PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Ksiądz Wojciech Lemański

Wszystko związane z religią, wierzeniami oraz metafizyką duchową. Podyskutuj o tym, co w polskiej religii się dzieje.

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Westwood
Poseł
Poseł

Ksiądz Wojciech Lemański

Postautor: Westwood » 27 listopada 2011, 08:36

Ale księdza koledzy w sutannach kpią: Naczelny Żyd diecezji warszawsko-praskiej – tak o księdzu mówią.
Kiedyś, gdy siadałem z innymi księżmi do stołu, słyszałem, że nie będę miał co zjeść, bo nie ma nic koszernego.

Następny- po księdzu Bonieckim - duchowny, który próbuje myśleć samodzielnie i kwestionować zdanie biskupów. Panie Wojtku, samodzielne myślenie jest w instytucji zwanej Kościołem Katolickim zakazane. Albo się Pan z biskupami zgadzasz, albo idziesz do Palikota.
Moim zdaniem pan Lemański niedługo jeszcze pochodzi w sutannie. I on nie będzie ostatnim obywatelem Watykanu, który zmieni obywatelstwo na polskie. Bo księża to przecież też nie gęsi i swój rozum mają. Kitu nie da się wciskać wiecznie.

Więcej o zbuntowanym proboszczu, nazywanym przez tolerancyjnych kolegów po fachu naczelnym Żydem diecezji warszawsko-praskiej:

Milczenie pasterzy

List do bp Meringa
Poza tym uważam, że należy ujawnić treść ostatniej rozmowy telefonicznej braci K.

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Re: Ksiądz Wojciech Lemański

Postautor: NRohirrim » 27 listopada 2011, 12:16

Westwood pisze:Moim zdaniem pan Lemański niedługo jeszcze pochodzi w sutannie. I on nie będzie ostatnim obywatelem Watykanu, który zmieni obywatelstwo na polskie.

Ale walnąłeś. Zacznijmy od tego, że obywatelstwo Watykanu ma może pół tysiąca osób i ma ono charakter czasowy (a dokładnie ze względu na pełnienie obowiązków w Watykanie; jus officii).

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 27 listopada 2011, 12:55

Antyklerykalnych pasji Westwooda ciąg dalszy. Kościół to swego rodzaju klub zrzeszający ludzi o podobnych poglądach. Kto ma inne, ten niech zmienia klub. Ciekawe czy Westwood w swojej partii antyklerykalnej tolerowałby fundamentalistów religijnych czy może kazałby im sobie poszukać innego ugrupowania.

Westwood
Poseł
Poseł

Postautor: Westwood » 27 listopada 2011, 13:31

zuikaku pisze:Kościół to swego rodzaju klub zrzeszający ludzi o podobnych poglądach. Kto ma inne, ten niech zmienia klub.

Właśnie! A symbol tego klubu wisi w parlamencie, żeby przypominać niezrzeszonym, że muszą się z tym pogodzić, że jest to klub de facto elitarny, najważniejszy i rozdający karty w kraju.

zuikaku pisze:Ciekawe czy Westwood w swojej partii antyklerykalnej tolerowałby fundamentalistów religijnych czy może kazałby im sobie poszukać innego ugrupowania.

Nie posiadam, ani nie jestem członkiem żadnej partii, ani proklerykalnej, ani antyklerykalnej. Poza tym nie wiedziałem, że Kościół Kat. to partia. Dobrze wiedzieć. Poseł Kotliński nazwał KK w Sejmie korporacją międzynarodową.

Dzieci zapisywane są w wieku kilku miesięcy do tego klubu, z którego nie są wypisywane nawet po akcie apostazji. Klub ten angażuje tysiące klubowiczów, którzy za pieniądze z budżetu propagują szczytne idee klubu w tysiącach przedszkoli i szkół.

Polska wg prezesa to kondominium rosyjsko-niemieckie. Według mnie jest ona protektoratem Watykanu.
Poza tym uważam, że należy ujawnić treść ostatniej rozmowy telefonicznej braci K.

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 27 listopada 2011, 13:45

Czyli dowaliłeś kolejną teorią arcy-spiskową, wedle której Polską rządzi jakieś mikropaństwo z drugiego krańca kontynentu, a wielkie mocarstwa ościenne nie mają tu nic, lub prawie nic, do powiedzenia. Jest to oczywiście nielogiczne i nie do obrony, a wynika wyłącznie z zacietrzewienia odbierającego rozum.

Symbol klubu kościelnego wisi na sali sejmowej, bowiem zdecydowana większość posłów do pewnego stopnia utożsamia się z tym klubem. Klub ten jest w stanie wpłynąć na ledwie kilka uchwalanych ustaw, gdy w trakcie kadencji uchwalane są ich setki. Większość spośród tych setek ustaw to dostosowanie polskiego prawa do norm UE, czyli do norm klubu rządzonego przez ateistów i agnostyków.

Teraz sobie porównaj : klub kościelny współdecyduje o paru ustawach, klub ateistyczno-agnostyczny o setkach. Który klub bardziej rozdaje karty, oto jest pytanie.

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 28 listopada 2011, 17:50

Westwood pisze:Poza tym nie wiedziałem, że Kościół Kat. to partia
to nie partia, to korporacja i to dosyć mroczna.

