PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Wypadki samochodowe

Ostatnie wydarzenie z Kraju, sprawy na ustach całej Polski, skandale polityczne i nowe afery ; wszystko to, co szokuje i intryguje; nie milcz!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 18 stycznia 2012, 18:50

Po ,to już za późno , ale kary też nie adekwatne do winy .

Kierowca zabija po pijaku ( to tak jakby strzelił do ofiary wypadku ) , a za MORDERSTWO NIE JEST sądzony.
http://www.forum.polityka.org.pl/viewtopic.php?t=5249
tak jak w Media Markt - nie dla idiotów

Lolek00
Moderator
Moderator

Postautor: Lolek00 » 18 stycznia 2012, 19:15

Jeden gość w mojej okolicy - przejechał 17 latkę po ciemku. Jechał za szybko wg. ustaleń. Ciężarówką.

Stracił pracę, rok więzienia, ... reputacja dno. Rodzina bez chlebodawcy.
Vivat et res publica et qui, illam regit

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 18 stycznia 2012, 19:21

Znałem takiego nazywali go „osiemnastolatek” (tyle dostał za zabicie 6 osób jechał po pijaku ).

[ Dodano: Sro 18 Sty, 2012 ]
.Lolek00 , założyłeś taki ekstra temat do którego pasowałyby te przykłady . Rozpisałem się tam i NIC .

¤ Aspekt społeczny zbrodni, przestępstw i wykroczeń.
http://www.forum.polityka.org.pl/viewtopic.php?t=5249
tak jak w Media Markt - nie dla idiotów

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Nauka w służbie... pirata drogowego?

Postautor: Paw » 22 kwietnia 2012, 08:01

Każdy chce uniknąć zapłacenia mandatu i sposoby tłumaczenia się są różne, jednak pewien mieszkaniec Kalifornii zastosował zupełnie nową taktykę. Fizyk Dmitiri Krioukov z University of California miał dostać mandat za niezatrzymanie się przy znaku stopu. Naukowiec poszedł ze sprawą do sądu, gdzie przedstawił czterostronicowy referat udowadniający, że policjant miał tylko złudzenie ruchu, a on faktycznie zatrzymał samochód.

http://moto.wp.pl/kat,55194,title,Wyglo ... omosc.html
:mrgreen: :lol:

Rozbawił mnie ten przypadek. Zajrzałem do tego referatu - "The Proof of Innocence". Dokument zawiera większość cech naukowego artykułu. Składa się z 5 części, w tym z wprowadzenia oraz zakończenia (podsumowania) i jeszcze został uzupełniony abstraktem. Zawiera trochę wykresów i wzorów matematycznych.

Przy czym, praca ta nie jest wolna od założeń ;-), np. o dokładnej marce innego auta, który "częściowo zasłonił" jego (autora referatu) krótkie auto (Toyotę Yaris), co miało znaczenie ze względu na różnice długości obu aut oraz dot. prędkości, czy przyśpieszenia,

albo taki opis:
D.K. pisze:Unfortunately, it is difficult to measure deceleration or acceleration without special tools, but we can roughly estimate it as follows. D.K. was badly sick with cold on that day. In fact, he was sneezing while approaching the stop sign. As a result he involuntary pushed the brakes very hard. Therefore we can assume that the deceleration was close to maximum possible for a car, which is of the order of 10 m/s2 = 22:36 mph/s. We will thus use a0 = 10 m/s2.

Czyli wybrnął :mrgreen: .

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 16 listopada 2012, 15:08

Dopiero co niedawno wróciłem do Polski i nieomal zostałem potrącony samochodem (szybki unik) na osiedlowej uliczce, gdzie pieszy ma pierwszeństwo. To zrobiłem klientowi wgniecenie bagażnika. To wyskoczył do mnie z pretensjami, więc mu jeszcze poprawiłem z innych stron, w tym nadtłuczenie jednego reflektora. Polecam :smile:
,,Lepiej żeby mowa była lepsza od ciszy, lub milcz'' - Dionizos z Halikarnasu

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 16 listopada 2012, 15:14

Wow, ale z ciebie ninja !
Szkoda że nie trafiłeś na mnie, bo potrącenie byłoby najmniejsza kara jakie mogłoby cię spotkać.
Poskrobcie z wierzchu socjalistę a znajdziecie nazistę albo komunistę.

