PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .


Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Kupuję polskie produkty

Wszystko, co dotyczy rynku i pieniędzy, wielkich właścicieli i ich obrotów w Polsce. Po prostu gospodarka i ekonomia...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
gazda
Minister
Minister
Posty: 3060
Rejestracja: 24 listopada 2010, 20:25
Lokalizacja: Lwów

Kupuję polskie produkty

Postautor: gazda » 17 sierpnia 2015, 00:22

Na początku chciałem Was prosić abyście na siłę w tym temacie nie pisali postów. Jeśli chcecie dyskutować czy patriotyzm gospodarczy, konsumencki, ekonomiczny, czy jak go tam nazwać ma sens to takie tematy już istnieją np. tu:

http://polityka.org.pl/viewtopic.php?f=55&t=7832,
http://polityka.org.pl/viewtopic.php?f=55&t=7280.

Chyba, że macie coś naprawdę ciekawego do przekazania, albo celem sprostowania.

Temat ma na celu promocję polskich,dobrych marek i patriotyzmu gospodarczego.


A o to co się dzieje gdy kupujemy polski produkt.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 17 sierpnia 2015, 02:23 przez gazda, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszędzie tam, gdzie bezwzględny liberalizm dochodzi do stanowczej przewagi, następuje stopniowa likwidacja narodu, jego typu i indywidualności. - Zygmunt Balicki

Awatar użytkownika
Kowa1
Wójt
Wójt
Posty: 685
Rejestracja: 09 sierpnia 2011, 08:19
Lokalizacja: Pyrlandia

Re: Kupuję polskie produkty

Postautor: Kowa1 » 17 sierpnia 2015, 13:03

Temat i schemat jest przekłamamy. Dlaczego?
Dlatego że nie umieszczono istotnego ogniwa na którym, z którego są największe pieniądze i najmnejsze podatki.

Jakie to ogniwo ( wycięte przez Mazowieckiego i Balcerowicza ) opanowane przez zachodni kapitał?

Sami odpowiedzcie. Ja tylko naprowadze.

Mleko w skupie coraz tańsze a w sklepie coraz droższe.
Czarna pożeczka w skupie 0,70zł a w sklepie ... wcale niema !!! w żadnym markecie !!
Na rynku sporadycznie najtaniej 7,60zł !

Kto topił w morzu kawe i pomarańcza kiedy w USa panował głód?
UWAGA OSTRZEŻENIE !
Na tym forum administratorzy i moderatorzy już mniej prześladują użytkowników o uczciwych poglądach.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator
Posty: 26668
Rejestracja: 15 stycznia 2006, 15:39
Lokalizacja: Wrocław :)

Re: Kupuję polskie produkty

Postautor: Nazgul » 17 sierpnia 2015, 13:58

7,60? Kupowałem po 10 za koszyk od "rolnika". Odp. Jest prosta polski rolnik sam splajtuje a z drugim spółdzielni nie założy. Jak była droga trzy lata temu i wcześniej to był czas na tworzenie spółdzielni albo samodzielna produkcje soku. Ale nie. Bo po co się dzielić czarnym zlotem. Duński plantator odwrotnie. Klasyczny kryzys nadprodukcji. Ot i magiczne rozwiązanie cen porzeczki.

Ale łatwiej widziec spiski.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
gazda
Minister
Minister
Posty: 3060
Rejestracja: 24 listopada 2010, 20:25
Lokalizacja: Lwów

Re: Kupuję polskie produkty

Postautor: gazda » 17 sierpnia 2015, 19:25

Polskie sieci handlowe

Społem - ogólnopolska sieć handlowa spółdzielni spożywczych. Pełna nazwa to Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem”, która została założona już w 1868 roku w Łodzi. Przetrwała burzliwe wydarzenia w Polsce do chwili obecnej. Czasami niesłusznie kojarzona z czasami PRL. Obecnie skupia ponad 4000 sklepów w całej Polsce. Ale nie tylko, poza sklepami posiada własne magazyny, zakłady przetwórstwa spożywczego, placówki gastronomiczne, hotele. Łączne zatrudnienie w Społem to ponad 50 tys. pracowników. Poza sklepami z nazwą Społem, do sieci należą również marki takie jak sklepy LUX, Lux–mini, Dyskonty S i Świat dobrych ubrań.


