PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Czym naprawdę jest NACJONALIZM

Ostatnie wydarzenie z Kraju, sprawy na ustach całej Polski, skandale polityczne i nowe afery ; wszystko to, co szokuje i intryguje; nie milcz!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Re: Czym naprawdę jest NACJONALIZM

Postautor: Adi » 04 stycznia 2017, 01:02

marcinsz pisze:
Uwierzyłeś Adiemu który pisze wprost, że narodowcy najchętniej wystrzelaliby każdego o odmiennym zdaniu,

Jak zwykle szczekasz samymi kłamstwami i manipulacjami. To że narodowcy skazali by Tuska na pluton egzekucyjny nie oznacza że najchętniej wystrzelaliby każdego o odmiennym zdaniu.

A nacjonalizm chociażby w tym jest lepszy od waszej PO-owskiej ideologii, że nacjonalizm za dobro najwyższe uznaje dobro własnego narodu podczas kiedy wasza partia za dobro najwyższe uznaje dobro PO. Każdy patriota z definicji będzie wrogiem waszej PO-owskiej ideologii, bo wasza PO-owska ideologia prowadzi w prostej linii do annihilacji pojęć takiego jak naród i narodowość w imię przyszłych europejskich stref multi kulti pod wspólną jedyną poprawną ideologią i kontrolą.

Awatar użytkownika
Anubis
Poseł
Poseł

Postautor: Anubis » 04 stycznia 2017, 06:08

Adi pisze: Każdy patriota z definicji będzie wrogiem waszej PO-owskiej ideologii, bo wasza PO-owska ideologia prowadzi w prostej linii do annihilacji pojęć takiego jak naród i narodowość w imię przyszłych europejskich stref multi kulti pod wspólną jedyną poprawną ideologią i kontrolą.

Aż do czasu zapanowania w Europie Kalifatu. Przecież multi kulti wiecznie trwać nie może :twisted:

GrandProtestant
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: GrandProtestant » 04 stycznia 2017, 09:02

mateuszjkl pisze:
GrandProtestant pisze:Czytaj między wierszami, baw się słowem - czyli rusz trochę narządem przymocowanym do kręgów szyjnych a nie będziesz uważany za głupka. Myślę, że to wołanie na puszczy jeśli chodzi o twoją skromną osobę. Szkoda.

Pisz zrozumiale a będziesz traktowany adekwatnie do sytuacji. Przedstawiasz jednoznacznie zrozumiały komentarz w którym nie ma miejsca na "czytanie między wierszami". Po jakimś czasie stwierdzasz że to tylko "szum", pieprzenie kocopałów - marnujesz mój i swój czas.

Jeśli nie możesz pojąć, że w szeregach narodowców są ludzie którzy nie mają nic przeciwko osiedlaniu przybyszów z innych państw- to szkoda mojego i twojego czasu. Jestem za tym aby polonizacji ulegali Czesi, Słowacy, Węgrzy, Rosjanie a nawet Skandynawowie,oczywiście ci co im wisi wiara w Proroka. Natomiast witanie z otwartymi ramionami ludzi którzy nigdy się z nami nie z asymilują tylko generować będą problemy żyjąc według zasad swojej wypaczonej religii jest wynikiem braku instynktu samozachowawczego. Umiesz czytać na poziomie elementarza, dlatego moje posty odbierasz jako tzw.szum. Wy z PO tak macie, to wynik prania mózgów przez wasze media i chłopków-roztropków pokroju Herr Tusk.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 04 stycznia 2017, 09:13

Widzisz, mój problem polega na tym, że znam wielu zasymilowanych wyznawców proroka. Niektórzy z nich przyjęli nawet Polskie obywatelstwo.
Na czym polega wg Ciebie polonizacja? Czy to aby nie to samo co germanizacja?
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 04 stycznia 2017, 10:24

GrandProtestant pisze:Jeśli nie możesz pojąć, że w szeregach narodowców są ludzie którzy nie mają nic przeciwko osiedlaniu przybyszów z innych państw- to szkoda mojego i twojego czasu. .

