PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Pedofilia, homoseksualizm w kościele polskim

Wszystko związane z religią, wierzeniami oraz metafizyką duchową. Podyskutuj o tym, co w polskiej religii się dzieje.

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

dejpanspokój
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Pedofilia, homoseksualizm w kościele polskim

Postautor: dejpanspokój » 05 września 2013, 08:17

Onet pisze:Watykański rzecznik poinformował: "Potwierdzam, że arcybiskup Wesołowski został odwołany i zwolniony ze stanowiska i został poproszony o wyjaśnienie stawianych mu zarzutów"... Oskarżenia o pedofilię skierowały pod adresem nuncjusza media na Dominikanie. Tamtejsza telewizja nadała reportaż, w którym pokazała watykańskiego dyplomatę, gdy odwiedzał miejsca w stolicy kraju znane z prostytucji nieletnich.

W pierwszych komentarzach podkreśla się, że sprawa arcybiskupa Wesołowskiego wywołała ogólnonarodowy skandal na Dominikanie

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/watykan- ... ilii/zxt77

Zaczynam temat bo nie widzę takiego. A przecież takie sprawy istnieją.
Żeby Polska...

Awatar użytkownika
Blitzwing
Starosta
Starosta

Postautor: Blitzwing » 05 września 2013, 10:55

Temat obecny w KK od dawna, tylko kiedyś był JP2, który takie sprawy zamiatał pod dywan, a B16 i teraz Franciszek już się nie patyczkują. Dla samego Kościoła to wstyd, dla wiernych szok, ale kupa gówna pod dywanem była już zbyt wysoka i zbyt śmierdząca, żeby dalej udawać, ze nic się nie dzieje.
Long live Europe!

dejpanspokój
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: dejpanspokój » 05 września 2013, 11:08

Tak ale oficjalnie w Polsce tego problemu nie ma. Tzn kościół twierdzi, że nie ma. Pomału to pęka i jest dostrzegane. Pedalstwo też istnieje. Mnie nawet nie chodzi o to, że ktoś kocha inaczej - mnie to nie przeszkadza osobiście. Mnie jako już ojcu chodzi bardziej o bezpieczeństwo swoich dzieci - nota bene chłopców :lol: A księża lubią małych chłopców nierzadko jak wynika z doniesień ze świata.
Żeby Polska...

Aimar
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Aimar » 05 września 2013, 11:09

Mnie interesuje czy takiego gnoja postawią przed sądem i posadzą do pierdla, czy jak za czasów Wojtyły - przejdzie na inne stanowisko.
dejpanspokój pisze:Mnie jako już ojcu chodzi bardziej o bezpieczeństwo swoich dzieci - nota bene chłopców :lol: A księża lubią małych chłopców nierzadko jak wynika z doniesień ze świata.

Dzieci bezpieczniej trzymać z daleka od wszelkich sekt.

Awatar użytkownika
Blitzwing
Starosta
Starosta

Postautor: Blitzwing » 05 września 2013, 11:15

To jest wewnętrzny problem Kościoła. Jak ma pedofilów i homoseksualistów w swoich szeregach, to niech sobie ma. Zresztą co do tych drugich, to w sumie nie ma żadnego problemu. A ci pierwsi, no cóż - takie skłonności u księdza czy zakonnika są niebezpieczne i jeśli dochodzi do sytuacji, że wychodzi to na jaw i dziecku staje się krzywda, powinna być zdecydowana reakcja zarówno ze strony organów państwowych, jak i samego Kościoła. To znaczy:

- sutanna nie powinna degenerata chronić przed odpowiedzialnością
- policja powinna reagować tak samo jak w przypadku świeckiego degenerata
- Kościół jako instytucja powinna ponosić odpowiedzialność za swojego człowieka (w kwestii choćby odszkodowania)
- jeśli nie Kościół jako centrala watykańska, to przynajmniej kuria. A arcybiskup, po tego typu skandalu - do dymisji.
Long live Europe!

dejpanspokój
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: dejpanspokój » 05 września 2013, 11:38

Aimar pisze:Dzieci bezpieczniej trzymać z daleka od wszelkich sekt.

Mam nadzieję, że w większej grupie nic się nie stanie. Trzeba być czujnym.

