PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

PYTANIA REFERENDUM KONSTYTUCYJNEGO

Ostatnie wydarzenie z Kraju, sprawy na ustach całej Polski, skandale polityczne i nowe afery ; wszystko to, co szokuje i intryguje; nie milcz!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
aspagnito
Poseł
Poseł

PYTANIA REFERENDUM KONSTYTUCYJNEGO

Postautor: aspagnito » 13 czerwca 2018, 10:40

Chciałem być rzeczowy i spróbuję taki być. Prezydent ogłosił pytania referendalne. Pierwsza rzecz, która rzuciła mi się w oczy to fakt, że każde pytanie zaczyna się od "Pani/Pan". Jak ktoś tak formułuje przekaz, to nie tylko nic nie potrafi napisać, ale też jest to kompletny brak szacunku dla Polaków, gdyż obraża naszą inteligencję. Poza tym pytania, już od pytania pierwszego są kompletnie niezrozumiałe dla przeciętnego ugniatacza chleba, bo same w sobie są zbyt skomplikowaną konstrukcją logiczną (każde z nich), a zmiany konstytucyjne, które są potrzebne gdyż potrzebujemy Konstytucji na miarę XXI wieku, wyglądają na albo zmiany kosmetyczne okraszone bełkotem o zbyt skomplikowanej konstrukcji logicznej, albo wprowadzają elementy sztuczne, nie tylko nikomu nie przydatne, ale i szkodliwe. Pokażę więc te pytania, spróbujemy na nie odpowiedzieć, a potem zaproponujemy rozwiązania, również składniowe, które tam się powinny znaleźć. Oczywiście mam dystans do tego "tweeta", bo sam jestem ekspertem od systemów informatycznych zarządzania i wiem jak ogrywa się opór wobec zmian - dokładnie robi się takiego "tweeta". Poniekąd do tej pory choć akcje wyprzedzające były prawidłowe - potem nasi politycy nigdy nie zachowywali się tak jak trzeba, a więc piszę na tym forum.

https://www.wprost.pl/kraj/10131710/zmiany-w-konstytucji-prezydent-duda-oglosil-pytania-referendalne.html

Propozycje pytań przedstawione podczas posiedzenia Narodowej Rady Rozwoju

1. Czy jest Pani/Pan za uchwaleniem a) nowej Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej? b) zmian w obowiązującej Konstytucji RP?
2. Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem do Konstytucji RP obowiązku przeprowadzenia referendum ogólnokrajowego, zatwierdzającego zmiany Konstytucji?
3. Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem do Konstytucji RP obowiązku przeprowadzenia referendum ogólnokrajowego w sprawach o istotnym znaczeniu dla Państwa i Narodu, jeśli z takim żądaniem wystąpi co najmniej 1.000.000 obywateli?
4. Czy jest Pani/Pan za odwołaniem się w preambule Konstytucji RP do ponadtysiącletniego chrześcijańskiego dziedzictwa Polski i Europy jako ważnego źródła naszej tradycji, kultury i narodowej tożsamości?
5. Czy jest Pani/Pan za konstytucyjnym zagwarantowaniem szczególnego wsparcia dla rodziny, polegającego na wprowadzeniu zasady nienaruszalności praw nabytych (takich jak świadczenia "500+")?
6. Czy jest Pani/Pan za zagwarantowaniem w Konstytucji RP szczególnej ochrony prawa do emerytury dla kobiet od 60 roku życia, a dla mężczyzn od 65 roku życia?
7. Czy jest Pani/Pan za konstytucyjnym zagwarantowaniem członkostwa Rzeczypospolitej Polskiej w Unii Europejskiej?
8. Czy jest Pani/Pan za zapisaniem w Konstytucji RP gwarancji suwerenności Polski w Unii Europejskiej oraz zasady wyższości Konstytucji nad prawem międzynarodowym i europejskim?
9. Czy jest Pani/Pan za konstytucyjnym zagwarantowaniem członkostwa Rzeczypospolitej Polskiej w NATO (Sojuszu Północnoatlantyckim)?
10. Czy jest Pani/Pan za zagwarantowaniem w Konstytucji RP szczególnej ochrony polskiego rolnictwa i bezpieczeństwa żywnościowego Polski?
11. Czy jest Pani/Pan za wzmocnieniem w Konstytucji RP pozycji rodziny, z uwzględnieniem ochrony obok macierzyństwa także ojcostwa?
12. Czy jest Pani/Pan za konstytucyjną ochroną pracy, jako fundamentu społecznej gospodarki rynkowej?
13. Czy jest Pani/Pan za wzmocnieniem kompetencji wybieranego przez Naród Prezydenta w sferze polityki zagranicznej i zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi Rzeczypospolitej Polskiej?
14. Czy jest Pani/Pan za przyznaniem w Konstytucji RP gwarancji szczególnej opieki zdrowotnej kobietom ciężarnym, dzieciom, osobom niepełnosprawnym i w podeszłym wieku?
15. Czy jest Pani/Pan za zagwarantowaniem w Konstytucji RP podziału jednostek samorządu terytorialnego na gminy, powiaty i województwa?

