PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Katastrofa Smoleńska

Ostatnie wydarzenie z Kraju, sprawy na ustach całej Polski, skandale polityczne i nowe afery ; wszystko to, co szokuje i intryguje; nie milcz!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Czy uważasz, że tragedia w Smoleńsku to był zamach?

TAK
61
35%
NIE
115
65%

Liczba głosów: 176

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 31 maja 2010, 19:18

Waga pisze:Ewangelia i nienawiść są pojęciami wzajemnie się wykluczającymi się. Czy ja kiedykolwiek dałem znać o swojej nienawiści do Rosjan? Do rezerwy tak ale nie do nienawiści. Nie imputuj tez nienawiści Kaczyńskiemu. Poza pojęcie rezerwy i ograniczonego zaufania to on nie wychodzi.

Nie zgodzę się nieśmiało. PiS konsekwentnie prowadzi politykę anty - każdego naszego sąsiada. Pamiętam jak jeden z filozofów XIX wieku powiedział, że nacjonalizm to "brednie na temat historii własnego narodu i skrajna nieufność do sąsiadów" - cytat z pamięci. Wracając do tematu nie ma jeszcze żadnych oficjalnych komunikatów na temat katastrofy a zwolennicy teorii spiskowych napisali już swój raport na podstawie kompletnie nie potwierdzonych informacji. Znaczące jest to, że kiedy oficjalne czynniki dementują brednie i przekazują informacje na podstawie swoich badań to odrzucacie je jako skrajnie kłamliwe. Kolejny klasyk napisał, że "najlepsza teoria spiskowa to taka, której nie da się udowodnić". Dlatego ja wolę poczekać na to co wyplują z siebie oficjalne organizacje a później łaskawie jeśli będzie mi się chciało skomentuję to. Nie mam zamiaru tworzyć teorii ala Van Danicken.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
wuzetka
Minister
Minister

Postautor: wuzetka » 31 maja 2010, 20:01

Worek pisze:Dlatego ja wolę poczekać na to co wyplują z siebie oficjalne organizacje a później łaskawie jeśli będzie mi się chciało skomentuję to.

Nie udawaj bo ci jeszcze kto uwierzy. Ty już w dniu katastrofy skomentowałeś odpowiednio. Po co to udawanie.

Awatar użytkownika
Waga
Minister
Minister

Postautor: Waga » 31 maja 2010, 21:35

Worek pisze:PiS konsekwentnie prowadzi politykę anty - każdego naszego sąsiada

Nie anty, tylko wobec Niemiec i Rosji proponuje politykę "wy coś nam" to "my coś wam".
A jaką to politykę "anty " prowadzi PiS wobec Czech, Słowacji, Ukrainy, Białorusi czy Litwy to już musisz wymyślić boja nic o tym nie wiem.

Worek pisze:Pamiętam jak jeden z filozofów XIX wieku powiedział, że

W dzisiejszych czasach to właściwie nie ma znaczenia bo i tak wszystkim rządzą bankierzy a ci nie filozofują ;)

Worek pisze:Wracając do tematu nie ma jeszcze żadnych oficjalnych komunikatów na temat katastrofy a zwolennicy teorii spiskowych napisali już swój raport na podstawie kompletnie nie potwierdzonych informacji. Znaczące jest to, że kiedy oficjalne czynniki dementują brednie i przekazują informacje na podstawie swoich badań to odrzucacie je jako skrajnie kłamliwe.

Ludzie mają prawo wyrażać swoje poglądy, dyskutować o niejasnościach i snuć hipotezy, wyciągać wnioski z materiałów cząstkowych. Mamy wolność słowa. Ty byś wszystkich chętnie za to wysłał do łagru na wyrąb lasu syberyjskiego, ew do szpitala psychiatrycznego na przymusowy 3 miesięczny kurs pozytywnego myślenia wg starych sprawdzony sowieckich wzorców naukowych, żeby nie zakłócali wolności TWOJEJ wypowiedzi. Ot platformerska wizja demokracji.
"Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby skądinąd łagodny i liberalny rząd, kiedy zabraknie mu pieniędzy." Alexis de Tocqueville

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 31 maja 2010, 22:05

Nie anty, tylko wobec Niemiec i Rosji proponuje politykę "wy coś nam" to "my coś wam".
A jaką to politykę "anty " prowadzi PiS wobec Czech, Słowacji, Ukrainy, Białorusi czy Litwy to już musisz wymyślić boja nic o tym nie wiem.
W sensie cokolwiek powiedzą Niemcy to nie, cokolwiek powie Ukraina, Litwa i Gruzja, USA to tak. No to jakie znasz przykłady takiej wymiany za PIS?
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
vladis01
Wójt
Wójt

