PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

System podatkowy w Polsce

Wszystko, co dotyczy rynku i pieniędzy, wielkich właścicieli i ich obrotów w Polsce. Po prostu gospodarka i ekonomia...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Re: System podatkowy w Polsce

Postautor: Worek » 17 lutego 2018, 16:30

Macie jakieś doświadczenia z jpk_vat dla mikro przedsiębiorców? Mnie się udało przez to przebrnąć ale widzę oczami wyobraźni dramat przedsiębiorców mających mniejsze doświadczenie informatyczne.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 17 lutego 2018, 16:32

Niektóre banki to robią dla klintów którzy mają u nich konta firmowe. Nie wiem czy jest to płatne. Chyba nie bo chcą miec klienta u siebie. Gdzieś widziałem reklamę.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 17 lutego 2018, 19:06

Eeee chyba nie. Sam walczyłem z jpk_vat przez ostatni tydzień. Dzisiaj byłem w US i widziałem ludzi na szkoleniu. Zaczepiłem jedną kobiecinę, która z internetem nie miała nic wspólnego a jak ją zapytałem o exell'a to nie wiedziała czy o drogę pytam czy ją obrażam. Szykuje się niezły hardcor ditriot.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 17 lutego 2018, 19:33

Będzie ciężko.
Niektóre banki prowadzą księgowość dla swoich klientów. W ramach tej księgowości może jpk. Albo do tego się przygotowują. Nie sprawdziłem. Co z tego będą miały? Aktywnego klienta który co najmniej zapłaci za przelewy, może za księgowość (i inne bajery elektroniczne). Przede wsztstkim - pełną wiedzę o przepływach itp. w jego biznesie.
Na stronach mf też jest jakieś szkolenie. Ale nie zaglądałem.

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 17 lutego 2018, 23:22

JPK to nie jest wyczyn, ustawa da zarobić biurom rachunkowym.
Wciąż są jeszcze ludzie, którzy nie używają komputera do dzialalności gosp. Dla nich nastały trudne czasy.
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 18 lutego 2018, 08:15

Atylla
Minister
Minister

Postautor: Atylla » 18 lutego 2018, 10:12

Ja nie jestem informatykiem ale sobie z tym poradziłem. U nas w US były szkolenika dla mikroprzedsiębiorców.

Ale do cholery jasnej, kto mi zwróci czas który poświęciłem na ogarnięcie tego i comiesięczne tworzenie raportów :?: :!:

Wciąż są jeszcze ludzie, którzy nie używają komputera do dzialalności gosp. Dla nich nastały trudne czasy.

Po za "przedsiębiorcami" którzy zajmują się konserwacją powierzchni płaskiej mało znam takich firm. Mimo że jestem mechanikiem to prawie połowa mojej pracy jest albo na telefonie albo przy komputerze.
"Nie daj się naprawiać hałastrze cienkoszyich, łysiejących wodzów. Nie proś, nie melduj, nie awanturuj się, nie ukorz, nie płaszcz, nie pełzaj."

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 18 lutego 2018, 11:40

No ale taka wróżka to niekoniecznie już używa komputera.

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 18 lutego 2018, 18:19

No jako mechanik z czasem będziesz patrzył częściej ja komputer niż mechanizm. Do tego świat dąży. Wróżka używa do badania danych o swoich klientach. Myślisz skąd Tarot "wie" nagle takie detale o kliencie? ;)

Nie za mało tych mandatów jak na tak poruszający wpis sprzedawcy? Dalej mi tu śmierdzi coś podpuchą. Z lektury miałem wrażenie że cały Ptak przekrętami stoi - i tylko 28 mandatów? Na te setki sprzedawców?
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Atylla
Minister
Minister

Postautor: Atylla » 18 lutego 2018, 20:20

Nie za mało tych mandatów jak na tak poruszający wpis sprzedawcy? Dalej mi tu śmierdzi coś podpuchą. Z lektury miałem wrażenie że cały Ptak przekrętami stoi - i tylko 28 mandatów? Na te setki sprzedawców?

Mandaty mandatami ale do tego dochodzą postępowania. Ptak to i tak pikuś w stosunku do tego co działo sie przez lata w Wólce Kosowskiej. Po za tym już dawno było wiadomo że będą naloty skarbówki na duże centra obrotu więc kto ogarnięty to pozbył nielegalu i zaczęli wystawiać faktury/paragony, rejestrować działalnośc itp. Tylko idiotów złapali.

Tylko w ciągu pierwszego weekendu akcji pod Warszawą 300 funkcjonariuszy przejęło towar wart około 60 mln zł. Skala akcji była ogromna. Zarekwirowane przedmioty zajmowały ponad 200 aut dostawczych.

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 93795.html
"Nie daj się naprawiać hałastrze cienkoszyich, łysiejących wodzów. Nie proś, nie melduj, nie awanturuj się, nie ukorz, nie płaszcz, nie pełzaj."

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 19 lutego 2018, 01:21

Cynik pisze: Wróżka używa do badania danych o swoich klientach. Myślisz skąd Tarot "wie" nagle takie detale o kliencie? ;)

Myślę że co innego takie nowoczesne wróżki o których każdy słyszał a co innego np babcia kolegi która na swojej wsi zarabia rzucając klątwy typu żeby sąsiad dostał zeza. Z punktu widzenia prawa skarbowego powinna założyć działalność gospodarczą.

Atylla
Minister
Minister

Postautor: Atylla » 19 lutego 2018, 09:36

Nie musi.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 19 lutego 2018, 09:58

Urząd skarbowy uznał ze musi, wiem bo sam dzwoniłem z ciekawości.

Atylla
Minister
Minister

Postautor: Atylla » 19 lutego 2018, 12:05

Działalność gospodarczą trzeba założyć jeśli praca ma charakter ciągły i zorganizowany. Ale nie ma w przepisach prawa dokładnej intepretacji co to oznacza. W efekcie USy uważają praktycznie każdą pracę za działalność gospodarczą, ale nie są w stanie realizować swoich postanowień bo to wUSu kompetencji USu należy udowodnienie komuś prowadzenia takiej działalności. W efekcie czego mnóstwo jest w Polsce osób które wykonują rożne prace bez zakładania działalności i US nie może im nic zrobić.

Jest po prostu bardzo cienka granica pomiędzy prowadzeniem działalności a dorabianiem.

Co do samej wróżki i wysyłaniem przez nią JPK to nie zawsze osoba prowadząca działalność musi wysyłać te pliki. Działalność która jest zwolniona z VAT nie musi wysyłać tych plików. Nie sądzisz chyba że wrózką będzie płacić VAT :lol:

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 19 lutego 2018, 12:25

"Wróżbita Maciej: "Ja mam kasę fiskalną. Odprowadzam podatki"

Na podstawie czego twierdzisz że wróżki są zwolnione z JPK-VAT?

Mnie jednakże interesuje status prawny klątwiarek. Nie mogę np ustalić czy klątwy są traktowane jak wróżby czy tez klątwa żeby np sąsiad dostał zeza jest usługą od której przysługuje np reklamacja.

Wróć do „Gospodarka”