PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Świątynia Oparzności

Wszystko związane z religią, wierzeniami oraz metafizyką duchową. Podyskutuj o tym, co w polskiej religii się dzieje.

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 24 grudnia 2014, 10:56

Westwood pisze:Wyobrażasz sobie co by było, gdyby na forum zarejestrowało się jeszcze kilkunastu Piskorzy tudzież Piskorek i zaczęło szerzyć ideały dr Rydzyka?

To moje forumowe marzenie.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: marcinsz » 24 grudnia 2014, 11:09

Worek pisze:To moje forumowe marzenie.

No nie wiem Worek czy zdajesz sobie sprawę z tego co piszesz :) Jeden zagorzały wyznawca chyba wystarczy i tak dość ostro psuje jakąkolwiek dyskusję. Zamiast rozmawiać o meritum człowiek się irytuje czytając farmazony rodem trzeciego z barci Grim.
Art. 45. Każdy ma prawo do sprawiedliwego i jawnego rozpatrzenia sprawy bez nieuzasadnionej zwłoki przez właściwy, niezależny, bezstronny i niezawisły sąd.
Art. 174. Sądy i Trybunały wydają wyroki w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej.

NIE PREZYDENT!

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 24 grudnia 2014, 11:10

Z tym, że gdyby go nie było, można by było odnieść wrażenie, że typowy wyborca PiS ma coś sensownego do powiedzenia a tak wychodzi nędza intelektualna.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Westwood
Poseł
Poseł

Postautor: Westwood » 24 grudnia 2014, 11:29

marcinsz pisze:Jeden zagorzały wyznawca chyba wystarczy i tak dość ostro psuje jakąkolwiek dyskusję. Zamiast rozmawiać o meritum człowiek się irytuje czytając farmazony rodem trzeciego z barci Grim.

Zgadza się, poza tym dla takiego zagorzałego wyznawcy jedynymi autorytetami są GP, ND, no może Rzeczpospolita, TV Trwam, TV Republika, Radio M. To, co napisze GP i pokaże TV Republika jest a priori świętą prawdą, aksjomatem nie potrzebującym udowodnienia, natomiast pisanina zażydzonej GW i reportaże platformerskiego tefałenu są z założenia kłamliwe. O NIE czy FiM albo Superstacji nie wspominając. Przekonywanie fanatycznego pisowca o swojej racji to sprawa trudniejsza niż zaproszenie Armanda Ryfińskiego do TV Trwam czy zgoda Tomasza Terlikowskiego na wywiad dla Faktów i mitów.
Poza tym uważam, że należy ujawnić treść ostatniej rozmowy telefonicznej braci K.

Awatar użytkownika
MatiZ
Senator
Senator

Postautor: MatiZ » 24 grudnia 2014, 12:10

Worek pisze:Z tym, że gdyby go nie było, można by było odnieść wrażenie, że typowy wyborca PiS ma coś sensownego do powiedzenia a tak wychodzi nędza intelektualna.

Nie dewaluowałbym aż tak sporej grupy ludzi, nie każdy jest takim zaczadzonym bajkopisarzem.
Westwood pisze: natomiast pisanina zażydzonej GW i reportaże platformerskiego tefałenu są z założenia kłamliwe.

No tu akurat, niestety, niewiele się z prawdą mijają.
Błąd dzielenia przez ogórek - Zainstaluj Wszechświat ponownie.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 24 grudnia 2014, 13:10

a ja bym wolał żebyś marczisz ostatni raz wyzywał Piskorza.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: marcinsz » 24 grudnia 2014, 14:27

Nazgul pisze:a ja bym wolał żebyś marczisz ostatni raz wyzywał Piskorza.