Postautor: vladis01 » 31 maja 2010, 22:24

PiS poluje na Rosję już od dłuższego czasu. Strasząc ludzi, że komuna wróci, a w sejmie są układy i agenci. Podczas tego zdarzenia w Gruzji też pierwsze co to na Rosje wszystko zrzucił PiS. Śp. Lech Kaczyński od razu rozpoznał dźwięk Rosyjskiego karabinu.
Polityka PO wobec Rosji sprawia, że jesteśmy dla niej partnerem do rozmów. PiS za swoich rządów dokonał tego, że nałożono na nas embargo i Rosja z Niemcami chcieli pominąć Polskę przy budowie gazociągu. PO nastawia się przyjaźnie do Rosji co daje nam szanse na jakieś normalne kontakty międzynarodowe. Ciekawe czy wasza polityka nie na kolanach by się opłaciła, jak byśmy musieli modlić się, żeby tylko nam gazu nie zakręcili? To nie Rosja i Niemcy się na nas zaczaili, tylko my sprawialiśmy wrażenie niestabilnego partnera.
Naprawdę wierzycie w to, że Rosja specjalnie zabiła naszą delegację, bo się bała "Polskich patriotów".Putin doskonale wie, że nie ma już takich kart jak kiedyś miał Stalin. Tylko wam Rydzyk z Jarosławem opowiadają o złych Rosjanach i Niemcach, którzy znów chcą nas podbić.
PiStacjowy to ty "otwórz oczy". To nie Rosja jest zagrożeniem, tylko twoja nienawiść. To sianie obaw i podejrzeń. Wprowadzenie atmosfery strachu sprawia, że stajemy się nieufni, wręcz niechętni do Rosji. Jak poseł z PiSu mówił o "końcu cywilizacji białego człowieka" to mu jakoś to uszło płazem. Wypowiedź w podobnym stylu na łamach sejmu, lub wypowiedziane przez jakąś ważniejszą osobę w państwie przeciwko Rosji może już nie przejść tak gładko, praktycznie bez echa.
Szczyt chamstwa- zagłosować na PiS i wyjechać z kraju :)

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 31 maja 2010, 22:34

to PIS prowadził politykę na kolanach. Bo albo nas rzucali na kolana albo nic nie uzyskiwaliśmy.
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 01 czerwca 2010, 08:01

Zwłaszcza takim przykładem prowadzenia twardej polityki wobec Rosji było nieprzyjęcie kwiatów od Ławrowa przez Fotygę z okazji jej urodzin czy imienin. Świat się kolejny raz pysznie ubawił a Polska wyszła na idiotkę i tumana.
Chociaż muszę przyznać, że byłem mocno tym zdziwiony bo czytając życiorys Fotygi można było mieć nadzieję, że chociaż na protokole się zna. Jak się później okazało płonną.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 01 czerwca 2010, 08:04

wuzetka pisze:
Worek pisze:Dlatego ja wolę poczekać na to co wyplują z siebie oficjalne organizacje a później łaskawie jeśli będzie mi się chciało skomentuję to.

Nie udawaj bo ci jeszcze kto uwierzy. Ty już w dniu katastrofy skomentowałeś odpowiednio. Po co to udawanie.

No widzisz jak to jest wuzetka. Wysuwacie różne hipotezy ale tylko takie, które robią z Lecha męczennika. To co w niego bije jest absolutnie nie do przyjęcia. Jest jak najbardziej spiskiem Rosji i Tuska. Ciekawe co powiesz jakby rzeczywiście okazało się, że Lechu naciskał? Ja w takim przypadku jestem za tym aby tego nie ujawniać. Dla obrony dobrego imienia RP.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 01 czerwca 2010, 08:12

Worek pisze:PiS konsekwentnie prowadzi politykę anty - każdego naszego sąsiada

Waga pisze:Nie anty, tylko wobec Niemiec i Rosji proponuje politykę "wy coś nam" to "my coś wam".

I jakoś gówno na tej polityce ugrali poza skłócaniem nas z sąsiadami.

Waga pisze:A jaką to politykę "anty " prowadzi PiS wobec Czech, Słowacji, Ukrainy, Białorusi czy Litwy to już musisz wymyślić boja nic o tym nie wiem.

W tej chwili żadnej - i bardzo dobrze.

Worek pisze:Pamiętam jak jeden z filozofów XIX wieku powiedział, że

Waga pisze:W dzisiejszych czasach to właściwie nie ma znaczenia bo i tak wszystkim rządzą bankierzy a ci nie filozofują ;)

Jaki sens jest w takim razie prowadzenia polityki historycznej, którą to ma na sztandarach PiS a za cholerę nie mogę się dowiedzieć jakie są jej założenia?

Worek pisze:Wracając do tematu nie ma jeszcze żadnych oficjalnych komunikatów na temat katastrofy a zwolennicy teorii spiskowych napisali już swój raport na podstawie kompletnie nie potwierdzonych informacji. Znaczące jest to, że kiedy oficjalne czynniki dementują brednie i przekazują informacje na podstawie swoich badań to odrzucacie je jako skrajnie kłamliwe.

Waga pisze:Ludzie mają prawo wyrażać swoje poglądy, dyskutować o niejasnościach i snuć hipotezy, wyciągać wnioski z materiałów cząstkowych. Mamy wolność słowa.

