PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .


Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

BIOPALIWO przyszłości

Wszystko, co dotyczy rynku i pieniędzy, wielkich właścicieli i ich obrotów w Polsce. Po prostu gospodarka i ekonomia...

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
aspagnito
Poseł
Poseł
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lutego 2007, 15:13
Lokalizacja: Królestwo Polski

BIOPALIWO przyszłości

Postautor: aspagnito » 19 lutego 2017, 10:35

Witam,
Wszyscy wiedzą, że do naszych paliw dodawane są biopaliwa w pewnym procencie objętościowym, albo wagowym. Problemem jest jednak to, że te estry, czyli połączenie alkoholi i olejów nie mogą być same w sobie pod żadnym warunkiem paliwem, które jest w stanie wyprzeć zwykłe paliwo na naszym rynku, gdyż nasze auta nie są tak zaprojektowane, aby wytrzymały parametry tego paliwa. Po prostu silniki się szybko zużywają. Jest to pewien problem, który nie wiadomo jak ugryźć konceptualnie, bo jeśli udałoby się stworzyć biopaliwo, które wyparłoby zwykłe paliwo, rozwiązalibyśmy wiele problemów. Tworzenie aut elektrycznych to dość drogie zamiatanie problemu pod dywan i przenoszenie problemu gdzieś dalej, gdyż do wytworzenia potrzebnej energii, z dużą zresztą stratą i tak posłużą elektrownie węglowe, które jeszcze bardziej zatrują środowisko. Można by powiedzieć, że w przyszłości zainwestujemy w elektrownie jądrowe i będą one wszędzie, jednak jeśli nawet kiedyś ktoś na to pozwoli, standardy takich elektrowni ulegną osłabieniu przez powszechność tych elektrowni i będziemy mieli problem z nie kilkoma w ciągu dziesięciolecia awariami, a kilkudziesięcioma w ciągu dziesięciolecia, a na to nie można sobie pozwolić.
A co, jeśliby do estrów, czyli alkoholu i olei dodać cukier i saletrę? Saletra wchodzi w bardzo ciekawą reakcję z cukrem i kupa dzieciaków wykorzystuje to, aby tworzyć petardy. Zresztą saletra potasowa jest składnikiem czarnego prochu. Można więc przypuszczać, że oleje, alkohole, saletra i cukier wytworzyłyby potencjalnie mieszankę, której parametry można by dostosować do parametrów silnika.
Dobrze, że Orzeł jest na straży.

Wróć do „Gospodarka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości