PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Polityka Gwiezdnych zwojen - Anakin Skywalker oprawcą czy ofiarą imperium?

W tym dziale możesz się podzielić przemyśleniami po przeczytaniu książki. Możesz również zapytać o polecane przez użytkowników pozycję w wybranych tematach. Generalnie książki.

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Nazgul

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Polityka Gwiezdnych zwojen - Anakin Skywalker oprawcą czy ofiarą imperium?

Postautor: Cynik » 24 maja 2015, 13:22

Na ten pomysł niejako natchnął mnie szczery wywód kandydata reżysera Grzegorza B jakoby Yoda był żydem. Skądinąd nie wiem co siedzi w skrywanych myślach pełnych omamów i iluzji reźysera, ale być może to ciekawy pomysł, aby przyjżeć się polityce w świecie Gwiezdnych Wojen. Co nie wyszło w prequelach do trylogii z 75-83 czyli mistycyzm, został bardzo ciekawie rozbudowany o wątki polityczne. Można by rzec Scenarzyści House of Cards chyba oglądalo GW, scenarzyści Gw musieli chyba czytać Boga Imperatora i Heretykow Diuny.

No właśnie, kim była postać Anakina. Braun to źle rozpatruje, Palpatine był chciwy i zaborczy, mam nadzieję że Braun aż tak jawnie nie wystawia swoich sympatii z sithem, który momentami mówi jak Jarosław Kaczyński. Ale mnie by to nie zdziwiło. Za to lektura wielu książek oraz naturalnie filmów z uniwersum SW nakazuje zmienić myślenie popkultury o Anakinie. Scenarzyści oryginalnej serii widzieli w nim czarnego rycerza wojującego z kręgiem wiernych rycerzy Krola Artura. Ale juź w 6 części ( że to epizod VI dowiedzieliśmy się w 1997 r przy remasterach) zauważamy zwrot myślenia. Staje się błędym rycerzem, który nigdy nie stracił swojej szlachetności zaś zemsta i nienawiść zaślepiły jego uczucia. Anakin to ofiara systemu, ofiara knowań Palpatine'a, którego użył jako narzędzia do uzyskania i utrwalenia władzy. Kłamstwa, jakie Palpatine zasiał w młodym umyśle, przypominają współczesną mowę polityków.

Na ile teraz można powiedzieć scenariusz opierał się na rzeczywistości a na ile to czysta fikcja?
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Wróć do „Książki”