PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Judaizm

Wszystko związane z religią, wierzeniami oraz metafizyką duchową. Podyskutuj o tym, co w polskiej religii się dzieje.

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 11 grudnia 2014, 14:34

Fakt, tresć twoich postów jest w sumie gorsza niż brak umiejętności pisania w rodzimych języku kajzera.

GrandProtestant
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: GrandProtestant » 11 grudnia 2014, 15:01

Adi pisze:Fakt, tresć twoich postów jest w sumie gorsza niż brak umiejętności pisania w rodzimych języku kajzera.
Zmów 10 zdrowasiek,10 ojczenaszek,dwa dni postu(rączki na kołderkę)a grzechy będziesz miał odpuszczone.Puk,puk!Spowiedz zakończona.

[ Dodano: Czw 11 Gru, 2014 ]
Adi ja także mam uwagi co do twojej pisaniny.Ujmę to w ten sposób:twoje literackie loty są na takim poziomie że szorujesz jajami o asfalt.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 11 grudnia 2014, 16:24

Przekroczyłeś swój standardowy poziom żenady. Gratulacje.

kajzer
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: kajzer » 11 grudnia 2014, 16:42

Dajcie spokój z czepialstwem!

GrandProtestant Masz rację..!! Nie ma sensu dyskutować nad tym czy Bałtyk płynie z prawa do lewa , czy z lewa do prawa.. a może z góry na dół ..
Pozdrawiam All
Pisze jak Jest...!!

GrandProtestant
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: GrandProtestant » 11 grudnia 2014, 16:51

Przyjmuję gratulacje.Dziękuję za miłe słowa.

Ten post skierowany do mojego brata w wierze czyli do Adi.

kajzer pisze:GrandProtestant Masz rację..!! Nie ma sensu dyskutować nad tym czy Bałtyk płynie z prawa do lewa , czy z lewa do prawa.. a może z góry na dół ..
Pozdrawiam All
Ja także pozdrawiam.

Westwood
Poseł
Poseł

Postautor: Westwood » 12 grudnia 2014, 20:17

MatiZ pisze:Tak czy siak, temat zakończony, w pyskówki wchodzić nie zamierzam. A wiadomość na temat przekazywania podobnych uwag na privie przyjąłem do wiadomości.

Podczas Twojej dyskusji z Kajzerem na temat jego zdolności gramatycznych i ortograficznych temat wątku po prostu zniknął. Zagalopowaliście się z Kajzerem i zapomnieliście o tytule wątku.
Nie było również moją intencją pienić się i wchodzić z Tobą w pyskówkę. Jeśli tak to odebrałeś, przepraszam! Zbliżają się święta i nie chcę psuć sobie stosunków z kimkolwiek na tym forum z byle powodu. Jestem niewierzący, ale szanuje tradycję i uważam, że lepszy Dydycz z Michalikiem, czy Terlikowski z Rydzykiem niż banda islamskich fanatyków, obcinających niewiernym głowy.

A wracając do tematu - judaizm jest o wiele starszy niż chrześcijaństwo, sam Jezus był Żydem i nawet, jeśli przyjmiemy wersję nazistowską, wg której Jezus był synem rzymskiego legionisty, to jego matka była Żydówka Miriam, a zatem Nazarejczyk był przynajmniej w 50% Żydem.

O bajeczkach, jakoby Miriam zaszła w ciążę za sprawą gołąbka zwanego Duchem Świętym, zachowując cnotę, wolę nie wspominać ze względu na święta związane z tymi bajeczkami.

Pozdrawiam!
Poza tym uważam, że należy ujawnić treść ostatniej rozmowy telefonicznej braci K.

kajzer
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: kajzer » 13 grudnia 2014, 16:16

Piszesz
O bajeczkach, jakoby Miriam zaszła w ciążę za sprawą gołąbka zwanego Duchem Świętym, zachowując cnotę, wolę nie wspominać ze względu na święta związane z tymi bajeczkami.