Obrazek
źródło - http://www.spolem.org.pl
Społem - ponad 4000 sklepów,
na mapie zaznaczone są tylko same spółdzielnie


POLOmarket - polska sieć supermarketów, która powstała w 1997 roku w wyniku połączenia się pięciu właścicieli posiadających 27 sklepów na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Supermarkety POLOmarket można znaleźć w małych miejscowościach jak i dużych miastach, i jest ich obecnie 410 sklepów w całej Polsce.Na stronie domowej firmy można znaleźć informację, że wiele produktów dostępnych w POLOmarkecie jest dostarczanych przez lokalnych (polskich) producentów. Sieć sklepów cały czas się rozwija, powstają nowe placówki. Ma ona realne szanse konkurować z zagranicznymi sieciami handlowymi. Tylko od nas konsumentów, zależy czy tego dokona.


Obrazek


Piotr i Paweł - jedna z największych sieci delikatesów w Polsce. Została założona w Poznaniu w 1990 roku przez Eleonorę Woś wraz dwoma z synami. Jak można się domyślać, to właśnie ich imiona tworzą nazwę sklepów. Firma nie tylko tylko prowadzi własne sklepy, ale również na zasadach franczyzy. Obecnie w całej Polsce jest 97 sklepów Piotr i Paweł.

Obrazek

Obrazek


MarcPol - sieć sklepów założona przez Marka Mikuśkiewicza w 1988 roku. Hasło reklamowe MarcPolu "Popieraj swoje" świadczy o tym, że firma jasno zaznacza, iż jej kapitał jest w 100% polski. W całej Polsce jest 66 sklepów MarcPolu, głównie w Polsce wschodniej.W 2007 roku firma została laureatem XVII edycji konkursu "Teraz Polska".

Obrazek

Obrazek


Alma - polskie przedsiębiorstwo handlu detalicznego. Firma jako spółka Alma Market S.A. notowana jest na GPW od 1994 roku, aczkolwiek jej korzenie sięgają aż 1945 roku. Wcześniejsza nazwa firmy to KrakChemia SA, którą Skarb Państwa (który był jej wcześniejszym właścicielem) sprywatyzował. Teraz już jako Alama należy do polskich właścicieli. W skład sieci wchodzą 43 sklepy w całej Polsce. Firma zatrudnia ponad 2 tys. pracowników.


Obrazek

Oczywiście poza sieciami, które zostały wymienione działają również inne z polskim kapitałem. Jako że są one mniej znane i nie tak duże jak powyższe, tylko je wymienię:

Stokrotka
Grupa Specjał (Nasz Sklep, Delikatesy Premium)
Chata Polska
Topaz
Czerwona Torebka
LD Holding S.A. (Sieć 34, Livio, eLDe)
PGS (Top Market, Minuta 8, Delicia)
Małpka Express
Dino
Arhelan
Chorten
Eko
Twój Market
Sano
Wizan
Frac
Sedal
Słoneczko


I teraz najważniejsze pytanie: Czy te wszystkie polskie sieci handlowe, nie mogłyby być liderami sprzedaży detalicznej w kraju? Pewnie mogłyby, tym bardziej że zasięg mają dość spory. Poza działaniami samych firm, nad dostarczeniem klientom produktów w najkorzystniejszych cenach, warto się zastanowić, co my, konsumenci możemy zrobić. A możemy dużo, przecież to od nas zależy, gdzie i co kupujemy. I jeśli nie ma dużej różnicy w jakości i cenie produktu, to może warto kupować produkty w polskich sklepach.
Wszędzie tam, gdzie bezwzględny liberalizm dochodzi do stanowczej przewagi, następuje stopniowa likwidacja narodu, jego typu i indywidualności. - Zygmunt Balicki

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier
Posty: 9077
Rejestracja: 03 sierpnia 2012, 16:43
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kupuję polskie produkty

Postautor: Adi » 17 sierpnia 2015, 20:13

Bardzo fajny wątek. terasz gdy bede miał wybór supermarkietu wybiorę polski.