Blitzwing pisze:- sutanna nie powinna degenerata chronić przed odpowiedzialnością
- Kościół jako instytucja powinna ponosić odpowiedzialność za swojego człowieka (w kwestii choćby odszkodowania)
- jeśli nie Kościół jako centrala watykańska, to przynajmniej kuria. A arcybiskup, po tego typu skandalu - do dymisji.

Tak, ale teraz przerzutka do innej parafii i nie ma gościa. To jest patologia i sami sobie szkodzą zamiast wyjaśnić.
Żeby Polska...

Awatar użytkownika
Blitzwing
Starosta
Starosta

Postautor: Blitzwing » 05 września 2013, 11:50

Blitzwing pisze:- sutanna nie powinna degenerata chronić przed odpowiedzialnością

Tak, ale teraz przerzutka do innej parafii i nie ma gościa. To jest patologia i sami sobie szkodzą zamiast wyjaśnić.
No jest i taki Doniu zamiast męczyć kibiców powinien zająć się rzeczywistymi przestępcami.
Long live Europe!

dejpanspokój
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: dejpanspokój » 05 września 2013, 11:53

Niesiołowski pisze:Niesiołowski skomentował w rozmowie z Moniką Olejnik sprawę odwołania przez papieża polskiego nuncjusza na Dominikanie, który jest podejrzany o pedofilię. Określił ją mianem "bardzo przykrej" i dodał, że pedofilia jest "plagą".

Niesiołowski pisze:Poseł PO zastrzegł jednak, że szczególny problem Kościoła z pedofilią to pomysł "wrogów Kościoła". - Mówienie o kościele jako instytucji, która jest jakoś szczególnie skażona pedofilią jest kłamstwem i szkalowaniem Kościoła – stwierdził w Radiu ZET.

No albo albo.
Żeby Polska...

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 05 września 2013, 15:01

no nie. naucz się czytać ze zrozumieniem. to ci pomoże w życiu.
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

dejpanspokój
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: dejpanspokój » 05 września 2013, 15:10

Nazgul pisze:no nie. naucz się czytać ze zrozumieniem. to ci pomoże w życiu.

Wiem. Ty zrozumiałeś, że jest plagą w ogóle, a nie w kościele. Poza tym kościół nie jest skażony pedofilią bo niby jak? Przecież chodzą na panny? :lol:
Żeby Polska...

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 05 września 2013, 15:18

nie ja zrozumiałem, ale tak powiedział.

w czym się z nim nie zgadzam, bo w kościele ogólnym było to przez dziesięciolecia niemal hołubione.
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

dejpanspokój
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: dejpanspokój » 05 września 2013, 15:35

Nazgul pisze:nie ja zrozumiałem, ale tak powiedział.

w czym się z nim nie zgadzam, bo w kościele ogólnym było to przez dziesięciolecia niemal hołubione.

No więc plaga nie może omijać kościoła. Ba, system wzajemnych relacji raczej tą plagę potęguje.
Więc moje albo albo to jest komentarz tych wypowiedzi.
Żeby Polska...

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 05 września 2013, 15:41

pedofilia jest plagą (powszechną) ale nie dotyka szczególnie mocno tylko kościoła katolickiego. tj KK nie wyróżnia się na minus a księża nie są bardziej skłonni do ped. niż policjanci itp.

taki jest sens wypowiedzi Niesiołowskiego.

Awatar użytkownika
Blitzwing
Starosta
Starosta

Postautor: Blitzwing » 05 września 2013, 17:35

Nazgul pisze:pedofilia jest plagą (powszechną) ale nie dotyka szczególnie mocno tylko kościoła katolickiego. tj KK nie wyróżnia się na minus a księża nie są bardziej skłonni do ped. niż policjanci itp.

taki jest sens wypowiedzi Niesiołowskiego.
No nie wiem. Jakoś nie słychać zbyt dużo o policjantach pedofilach. A o księżach bywało ostatnimi laty bardzo głośno, nawet na świecie (Macial Delgado)
Long live Europe!

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 05 września 2013, 17:57

Przywróćmy w końcu zasadę w której to ksiądz może mieć żonę ( a nawet niech będzie taki wymóg ) , a pedofilia zniknie w KK.

Wróć do „Wyznania”