PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

System podatkowy w Polsce

Wszystko, co dotyczy rynku i pieniędzy, wielkich właścicieli i ich obrotów w Polsce. Po prostu gospodarka i ekonomia...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 01 listopada 2011, 01:18

.marcinsz . Nie wiem co mam ci napisać .ZAŁAMAŁEŚ mnie.
http://www.forum.polityka.org.pl/viewtopic.php?t=5249
tak jak w Media Markt - nie dla idiotów

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: marcinsz » 01 listopada 2011, 02:03

.marcinsz . Nie wiem co mam ci napisać .ZAŁAMAŁEŚ mnie.

To lepiej nie pisz nic.

Przykro mi ale błędu nigdzie nie popełniłem.

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 01 listopada 2011, 11:31

.marcinsz , dla ciebie oszukiwanie nas wszystkich ( państwa) to nic takiego , można rzec norma , dlatego ja nie „skorzystałem” jak to napisałeś w innym temacie. Trochę cię rozumiem jeśli prawo i przepisy pozwalają to dlaczego nie . Tylko to prawo i przepisy pisane są właśnie dla takich ludzi którzy mają w tym swój interes i kasę na księgowych, doradców podatkowych . Oni „zarobią” i „mnie” zostanie, a reszta niech się martwi.

Awatar użytkownika
sececjonista
Minister
Minister

Postautor: sececjonista » 01 listopada 2011, 11:40

Niech w Polsce jeszcze wiecej podatków sratków itp. wprowadzą i razem z nieprzejrzystymi przepisami to ludzie będą mieli wiecej możliwości do malwersacji. Dlatego mówi sie że PO to partia dla biznesmenów . Bo Pitera rzekomy minister od malwersacji powinna juz zamknąć połowe biznesmenów w Polsce , ale tego nie robi . Zresztą np. gdyby mój zysk w firmie wynosił 30000zł dziennie.( przykład ) to by mnie było stać na przekupienie wszystkich . I tak o to nasza polska demokracja , bez kontroli , nadzoru , a jak człowiek za internet sie rozlicza to go ciągaja po urzędach .
"Demokracja-Bóg , który zawiódł" H.H. Hoppe

"Zwolennicy opieki społecznej, socjalizmu, etatyzmu i interwencjonizmu codziennie na tysiąc sposobów zabiegają o nowe ograniczenia indywidualnej wolności. " Henry Hazlitt

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: marcinsz » 01 listopada 2011, 12:07

kaminiak33 pisze:marcinsz , dla ciebie oszukiwanie nas wszystkich ( państwa) to nic takiego , można rzec norma , dlatego ja nie „skorzystałem” jak to napisałeś w innym temacie. Trochę cię rozumiem jeśli prawo i przepisy pozwalają to dlaczego nie . Tylko to prawo i przepisy pisane są właśnie dla takich ludzi którzy mają w tym swój interes i kasę na księgowych, doradców podatkowych . Oni „zarobią” i „mnie” zostanie, a reszta niech się martwi.

O CZYM TY BREDZISZ????!!!! Jakie oszukiwanie państwa, kogo oszukiwanie??

Podałem ewidentny przykład złej, wynikającą często z niewiedzy polityki finansowej firmy a ty mi tu wyjeżdżasz z oszustwami!

Pojechałeś zdecydowanie za daleko!

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 01 listopada 2011, 13:36

.marcinsz , te 23zł trafiłoby do państwa , ostatecznie VAT zapłaci ostatni , ale gdy nie ma faktury , to państwo jest oszukane na 23zł , które powinien zapłacić mechanik.

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 01 listopada 2011, 14:04

I aby nie było: Nie ma obowiązku brania faktur! Idąc do sklepu, hurtowni, mechanika każdy właściciel ma prawo kupić "coś" do firmy nie biorąc na to żadnej faktury, może to kupić prywatnie a paragon wyrzucić.

Długopisy do firmy chyba... - środka trwałego tak nie kupisz, zapasów też nie, materiału też nie - bo musi być w kasie albo na rachunku bieżącym że brałeś na to pieniążki - a jak tak zrobisz to fakturę musisz.

Wiadomo że na ryzę papieru albo żarówkę jak się schrzani nie trzeba brać faktury. Jak się tankuje do baku to też nie trzeba.

Tyle że tak jak piszesz lepiej brać wszystko na firmę - łącznie ze swoim telewizorem, i kosiarką do domu.

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 01 listopada 2011, 15:13

Jak szef firmy nie kupi na fakturę, to nie odliczy VATu. Sobie a nie państwu odbiera. Sprzedawca i tak musi ten VAT zapłacić.
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Awatar użytkownika
vladis01
Wójt
Wójt

Postautor: vladis01 » 01 listopada 2011, 15:40

.marcinisz jeżeli właściciel wykona usługę na koszt firmy to i tak musi to wpisać w wydatki firmy, czyli musi mieć na to fakturę. Jak wykonuje to z własnych pieniędzy to kasa idzie w przychody firmy więc też wymaga to faktury. Jeżeli zrobi to na własną rękę nie wpisując tego, to zataja wykonanie usługi, co jest oszustwem, praktycznie nie wykrywalnym, ale zawsze.
W sklepie to, że nie bierzesz ze soba paragonu nie oznacza że ten vat nie został zapłacony.
Szczyt chamstwa- zagłosować na PiS i wyjechać z kraju :)

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 01 listopada 2011, 15:50

To nie jest tak Cynik - bo sprzedawcy też nalegają czasami żeby bez faktury było.