1. Pierwsze pytanie. Nie wiem jak na nie odpowiedzieć, ale tylko ze względu na konstrukcję zdania. Jestem za nową konstytucją, a nie zmianami, bo łatanie czegoś, co jest jak nieszczelna rudera grożąca zawaleniem nie ma sensu. Kiedyś ta konstytucja z 1997 była jedną z najnowocześniejszych na świecie, ale dziś mamy XXI wiek i ja chciałbym takiej Konstytucji, która ten XXI wiek przetrwa, a nie będzie co 5 lat zmieniana. Obawiam się jednak, że Ci, którzy nową propozycję napiszą nie są na tyle poważnymi ludźmi, aby to zrobić, ale chciałbym się przekonać o tym, czy potrafią do zrobić, czy nie, więc daję "zielone światło" Prezydentowi.

2. Tu proszę mi powiedzieć jak kobieta, która wychowała trójkę dzieci i zapierdziela ile wlezie na swoje wnuki ma zrozumieć o co w tym pytaniu chodzi? Jak ktoś tak konstruuje zdania i zaczyna od Pani/Pan, to najzwyczajniej chyba się "bawi" nami i wszyscy mamy przyznać, że coś umie, podczas gdy taka konstrukcja wskazuje na to, iż nic nie umie. No bo jak teraz odpowiedzieć - przecież opowiedziałem się za nową Konstytucją, a nie zmianami. Aaa.... to taka wyższa konstrukcja logiczna jajogłowych, którzy nagle tak pomyśleli, że już nikt inny nie dogoni ich myślenia, a czy przeciętny ugniatacz chleba odpowie czy nie, to to i tak jest nie istotne, bo wiadomo, że nikt do tego Referendum nie podejdzie. Przecież jest 11 listopada, więc wszyscy będą na wyjazdach i podejdą tylko zatwardziali pisowcy, którzy na wszystko odpowiedzą "tak". No to może do referendum dodać "Legendę" z obrazkami. A może od razu mapę i statystyki. Niezależnie od kosztów obawiam się, że byłaby jeszcze mniej zrozumiała.
TAK. Nową Konstytucję Naród musi przedyskutować i przegłosować. Najlepiej w debacie politycznej lewicy, konserwatystów i liberałów (w formule Kwaśniewskiego z 2007 roku). To jednak tylko moja propozycja.