Z teoretycznie masz rację...Jak swego czasu powiadał papież Benedykt wiary nie sposób udowodnić . Co prawda to dotyczyło zmartwychwstania Chrystusa .
Ale kto nie wierzy temu nie jestem wstanie udowodnić ,że Maryja została brzemienna za sprawą Ducha Świętego.
Parafrazując niejako . Od taki wirtualny mieszkaniec Wrocławia (Ferdek mieszkaniec ul.
ćwiartki 3/4) powiada:
- Są rzeczy co nawet fizjonomom się ni śniły. I coś w tym stwierdzeniu jest z prawdy.
Pisze jak Jest...!!

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 13 grudnia 2014, 18:05

Dlatego też są 2 logiczne opcje:

1-> państwo wyznaniowe z jedyną słuszną religią

2-> każda wiara której nie sposób udowodnić musi mieć dokładne te same prawa, czy to wiara w Zeusa, Światowida, Jezusa, Potwora spaghetii, wiecznie żywego fuhrera czy cokolwiek sobie kto wymyśli.

kajzer
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: kajzer » 13 grudnia 2014, 19:48

Adi czy w tym kraju zabrania ci ktoś wierzyć w coś.??
Pisze jak Jest...!!

dejpanspokój
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: dejpanspokój » 13 grudnia 2014, 20:38

kajzer pisze:Adi czy w tym kraju zabrania ci ktoś wierzyć w coś.??

Nie tyle zabrania, co nakazuje.

Odbiegliście od tematu i mocno tu śmiecicie.
Żeby Polska...

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 13 grudnia 2014, 21:29

kajzer pisze:Adi czy w tym kraju zabrania ci ktoś wierzyć w coś.??

Analogicznie jak oświęcimiu też nikt nie zabraniał wierzyć w judaizm a jednak żydzi narzekają?

A w tym kraju swobodnie głosić/wyznawać dowolną religię zabraniają za to specjalne prawa ma judaizm i pochodne.
Ostatnio zmieniony 14 grudnia 2014, 13:15 przez Adi, łącznie zmieniany 1 raz.

Aimar
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Aimar » 13 grudnia 2014, 23:44

Prowadzicie smutne dywagacje. Znacie Żydów? Ja znam. Osobiście. W tym roku poznałem ok. 1000 Żydów. Pracuję chwilowo w turystyce. Ostatnie zajmuję się logistyką ale woziłem ich również jako kierowca autokaru gdzie miałem najlepszą okazję poznania ich "kultury".
Krótko i w temacie - ja dzielę Żydów na dwie grupy:
- Żydzi incognito - przeważnie z USA, Francji lub Izraela. Zupełnie normalni ludzie. Uczą się swojej historii oglądając nasz kraj. Zestaw standardowy: Wawa, Oświęcim itd. Umieją uszanować Twoją pracę i na pewno nie są sknerami. Większość mówi łamanym polskim i ma z tego wielką radochę.
- Żydzi "ortodoksy" zwani w slangu "dzikusami" czyli ci w myckach z pejsami. Jedna wielka katastrofa. Słowo dzikusy nie oddaje tego kim są ci ludzie. Brudasy i pijaki. Oglądają wyłącznie swoje stare cmentarze i mają w dupie holokaust itd. Nikt nie chce z nimi jeździć i zdarzało się, że kierowcy wypieprzali ich na przydrożnych parkingach. Przeważnie są z USA i po polsku mówią wyłącznie jak się kompletnie nachlają.
- Trzecia grupa to żydowscy małolaci którzy mają szkolny obowiązek przejechania "śladem holokaustu". Nikt ich nie chce wozić. Zdemolowane autokary i hotele. Z każdą taką grupą jeździ przynajmniej dwóch kolesi z Mosadu. To jako ciekawostka.

Unless
Radny gminny
Radny gminny

Postautor: Unless » 14 grudnia 2014, 12:58

Aimar, powiedz czy to prawda, że ochroniarze posiadają broń palną? Jeżeli tak to czy jest jakieś porozumienie pomiędzy Polską, a Izraelem, które by to regulowało?

