PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .


Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Subkultura ENCHANTED - czym interesuje się Twoje DZIECKO

Wszystko związane z religią, wierzeniami oraz metafizyką duchową. Podyskutuj o tym, co w polskiej religii się dzieje.

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
aspagnito
Poseł
Poseł
Posty: 1660
Rejestracja: 16 lutego 2007, 15:13
Lokalizacja: Królestwo Polski

Subkultura ENCHANTED - czym interesuje się Twoje DZIECKO

Postautor: aspagnito » 27 października 2016, 12:09

Sybkultura Enchanted.
Właściwie słowo to oznacza zaczarowany, zaklęty i stoi to za mistyczną postawą młodzieży, która akceptuje tylko tak zaklętych, jak oni sami. Wyrosła z buntu przed wyindukowanym wnioskiem, że posiadanie złożonej osobowości nie tylko uniemożliwia normalne życie, ale sprawia, że człowiek jest tylko coraz bardziej nieszczęśliwy i skomplikowany. Enchanted gardzą ludźmi bez relacji towarzyskich,, ale wspierają tylko własny krąg. Mistycyzm nie jest tu duchowy, czy w jakikolwiek sposób uduchowiony, ale ekstatyczny, a ekstaza tu oznacza czucie tego samego przez grupę, a więc doznania te są mocniejsze, bardziej subtelne i wyraźniejsze. Tu grupa jest ściśle zamknięta i pilnuje swoich tajemnic.
Nie są skoncentrowani ani na jakiejś prawdzie o życiu, ani na promowaniu jakiegoś poglądu. Wszystkie tego typu sprawy są pilnowane hermetycznie, nawet na zasadzie sekty, a Enchanted czują, że grupa daje im więcej, niż rodzina i nie chcą pozostać przecież wiecznie "u mamusi na strychu". Element, z którym walczą, to taki czterdziestolatek "u mamusi na strychu", wobec którego najlepsza jest strategia litości i robienie z takiej osoby nieszkodliwego wariata. Enchanted są więc filozofią dla nadludzi i stąd wiele zagrożeń co do przyjmowanych postaw w przyszłości.
Enchanted nie zdradzi za nic swojej filozofii i będzie podejmował proste, spontaniczne wyzwania, które będzie wykonywał bardzo często, sympatycznie i od niechcenia, a ta aktywność jest wyrazem buntu i zarazem czymś dla rozładowania emocji. Nie chce ani kłamać, ani mówić prawdy, ale szkolić się długo w sztuczności, czemu sprzyja obecny system oświaty, który promuje sprawdzanie wiedzy przez odpowiedzi testowe.
W związku z faktem, że subkultura ta jest bardzo wyraźna, ale skuteczna, została zauważona przez nielicznych, zwłaszcza tych, którzy świetnie na tym zarabiają, jak bloggerzy, czy stacje telewizyjne typu Disney Channel. Okazuje się, że wielu robi pieniądze na subkulturze, która oprócz tego, że wygląda jak każda inna interesująca subkultura, do tej pory nie było takiej subkultury, która tak skutecznie opierałaby się wiedzy rodziców przed tym, co robią i czym interesują się ich dzieci. Za wcześnie jednak, aby oceniać, czy w związku z tym jest to coś nad wyraz niebezpiecznego. :mrgreen:
"Jeśli Twój ksiądz nie jeździ na rejestracji Watykanu... TO WIEDZ, ŻE COŚ SIĘ DZIEJE!!!" (Natanek, 2014)

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator
Posty: 8006
Rejestracja: 02 listopada 2004, 08:43
Lokalizacja: Wratislavia, Silesia

Re: Subkultura ENCHANTED - czym interesuje się Twoje DZIECKO

Postautor: Cynik » 27 października 2016, 16:57

Ale to coś złego? Nie kradną, nie ćpają, nie upijają się. Moje dzieciaki bawią się w cosplay, dom zamieniony w warsztat przebrań na halloween.
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde


Wróć do „Wyznania”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości