PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Glos Rydzyka

Wszystko związane z religią, wierzeniami oraz metafizyką duchową. Podyskutuj o tym, co w polskiej religii się dzieje.

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 29 czerwca 2007, 21:32

Dla mnie edukacja dzieci może być prowadzona nawet w domu przez rodziców.
Ja cię czytam to się czieszem, że nie jest...
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 30 czerwca 2007, 10:03

jakieś argumenty, pelikanie ?
nie ? to nie zaśmiecaj

Awatar użytkownika
Corranh
Senator
Senator

Postautor: Corranh » 30 czerwca 2007, 14:29

Można kontrolować swawole obyczajowe. Za pomocą np. mediów czy odpowiedniego wychowania. Wielu psychologów boleje przecież, że media dostarczają złych wzorców.

Media sa prywatne i moga dostarczac trakich wzorcow jakich chce dostarczac ich wlasciciel. (TVP do sprywatyzowania wiec nad tym nie zamierzam dyskutowac). Jak chcesz moralizowac mozesz zalozyc wlasna TV albo moze to zrobic kosciol - i robi. Panstwu nic do tego.

zuikaku pisze:Wszak nie chodzi o nauczanie "technik i pozycji" jak twierdzą zwolennicy seksuologii w szkołach ?

Chodzi o uswiadamianie w dziedzinie antykoncepcji. Skoro panstwo ma problem z niechcianymi ciazami to moze go rozwiazac poslugujac sie narzedziami jakie ma w reku. Osobiscie uwazam ze szkola takim narzedziem byc nie powinna ale skoro juz jest to mozna jej uzyc. Gdyby to odemnie zalezalo panstwo nie mialoby tego narzedzia (edukacja nieprzymusowa i prywatna), ale nie mialoby tez problemu bo kazdy odpowiadalby za siebie. Jesli ktos nie mial dosc rozumu zeby dowiedziec sie conieco o antykoncepcji to niech placi za aborcje(prywatna sluzba zdrowia opczywiscie). Oczywiscie to taka moja liberalna utopia, a my omawiamy realny problem. Panstwo nie zgadza sie na aborcje, ludzie sa przyzwyczajeni zeby panstwo o nich dbalo, szkola jest przymusowa. Czyli panstwo musi uzyc szkoly zeby o obywateli zadbac...

zuikaku pisze:Nic w tym wypadku nie załatwia, bo jak wszystkie niewiasty są konserwatywne, to nie ma podaży na prostytucję (bo nikt nie chce sprzedawać się w burdelu). :grin:

W teorii, ale w praktyce mozemy mowic conajwyzej o duzej przewadze konserwatyzmu, a to oznacza ze prostytutki sie znajda, a jak nie to z importu :lol:
Pan stworzył ludzi, a Samuel Colt uczynił ich równymi.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 30 czerwca 2007, 16:59

Można kontrolować swawole obyczajowe. Za pomocą np. mediów czy odpowiedniego wychowania. Wielu psychologów boleje przecież, że media dostarczają złych wzorców.
Ty patrz zamordysta Zuikaku chce dyktować prywatnym ludziom co mają robić we własnej firmie, Chce brutalną interwencją w prawa własności narzucić własna wizję. Z. TY LEWAKU. Chcesz sie wtrącać prawo rodziców do wyboru co ich dzieci maja oglądać! ZAMORDYSTA!!!!
Nie podoba sie nie oglądać!!!!

:lol: :lol: :lol:
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

rewident
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: rewident » 01 sierpnia 2007, 15:04

Wlączyłem przed 23 kanał telewizji komercyjnej. Najpierw pan siekierą rozwalił dzwi, potem przywalił w głowę jednej pani, która miała najwyraźniej spółkować z innym panem (najwyraźniej pan z siekierą miał inna koncepcję i chciał zaprotestować), pan od pani uciekł, ale pan z siekierą go dopadł i leżącego rozpłatał siekierą na sto kawałków. Krew sikała strumienia a z głosników dochodziły prośby o litość.

Ja mam gdzieś takie media, sorry, panie i panowie.

A tak na serio, to tego typu filmy to instruktaż dla dzieciarni, jak zabijać.
A Eureko musi zostać zburzone...

Awatar użytkownika
Mati
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Mati » 01 sierpnia 2007, 15:31

rewident pisze:Wlączyłem przed 23 kanał telewizji komercyjnej. Najpierw pan siekierą rozwalił dzwi, potem przywalił w głowę jednej pani, która miała najwyraźniej spółkować z innym panem (najwyraźniej pan z siekierą miał inna koncepcję i chciał zaprotestować), pan od pani uciekł, ale pan z siekierą go dopadł i leżącego rozpłatał siekierą na sto kawałków. Krew sikała strumienia a z głosników dochodziły prośby o litość.

Ja mam gdzieś takie media, sorry, panie i panowie.

A tak na serio, to tego typu filmy to instruktaż dla dzieciarni, jak zabijać.

:shock: wspaniały przykład, oczywiscie lepsza jest TV Trwam, od rana do wieczora modlitwy. Nie podoba Ci się to nie oglądaj. a z tym instruktarzem to pojechałeś :lol: :lol: znaczy sie zakazać wszystkiego :?: a w zamian od rana do wieczora anioł pański

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 01 sierpnia 2007, 16:01

rewident pisze:A tak na serio, to tego typu filmy to instruktaż dla dzieciarni, jak zabijać.

Bo wypadało by wiedzieć co własne dziecko ogląda w TV. I wychować tak żeby odróżniało filmową fikcję od rzeczywistości.

Zbyt trudne :?: :evil:
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

rewident
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: rewident » 01 sierpnia 2007, 16:23

nic nie kapujecie, ale cóż tak bywa
A Eureko musi zostać zburzone...

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 01 sierpnia 2007, 17:31

Tego typu filmy mogą być groźne w sytuacji, gdy część prostaków nie kontroluje procesu wychowywania swego potomstwa (lub się nim nie interesuje zbytnio).

Corranh pisze:Skoro panstwo ma problem z niechcianymi ciazami

Bzdura, nie ma takiego problemu. Tenże kłopot ma kto inny.

Corranh pisze:W teorii, ale w praktyce mozemy mowic conajwyzej o duzej przewadze konserwatyzmu,

I to oznacza, że im więcej konserwatyzmu, tym mniej prostytucji, a nie odwrotnie, jak sugerowano bałamutnie. :grin:

Awatar użytkownika
Dziadek Mróz
Senator
Senator
Kontaktowanie:

Postautor: Dziadek Mróz » 01 sierpnia 2007, 19:11

zuikaku pisze:I to oznacza, że im więcej konserwatyzmu, tym mniej prostytucji, a nie odwrotnie, jak sugerowano bałamutnie. :grin:

Im więcej konserwatyzmu, tym więcej zakłamania i ciemnoty. Proste.
rewident pisze:Ja mam gdzieś takie media, sorry, panie i panowie.

To nie oglądaj. A ja sobie włączę "Martwicę Mózgu" i wszyscy będą szczęśliwi.
Yo, she-bitch! Let's go!

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 01 sierpnia 2007, 21:46

Jesteś w stanie udowodnić swoje przesądy Mrozie ?

To wykaż, że brak planów przebudowy świata (konserwatyzm) prowadzi do nasilania się zakłamania.

Awatar użytkownika
Corranh
Senator
Senator

Postautor: Corranh » 02 sierpnia 2007, 01:15

rewident pisze:Ja mam gdzieś takie media, sorry, panie i panowie.

Hehe a w TVP to takich filmow nie ma? Zreszta jest grupa odbiorcow ktora to oglada, a przy okazji reklamy w przerwach. Jednym slowem to sie oplaca wiec czemu mieliby tego nie puszczac? Nie chcesz to nie ogladaj - komercyjna telewizja ma te zalete ze nie musisz im placic jak cie nie interesuje to co nadaja - niestety nie ma takiego komfortu w przypadku publicznej TV

rewident pisze:A tak na serio, to tego typu filmy to instruktaż dla dzieciarni, jak zabijać.

