PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Powieści

W tym dziale możesz się podzielić przemyśleniami po przeczytaniu książki. Możesz również zapytać o polecane przez użytkowników pozycję w wybranych tematach. Generalnie książki.

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Nazgul

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Powieści

Postautor: Clint Eastwood » 07 lutego 2014, 17:28

w innych tematach polecamy mnóstwo mądrych książek, ale można by też pogadać o tym, co czytamy dla przyjemności.

teraz akurat muszę przebić się przez stos książek od ii wojnie światowej, w dodatku czekają mnie egzaminy, więc czasu na czytanie powieści mam niewiele. ale czeka na mnie na półce, przeczytana częściowo "korona śniegu i krwi" elżbiety cherezińskiej.

po 200 stronach wrażenia moje są bardzo pozytywne. właściwie oprócz fatalnie opisanych scen erotycznych (których po prostu mogłoby nie być) pasuje mi wszystko. cieszę się, że ktoś zabrał się za to, żeby napisać fantastykę historyczną w tak fascynującym okresie, jakim jest rozbicie dzielnicowe.

Obrazek
http://www.youtube.com/watch?v=VG1Yc15UpVU

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 07 lutego 2014, 20:47

Jak lubisz takie rzeczy, to polecam Ci "www.1939.com.pl" Marcina Ciszewskiego
książka napisana z jajem, dynamiczna, sceny erotyczne ok ;)
Podpułkownik Jerzy Grobicki, dowódca Pierwszego Samodzielnego Batalionu Rozpoznawczego, nawet w najczarniejszych snach nie przypuszczał, że wraz ze swoją elitarną jednostką zamiast w Afganistanie roku 2007, wyląduje pod Mokrą w dniu 1 września 1939 roku i z miejsca zostanie zaatakowany przez Wermacht.
Rozpoczyna się fascynująca gra wojenna. Garstka żołnierzy NATO, uzbrojona w śmiercionośny, futurystyczny sprzęt, zmaga się w krwawym boju z nieprzeliczoną potęgą hitlerowskich Niemiec.
Grobicki ma przy tym świadomość, że broniąc ojczyzny swoich dziadów, jednocześnie ingeruje w historię, czego skutków nie jest w stanie przewidzieć. W tym niesłychanym dziele sekundują mu barwni oficerowie i żołnierze, a także piękna pani kapitan Nancy Sanchez z US Army.

A jak nie chcesz wychodzić poza średniowiecze to polecam trylogię husycką Sapkowskiego. A zwłaszcza audiobooki zrobione przez audiotekę.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
MatiZ
Senator
Senator

Postautor: MatiZ » 07 lutego 2014, 21:56

Worek - Mam nadzieję, że wiesz, że 1939 jest pierwszą częścią świetnej trylogii i dalej jest jeszcze Major i Www.1945.waw.pl?
Błąd dzielenia przez ogórek - Zainstaluj Wszechświat ponownie.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 07 lutego 2014, 22:01

MatiZ pisze:Worek - Mam nadzieję, że wiesz, że 1939 jest pierwszą częścią świetnej trylogii i dalej jest jeszcze Major i Www.1945.waw.pl?

Oczywiście. Czytałem. Fajny kawałek S-F w polskim wydaniu. Można by to porównać, skrajnie liźnie i bez sensu, do "Człowieka z wysokiego zamku" Dick'a.
A co myślisz o tej "trylogii"?
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 07 lutego 2014, 22:49

Worek pisze:A jak nie chcesz wychodzić poza średniowiecze to polecam trylogię husycką Sapkowskiego. A zwłaszcza audiobooki zrobione przez audiotekę.
- trylogię husycką mam na papierze i właściwie to jest jedna z moich ulubionych książek. bardzo lubię. ale myślałem właśnie o tym, żeby przesłuchać audiobooka, bo wiele osób mówiło mi, że jest zrobiony jak słuchowisko, z wieloma efektami, odgłosami itd.

Worek pisze:Jak lubisz takie rzeczy, to polecam Ci "www.1939.com.pl" Marcina Ciszewskiego
- jak przebije się przez klasyczne powieści o ii wś* i zacznę czytać fantastykę nawiązującą do tego, to sprawdzę w pierwsze kolejności.

* wczoraj przeczytałem "westerplatte broni się jeszcze" roszki i zauważyłem, że w kilku scenach "tajemnice westerplatte" w wersji pisanej są bezczelnym plagiatem. zdecydowanie nie polecam tej drugiej. filmu zresztą też.

Wróć do „Książki”