PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Kim i czym jest Bog?

Wszystko związane z religią, wierzeniami oraz metafizyką duchową. Podyskutuj o tym, co w polskiej religii się dzieje.

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

PiSkorz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: PiSkorz » 23 listopada 2014, 17:46

mateuszjkl pisze:Po prostu nie wiem co jest po śmierci. To znaczy , na pewno ciało ludzkie po śmierci wchodzi w obieg przyrody , ale czy istnieje coś poza ciałem to nikt nie wie.

A ja wierzę że człowiek ma nieśmiertelną duszę .

Bóg Stwórca dał człowiekowi wolną wolę a więc i prawo wyboru . Jeżeli więc ktoś wierzy w Boga i przyjmuje Go jako swojego Stwórcę to wówczas trafi po śmierci przed jego oblicze .

Jeżeli natomiast człowiek uważe że np. pochodzi od małpy lub jakiegoś innego stworzenia to wówczas po śmierci może stać się zwierzęciem lub innym stworzeniem .

Na tym polega wolna wola , którą Bóg dał człowiekowi .
"Upadliśmy poniżej progu cywilizacyjnego."
T. Jasudowicz

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 23 listopada 2014, 18:20

Religia którą wyznajesz ma jakąś nazwę czy po prostu własnowierstwo?

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 23 listopada 2014, 18:58

Taki aparat sam się nie stworzył, został stworzony przez człowieka. Ktoś musiał stworzyć to genialne urządzenie. A ateiści chcą światu wmówić, że człowiek, czyli coś tysiąc razy doskonalsze powstało samo z nicość. Coś nas i świat musiało stworzyć. I ja w to coś ( Boga) wierze.

Wbrew pozorom , czasem chaos jest najlepszym porządkiem.

bytrek
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: bytrek » 23 listopada 2014, 20:41

Chaos też nie powstał z niczego, tak jak życie nie mogło powstać z kamienia

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 23 listopada 2014, 21:02

Chaos też nie powstał z niczego, tak jak życie nie mogło powstać z kamienia

Prawdopodobnie powstało z kamienia , ale kto stworzył kamień to się nie wypowiem.

bytrek
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: bytrek » 23 listopada 2014, 21:09

To ja powiem tak, wyjdź na ulice i zacznij głosić że aparat fotograficzny powstał sam nikt go nie stworzył.

Zobacz, za kogo będą uznawać Cie ludzie, a dowiesz się za kogo uznaje ludzi, twierdzących że człowiek powstał sam. Właściwie analogiczna historia.

PiSkorz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: PiSkorz » 23 listopada 2014, 21:17

Adi pisze:Religia którą wyznajesz ma jakąś nazwę czy po prostu własnowierstwo?

Moja argumentacja jest krótka i logiczna . Bóg dał człowiekowi wolną wolę a co już człowiek z tym zrobi to jego sprawa , jego wybór .

Człowiek może zrobić przktycznie wszystko łącznie z zagładą nuklearną ale nie znaczy to że ziemia przestanie istnieć a na niej życie .

T. Jasudowicz

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 23 listopada 2014, 22:24

Piskorz pisze:Moja argumentacja jest krótka i logiczna . Bóg dał człowiekowi wolną wolę a co już człowiek z tym zrobi to jego sprawa , jego wybór .

A jak człowiek np uwierzy ze też może być Bogiem to da radę czy wybór ograniczony do 2 opcji?

Piskorz pisze:Człowiek może zrobić przktycznie wszystko łącznie z zagładą nuklearną ale nie znaczy to że ziemia przestanie istnieć a na niej życie .

Czyli człowiek może zniszczyć życie na ziemi ale nie może. Logiczne.

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 24 listopada 2014, 20:24

To ja powiem tak, wyjdź na ulice i zacznij głosić że aparat fotograficzny powstał sam nikt go nie stworzył.

Przybliżasz problem w momencie gdy żeby zrozumieć jego istotę , należy go oddalić . Nie chce się powtarzać , ale nie można uznawać za pewnik czegoś na podstawie przykładów. Prawdziwe twierdzenia może być słuszne jedynie wtedy gdy nie ma żadnych argumentów które łamią te stwierdzenie . A takich jest wiele , między innymi jest to pojęcie nieskończoności. W realnym życiu nie ma czegoś takiego jak "nieskończenie wiele" mianem tych określeń uogólniamy tylko problem , którego nie da się wstawić w początek i koniec. Nasz mózg jest za mały by pojąć nieskończoność , ale jest na tyle duży by wiedzieć że granice nieskończoności istnieją bo w przeciwnym wypadku powstają absurdy.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 24 listopada 2014, 20:51

Odwrotnie, absurdem jest zakładać zę wszystko możemy pojąć.

PiSkorz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: PiSkorz » 24 listopada 2014, 21:05

Adi pisze:A jak człowiek np uwierzy ze też może być Bogiem

Byli tacy i jeszcze są . Za bogów-nadludzi uważali się Stalin i Hitler . Obydwaj wymordowali ponad 100 mln ludzi .

W Korei Płn. jest do dzisiaj ubóstwiany wódz. Wsszechmogący Kim Dzong Un jest nawet ważniejszy niż bóg . Tylko że bogowie Kim wymordowali kilkanaście mln Koreańczyków.

T. Jasudowicz

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 24 listopada 2014, 21:12

Piskorz pisze:
Byli tacy i jeszcze są . Za bogów-nadludzi uważali się Stalin i Hitler . Obydwaj wymordowali ponad 100 mln ludzi .

No i co z nimi, teraz wg twoich wierzeń stali się Bogami?

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 27 listopada 2014, 20:25

Nie można być prawdziwym chrześcijaninem, jeśli nie uzna się swych żydowskich korzeni. Trzeba zawsze o nich pamiętać" - powiedział papież Franciszek w wywiadzie dla izraelskiego dziennika. Dodał, że antysemityzm jest "grzechem".

Nie wiem jak to niektórzy katolicy zniosą....
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 28 listopada 2014, 12:00

Nazgul pisze:Nie wiem jak to niektórzy katolicy zniosą....

A myślałem że wszystko jest kwestią interpretacji, jak w islamie :grin:

http://en.wikipedia.org/wiki/Islam_and_antisemitism

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 28 listopada 2014, 12:20

nie misiek, bo katolików obowiązuje wykładnia 1.Papieża 2. Katechizmu Kościoła Katolickiego 3. Biblia -jest jedna wykładnia dla każdego katolika.

Islam opiera się na 1. Koranie 2. jego interpretacji Hadisach. Hadisa TO KOMENTARZ, opis interpretacja, każdy imman może mieć własną hadisę i bez trudu można znaleźć zbiory hadis ze sobą sprzeczne bo są ich zapewne tysiące.

po prostu gdybyś wiedział o religiach wiecej niz zero, to byś rozumiał co do Ciebie piszę. ale tak to już jest, że rasizm, antysemityzm i głupota najlepiej pleni się na ignorancji.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Wróć do „Wyznania”