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 16 listopada 2012, 15:15

Jeżeli lubisz pływać w pobliskim kontenerze na śmieci :smile:

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 16 listopada 2012, 21:25

No tak, człowiek, który je 3x na tydzień mięso a na kolecje pije jogurt jest napewno silny i masywny :lol: :lol:

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 17 listopada 2012, 11:32

Na siłę nie narzekam, ale w razie potrzeby mam pod ręką telefon, a często też teleskop.

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 17 listopada 2012, 11:41

Więc najpierw zaczynasz, a w razie czego dzwonisz na psy albo walisz pałą.

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 20 listopada 2012, 10:49

@ELDario:
Ale policja raczej nie pomogłaby mi wrzucić kogoś do śmietnika prawda? Ale nawet dzwoniąc na policję nie wiem czego tu się doszukiwać - naruszenie czyjeś własności stoi niżej niż naruszenie nietykalności cielesnej. Co do zaczynania - to raczej podwójnie zacząłby ten, kto próbował najpierw potrącić, a potem uderzyć. A co do pały to nie wiem o co chodzi - liczy się skuteczność. Ale zostawmy ten temat i wróćmy do wypadków samochodowych.

Statystyki odnośnie wypadków drogowych w Polsce są druzgocące. Bywają tygodnie, gdzie na drogach ginie nawet setka osób. Powinno się wypowiedzieć bezpardonową wojnę na drogach piratom drogowym. Na pewno pomogłaby gęstsza sieć fotoradarów, więcej patroli drogowych oraz wyraźnie większe kary, a także mniejsza granica punktów karnych i podniesienie wieku uprawniającego do uzyskania prawa jazdy do 21 roku życia (poza nielicznymi przypadkami pozwalającymi nadal od 18 roku), a także zweryfikowanie dozwolonych prędkości na drogach (np. poza obszarem zabudowanym, ale na zwykłej drodze a nie autostradzie, ekspresowej, czy głównej przyśpieszonej - powinno obowiązywać ograniczenie do 70 km/h).

Awatar użytkownika
Kuba
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Kuba » 20 listopada 2012, 14:50

NRohirrim88 pisze:Na pewno pomogłaby gęstsza sieć fotoradarów

Pomogłoby lepsze umiejscowienie fotoradarów już stojących. Dlaczego nie stawia się radarów w miejscach szczególnie niebezpiecznych, tam gdzie często dochodzi do wypadków tylko na odcinkach gdzie od lat nikt o żadnym wypadku nie słyszał? To proste - nie chodzi wcale o bezpieczeństwo tylko o łatanie budżetu.

NRohirrim88 pisze:a także zweryfikowanie dozwolonych prędkości na drogach (np. poza obszarem zabudowanym, ale na zwykłej drodze a nie autostradzie, ekspresowej, czy głównej przyśpieszonej - powinno obowiązywać ograniczenie do 70 km/h).

Nie masz prawa jazdy, prawda? :lol:
Polacy jako Słowianie przez setki lat za naturalne środowisko zamieszkania mieli puszcze, łąki, lasy. Chęć likwidowania większej ilości ogródków działkowych równa się zamachowi na wartości narodowe.

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 20 listopada 2012, 15:14

Kuba pisze:Nie masz prawa jazdy, prawda? :lol:

Mam prawko już od dłuższego czasu. Aktualnie mam 3 samochód. Ani razu nie miałem stłuczki, ani razu też nie otrzymałem mandatu jako kierowca.

ElDario
Minister
Minister

Postautor: ElDario » 20 listopada 2012, 16:28

NRohirrim88 pisze:@ELDario:
Ale policja raczej nie pomogłaby mi wrzucić kogoś do śmietnika prawda? Ale nawet dzwoniąc na policję nie wiem czego tu się doszukiwać - naruszenie czyjeś własności stoi niżej niż naruszenie nietykalności cielesnej. Co do zaczynania - to raczej podwójnie zacząłby ten, kto próbował najpierw potrącić, a potem uderzyć.

Tak, bo na pewno ktoś chciałby cię potracić specjalnie :lol: Jak wchodzisz na jezdnie, to nie ważne czy masz zielone, czy jest to obszar zabudowany rozlądasz się i patrzysz jak reguje kierowca a nie bez myśle włazisz. Samochód to tylko maszyna, a kierowca to tylko człowiek. Maszyna może się zepsuć, np hamulce, albo pośliznąć na lodzie. Kierowca może osłabnąć, nie zauważyć cię (co darzą się starszym osobom którzy nawet dobrze jeżdżą) Twoje życie, trzeba je szanować. A nie gadać od rzeczy. I jakbyś dotknął mojego auta, to tak jakbyś dotknął mnie. Wiem że lewaki nie mają poszanowania prywatnej własności.
Na pewno pomogłaby gęstsza sieć fotoradarów, więcej patroli drogowych oraz wyraźnie większe kary,

fotoradarów jest za dużo, nie poprawiają bezpieczeństwa i stoją w bezsensownych miejscach gdzie da się grzać 2x więcej niż jest dozwolone. To tylko maszynka do robienia pieniędzy. Patrole - jak najbardziej. To faktycznie poprawia bezpieczeństwo. Kary jak na polskie wysoki są wysokie.
i podniesienie wieku uprawniającego do uzyskania prawa jazdy do 21 roku życia (poza nielicznymi przypadkami pozwalającymi nadal od 18 roku)

Bzdura totalna to nic nie da, jeszcze pogorszy. Jazda samochodem polega na pewnym instynkcie samozachowawczym który najłatwiej wyrabia sobie 12 latek. Prawo jazdy powinno być od 16 roku życia, z tym że przynajmniej przez pierwszy rok musi jeździć z prawnym opiekunem posiadającym prawo jazdy dłużej niż np 5 lat. Taki sposób jest bardzo tanim i wygodnym systemem na nauczanie się jeździć. Bo zdanie prawka nie mówi o tym że ktoś potrafi jeździć. osobiście zacząłem jeździć jak miałem ok 10 lat u ojca na kolanach, a w wieku 16 lat kupiłem sobie pierwszy samochód.

a także zweryfikowanie dozwolonych prędkości na drogach (np. poza obszarem zabudowanym, ale na zwykłej drodze a nie autostradzie, ekspresowej, czy głównej przyśpieszonej - powinno obowiązywać ograniczenie do 70 km/h).

Ta a właściciele diesla będą mieli pozapychane turbo po dwóch tygodniach takiej głupiej jazdy. W Niemczech jest po za obszarem zabudowanym 100 km/h i jakoś mają jedne z najbezpieczniejszych dróg na świecie. Że w twojej chorej wyobraźni 70 km/h to bezpieczna prędkość, to sobie tak jeździj ale nie każdy jest tak zamulony i ma tyle czasu.
Mam prawko już od dłuższego czasu. Aktualnie mam 3 samochód. Ani razu nie miałem stłuczki, ani razu też nie otrzymałem mandatu jako kierowca.

Ja miałem łącznie (z firmowymi) z 30 różnych samochodów, takich stałych 4. Jeżdżę średnio rocznie ok 30 tyś km i też nigdy nie miałem stłucznki. Ma za to sporo mandatów za byle gówno. I jaki z tego wniosek ? Żaden. Tak jak i z z twoich bredni.

Awatar użytkownika
NRohirrim
Prezydent
Prezydent
Kontaktowanie:

Postautor: NRohirrim » 20 listopada 2012, 18:07

ElDario pisze:Jak wchodzisz na jezdnie, to nie ważne czy masz zielone, czy jest to obszar zabudowany rozlądasz się i patrzysz jak reguje kierowca a nie bez myśle włazisz.

Ale to nie była jezdnia tylko osiedlowy plac na którym pieszy ma ewidentne pierwszeństwo.

fotoradarów jest za dużo

Fotoradarów wciąż jest za mało o jakieś 2.5-3x.

Prawo jazdy powinno być od 16 roku życia, z tym że przynajmniej przez pierwszy rok musi jeździć z prawnym opiekunem posiadającym prawo jazdy dłużej niż np 5 lat.

Obniżenie wieku na prawo jazdy nawet mimo tego opiekuna tylko zwiększyłoby krwawe żniwo wypadków drogowych. Nie ma rady, trzeba podwyższyć poprzeczkę (przy czym podwyższenie nie dotyczyłoby prymusów szkolnych, żołnierzy, uczących się w szkole wojskowej i ewentualnie nastolatków, którzy opiekują się niepełnosprawnym/i rodzicem/rodzicami i potrzebują auto do ich wożenia).

Że w twojej chorej wyobraźni 70 km/h

To nie tylko moja wyobraźnia, ale w wielu krajach takie są ograniczenia. Nie będę wymieniał wszystkich, ale np. Szwecja, Wyspy Alandzkie, Iran. W Argentynie i Norwegii, Danii, Finlandii, części z prowincji Kanady niewiele więcej - 80, a w takiej Japonii nawet mniej, bo 50-60.

Wróć do „Nowości”