Bo on w ogóle nie ewiduje tej sprzedaży wtedy. Nie boją się kontroli widać.
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: marcinsz » 01 listopada 2011, 20:38

Lolek00 pisze:Długopisy do firmy chyba... - środka trwałego tak nie kupisz, zapasów też nie, materiału też nie - bo musi być w kasie albo na rachunku bieżącym że brałeś na to pieniążki - a jak tak zrobisz to fakturę musisz.

Tylko i wyłącznie z fakturą kupisz towar handlowy - bo nikt bez faktury ci go nie sprzeda.

Środki "trwałe" możesz kupić bez faktury tyle że nie będą to środki trwałe. Zresztą to również dziadowsko częste. Kupują wiertarki, narzędzia a nawet materiały montażowe w najróżniejszych miejscach nie przejmując się fakturą - błąd i TYLKO BŁĄD!

Tyle że tak jak piszesz lepiej brać wszystko na firmę - łącznie ze swoim telewizorem, i kosiarką do domu.

Nie mówimy i oszustwach a o błędach które oszustwami NIE SĄ!

.marcinisz jeżeli właściciel wykona usługę na koszt firmy to i tak musi to wpisać w wydatki firmy, czyli musi mieć na to fakturę.

A bzdura do kwadratu! Nie musi tylko powinien dla własnego dobra.

Możesz iść i kupić wiertarkę do castoramy, paragon wyrzucić i używać jej w pracy we własnej firmie, kto ci broni? NIKT! Ponosisz starty? TAK!

vladis01 pisze:Jak wykonuje to z własnych pieniędzy to kasa idzie w przychody firmy więc też wymaga to faktury. Jeżeli zrobi to na własną rękę nie wpisując tego, to zataja wykonanie usługi, co jest oszustwem, praktycznie nie wykrywalnym, ale zawsze.

Teraz stwierdzam iż błądzisz w tym co piszesz!

Jaka usługa właściciela firmy wobec własnej firmy???? O matulu....

Lolek00 pisze:To nie jest tak Cynik - bo sprzedawcy też nalegają czasami żeby bez faktury było.

Bo on w ogóle nie ewiduje tej sprzedaży wtedy. Nie boją się kontroli widać.

Najpierw kup towar handlowy bez faktury (musiałby być lewy z kradzieży) to tak możesz zrobić. Inaczej nie wykaż go w sprzedaży (brak faktury, paragonu, rachunku) i na końcu nie uwzględnij w stanie magazynowym na koniec roku.......... życzę sukcesów! :mrgreen:

Lolek00 - tak naprawdę jest tak że ten paragon, fakturę czy rachunek za towar to w zębach dostaniesz chyba że..... to mały handelek "przydrożny","bazarowy" pod inną kwalifikacją podatkową z rozliczeniem ryczałtowym.

Tym nigdy się nie zajmowałem ale możemy jak najbardziej. Wiem że takie możliwości są.

Ale już widać że nazywacie oszustwem sprawy których po prostu nie rozumiecie. Dlaczego to tak skomplikowane na pierwszy rzut oka? Bowiem nie da się wszystkich możliwych działalności wrzucić do jednego wora - ot co.

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 01 listopada 2011, 20:47

marcinsz pisze:Nie mówimy i oszustwach a o błędach które oszustwami NIE SĄ!
To nie jest oszustwo jak mam małą firmę i sobie kupię na nią TV który jest w domu O_o'

Służbowe komórki są, samochody są, to i TV może być służbowy to samo może dotyczyć kosiarki, lodówki etc.

Zresztą nawet w szkole uczyli tak :wink:
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: marcinsz » 01 listopada 2011, 21:13

Lolek00 pisze:To nie jest oszustwo jak mam małą firmę i sobie kupię na nią TV który jest w domu O_o'

Służbowe komórki są, samochody są, to i TV może być służbowy to samo może dotyczyć kosiarki, lodówki etc.

Zresztą nawet w szkole uczyli tak :wink:

ALE MY NIE O TYM TU MÓWIMY!

Lolek - proszę cię!

Motasz, zmieniasz temat - kompletnie nie potrzebnie!

Awatar użytkownika
vladis01
Wójt
Wójt

Postautor: vladis01 » 01 listopada 2011, 22:20

marcinsz pisze:Jaka usługa właściciela firmy wobec własnej firmy???? O matulu....

Matuli w to nie mieszaj tylko chodzi o usługę firmy wobec właściciela. No chyba że ma niewolników i towar kradnie albo dostaje za darmo i nie ponosi przez to straty.
Zresztą właściciel firmy nie może kupować dla siebie prywatnych rzeczy na koszt firmy. Musi wpłacić sobie te pieniądze jako pensję, a później robić z nimi co chce. Welcome in Poland.
Szczyt chamstwa- zagłosować na PiS i wyjechać z kraju :)

Awatar użytkownika
sececjonista
Minister
Minister

Postautor: sececjonista » 01 listopada 2011, 23:23

vladis01 pisze:Zresztą właściciel firmy nie może kupować dla siebie prywatnych rzeczy na koszt firmy.

A kto udowodni , że te rzeczy sa na użytek prywatny . Wszystko nawet do domu wkładają w koszty firmy.
"Demokracja-Bóg , który zawiódł" H.H. Hoppe

"Zwolennicy opieki społecznej, socjalizmu, etatyzmu i interwencjonizmu codziennie na tysiąc sposobów zabiegają o nowe ograniczenia indywidualnej wolności. " Henry Hazlitt

Wróć do „Gospodarka”