Słusznie i ja tego prawa nikomu nie odmawiam. Mam tylko niezły ubaw z kierunków w jakich teorie spiskowe podążają. Czasem jest to zwyczajnie żałosne a mimo to niech sobie piszą. Mają do tego prawo tak jak ja mam prawo do czytania tego i komentowania.

Waga pisze:Ty byś wszystkich chętnie za to wysłał do łagru na wyrąb lasu syberyjskiego, ew do szpitala psychiatrycznego na przymusowy 3 miesięczny kurs pozytywnego myślenia wg starych sprawdzony sowieckich wzorców naukowych, żeby nie zakłócali wolności TWOJEJ wypowiedzi. Ot platformerska wizja demokracji.

To co napisałeś jest zwyczajnie nieuczciwe. Nie reprezentuję platformerskiej wizji co już wielokrotnie tutaj pisałem. To co wypisuję to moje własne przemyślenia a przyklejanie do tego jakiejkolwiek "łatki" jest nadużyciem. Typowym dla wyborcy PiS, żeby nie pozostać Ci dłużnym ;)

Awatar użytkownika
wuzetka
Minister
Minister

Postautor: wuzetka » 01 czerwca 2010, 09:09

Worek pisze:Ciekawe co powiesz jakby rzeczywiście okazało się, że Lechu naciskał? Ja w takim przypadku jestem za tym aby tego nie ujawniać. Dla obrony dobrego imienia RP.

Jeśli to nie był zamach, tylko nieszczęśliwy wypadek to złożyło się na niego wiele przyczyn. Nawet jeśliby Prezydent naciskał to nie tłumaczy jeszcze wszystkiego. W takim razie chcemy poznać wszystkie przyczyny.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 01 czerwca 2010, 10:10

a kto twierdzi, że nacisk prezydenta to jedyna przyczyna? kto twierdzi, że to w ogóle przyczyna?

Czytałaś wstępny raport? A gdzie tam, po co. Ile jest tam okoliczności przyczyniających się do tego wypadku? z 40?

Błąd pilota i kapitanoza są głównymi przyczynami, obojętnie czy "LK wlazł z ląduj dziadu" czy nie.

ps. Dowiedziałem się właśnie co było przyczyną wypadku (2 ofiary, zderzenie w czasie akrobacji) na AIR Show z udziałem grupy Żelazny - otóż doświadczony pilot grupy, dla którego to był ostatni lot był po zawale, miał miażdżyce i był na silnych lekach. W sensie żadnych podstaw do wejścia do kokpitu.
Szokujące prawda?

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 01 czerwca 2010, 11:16

Cóż dwie rzeczy są nieskończone wszechświat i ludzka głupota jednak nie jestem pewien co do tej pierwszej. (Albert Einstein)
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Awatar użytkownika
wuzetka
Minister
Minister

Postautor: wuzetka » 01 czerwca 2010, 11:57

Nazgul pisze:a kto twierdzi, że nacisk prezydenta to jedyna przyczyna? kto twierdzi, że to w ogóle przyczyna?

Czytałaś wstępny raport? A gdzie tam, po co. Ile jest tam okoliczności przyczyniających się do tego wypadku? z 40?

Błąd pilota i kapitanoza są głównymi przyczynami, obojętnie czy "LK wlazł z ląduj dziadu" czy nie.

No rozumiem, w czym w takim razie ten problem żeby nie ujawnić całej prawdy? :)
Skąd te skrupuły że ta prawda może być aż tak straszna że PiS straci poparcie?
A czy wśród tych 40 przyczyn są same nasze błędy czy po stronie rosyjskiej też?

Awatar użytkownika
Anioł
Poseł
Poseł

Postautor: Anioł » 01 czerwca 2010, 12:30

Według rzecznika rządu Pawła Grasia jeszcze dzisiaj poznamy zapisy czarnych skrzynek, także dowiemy się trochę więcej na temat katastrofy.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 01 czerwca 2010, 12:45

wuzetka pisze:
Nazgul pisze:a kto twierdzi, że nacisk prezydenta to jedyna przyczyna? kto twierdzi, że to w ogóle przyczyna?

No rozumiem, w czym w takim razie ten problem żeby nie ujawnić całej prawdy? :)
Skąd te skrupuły że ta prawda może być aż tak straszna że PiS straci poparcie?

Nie wuzetka. Prawda jeśli będzie taka to będzie świadczyła o tym, że wybraliśmy na prezydenta pozbawionego instyntku samozachowawczego tu wpisałem lekki epitet ale się rozmyśliłem i go usunąłem, którego głupota pozbawiła życia 94 osób. Człowieka, który jeszcze raz, tym razem po śmierci wydał nasz kraj na pośmiewisko całego świata. Mnie tylko o to chodzi i dlatego wolę nie wiedzieć czy tak było faktycznie.
Ostatnio zmieniony 01 czerwca 2010, 12:54 przez Worek, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Nowości”