Westwood
Poseł
Poseł

Postautor: Westwood » 28 listopada 2011, 19:47

Zuikaku, cały problem z Wami katolikami polega na tym, że Wy jesteście przyzwyczajeni do tego, że KK zawsze miał przywileje i dobre układy z każdą władzą - w tym z peerelowską. Wy nie chcecie zrozumieć, że nawet obecna Konstytucja ma zapisy trącące teokracją. Jak można w ogóle wspominać o Bogu w Konstytucji i dzielić obywateli na wierzących i niewierzących ? To zakłada expressis verbis, że państwo uznaje istnienie Boga, czyli istoty, której na dobrą sprawę nikt nie widział i co do której nie istnieją żadne racjonalne dowody. Państwo neutralne światopoglądowo nie może zapisać w swojej ustawie zasadniczej, że istnieje Bóg. Nie może zapisać też, że Boga nie ma. Wystarczy, ze zapewni wolność sumienia i wyznania, zakaz przymusu uczestniczenia lub nieuczestniczenia w ceremoniach religijnych, zapewni równouprawnienie wszystkich wyznań.

Krzyż łaciński w Sejmie oznacza, że państwo uznaje istnienia Boga w wersji rzymsko-katolickiej, jednocześnie negując światopogląd ateistyczno-agnostyczny. W przedszkolach i szkołach propagandziści katoliccy nauczają młodzież o istnieniu Boga. Ciekawie, czy na zasadach wzajemności nauczyciel agnostyk może nauczać uczniów swojej ideologii nawet za pieniądze stowarzyszenia racjonalistów, a nie za kasę z budżetu, jak to robią zagraniczni funkcjonariusze Państwa Watykan.

Zuikaku, wyjdź na moment z katolickiej szaty, powstań z kolan i spróbuj spojrzeć na polską rzeczywistość oczyma niekatolików. Wiem, że to dla Ciebie jest trudne i prędzej ajatollah Chamenei nawróci się na judaizm, ale spróbuj !

zuikaku
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: zuikaku » 29 listopada 2011, 19:39

Dobra, ale najpierw ty spróbuj uczciwie policzyć co jest większe : kilka ustaw napisanych pod jakimś wpływem kościoła, czy setki ustaw będących realizacją dyrektyw klubu ateistów i agnostyków. Bo jak na razie ominąłeś to i skupiłeś się tylko na swoich boleściach wynikających z tego, że kościół okazał swój wpływ na niewiele znaczącą preambułę konstytucji. No okazał, tak. To teraz możesz policzyć co ma większą władzę, czyli kto ma wpływ na większą ilość aktów prawnych.

Wątkiem pobocznym jest ta oświata. Otóż więcej w niej indoktrynacji nie mającej nic wspólnego z konserwatyzmem niż wpajania religii. Zwłaszcza, że nie trzeba łazić na religię, a wysłuchiwać głupot na tematy historyczne już najczęściej trzeba. Jest więcej nauczycieli-ekskomunistów i lewicowców niż katechetów.

Czy w konstytucji ma nie być boga ? Jak dla mnie może nie być.

Awatar użytkownika
Max5005
Wójt
Wójt

Postautor: Max5005 » 30 listopada 2011, 08:25

zuikaku pisze:Jest więcej nauczycieli-ekskomunistów i lewicowców niż katechetów.

Możliwe, ale nie ma w szkołach przedmiotu ,,wychowanie komunistyczne'' albo ateistyczne. Religia jest. Dwa razy w tygodniu. Biologii, Chemii, Fizyki,Geografii jest po godzinie.
Siła polityczna wyrasta z lufy karabinu.

— Mao Zedong

Westwood
Poseł
Poseł

Postautor: Westwood » 30 listopada 2011, 15:44

Max5005 pisze:
zuikaku pisze:Jest więcej nauczycieli-ekskomunistów i lewicowców niż katechetów.

Możliwe, ale nie ma w szkołach przedmiotu ,,wychowanie komunistyczne'' albo ateistyczne. Religia jest. Dwa razy w tygodniu. Biologii, Chemii, Fizyki,Geografii jest po godzinie.

Poza tym nauczycieli ekskomuniści i lewicowcy nauczają swoich przedmiotów, a nie ateizmu. Niech KK naucza religii we własnych salach katechetycznych, zbudowanych zresztą też za kasę z budżetu i niech katechetom płaci KK. Lub niech nauczają za darmo, to przecież ich interes.
Zaoszczędzi się w ten sposób masę szmalu dla budżetu.

Awatar użytkownika
Kuba
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Kuba » 11 grudnia 2014, 11:34

Polacy jako Słowianie przez setki lat za naturalne środowisko zamieszkania mieli puszcze, łąki, lasy. Chęć likwidowania większej ilości ogródków działkowych równa się zamachowi na wartości narodowe.

kajzer
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: kajzer » 11 grudnia 2014, 12:06

Cóż nie jestem katolikiem . Ale skoro pan Lemański wybrał zawód w sukience.. To z zawodu niejako wynikają obowiązki. Każdy taki pan w sukience przyrzeka uroczyście bezwzględne posłuszeństwo swemu biskupowi.. Jak się panu w sutannie biskup nie podoba . Pozostaje jedynie ubrać ubrania cywilne.
Pisze jak Jest...!!

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 11 grudnia 2014, 14:13

Kajzer napisał:
Ja wierzę w Boga i nie jestem Żydem !! Jestem chrześcijaninem.

Czyżbyś był jehowym?

GrandProtestant
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: GrandProtestant » 11 grudnia 2014, 15:32

Adi pisze:Kajzer napisał:
Ja wierzę w Boga i nie jestem Żydem !! Jestem chrześcijaninem.

Czyżbyś był jehowym?
Adi,ja myślę że należysz do wspólnoty mojżeszowej.Wolno ci,jak najbardziej.Ale po co ta ściema z antysemityzmem w twoim wydaniu?

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 11 grudnia 2014, 16:22

Oh faktycznie przejmuje się co sobie myśli forumowy $#$%@ który nie potrafi znieść paru słów krytyki :o

Wróć do „Wyznania”