PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

System podatkowy w Polsce

Wszystko, co dotyczy rynku i pieniędzy, wielkich właścicieli i ich obrotów w Polsce. Po prostu gospodarka i ekonomia...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Włóczykij
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Włóczykij » 02 listopada 2011, 12:16

marcinsz pisze:
sececjonista pisze:Nie trzeba sie rejestrować w rajach podatkowych , żeby nie płacić w Polsce podatków . Wystarczy co 3 lata zmieniać nazwę firmy , tj. zakładać firmę na nowo i swoje robić dalej i jest sie zwolniony z podatków.

To nie prawda :mrgreen:

Włóczykij pisze:nie zakładając co trzy lata firmy, tylko obok jednej formy załozyć dwie-trzy inne.
świetnie się to sprawdza np w przypadku firm turystycznych
można prowadzić trzy dzialalności płacąc bbbb nickie podatki

To efekt między innymi progów podatkowych i sposób na ich ominięcie.

mie tylko- do tego dochodzi manipulowanie vatem czy choćby unikniecie odprowadzania skaldek na PFRON

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 02 listopada 2011, 12:37

Gdyby prawo i przepisy były przejrzyste ( zasada o której pisałem w swoim temacie WOLNO nie WOLNO). Nie byłoby tego wszystkiego co teraz mamy , wszystko byłoby proste a przez to TAŃSZE . Nie dawałoby takich możliwości KOMBINOWANIA jak jest teraz .

Najważniejsze , żaden przedsiębiorca nie musiałby korzystać z usług prawników , doradców podatkowych i całego tego bajzlu który wyciąga ogromne pieniądze z firm .
http://www.forum.polityka.org.pl/viewtopic.php?t=5249
tak jak w Media Markt - nie dla idiotów

Ignac
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: Ignac » 11 września 2012, 19:41

System podatkowy , przepraszam że nie nawiązuje , mam własne zdanie , jest debilny. Systematycznie zadusza coś co go żywi. Jakieś abolicje wymyśali i kto się nabrał ? Władza niestety nie docenia potencjału "ludu". A tak se napisałem w uszach ("") , bo lud jest u władzy. System podatkowy Polsce jest najdurniejszy z możliwych , a właściwie dawno jest już poza granicami możliwości.
Proszę o usunięcie mojego profilu z tego forum.Mam gdzieś Worka , to zwykły wydrwisz jest.

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 11 września 2012, 19:45

A jakieś konkrety?
,,Lepiej żeby mowa była lepsza od ciszy, lub milcz'' - Dionizos z Halikarnasu

Ignac
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: Ignac » 11 września 2012, 19:47

konkretem jest szara strefa. Nie ma uczciwej gry podatkowej to brak wpływów.
VAT w górę. itd-itp.
Ostatnio zmieniony 14 września 2012, 08:59 przez Ignac, łącznie zmieniany 2 razy.
Proszę o usunięcie mojego profilu z tego forum.Mam gdzieś Worka , to zwykły wydrwisz jest.

Ignac
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: Ignac » 11 września 2012, 19:48

To co napisałem , skojarzyło mi się z konkretem , rozdrobnienie.

A włściwie to co mi zależy :)

Ilość spraw przed sądem pracy załatwionych ugodą ?
Dla łatwości w %.

Dobra , to od razu powiem że w trosce o miejsca pracy toleruje się niepłacenie PIT-4 , ale za to pracownik nie może się poskarżyć w sądzie , bo jest współwinny.

Ale jbc nasze służby skarbowe mają kanpkę na potem , jak minister wezwie do uzupełniania pozycji grzywny i kary.

Ok . bioerę się za lekturę tego wątku , bo napłodziliśta że hoho...

System podatkowy , jego jakość , można oceniać z perspektywy kilku lat , więc mam wrażenie że zawsze był niedoszacowany , niewypełniony , i rozmijał się w tezach skutkowych z rzeczywistością. Doraźnie majsterkowany.