Ehhh no faktycznie - jak by mi nie pokazali w TV to bym nie wiedzial jak kogos zabić... wiedza tajemna poprostu :lol:

[ Dodano: Czw 02 Sie, 2007 ]
zuikaku pisze:Bzdura, nie ma takiego problemu. Tenże kłopot ma kto inny.

Ja bym powiedzial ze ma. Np taki ze musi utrzymywac domy dziecka. Cholerna strata kasy.

zuikaku pisze:I to oznacza, że im więcej konserwatyzmu, tym mniej prostytucji, a nie odwrotnie, jak sugerowano bałamutnie. :grin:

A skad niby taki wniosek?

zuikaku pisze:To wykaż, że brak planów przebudowy świata (konserwatyzm) prowadzi do nasilania się zakłamania.

Gdyby ktos nie przebudowal swego czasu swiata to dalej zylibysmy wierzac w diabelki, aniolki i demony. Dalej dawalibysmy sie zastraszyc jakiemuś dziadkowi z watykanu. Mozna by powiedziec ze dązy do utrzymania zaklamania.
Pan stworzył ludzi, a Samuel Colt uczynił ich równymi.

Awatar użytkownika
Dziadek Mróz
Senator
Senator
Kontaktowanie:

Postautor: Dziadek Mróz » 02 sierpnia 2007, 15:08

zuikaku pisze:To wykaż, że brak planów przebudowy świata (konserwatyzm) prowadzi do nasilania się zakłamania.

Wskutek opresji oczywiście. Np. działania pani Thatcher, której pasowała wolność niewolnika (masz prawo pracować) a inna już zawadzała.

Że niby konserwatyści nie próbują skroić świata do swoich wyobrażeń? Wolne żarty.
Yo, she-bitch! Let's go!

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 02 sierpnia 2007, 17:03

Już to tłumaczyłem. Konserwatyzm ma swoją wizję świata, ale ta wizja, w przeciwieństwie do tych większości lewicowych, nie ma być realizowana mocą biurokracji i odgórnie idących nakazów i zakazów.

Odwrotnie, wizja konserwatyzmu ma się ziścić po decentralizacji (decentralizacja to odwrót od przerośniętego państwa w stronę porządku praw naturalnych). Przypominam, że konserwatyści wierzą w ład naturalny, więc nie ma potrzeby by dążyli do omnipotencji państwa, która z kolei jest niezbędna socjalistom by mogli np. "wyrównywać szanse".

Jaką "inną" wolność łamała Thatcher ?

Konserwatyzm dąży do zakłamania ? Nie sądzę, bo konserwatyzm to realizm, a nie bajki że ludzie są równi. W zakłamaniu celuje socjalizm z tą całą swoją utopią.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 02 sierpnia 2007, 17:42

nie ma być realizowana mocą biurokracji i odgórnie idących nakazów i zakazów.
Nie no za theacher kopalnie same sie zamknęły :).
nie stety ale wizję światopoglądową wmuszacie na chama... ostatnio za pomocą konstytucji na szczęście nieskutecznie.

Odwrotnie, wizja konserwatyzmu ma się ziścić po decentralizacji
Czemu przeczą pokolenia konserwatystów centralizujących wszystko i wszystkich. Podstawą europejskiego konserwatyzmu jest silne państwo. To co określasz tu jako konserwatyzm to odłam liberalny powstały w europie po IIwś .

Konserwatyzm dąży do zakłamania ?
Jedną ręką bredzi o rodzinie a drugą utrzymuje 30tys prostytutek lub sex-sekretarki jak amerykańscy konserwatyści w USA.
Oficjalnie wszystko bogobojnie a pod kołderką....
Ostatnio zmieniony 02 sierpnia 2007, 17:44 przez Nazgul, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Wyznania”