PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Pieniądze a kościół

Wszystko związane z religią, wierzeniami oraz metafizyką duchową. Podyskutuj o tym, co w polskiej religii się dzieje.

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

dziki00
Wójt
Wójt

Postautor: dziki00 » 19 marca 2012, 15:54

http://www.rp.pl/artykul/434506.html
masz tutaj fakt dlaczego Sobiesiak bez pozwolenia wyciął setki drzew płacąc śmieszną kare a zwykli obywatele wycinając drzewo na swoim terenie płacą kary po 100 tys. zł czy to jest sprawiedliwość? Czy Sobiesiak i wszyscy koledzy z PO stoją ponad prawem?
GW - nie czytam, TVN -nie oglądam, na PO nie głosuję

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 19 marca 2012, 17:19

marcinsz pisze:
kaminiak33 pisze:Masz rację Dziki , ale Worek nazwie to propagandą PiSowską i każdego kto ma inne zdanie przywita swoim

I Worek tu ma rację. Większość rzeczy które są opowiadane ani z rzeczywistością ani z faktami nie mają nic wspólnego. Że ty Kaminiak wszystkich uważasz za złodziei, oszustów i krętaczy nawet zwykłych ludzi pracujących kogo to obchodzi?

W taki sposób wrażenia na nikim nie zrobisz a jedynie pokazujesz rozmiar swojej miernoty i to tyle. Jesteś już nudny jak flaki z olejem z tymi twoimi prawdami objawionymi.

Ty Marcisz, zanim zaczniesz pisać takie pierdoły czytaj ze zrozumieniem to co ktoś napisze , ja odniosłem się tylko do "afery hazardowej" do niczego więcej .

Że ty Kaminiak wszystkich uważasz za złodziei, oszustów i krętaczy nawet zwykłych ludzi pracujących kogo to obchodzi?

Daj mi chociaż jeden przykład że ja uważam za złodziei, oszustów i krętaczy nawet zwykłych ludzi pracujących . Albo zamknij "dziób" i nie pisz takich kretynizmów :evil:
http://www.forum.polityka.org.pl/viewtopic.php?t=5249
tak jak w Media Markt - nie dla idiotów

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: marcinsz » 19 marca 2012, 17:21

Daj mi chociaż jeden przykład że ja uważam za złodziei, oszustów i krętaczy nawet zwykłych ludzi pracujących . Albo zamknij "dziób" i nie pisz takich kretynizmów :evil:

Czytam i pamiętam co piszesz.... o tych "dojących" ciebie też...

Przeginasz pałę... z tym twoim jęczeniem i narzekaniem aż w końcu ci się beknie.

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 19 marca 2012, 17:30

marcinsz pisze:

Czytam i pamiętam co piszesz.... o tych "dojących" ciebie też...

Przeginasz pałę... z tym twoim jęczeniem i narzekaniem aż w końcu ci się beknie.

To się wysiliłeś :mrgreen: :mrgreen: , tylko dalej ni widzę przykładu gdzie uważam za złodziei, oszustów i krętaczy nawet zwykłych ludzi pracujących , już mi się BEKA jak to czytam :lol:

dziki00
Wójt
Wójt

Postautor: dziki00 » 19 marca 2012, 17:46

@.marcinsz odpowiesz mi na pytanie?
GW - nie czytam, TVN -nie oglądam, na PO nie głosuję

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 19 marca 2012, 18:20

dziki00 pisze:@.marcinsz odpowiesz mi na pytanie?

Dziki , a czego oprócz PROPAGANDY PiSowskiej się spodziewasz , od ciemnogrodu ???

Polska to kraj mlekiem i miodem płynący , w którym tacy jak (marcisz) uważają że nie ma i nie było żadnych przekrętów ( nie licząc tych z udziałem PiSu) , reszta to normalka :wink:

[ Dodano: Pon 19 Mar, 2012 ]
dziki00 pisze:
http://www.rp.pl/artykul/434506.html
masz tutaj fakt dlaczego Sobiesiak bez pozwolenia wyciął setki drzew płacąc śmieszną kare a zwykli obywatele wycinając drzewo na swoim terenie płacą kary po 100 tys. zł czy to jest sprawiedliwość? Czy Sobiesiak i wszyscy koledzy z PO stoją ponad prawem?

Oni nie stoją ponad prawem , PRAWO to ONI :lol:

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: marcinsz » 19 marca 2012, 18:35

Na jakie pytanie? O Sobiesiaku?

Nie znam sprawy więc trudno się wypowiadać a na temat artykułu jest to poniekąd - niepoważne.

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 19 marca 2012, 18:59

Lolek00 pisze:Czyli jednak "raport mniejszości" obowiązuj
To nie to samo. Świadome planowanie jest przestępstwem/wykroczeniem. Nieświadome i nieplanowanie - nie jest ;-)

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 20 marca 2012, 13:35

marcinsz pisze:Na jakie pytanie? O Sobiesiaku?

Nie znam sprawy więc trudno się wypowiadać a na temat artykułu jest to poniekąd - niepoważne.

Tego co ja napisałem o (Propozycja sprawiedliwego systemu emerytalnego.) też nie czytałeś a produkujesz się jakbyś radio połknął :wink:

to poniekąd - niepoważne.