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister

Postautor: Clint Eastwood » 04 października 2012, 16:53

[b]bardzo ciekawy artykuł w obywatelu:[/b]
Czas na rewolucję społeczną – w systemie podatkowym

Dyskusja na temat zmian w podatku od wartości dodanej (VAT) zwykle toczy się na powierzchownym poziomie i dotyczy kwestii technicznych, takich jak sposób rozliczania, albo dotyczy kosmetycznych zmian w jego wysokości. Tymczasem ten instrument, stanowiący znaczną część przychodów budżetowych, zasługuje na dyskusję o wiele bardziej zasadniczą, sięgającą fundamentów polityki publicznej i ładu społecznego.

(...)
VAT to podatek degresywny. Choć ubodzy nominalnie płacą go mniej (gdyż statystycznie mniej konsumują), to procentowo wydatki konsumpcyjne stanowią większą część ich dochodu rozporządzalnego niż w przypadku osób bogatych. Wysoki podatek pośredni i niskie, mało progresywne podatki dochodowe odtwarzają wizję ładu, w którym ciężar utrzymania państwa jest przesunięty z bogatych na biednych zdecydowanie bardziej, niż to ma miejsce np. w Skandynawii. Skoro osoby niezamożne ponoszą relatywnie dużą (na tle innych krajów europejskich) część łącznego ciężaru finansowania państwa, to państwo powinno im to rekompensować hojną i przyjazną polityką społeczną. Tymczasem mamy sytuację odwrotną. W Polsce świadczenia socjalne są niewysokie i selektywne. Wydatki na rzecz walki z wykluczeniem społecznym i mieszkalnictwem stanowią niemal najniższy (przebijają nas jedynie Włochy) procent PKB w całej Unii Europejskiej.
dalej

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 04 października 2012, 20:01

Ciekawe, podobnie pisał o podatkach w USA H. Peyton Young w Sprawiedliwym podziale - http://www.ksiegarnia-ekonomiczna.com.p ... store_id=2

Ignac
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: Ignac » 04 października 2012, 20:19

Ja uważam że powinny być stawki dla pit 10 do 60% , progi wg. uznania.
Vat 15 %
CIT 20 do 30 , a jak ktoś (czy cuś)nie płaci w Polsce to 5% obrotowy.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 04 października 2012, 20:33

Ignac pisze:Ja uważam że powinny być stawki dla pit 10 do 60% , progi wg. uznania.

Złodziejstwo i niesprawiedliwość, do tego nierówne traktowanie.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Ignac
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: Ignac » 04 października 2012, 20:43

Jak chcesz to mogę Cię kosiarką zrównać , wg życzeń, na jaką wysokość ? Worek jak chcesz równości , tej o której napisałeś to jedz do Korei Pn.

Gadaj co chcesz i tak zapłacisz :)

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 04 października 2012, 20:46

W stopce masz link do "demokracji" a proponujesz łupieżczy socjalizm. Kompletny brak konsekwencji.
Ja w demokracji chciałbym być traktowany tak samo jak inni uczestnicy a nie okradany wyższą od innych składką.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Ignac
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: Ignac » 04 października 2012, 20:50

Czemu się uparłeś gadać o mnie mądry człowieku ? A przy tym kichasz słowami , prawie obelgami. Uważasz że w Szwecji jest socjalizm ?

Dużo gadasz ale najchętniej przeciw. Rozumiem że ostatnie 23 lata "rozwoju" Polski zadowalają Cię ?

Podasz przykłady okradzionych ?

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 04 października 2012, 20:53

Ignac pisze: Rozumiem że ostatnie 23 lata "rozwoju" Polski zadowalają Cię ?

Nie. Jestem zwolennikiem podatku liniowego. To jedyny sprawiedliwy haracz.

Ignac
Radny wojewódzki
Radny wojewódzki

Postautor: Ignac » 04 października 2012, 20:55

Ale CIT czy PIT , czy jeden i drugi ?
Może wypowiesz się na temat PIT4 i umów o pracę ?

Wróć do „Gospodarka”