Z polskich produktów godnych polecenia to Wiedźmin 3!

Awatar użytkownika
gazda
Minister
Minister
Posty: 3060
Rejestracja: 24 listopada 2010, 20:25
Lokalizacja: Lwów

Re: Kupuję polskie produkty

Postautor: gazda » 17 sierpnia 2015, 20:14

Polskie sieci komórkowe, a właściwie jedna

W Polsce chyba każdy posiada telefon komórkowy. Bez tego urządzenia większość z nas, nie wyobraża sobie już życia. Codziennie rozmawiamy i smsujemy, przeznaczając część domowego budżetu na te usługi. Przydałoby się na chwilę zatrzymać i zadać pytanie komu za to płacimy.

Operatorów cyfrowej sieci telefonii komórkowej w Polsce jest czterech. Tylko Plus, T-mobile, Orange i Play posiadają własną infrastrukturę sieci radiokomunikacyjnej. Poza tymi czterema podmiotami, na rynku polskim działa kilkunastu operatorów wirtualnych MVNO.

A teraz najważniejsze pytanie, jak się to wszystko przedstawia jeśli chodzi o właścicieli?

Jedyną polską "pełnoprawną" siecią komórkową, czyli tą która posiada swoją infrastrukturę jest PLUS. Czyli z tej wielkiej czwórki, swoją mamy tylko jedną sieć.

Plus jest jedną z największych sieci komórkowych w Polsce. Posiada ponad 14 mln aktywnych numerów/kart SIM*. Właścicielem sieci Plus jest firma Polkomtel sp. z o.o. Firma ta należy do Zygmunta Solorza, który kontroluje ją pośrednio przez inną firmę - Polsat Cyfrowy.
Strona operatora - http://www.plus.pl

Niestety na tym kończą się polskie sieci komórkowe. Także zachęcamy do korzystania z usług tego operatora osoby, które chcą popierać polskie firmy i polską gospodarkę.

Obrazek
Wszędzie tam, gdzie bezwzględny liberalizm dochodzi do stanowczej przewagi, następuje stopniowa likwidacja narodu, jego typu i indywidualności. - Zygmunt Balicki

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister
Posty: 3333
Rejestracja: 04 grudnia 2008, 12:36
Lokalizacja: k.

Re: Kupuję polskie produkty

Postautor: Clint Eastwood » 17 sierpnia 2015, 20:36

sprawdzone:

pan tu nie stał
http://pantuniestal.com/o-nas/

Kto produkuje asortyment?
Jesteśmy firmą w 100% łódzką. Prawie cały asortyment jest produkowany w Łodzi, nie wychodzimy poza granice powiatu. Do tego dochodzi również współpraca z wieloma osobami z branży kreatywnej: grafikami, ilustratorami, fotografami.

- wzory mi się nie podobają, ale np. bawełniane spodnie mają pierwsza klasa.

rader
http://sklep.rader.pl/about_us.php
RADER to firma rodzinna. Danuta i Janusz Janiccy prowadzą ją od 1989 roku. Latem 2000 roku siedziba Firmy została przeniesiona do nowego budynku w centrum Słomnik.

Bogate wieloletnie doświadczenie sprawia, że ubrania produkowane przez firmę RADER zadowalają nawet bardzo wymagających klientów, nie drenując zbytnio ich kieszeni. Ubrania z metką RADER można znaleźć na wielu półkach sklepowych obok najbardziej znanych marek.
- wydaje mi się, że produkują u siebie w słomnikach, ale na stronie informacji o tym brak.

spółdzielnia pracy im. j. dąbrowskiego
http://www.dabrowski.com.pl/
- szyją głównie koszule. zarówno masówka jak i możliwość zamówienia wg wytycznych (przynajmniej kiedyś tak było).

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister
Posty: 3333
Rejestracja: 04 grudnia 2008, 12:36
Lokalizacja: k.