3. Pytanie skomplikowane i gniot. Każdy rozsądny obywatel powinien odpowiedzieć NIE, ale też pewnie większość nie zrozumie tego pytania. Jeśli politycy będą o wszystko pytać Polaków, to zimą w trampkach będziemy chodzić. Po to mamy rządzących, aby sprawowali władzę. Może nie jest dobrze, ale to żadna propozycja. Obawiam się sytuacji potwierdzającej, że POLSKA komedią stoi, kiedy tu uzbiera się milion i tam uzbiera się milion i Politycy będą w zimnym stawie.

4. No cóż... flety mają dziś swój Renesans. Nie. Napisałem preambułę i wysłałem wraz z propozycjami do konstytucji Prezydentowi. Szkoda, że Prezydent milczy. Nie jestem, preambuła ma być krótka i nobliwa, oraz apolityczna, ale przed preambułą Kościół powinien dać dłuższy komentarz do Konstytucji - przepraszam, ale jakoś nie widzę, że Prezydent, na którego głosowałem i którego prosiłem o takie rozwiązania dał pytanie sprostujące takim wymogom?

5. Nie. Chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego. Od takich rzeczy są ustawy i uchwały. Konstytucja powinna być pisana według reguły oczywistości, czyli dobiera się optymalną liczbę prostych pomysłów i zestawia się je tworząc konkretną jakość. Przydaje się korekta do tej reguły, ale wolałbym, aby wpisano, że Państwo ma zakaz prowadzenia interwencjonizmu, ale może jednocześnie prowadzić programy społeczne, które pomagają na drobnej pomocy finansowej.

6. Nie. Znów od takich rzeczy są ustawy.

7. Nie. Ten sam powód. No cóż. Zatrzymam się tu. A może zagwarantować, że Prezydent musi być przystojny, musi być mężczyzną i musi być zadeklarowanym chrześcijaninem, bo to ważne? A premier? Pewne rzeczy, choć są ważne nie pasują po prostu do konstytucji. Mam taki paradoks, że jak formułowałem propozycję "własności osobistej" obok własności prywatnej, okazało się, że nie da się jej sformułować, aby dobrze to brzmiało (tak jak samolot, który dobrze wygląda -dobrze lata - podobnie jest z pisaniem) i zauważyłem po namyśle, że się myliłem i nie powinno być czegoś takiego, choć teraz sam do końca nie wiem, bo w dobie, gdy wszystko jest "darmowe", własność musi być konkretnie sformułowana, a dotychczasowa definicja własności prywatnej jest niedopuszczalna, gdyż na przykład z jednej strony zabrania się kolekcjonerom chodzić w wykrywaczem po lasach, a z drugiej kwitnie proceder mafii na puszkach. Jeśli też przychodzi komornik i odbiera mi ciuszki dla dziecka, obrączki, jedzenie, leki, koszulę i rower i drobne dewocjonalia, to takie własności chciałem zdefiniować jako osobiste, ale nie znalazłem dobrej definicji i liczyłem, że tęgie umysły w Pałacu Prezydenckim mnie wyręczą. Marzenia ściętej głowy jak się okazuje. Chciałbym aby Nowa Konstytucja była konkursem oczywistych definicji, a na to się nie zanosi niestety. Jeśli więc Prezydentowi zależało na pytaniach szczegółowych, powinien zadać pytanie, czy Polacy są za tym, aby to, co metr pod ziemią, łącznie z podpiwniczeniami, którego zdobycie nie narusza niczyich praw mogło być przedmiotem własności kolekcjonerskiej. Zapewniam, że w Polsce, w której około 50% obywateli ma wyższe wykształcenie nie uznałoby takiej konstrukcji za obrazę i wiedziało jak na to odpowiedzieć.
Co do Unii Europejskiej? Przepraszam, ale Unia nie wkracza w politykę krajów członkowskich i to pytanie jest więc nie na miejscu. A jeśli Unia się rozpadnie, a Międzymorze wypali jako o wiele lepsza struktura. A co, jeśli powstaną porozumienia transoceaniczne skutkujące nowym ładem świata? To co, będziemy znowu zmieniać Konstytucję? To pytanie to bubel logiczny i prawny.

8. Tak. To pytanie jest na miejscu i jest zasadne. Oprócz tego "Czy jest Pani/Pan" powinno być w referendum. Jak ktoś nie rozumie dlaczego tak odpowiedziałem, to zapraszam do lektury tego forum.

9. Nie. Vide pytanie numer 7, a zwłaszcza końcówka odpowiedzi na nie, gdzie mówię aż nadto konkretnie.

10. Tak. Referendum Konstytucyjne z takimi pytaniami dokładnie tak powinno wyglądać, ale niestety nie wygląda.

11. Nie. Po co? Żeby Kościół nam życie definiował? Jestem wierzący, nawet bardzo, ale to przesada. Za to jestem za zdefiniowaniem związków partnerskich, bo USA tego nie zrobiło i teraz ma problem z małżeństwami homoseksualnymi, które są bublem prawnym. PiS nie będzie wiecznie rządził i jeśli nie uregulujemy stosunku do środowiska LGBT, ta Konstytucja może się okazać gniotem.

12. Tak, ale jakiej pracy? Zarobkowej. Bo ja nie chodzę do pracy i nie zarabiam, ale pracuję nad sobą i zmierzam w konkretnym celu, bo chcę coś wielkiego osiągnąć w życiu. Obawiam się więc, że tak to ta władza zdefiniuje, że tak jak za socjalizmu realnego wyjdzie na to, że jest "nakaz pracy", wbrew temu, co powiedzą jajogłowi układający te pytania.

13. Tak. Całym sercem i mocą i to pytanie sformułowane jest za słabo. Bo w pytaniu powinna być poruszona kwestia tego, czy Polak chce, aby Prezydent był Zwierzchnikiem sił zbrojnych i służb specjalnych, czy chce, aby od sił zbrojnych nie było ministra, czy chce, aby był Pierwszą Osobą w Państwie, czy chce, aby Tytuł Prezydencki był niezbywalny w odróżnieniu od innych funkcji politycznych, pomijając kadencyjność, czy chce, aby realnie reprezentował nas w kraju i za granicą (bo dziś na większość wypadów za granicę jedzie Premier) i co najważniejsze, czy chce, aby wybierał Ministrów i Premiera.. bo na te wszystkie pytania odpowiedziałbym TAK i chciałbym, aby Polacy też mieli ten wybór.

14. Tak. Tutaj tak, ale nie dlatego, iż sam jestem niepełnosprawny, ale dlatego, iż państwo powinno być do pewnego stopnia opiekuńcze. Czy się to komuś podoba, czy nie, to poprawia wynik ekonomiczny, bo nie ma zysków bez kosztów.

15. Tak. Oraz podoba mi się pomysł PiSu na podział województwa pomorskiego. To powinno być uregulowane w tej konstytucji, bo jak się pojawi takie Razem, czy Narodowcy, to na bank będą próbować coś z tym manipulować bełkocząc coś o "Polsce powiatowej". Jak ktoś nie rozumie, że porządek wymaga marginesu nieporządku, to się do zarządzania nie nadaje, ale niestety może w tym układzie wejść do parlamentu i jak zacznie bełkotać, to część Polaków może uznać te partie za "normalne". Chciałbym więc, aby ta Konstytucja XXI wieku broniła też nas trochę przed sobą.

PROPOZYCJA PREAMBUŁY DO KONSTYTUCJI

My Naród, wolny, niepodległy i równy wobec prawa, w obliczu nowych wyzwań, jak i pamięci po naszych przodkach, stanowimy najwyższy akt prawny Konstytucję III Rzeczypospolitej Polski.
Podejmując odpowiedzialność za lepsze jutro zobowiązujemy się strzec racji, praw i argumentów wszystkich tych, którzy tego potrzebują, będąc jednocześnie świadomymi zagrożeń płynących z braku tej odpowiedzialności.
Troska o wspólne dobro nakazuje nam dokonywać wyborów uniwersalnych, prawdziwych dla każdego obywatela Polski, a nasza przyrodzona godność zobowiązuje nas do wspólnego, konstruktywnego dialogu.

