PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Praktyka rządów Tatcher i Reagana - poszukuje

W tym dziale możesz się podzielić przemyśleniami po przeczytaniu książki. Możesz również zapytać o polecane przez użytkowników pozycję w wybranych tematach. Generalnie książki.

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Nazgul

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Praktyka rządów Tatcher i Reagana - poszukuje

Postautor: Clint Eastwood » 02 stycznia 2017, 14:33

Szukam książki lub książek, które pokazują na czym konkretnie polegały ich reformy i jakie były skutki. Ale nie na poziomie "MT była spoko, obniżała podatki" tylko chciałbym wiedzieć jakie były stawki zastane, jakie były kolejne zmiany i jakie to wywoływało konsekwencje. Nie koniecznie chodzi mi o biografie (bo takowe mam), ale raczej o rzetelne analizy. Orientuje się ktoś?

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Re: Praktyka rządów Tatcher i Reagana - poszukuje

Postautor: Clint Eastwood » 02 stycznia 2017, 14:47

Dzieki. Pytanie tylko czy czytales te ksiazki i polecasz mi je czy po prostu znalazles w internetach. Bo wyszukac to ja tez umiem, a ja prosze o opinie od kogos kto jest lepiej zorientowany.

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 02 stycznia 2017, 15:33

Z szybkiego oglądu w google books wygląda że we wszystkich podanych masz dane makro więc to już powinno pozwolić na samodzielne wnioski. Dużo o Reaganomice i Thatcher pisze Wheen w "Wielkich bredniach" i Ha-Joon Chang w "Economy The User Guide".
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.

Gonzalez Suarez

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 02 stycznia 2017, 19:47

A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 02 stycznia 2017, 19:48

co z tym Kansas chomskiego?
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Wróć do „Książki”