Re: Kupuję polskie produkty

Postautor: Clint Eastwood » 17 sierpnia 2015, 20:41

odnośnie SPOŁEM - pamiętajcie, że ich domy handlowe w waszym mieście mogą nazywać się trochę inaczej. np. w krakowie (centrum) nazywa się JUBILAT. warto robić w nim zakupy nie tylko dla tego, bo sama spółdzielnia jest polska, ale też dlatego, bo łatwiej tam kupić polską żywność, niż w supermarkietach zawalonych znanymi, telewizyjnymi markami.
Ostatnio zmieniony 17 sierpnia 2015, 20:43 przez Clint Eastwood, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier
Posty: 9077
Rejestracja: 03 sierpnia 2012, 16:43
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kupuję polskie produkty

Postautor: Adi » 17 sierpnia 2015, 20:42


Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator
Posty: 26668
Rejestracja: 15 stycznia 2006, 15:39
Lokalizacja: Wrocław :)

Re: Kupuję polskie produkty

Postautor: Nazgul » 17 sierpnia 2015, 22:58

Red is bad - czy mi się wydaje, czy ktoś kradnie cudze pomysły graficzne na koszulki? czy kupili - nic nie piszą a było by czym się chwalić. grafiki zerżniete z Harkoru 44 bagińskiego i te ostanio nie pamietam kogo - połączenia mechów i ułanów. Jakoś mało patriotycznie robić plagiaty...

poppatriotyzm i popnacjonalizm mimo wszystko.

a propos co właściciele sądzą o około 50% lewicowców w powstaniu?

Surge rowerówka bardzo fajna, dobry materiał , choć nie nadaje się na bardzo ciepłe dni czy bardzo intensywne jazdy. raczej dodatkowa niż główna koszulka.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
gazda
Minister
Minister
Posty: 3060
Rejestracja: 24 listopada 2010, 20:25
Lokalizacja: Lwów

Re: Kupuję polskie produkty

Postautor: gazda » 17 sierpnia 2015, 23:45

Jeśli chodzi o odzież patriotyczną i narodową to polecam jeszcze te polskie firmy.

http://propatriae.pl/
http://erpe-sklep.pl/
http://www.fedelta.pl/
Wszędzie tam, gdzie bezwzględny liberalizm dochodzi do stanowczej przewagi, następuje stopniowa likwidacja narodu, jego typu i indywidualności. - Zygmunt Balicki

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator
Posty: 26668
Rejestracja: 15 stycznia 2006, 15:39
Lokalizacja: Wrocław :)

Re: Kupuję polskie produkty

Postautor: Nazgul » 17 sierpnia 2015, 23:54

a to już odzież dla stadionowej bandytki i raczej nie jest warta polecenia. patriotyczna odzież dla demolujących kraj? trudno nadążyć...
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier
Posty: 9077
Rejestracja: 03 sierpnia 2012, 16:43
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kupuję polskie produkty

Postautor: Adi » 18 sierpnia 2015, 00:09

Na cholerę trollujesz? Co kogo obchodzi co sądzi o odzieży patriotycznej wyznawca izraela i platformy obywatelskiej?.
Ostatnio zmieniony 18 sierpnia 2015, 00:11 przez Adi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
gazda
Minister
Minister
Posty: 3060
Rejestracja: 24 listopada 2010, 20:25
Lokalizacja: Lwów

Re: Kupuję polskie produkty

Postautor: gazda » 18 sierpnia 2015, 00:10

Słaba prowokacja Nazgul
Wszędzie tam, gdzie bezwzględny liberalizm dochodzi do stanowczej przewagi, następuje stopniowa likwidacja narodu, jego typu i indywidualności. - Zygmunt Balicki

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator
Posty: 26668
Rejestracja: 15 stycznia 2006, 15:39
Lokalizacja: Wrocław :)

Re: Kupuję polskie produkty

Postautor: Nazgul » 18 sierpnia 2015, 00:40

a do czego służą kominiarki i zasłony twarzy? do wyrażania patriotyzmu?

Obrazek To jest wg. Ciebie propartiae - postawa? Jak dla mnie to zupełnie coś odwrotnego.

Adi - Ciebie. już się do niej odniosłeś. A kogo obchodzi Twoja opinia o mnie... :)
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.


Wróć do „Gospodarka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość