PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Księgarnie internetowe czy zwykłe ?

W tym dziale możesz się podzielić przemyśleniami po przeczytaniu książki. Możesz również zapytać o polecane przez użytkowników pozycję w wybranych tematach. Generalnie książki.

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Nazgul

antony
Radny gminny
Radny gminny

Księgarnie internetowe czy zwykłe ?

Postautor: antony » 29 października 2008, 18:50

Ostatnio prowadziłem z moją dobrą znajomą dyskusję nad przewagą księgarni internetowych nad zwykłymi. Zanim podam swoje argumenty, chciałbym poznać Wasze opinie. Więcej jest tu zwolenników tradycyjnej metody zakupu czy drugiej?

Awatar użytkownika
XXviX
Senator
Senator

Postautor: XXviX » 29 października 2008, 21:52

W zasadzie korzystam już tylko z księgarni internetowych. Większy wybór i czasami dobre promocje.
Rząd, w duchu liberalnym, ma pomysł na rozwiązanie problemu głodu i bezrobocia. Proponuje, żeby głodni zjedli bezrobotnych.

FAQ GOD

Awatar użytkownika
rudamalpa
Stażysta
Stażysta

tylko w sieci

Postautor: rudamalpa » 30 października 2008, 22:10

Ja już chyba nie jestem obiektywna, bo sieć mnie wessała niepostrzeżenie. Pracuję na necie całe dnie i wszędzie mi towarzyszy więc i zakupy wszelkie robię w sieci. Wiem, ze niektórzy muszą powąchać ksiażkę zanim ją kupią, ale to jak dla mnie słaby argument na przewagę ksiegarni w realu:)) Generalnie: tylko księgarnie internetowe, albo też antykwariaty. Jest wygodnie, nikt Ci na ręce nie patrzy, nikt nie nadskakuje, jak to czasmi bywa (taki nałóg ekspedientek) Jesli chodzi o nowości to zamawiam je w Świecie ksążki, bo w ich netowej księgarnece mam duży wybór i z doświadczenia wiem, że dostanę towar najwyższej jakości. Inne potrzebne mi tytuły (uczę polskiego więc czasami muszę zakupić jakąś nudną lekturę szkolną) kupuję na allegro

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 31 października 2008, 08:21

Do celów naukowych fajna jest księgarnia poczytaj.pl. Jak ktoś chce książki z amazona to www.ksiegarnia.com.pl
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

antony
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: antony » 05 listopada 2008, 22:46

Nie ukrywam, że lubię powąchać książkę i dotknąć jej przed zakupem, ale nie zawsze się ma to co się lubi. Czas, którego nie ma sprawia, że kupuję od jakiegoś czasu w sklepach internetowych. Ostania moja pozycja to książka T. Lisa "My naród", ze ŚK. Za prezenterem nie przepadałem, ale sprawdzę go teraz w roli publicysty.

Meggi
Stażysta
Stażysta

Postautor: Meggi » 09 listopada 2008, 14:42

Uwielbiam chodzić między półkami w księgarniach, wyszukać jakiejś ciekawej książki, ale ostatnio tak jak większość z was z powodu braku czas kupuję w księgarniach internetowych. Upodobałam sobie ostatnio ŚK i tak jak ty antony zamówiłam "My, naród" i mam takie samo podejście do jego osoby jak ty....Zastanawia mnie czy w swojej książce będzie tak samo nieobiektywny jak w roli prezentera. bardzo go promują więc tą książkę wzięłam z czystej ciekawości

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 09 listopada 2008, 16:15

Polecam Albertusa. A co mógł zawrzec autor w książce "My, naród" ? Przypuszczalnie są to typowe mejnstrimowe pseudoliberalne opowieści o wspaniałej demokracji, więc to jest strata pieniędzy.

antony
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: antony » 09 listopada 2008, 21:26

zuikaku pisze:Polecam Albertusa. A co mógł zawrzec autor w książce "My, naród" ? Przypuszczalnie są to typowe mejnstrimowe pseudoliberalne opowieści o wspaniałej demokracji, więc to jest strata pieniędzy.

Przeczytam to ocenię. Dobrze, że Twoja ocena jest tylko przypuszczalna;) Fajnie wydana i pachnąca książka jest już u mnie i zaczynam ją czytać. Pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne.

Meggi
Stażysta
Stażysta

Postautor: Meggi » 12 listopada 2008, 22:00

Mocne słowa:) Podobno książka jest niezła, w przystępny sposób napisana (tego można było się akurat spodziewać:) ). Ale wszystko to PODOBNO bo sama jeszcze nie przeczytałam, a już kolejna ksiązka na mnie czeka- "Droga do prawdy" Wałęsy (upolityczniam się ostatnio). I zamówiona w internecie(ŚK) więc kolejny raz ksiegarnia internetowa wygrywa u mnie nad ksiegarnia zwykłą..

antony
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: antony » 15 listopada 2008, 22:57

"Droga do prawdy" moja droga to już inna sprawa:) Inny charakter książki. Lis to przy tym deserek przed głównym daniem.

Meggi
Stażysta
Stażysta

Postautor: Meggi » 20 listopada 2008, 10:50

Tak trochę zboczyliśmy z tematu dyskutując o Lisie:) jakie ksiegarnie w końcu wybieracie? :):)

Krakowiak
Stażysta
Stażysta

Postautor: Krakowiak » 24 listopada 2008, 09:37

Ostatnio właśnie w Świecie Książki zakupiłem kilka publikacji, więc ta księgarnia wysuwa się u mnie na prowadzenie.

antony
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: antony » 25 listopada 2008, 22:40

Krakowiak pisze:Ostatnio właśnie w Świecie Książki zakupiłem kilka publikacji, więc ta księgarnia wysuwa się u mnie na prowadzenie.

Krakowiak korzystałeś może z odbioru w książek w ich punktach staconarnych. Podobno mają ich sporo ?!

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 21 maja 2013, 22:16

jeżeli szukam konkretnej książki, to korzystam z internetowych (zareklamuję całkiem fajną: bonito.pl). ale czasem po prostu jestem w pobliżu i zaglądam do kilku ulubionych "tanich książek" czy antykwariatów (w krakowie na grodzkiej i szpitalnej).

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 22 maja 2013, 15:47

internetowe - większy wybór, niższe ceny. i tak zwykle kupuję to co chcę a nie to co na pólce.

ulubiona - sklep gilda.pl - za przedpremierowe promocje na komiksy i książki :)
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Wróć do „Książki”