Czasem mnie ponosi. :roll:

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 24 grudnia 2014, 21:55

Nazgul, czilluj, Marcinsz napisał to samo co ja tylko łagodniej. Nie rozumiem o co ta czerwień.
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 24 grudnia 2014, 22:23

więc racz tak nie pisać. nie skoro mam nie wymagać od Ciebie i marczisza to nie mogę też od Piskorza.

i tak się słodko będziecie wyzywać od durni, idiotów, debili a potem przejdziemy do h.k.

sam nie jestem bez grzechu, i rzućcie mnie kamieniem za to jeśli chcecie ale zasady są równe i mnie także od czasu do czasu dobrze robi opierdol. a moje zdanie o osobie i sensowności tego co pisze Piskorz nie ma nic do rzeczy.
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Westwood
Poseł
Poseł

Postautor: Westwood » 28 grudnia 2014, 15:48

Co to jest opatrzność?

W najkrótszej definicji jest to opieka Boga nad światem i ludźmi.
„ Bóg, Stworzyciel świata, jest Ojcem, który czuwa nad stworzeniami i zaspokaja ich potrzeby. Bóg czuwa nad porządkiem w świecie, nieustannie podtrzymuje go w istnieniu, kieruje wszystkim co stworzył. Opatrzność Boża oznacza zrządzenia, przez które Bóg z miłością i mądrością prowadzi wszystkie stworzenia do ich ostatecznego celu.

Czyli Bóg prowadził z miłością i mądrością do ich ostatecznego celu również Hitlera, Stalina, Pol Pota, Nerona, bin Ladena, dżihadystów ... bo to są stworzenia. Bóg czuwa nad nimi i zaspokaja ich potrzeby, czuwa nad porządkiem w świecie. A porządek w świecie taki, jak wszyscy widzimy. Trudno o większe bzdety i nonsensy.

Wypowiedzi innych na temat Opatrzności Bożej
Ten, który cię stworzył, wie również, co ma z tobą zrobić.
Św. Augustyn

Bóg daje każdemu ptakowi pożywienie, ale nie wrzuca go do gniazda.
Przysłowie holenderskie
Nic nie może się zdarzyć, jeśli nie chciałby tego Bóg. A wszystko, czego On chce , chociaż mogłoby wydawać się nam najgorsze, jest dla nas najlepsze.
Św. Thomas More

Wszystko, czego On chce, jest dla nas najlepsze!!! Wszystkie klęski żywiołowe, wojny, tortury, gwałty, morderstwa ... są dla nas najlepsze.

Opatrzność /łac. providentia, gr. πρόνοια (pronoja)/ – w teologii nieustanna opieka wszechwiedzącego i wszechmocnego Boga nad dziejami świata i poszczególnych ludzi, poprzez którą pokazuje On swą mądrość, dobroć i miłość.

A ch.. z taką mądrością, dobrocią i miłością. To nie "pronoja" tylko wręcz "paranoja"!

http://pl.wikipedia.org/wiki/Opatrzno%C5%9B%C4%87
http://sciaga.pl/tekst/25193-26-opatrznosc_boza_i_jej_przyklady
Poza tym uważam, że należy ujawnić treść ostatniej rozmowy telefonicznej braci K.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 28 grudnia 2014, 15:56

nie no, no chyba nie trzeba udowadniać ,że dziękowanie za przywrócenie niepodległości w wyniku wojny światowej w której zginęły dziesiątki milionów ludzi jest nie tylko głupie ale także jest czystym bluźnierstwem.

Westwood
Poseł
Poseł

Postautor: Westwood » 29 grudnia 2014, 11:49

Nic nie może się zdarzyć, jeśli nie chciałby tego Bóg.

Inkwizycja zakatrupiła mnóstwo ludzi - byli wśród m. in. czarownice, heretycy, ateiści, innowiercy, grzesznicy. Bóg tak chciał!

Wielu z nich później zostało pośmiertnie zrehabilitowanych. Jan Hus, Giordano Bruno, Joanna D`ark zginęli na stosie, mimo że byli niewinni. Bóg tak chciał!

