PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Polscy terroryści - Wojciech Lada

W tym dziale możesz się podzielić przemyśleniami po przeczytaniu książki. Możesz również zapytać o polecane przez użytkowników pozycję w wybranych tematach. Generalnie książki.

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Nazgul

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Polscy terroryści - Wojciech Lada

Postautor: Worek » 09 października 2014, 19:15

http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazk ... terrorysci
Do zakupu i przeczytania książki skłonił mnie wywiad z autorem w tokfm. Postanowiłem uzupełnić braki z okresu 1866 - 1918 i tego co działo się z ruchem niepodległościowym. Książka niesamowicie wciągająca. Przy pierwszym posiedzeniu wciągnołem 150 stron. Szczerze polecam.
Ciekawy cytat to: "1905 roku, Polacy dokonali 1245 zamachów bombowych." Szalenie interesujące czasy. Doskonałe i wciągające opisy zamachów, napadów, nieudacznictwa, szlaków przerzutowych i innych działań naszych "terrorystów".
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Wróć do „Książki”