o elektorat z PO i PiSu, bo ich jest najwięcej.

Awatar użytkownika
Kuba
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Kuba » 03 czerwca 2014, 19:22

Mieli szanse przekroczyć próg wyborczy, gdyby nie 2 kompromitacje. 1 to wyjazd Kurskiego na Ukrainę i słynne słit focie. 2 to wystawienie Adamka i to na 1 miejscu w okręgu.

Naprawdę myślisz, że coś to zmieniło? Według mnie bez tego mieli by tyle samo. Oni po prostu od początku byli skazani na porażkę.

Anubis pisze:Początkowo większe szanse dawałem Polsce Razem, ale tutaj liderzy skompromitowali się bezsensownym frontalnym atakiem na Korwina.

Bzdura, niby kto się od nich odwrócił po tym ataku? Korwiniści? Korwiniści i tak głosowali na Korwina. Strzałem w stopę było przygarnięcie PJN.
Polacy jako Słowianie przez setki lat za naturalne środowisko zamieszkania mieli puszcze, łąki, lasy. Chęć likwidowania większej ilości ogródków działkowych równa się zamachowi na wartości narodowe.

Awatar użytkownika
Anubis
Poseł
Poseł

Postautor: Anubis » 04 czerwca 2014, 00:20

Kuba pisze:

Naprawdę myślisz, że coś to zmieniło? Według mnie bez tego mieli by tyle samo. Oni po prostu od początku byli skazani na porażkę.

Może tego było więcej, jeżeli chodzi o afery. Nie śledziłem tego aż tak dokładnie. W każdym razie dla mnie te 2 rzeczy zdyskwalifikowały tą partię.

Kuba pisze:
Anubis pisze:Początkowo większe szanse dawałem Polsce Razem, ale tutaj liderzy skompromitowali się bezsensownym frontalnym atakiem na Korwina.

Bzdura, niby kto się od nich odwrócił po tym ataku? Korwiniści? Korwiniści i tak głosowali na Korwina. Strzałem w stopę było przygarnięcie PJN.

Zatwardziali Korwiniści to tylko część elektoratu KNP. Spora część szukała alternatywy dla betonu PO, PIS, SLD i PSL. Poza tym potrzebna była partia eurosceptyczna.
Gowin miał i tak ograniczone zaufanie, z racji długiego stażu w PO. Wcześniej wypowiadał się rozważnie o KNP podkreślając z czym się zgadza, a z czym nie. Frontalny atak nastąpił w ostatnich dniach kampanii do PE. Akurat ze wszystkimi po słowach Tuska o niedopuszczeniu eurosceptyków do PE.

Awatar użytkownika
Kuba
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Kuba » 04 czerwca 2014, 01:45

Anubis pisze: Może tego było więcej, jeżeli chodzi o afery. Nie śledziłem tego aż tak dokładnie. W każdym razie dla mnie te 2 rzeczy zdyskwalifikowały tą partię.

Ziobro, Kurski, Cymański... tam naprawdę nie trzeba było nic więcej by przerąbać z kretesem.

A PR Gowina w sondażach już wcześniej ocierała się o taki wynik jaki miała w wyborach, nie sądzę by atak na Korwina cokolwiek zmienił.
Polacy jako Słowianie przez setki lat za naturalne środowisko zamieszkania mieli puszcze, łąki, lasy. Chęć likwidowania większej ilości ogródków działkowych równa się zamachowi na wartości narodowe.

Awatar użytkownika
Bilu1939
Moderator
Moderator

Postautor: Bilu1939 » 04 czerwca 2014, 16:58

Związek Zawodowy Europosłów. Niepoważna, niemerytoryczna (przede wszystkim forma i prezencja Kury i Cymańskiego) organizacja, bez struktur i zaplecza. Poważne podejście do tworzenia partii od podstaw zaprezentował Janusz Palikot, rzucając legitymacją i rozpoczynając objazd po kraju. Tu dietka była ważniejsza. I tak zbyt wielu ludzi nabrali.
"Konserwatysta jest wrogiem radykalizmu, zarówno prawicowego, jak i lewicowego. Konserwatysta jest patriotą, ale nie jest nacjonalistą. Konserwatysta jest zwolennikiem autorytetu i poszanowania władzy, ale jest wrogiem despotyzmu" - Janusz Radziwiłł.