Przed narodzeniem Chrystusa popełniono masę morderstw, czynów kazirodczych, gwałtów i innych przestępstw. Opisane zostały w Starym Testamencie. Bóg (Ojciec) tak chciał!

Po narodzeniu Chrystusa popełniono tych zbrodni jeszcze więcej. Bóg Ojciec i Jego syn tak chcieli!

Spirala zbrodni kręci się do dnia dzisiejszego. Codziennie na świecie mordowani są ludzie.
Codziennie dokonywane są gwałty, pobicia, stosowane są tortury, popełniane są inne przestępstwa - kradzieże, oszustwa, fałszerstwa, zdrady. Bóg tak chciał!

Wszechwiedzący, wszechmocny, wszech ... coś tam jeszcze, przepełniony dobrocią, mądrością, miłością i innymi zaletami pan B. NIE CHCE się pokazać tym wszystkim mordercom, gwałcicielom, zbrodniarzom, złodziejom etc., zademonstrować im swoją moc, rzucić na nich gromy, ogień i smołę piekielną i pokazać im kto tu rządzi.

Dlaczego? BO BÓG TAK (NIE) CHCIAŁ !!!

Taka to jest opaczność ... a może opatrzność? Sam nie wiem już. Ten, który mnie stworzył wie również co ze mną zrobić - tak uważał św. Augustyn.

I jeszcze jedno ostatnie pytanko: skąd ci wszyscy mądrale wiedzą czego chce czy czego nie chce pan B? A czy pan B. w ogóle istnieje? Jeśli istnieje naprawdę i pozwala na te wszystkie bezeceństwa, to niezły z niego psychol. Że co? Kłania się art. 196 Kodeksu Karnego? Myślę, że udowodniłem należycie, że pan B. nie istnieje, a jeśli istnieje, to powinien się zbadać u wiadomego specjalisty.

Awatar użytkownika
notkin
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: notkin » 29 grudnia 2014, 12:16

Tak sobie ostatnio myślałem, że teoria według której cierpienie jest elementem niezbędnym do rozwoju ogólnej świadomości, w sensie poszerzania horyzontów myślowych, wydaje się być całkiem znośna. Ja tutaj nie widzę sprzeczności miedzy istnieniem cierpienia a Bogiem.
Pomijam już fakt, że nie wierze w jakiekolwiek siły wyższe.

Inkwizycja zakatrupiła mnóstwo ludzi - byli wśród m. in. czarownice, heretycy, ateiści, innowiercy, grzesznicy.

Mnóstwo to pojęcie względne. Zapewne mniej niż Ci się wydaje.

Awatar użytkownika
Otaku
Starosta
Starosta

Postautor: Otaku » 29 grudnia 2014, 16:31

Westwood pisze:Taka to jest opaczność ... a może opatrzność? Sam nie wiem już. Ten, który mnie stworzył wie również co ze mną zrobić - tak uważał św. Augustyn.

Jest bardzo prosty wniosek: TAKIEGO Boga nie ma...
Czyli Shintoizm rlz!

[ Dodano: Pon 29 Gru, 2014 ]
Westwood pisze:Wszechwiedzący, wszechmocny, wszech ... coś tam jeszcze, przepełniony dobrocią, mądrością, miłością i innymi zaletami pan B. NIE CHCE się pokazać tym wszystkim mordercom, gwałcicielom, zbrodniarzom, złodziejom etc., zademonstrować im swoją moc, rzucić na nich gromy, ogień i smołę piekielną i pokazać im kto tu rządzi.

Kara jest tylko...później.
Polecam Dante's Inferno...

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 29 grudnia 2014, 22:34

Zgadza się Notkin, wszyscy cierpimy z pwodu takich ludzi jak Ty, a to wpływa na ogólną świadomość o szkodliwości takich osobników. Czyli prawda ;)
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Wróć do „Wyznania”