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: marcinsz » 20 marca 2012, 13:39

Paw pisze:To nie to samo. Świadome planowanie jest przestępstwem/wykroczeniem. Nieświadome i nieplanowanie - nie jest ;-)

No to wiem PAW. Ale myślę że się rozumiemy o co mi chodzi. :roll: Z drigiej strony w "Raporcie Mniejszości" nikt nie mówił o tym że nie tyczy to zbrodni nie planowanych :razz:

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 20 marca 2012, 18:37

marcinsz pisze:No to wiem PAW. Ale myślę że się rozumiemy o co mi chodzi.
Pisałem do Lolka :wink:

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 26 marca 2012, 10:39

Paw pisze:
marcinsz pisze:No to wiem PAW. Ale myślę że się rozumiemy o co mi chodzi.
Pisałem do Lolka :wink:

No i żeście się zrozumieli :lol: , ciekawe czy Lolek coś z tego rozumie , bo ja :?: :sad:

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 26 marca 2012, 13:42

No rozumiem o co wam chodzi to była taka dygresja z tym przykładem o zmowie tylko :wink:
===================== :arrow:
Wracając do tematu, to mam wrażenie że nie rozumiemy gruntu, a może ja nie rozumiem?

Od roku 1943 PRL zagarniał ziemie i nieruchomości kościołów, w taki sam sposób jak zagarniał ziemię i majątki szlachty a także instytucji Rzeczypospolitej. Mając świadomość jaką rolę odgrywa w Polsce KK komuniści zdecydowali się powołać fundusz kościelny, który miał być zadośćuczynieniem za to że KK nie posiada swoich źródeł finansowania w postaci nieruchomości.

Po 1989 roku wpadnięto na jeszcze lepszy pomysł - owe źródła finansowania w postaci nieruchomości postanowiono zwrócić - w związku z tym że przez 50 lat zmienił się stopień urbanizacji, kraj etc - powołano komisję majątkową która na podstawie wyceny miała zwrócić określoną ilość ziemi. Komisja ta miała prawo przejmować automatycznie grunty przeznaczone na sprzedaż przez organy samorządowe.

3ciego Lutego 2011 przestała działać owa komisja - tak więc źródła finansowania KK zostały formalnie przywrócone. Mimo to fundusz kościelny istniał. Ten stan prawny odziedziczony po administracji PRL, uległ rozwiązaniu. I teraz budżet kraju niema żadnych zobowiązań wobec kościołów w Polsce.

O dziwo nowy pomysł opiera się na tym że obywatel 0,3% z 19%/32% daniny na rzecz kraju oddać może kościołowi. O ile II RP pod rządami sanacji uchodziła za kraj w sporej mierze zsekularyzowany to PRL z powodów czysto populistycznych wybrał (oficjalnie) pluralizm. Obecnie ktoś ten pluralizm chce kontynuować - również z powodów populistycznych - mowa konkretnie o obecnym rządzie Polskim.

Konstytucja wspomina o neutralności światopoglądowej państwa - co dotyczy związków wyznaniowych - za neutralność może uchodzić zarówno sekularyzm (świeckość) jak i pluralizm (równe traktowanie wszystkich wyznań). Tak więc obecne plany nie są sprzeczne w mojej laickiej opinii z ustawą zasadniczą.

Na uwagę jednak zasługuje fakt, że bez strat dla budżetu można było by zaproponować obywatelom datki na rzecz kościołów w deklaracji pit. Wystarczyło by umożliwić oddawanie części dochodów, ponad daninę na rzecz kraju. Było by to bardziej opłacalne dla państwa i uczciwie domykało pewne historyczne kwestie.
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 26 marca 2012, 14:04

Lolek00 pisze:Na uwagę jednak zasługuje fakt, że bez strat dla budżetu można było by zaproponować obywatelom datki na rzecz kościołów w deklaracji pit. Wystarczyło by umożliwić oddawanie części dochodów, ponad daninę na rzecz kraju. Było by to bardziej opłacalne dla państwa i uczciwie domykało pewne historyczne kwestie.

Na uwagę jednak zasługuje fakt, że bez strat dla budżetu można było by zaproponować obywatelom datki na rzecz kościołów w deklaracji pit. Wystarczyło by umożliwić oddawanie części dochodów, ponad daninę na rzecz kraju.

W deklaracji pit ,( to znaczy :?: ) .
Wystarczyło by umożliwić oddawanie części dochodów, ponad daninę na rzecz kraju.
, a kto lub co broni nam jeśli mamy taką potrzebę , dać z własnej kieszeni jakąś kasę na kościół , bez żadnych odpisów .

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 26 marca 2012, 14:17

kaminiak33 pisze:, a kto lub co broni nam jeśli mamy taką potrzebę , dać z własnej kieszeni jakąś kasę na kościół , bez żadnych odpisów .
Nikt, ale można wykorzystać do tego mechanizmy administracyjne jeżeli miało by to być kompromisowe na linii KK-Konserwatyści-Zdrowy rozsądek
Vivat et res publica et qui, illam regit

Wróć do „Wyznania”