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 14 grudnia 2014, 13:18

"Krakowscy radni wystąpili do prezydenta miasta i małopolskiej policji z oficjalnym wnioskiem o dokładne przyjrzenie się zachowaniu ochrony wycieczek z Izraela.

Do przewodniczącego komisji sprawiedliwości Rady Miasta Krakowa, Jerzego Woźniakiewicza dotarły sygnały o skandalicznym, niezgodnym z prawem zachowaniu służb ochrony wycieczek młodzieży z Izraela. Ze strony tych funkcjonariuszy dochodziło już wielokrotnie do incydentów zatrzymywania, naruszania nietykalności osobistej, skuwania kajdankami obywateli polskich.

Krakowska Rada Miasta będzie wnioskować do prezydenta Jacka Majchrowskiego o przeprowadzenie specjalnej akcji, informującej turystów z Izraela o obowiązującym w Polsce prawie."

WP.PL 2007

No i widać na tym się skończyło.

Awatar użytkownika
Krogulec
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: Krogulec » 14 grudnia 2014, 13:53

Aimar pisze:Krótko i w temacie - ja dzielę Żydów na dwie grupy:
- Żydzi incognito - przeważnie z USA, Francji lub Izraela. Zupełnie normalni ludzie. Uczą się swojej historii oglądając nasz kraj. Zestaw standardowy: Wawa, Oświęcim itd. Umieją uszanować Twoją pracę i na pewno nie są sknerami. Większość mówi łamanym polskim i ma z tego wielką radochę.
- Żydzi "ortodoksy" zwani w slangu "dzikusami" czyli ci w myckach z pejsami. Jedna wielka katastrofa. Słowo dzikusy nie oddaje tego kim są ci ludzie. Brudasy i pijaki. Oglądają wyłącznie swoje stare cmentarze i mają w dupie holokaust itd. Nikt nie chce z nimi jeździć i zdarzało się, że kierowcy wypieprzali ich na przydrożnych parkingach. Przeważnie są z USA i po polsku mówią wyłącznie jak się kompletnie nachlają.
- Trzecia grupa to żydowscy małolaci którzy mają szkolny obowiązek przejechania "śladem holokaustu". Nikt ich nie chce wozić. Zdemolowane autokary i hotele. Z każdą taką grupą jeździ przynajmniej dwóch kolesi z Mosadu. To jako ciekawostka.

Można i tak napisać (przy okazji działania państwa żydowskiego mnie nieraz wkurzają i nie mam pejsów ;) ). Zwyczajne nie lubię głupich podziałów.

Krótko i w temacie - ja dzielę Polaków na trzy grupy(cytat powyżej dwie grupy, ale wymienione trzy):

- Polacy incognito - przeważnie ludzi wykształceni, znający język obcy albo mówiący łamanym polisz-englisz i umiejący się zachować w obcym państwie. Łączą swoja historię z wydarzeniami historycznymi w Europie.

- Polacy "ortodoksi" - zwani w slangu "dzikusami" czyli ci z reklamówką lub wielgaśną komórką. Jedna wielka katastrofa. Słowo dzikusy nie oddaje tego kim są ci ludzie. Brudasy i pijaki. Oglądają wyłącznie wystawy sklepowe i mają w dupie dziedzictwo i zabytki Europy Nikt nie chce z nimi jeździć i zdarzało się, że kierowcy wypieprzali ich na przydrożnych parkingach. Robią burdy w samolotach, przemycają do autokarów i samolotów własna wódę i robią wiochę. Po englisz mówią wyłącznie jak się kompletnie nachlają - co im się często zdarza.

- Trzecia grupa to polscy małolaci którzy mają szkolny obowiązek przejechania Juropie. Pośmiać się i powygłupiać w obozie "Aushwitz", przebiec przez Luwr, pozbierać na piwo na placu Concorde, byle sie dobrze zabawić i niczego nie zrozumieć. Wiecznie z komórka w ręku. Nikt ich nie chce wozić. Zdemolowane autokary i hotele. Gdyby na polskich obywateli robiono zamachy to z pewnością jeździłoby z nimi dwóch funkcjonariuszy BOR-u.

Wróć do „Wyznania”