PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Kościół Katolicki w Polsce?!

Wszystko związane z religią, wierzeniami oraz metafizyką duchową. Podyskutuj o tym, co w polskiej religii się dzieje.

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Re: Kościół Katolicki w Polsce?!

Postautor: Nazgul » 17 czerwca 2015, 23:05

nie sądzę, raczej że 12 tys za taką usługę to skandal. ale nie z powodu tego kto brał a tego kto dawał. i za co dawał co jakoś mi się nie wydaje, żeby to była aż tak ważna sprawa żeby dawać 12 tys. za tyle można utrzymać małe przedszkole...

a Grobelny lubił sobie kupować poparcie za miejskie pieniądze - np. od kiboli. jak widać od księży też.
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 25 czerwca 2015, 13:16

Arc. biskup Hoser raczył się wyrazić iż "in vitro" zmieni genom ludzkości.

Czy nie powinno się wymagać aby biskup nie był kretynem?
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Aimar
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Aimar » 25 czerwca 2015, 14:36

Nazgul pisze:Czy nie powinno się wymagać aby biskup nie był kretynem?

Zdecydowanie nie. Dzięki temu, że przytłaczająca większość pracowników KK jak i jego najbardziej oddanych talibów jest idiotami ta korporacja nie ma szans na otumanienie i podporządkowanie sobie społeczeństwa. Powoli kierujemy się w stronę państw cywilizowanych, gdzie największe religie skupiają ok. 15% społeczności. Etap państwa wyznaniowego mamy już za sobą. Trwał setki lat i wystarczy.
Kim jest Marchewka? Kto za nim stoi i co z tego ma?
To jest jego popis: "To jest ostrzeżenie mające związek z twoim postem: viewtopic.php?f=56&p=251935#p251935 - TO JEST ANTYSEMITYZM wg tego kolesia (gdyby ktoś nie wiedział).
Odpowiedzcie sobie sami...

Awatar użytkownika
Jojo
Minister
Minister

Postautor: Jojo » 26 czerwca 2015, 07:12

Aimar pisze:Etap państwa wyznaniowego mamy już za sobą. Trwał setki lat i wystarczy.

Jesienią się dowiemy czy państwo wyznaniowe to przeżytek albo nasza przyszłość.(więzienie za in-vitro i wykluczenie z kościoła się zbliża)
Widzisz Aimar na jesieni musi być po myśli episkopatu!
Szef sztabu Szydło: Jeśli PiS dojdzie do władzy, zmienimy ustawę o in vitro
Oddalamy się od państwa świeckiego.
Największy przekręt PZPR to założenie PIS i przejęcie władzy jako prawica

Aimar
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Aimar » 26 czerwca 2015, 22:21

Jojo, z całym szacunkiem - jak chcesz pomagać biednym to idź pracować MOPS. Mnie to nie bawi. Ja jestem egoistą i mam na takie sprawy wywalone.
Kogo dotyczy ustawa antyaborcyjna czy in-vitro? Tych, których nie stać na taki zabieg w cywilizowanych krajach i cywilizowanych warunkach. Jak ktoś ma kasę to sobie poradzi beż patrzenia na nasze wyznaniowe prawo. Dla mnie argument o zamykaniu za in-vitro jest śmieszny, zwłaszcza jak się weźmie pod uwagę, że idioci z PO potrzebowali 8 lat na wprowadzenie tej ustawy i zapewne gdyby nie żałosne wyniki sondaży i wykopanie Kukły z Pałacu to do tej pory niczego by z tym nie zrobili. Tak samo jak z kwotą wolną od podatku.
Ja doskonale pamiętam rządy PiS. Kompromitowali się każdego dnia. Dzielnie wspomagał ich w tym Giertych z szanownym tatusiem ale nie pamiętam żeby wprowadzili obowiązek posiadania różańca czy tym podobne dyrdymały. W kwestiach państwo - kościół zarówno PiS, PSL, PO jak i SLD mają jedną metodę. Lizać. Lizać dobrze i głęboko. Różnice między nimi są niewielkie i z tego powodu trzeba tych wszystkich oszołomów wysłać na emeryturę. Pierwszym krokiem do tego będzie przejęcie władzy przez PiS.
To jest jego popis: "To jest ostrzeżenie mające związek z twoim postem: viewtopic.php?f=56&p=251935#p251935 - TO JEST ANTYSEMITYZM wg tego kolesia (gdyby ktoś nie wiedział).

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 26 czerwca 2015, 22:32

Ja jestem egoistą i mam na takie sprawy wywalone.
skad. masz wywalone dopóki nie dotyczą Ciebie. a potem lecisz/polecisz i skamlesz o pomoc.

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 26 czerwca 2015, 23:56

Nazgul pisze:Arc. biskup Hoser raczył się wyrazić iż "in vitro" zmieni genom ludzkości.

Czy nie powinno się wymagać aby biskup nie był kretynem?

A jak się ma sprawa z marszałkami sejmu?
https://www.youtube.com/watch?v=aEKleB2GcoQ
Albo z niedoszłymi premierami?
https://www.youtube.com/watch?v=q73PmB7QNvc

Awatar użytkownika
notkin
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: notkin » 27 czerwca 2015, 00:18

^ Heh, niezły kwas. Tez co prawda nie wiedziałem (myslałem że w 2007), ale akurat polityka to nie jest mój fach.
"Najbardziej lękam się fanatyków liberalizmu... Poskrob liberała, a znajdziesz skrytego arystokratę." - Frank Herbert

Aimar
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Aimar » 27 czerwca 2015, 06:15

Nazgul pisze:
Ja jestem egoistą i mam na takie sprawy wywalone.
skad. masz wywalone dopóki nie dotyczą Ciebie. a potem lecisz/polecisz i skamlesz o pomoc.

Dalej patrzysz na wszystkich przez pryzmat własnego charakteru.
Musisz zrozumieć, że nie wszyscy ludzie są tacy sami. Jedni są samodzielni a inni zawsze się muszą komuś podporządkować. Przez głupotę, z przekonań czy za kasę. Nie spodziewałem się wiele po naszym systemie edukacji kierowanym przez wybitną gwiazdę Kluzik (też z ciekawym charakterem) ale teraz to mnie załamałeś. Pracuj nad sobą. Powodzenia.

Awatar użytkownika
Jojo
Minister
Minister

Postautor: Jojo » 07 lipca 2015, 09:38

Modlitwa i post w intencji senatorów o odrzucenie projektu in vitro. 9 dni nowenny i 2 tys. wiernych
Tysiące wiernych postanowiło zorganizować nowennę w intencji senatorów. Modlą się i poszczą, aby politycy odrzucili projekt ustawy o in vitro
http://polska.newsweek.pl/in-vitro-usta ... 370,1.html

Czy jest wśród nich lekarz, czy tylko Chazan?
modlą sie jakby in vitro było obowiązkowe! I to na dodatek siostry zakonne, które nie biorą udziału w rozrodczości, księża, to samo. starzy ludzie, którzy już sa poza. Muszą coś robić, żeby PiS wygrał bo przecież Duda powiedział, ze najważniejsza jest modlitwa do ducha świętego. I to ona go wyniosła na ten fotel. Duch święty w postaci Kukiza!

Parę lat temu modlili się w sejmie o deszcz.
(stare, ale warto przypomnieć co nas czeka)
https://www.youtube.com/watch?v=fCBt21orGnE
"Szczera modlitwa owocuje poczęciem dziecka".
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,1765 ... yska_.html
To dlatego księża mają dzieci.
Ja tam wolę świeckie metody.

Aimar
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Aimar » 09 lipca 2015, 11:01

Jojo pisze:modlą sie jakby in vitro było obowiązkowe! I to na dodatek siostry zakonne, które nie biorą udziału w rozrodczości, księża, to samo. starzy ludzie, którzy już sa poza.

Dokładnie to samo jest z aborcją. Tu pracownicy kościoła mają łatwiej bo z tego co słyszałem w większości są homoseksualni a mniejszość stać na tabletki. O podofilach nie wspominam.
Podejście do in-vitro jest o tyle dziwne, że w ich zawodzie dzieci nie są mile widziane. Mają prawo do dziedziczenia, dużo kosztują więc KK dawno temu zabronił ich posiadania.
Ogólnie polityczne podejście kościółka do tej sprawy jest poprawne. Muszą pilnować, żeby ludzie biedni byli równocześnie ciemni. To ta część społeczeństwa utrzymuje tą korporację. Same przewały finansowe nie wystarczą. Bogaci w większości są bardziej oświeceni. Jeżdżą po świecie. Odwiedzają państwa świeckie, widzą jak się tam żyje a co najważniejsze stać ich na legalne i profesjonalne wyskrobanie lub zapłodnienie. Takich ludzi ciemny KK i tak do siebie nie ściągnie.

Awatar użytkownika
Jojo
Minister
Minister

Postautor: Jojo » 11 lipca 2015, 12:10

Nie dawno można było przeczytać:

"Tysiące osób modlą się i poszczą w intencji senatorów, aby odrzucili projekt ustawy o in vitro.
W samej tylko nowennie bierze udział blisko 1800 osób i 600 klasztorów, informuje "Nasz Dziennik".

I tak się zastanawiam? za słabo się modlili, albo Bóg uznał że to dobra metoda do poprawienia jego błędu niepłodności.

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 12 lipca 2015, 12:11

https://m.youtube.com/watch?v=HqQs-TimJf8

Po prostu wierzyć się nie chce oglądając naszych pomazanców.

In vitro może być jedyną szansą dla osób które w szczycie kariery chcą mieć dzieci. Tylko że niezdrowy tryb życia, praca w stresie, praca w silnym polu elektromagnetycznym, siedząca, z promieniami rtg osłabia żywotność plemników. Wtedy dwudziestolatek może zdeponować swoje plemniki i czekać aż kariera mu sie rozwinie.

Ale do kogo ja to piszę? Garstka wie o co chodzi reszta przypomina mi senatorów z wspomnianego filmu, wybaczcie koledzy, ale zapachniało mi to średniowieczem. Proponuję wycofać nauki przyrodnicze ze szkół, wrócić do teorii heliocenteycznej i palenia na stosie w przypadku próby czytania współczesnych naukowych książek.
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Awatar użytkownika
Jojo
Minister
Minister

Postautor: Jojo » 13 lipca 2015, 09:12

Obrazek
http://www.fakt.pl/senator-pis-ma-dziec ... 792,1.html
Szkoda że ten Senator nie żyje. Ciekaw jestem co by w Senacie powiedział.

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 13 lipca 2015, 10:30

Powiedz mi Cynik jak w tej sytuacji ma zachować się katolik?
Poza tym, ta cała ustawa o in vitro jest durna. Ktoś nie chce być "ciemnogrodem" a "postępowym" to niech to robi z własnej kieszeni, wolny człowiek w wolnym kraju. Dyrdymały "leczenie bezpłodności"...

Wróć do „Wyznania”