Małżeństwo jest chronionym prawnie związkiem jednego dorosłego mężczyzny i jednej dorosłej kobiety, oraz jest nadrzędną jednostką społeczną.
Związek partnerski to usankcjonowany prawnie związek osób dorosłych, którego podstawą nie może być przemoc, lub gwałt.
Życie ludzkie zaczyna się w momencie uformowania się odrębnej zygoty ludzkiej.
Ostatnio zmieniony 13 czerwca 2018, 21:52 przez aspagnito, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jeśli Twój ksiądz nie jeździ na rejestracji Watykanu... TO WIEDZ, ŻE COŚ SIĘ DZIEJE!!!" (Natanek, 2014)

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier

Re: PYTANIA REFERENDUM KONSTYTUCYJNEGO

Postautor: marcinsz » 13 czerwca 2018, 21:42

Po jaką cholerę rząd, partie, programy wyborcze skoro sugerujesz aby to prezydent był jedynym i najznakomitszym wodzem tego kraju? Dyktatura ci się marzy? Korea Północna? Zanim zabierzesz głos, poczytaj co to trojpodzial władz, a wogole jak tworzy się rządy demokratyczne, jak się je zabezpiecza.

Bo narazie jestem niebezpiecznym frajerem.

Awatar użytkownika
aspagnito
Poseł
Poseł

Postautor: aspagnito » 13 czerwca 2018, 22:10

marcinsz pisze:Bo narazie jestem niebezpiecznym frajerem.

Ma być tak jak za Kwaśniewskiego i w USA. Chyba chciałeś napisać coś innego, a "narazie" piszemy osobno.
"Jeśli Twój ksiądz nie jeździ na rejestracji Watykanu... TO WIEDZ, ŻE COŚ SIĘ DZIEJE!!!" (Natanek, 2014)

Awatar użytkownika
aspagnito
Poseł
Poseł

Postautor: aspagnito » 14 czerwca 2018, 07:49

marcinsz pisze:Bo narazie jestem niebezpiecznym frajerem.

To posłuchaj sobie tego i wycziluj. Może będzie lepiej.

https://www.youtube.com/watch?v=pgd8Fo3LA9c&t=112s

Podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Korei Płd. w 2002 roku Edyta Górniak źle zaśpiewała Hymn Polski, co stało się przyczyną wielu problemów. Dziś jej utwór byłby wspaniałym Hymnem Polskiej Reprezentacji i świetną kontrą dla promowanego utworu zespołu Kombi, który w obrzydliwy sposób przez prostotę próbuje programować umysły Polaków, oraz działa demotywująco.
Nie zgadzam się na taką narrację i niestety wchodzę w spór o własności intelektualne ze względu na ważny interes społeczny.
Serwis videostreamingowy YouTube wyłączył mi możliwość zarabiania na moich filmach, więc proszę nie podnosić tego argumentu w komentarzach...
Jeśli mógłbym streścić w dwóch słowach dlaczego uważam, że to co robię jest ważne, to stwierdzę, że gdybyśmy nie dali szansy Edycie Górniak tak wspaniale się zrehabilitować, równie dobrze moglibyśmy zakazać gry Jakubowi Błaszczykowskiemu po tym wolnym z 2016 roku. Oboje są wspaniałymi ludźmi i jeśli chcą i mogą nas zaskoczyć, piłka jest po ich stronie. Proszę więc skończyć ten nierówny konflikt, bo akurat wspomniana piłka może być odbijana w obie strony.

A poza tym serce mi płonie jak Górniakowej, a brzuch mi rośnie jak Gesslerowej.

Wróć do „Nowości”