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 04 czerwca 2014, 22:27

Poważne, niepoważne to jednak raczej jest efemeryda u Palikota. Kurak myślał ze popłynie na fali niezadowolenia z Kaczyńskiego. Zlekceważył przywiązanie elektoratu no i nie potrafił pójść tak jak PiS jak to amerykanie mawiają "full retard".
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 02 sierpnia 2014, 07:39

Po wyborach do PE Solidarna Polska sie sypie. Kurski chcial wrocic do PiS, ale wylecial z SP. Ziobro laszczy sie do Kaczynskiego, bo mu sie grunt pod nogami pali. Dorn chce do Platformy Obywatelskiej :shock: Dla mnie szok, bo pamietam jego zachowanie, gdy byl marszalkiem Sejmu. Ale po przyjeciu Kaminskiego (ktoremu to nie pomoglo dostac sie do PE) chyba wszystko jest mozliwe... w polityce. Widac, poslowie zasmakowawszy sejmowej stolowki i diety poselskiej, nie chca / nie moga zabrudzic sobie rak praca.

Awatar użytkownika
gazda
Minister
Minister

Postautor: gazda » 03 sierpnia 2014, 09:43

A Ruch Narodowy po jakby nie było porażce się nie sypie. Zawisza nie chce wrócić do PiS, nikt nie przymila się do żadnych partii, nie ma żadnych konfliktów. A jest tak dlatego, że tam po prostu nie ma karierowiczów.
Wszędzie tam, gdzie bezwzględny liberalizm dochodzi do stanowczej przewagi, następuje stopniowa likwidacja narodu, jego typu i indywidualności. - Zygmunt Balicki

Awatar użytkownika
Buka
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Buka » 03 sierpnia 2014, 14:40

Ruch Narodowy to nie karierowicze to fakt, ale taki sam jest Twój Ruch i Europa +

Atylla
Minister
Minister

Postautor: Atylla » 03 sierpnia 2014, 16:18

A jest tak dlatego, że tam po prostu nie ma karierowiczów.

Jeszcze, póki macie 1,5%. Jak będziecie się zbliżać do progu wyborczego to się sytuacja zmieni.

Ruch Narodowy to nie karierowicze to fakt, ale taki sam jest Twój Ruch i Europa +

To wy jeszcze istniejecie ? :lol:
"Nie daj się naprawiać hałastrze cienkoszyich, łysiejących wodzów. Nie proś, nie melduj, nie awanturuj się, nie ukorz, nie płaszcz, nie pełzaj."

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 03 sierpnia 2014, 16:24

Jeszcze podrygują. Być może wierzą, że takie wklejanie partyjnych formułek cos im pomoże.

Awatar użytkownika
Buka
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Buka » 03 sierpnia 2014, 19:20

Paw pisze:Jeszcze podrygują. Być może wierzą, że takie wklejanie partyjnych formułek cos im pomoże.

Ktoś cie pytał o zdanie?

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 03 sierpnia 2014, 20:23

Buka pisze:Ktoś cie pytał o zdanie?

Swiezynko, to jest forum dyskusyjne, a nie partyjne kolko ;-)

Awatar użytkownika
Buka
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Buka » 03 sierpnia 2014, 20:48

Paw pisze:Swiezynko, to jest forum dyskusyjne, a nie partyjne kolko ;-)

Jak ci się coś nie podoba to nie musisz tu pisać ty naziolku.

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 03 sierpnia 2014, 20:51

Buka pisze:Jak ci się coś nie podoba to nie musisz tu pisać ty naziolku.

Uwaga, ciśnienie rośnie. Ty dopiero zaczynasz, więc nie zauwazyłeś pewnie, że tutaj wszyscy dyskutujemy. Jesli to sie nie podoba, nie musisz tutaj wchodzic.

Wróć do „Solidarna Polska”