Oh to już mówisz o narodowcach? Przed chwilą mówiłeś o nacjonalistach.

Wy z PO tak macie, to wynik prania mózgów przez wasze media i chłopków-roztropków pokroju Herr Tusk.

Chłoptasiu, daremne twe prowokacje.

Jestem za tym aby polonizacji ulegali Czesi, Słowacy, Węgrzy, Rosjanie a nawet Skandynawowie,oczywiście ci co im wisi wiara w Proroka.

Domyślam że jesteś za tym i dlatego nazywam to nacjozjebizmem.

Natomiast witanie z otwartymi ramionami ludzi którzy nigdy się z nami nie z asymilują tylko generować będą problemy żyjąc według zasad swojej wypaczonej religii jest wynikiem braku instynktu samozachowawczego.

Bardzo możliwe, z tym że Twój dotychczasowy poziom dyskusji opiera się na nacjonalizmie, nie racjonalnym sprzeciwie wobec przyjmowania uchodźców. Czysto emocjonalne podejście do sprawy.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 04 stycznia 2017, 10:51

Worek pisze:Widzisz, mój problem polega na tym, że znam wielu zasymilowanych wyznawców proroka. Niektórzy z nich przyjęli nawet Polskie obywatelstwo.

A ja nazistów co jak dotąd nigdy prawa nie złamali, i?

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 04 stycznia 2017, 12:45

Adi pisze:A ja nazistów co jak dotąd nigdy prawa nie złamali, i?

Jesteś notorycznym kłamcą więc jedno wielkie NIC. Spadówa.
"Poskrobcie z wierzchu konserwatystę a znajdziecie kogoś, kto przedkłada przeszłość nad jakąkolwiek przyszłość." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 04 stycznia 2017, 13:06

Haha, przecież to ty niczego nie udowadniasz a mi zarzucasz własną nieudolność.

Twoje zmyślone posty że niby znasz wielu zasymilowanych muzułmanów mają dokładnie te samą wartość merytoryczną co moje stwierdzenie że znam wielu nazistów co nigdy prawa nie złamali.

Awatar użytkownika
Worek
Administrator
Administrator

Postautor: Worek » 04 stycznia 2017, 13:58

Adi pisze:Haha, przecież to ty niczego nie udowadniasz a mi zarzucasz własną nieudolność.

Jeden udowodniony więc kolejne kłamstwo o tym, że niczego nie udowadniam. Spadówa kłamco.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 04 stycznia 2017, 14:04

Może zamiast inwektyw wpierw byś mi udowodnił gdzie i kiedy kłamałem, ale chyba za dużo oczekuje od wielbiciela rudego Donka ;)

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: marcinsz » 04 stycznia 2017, 18:14

Adi pisze:Jak zwykle szczekasz samymi kłamstwami i manipulacjami. To że narodowcy skazali by Tuska na pluton egzekucyjny nie oznacza że najchętniej wystrzelaliby każdego o odmiennym zdaniu.

Nazywasz mnie kłamcą i manipulantem?

To Twoje słowa:

Adi pisze:Na zlocie ONR nikt by zapewne nie chciał polityków PO w więzieniu tylko pod murem, więc jak zwykle argumentacja nietrafna.

Napisałeś polityków PO! A więc każdego który publicznie identyfikowałby się z wartościami przekazywanymi przez PO.

Adi pisze:A nacjonalizm chociażby w tym jest lepszy od waszej PO-owskiej ideologii, że nacjonalizm za dobro najwyższe uznaje dobro własnego narodu podczas kiedy wasza partia za dobro najwyższe uznaje dobro PO. Każdy patriota z definicji będzie wrogiem waszej PO-owskiej ideologii, bo wasza PO-owska ideologia prowadzi w prostej linii do annihilacji pojęć takiego jak naród i narodowość w imię przyszłych europejskich stref multi kulti pod wspólną jedyną poprawną ideologią i kontrolą.

Patriotyzm to stawianie dobra kraju i swojej społeczności ponad interes osobisty. Wymaga on osobistego poświęcenia i podporządkowania interesom społeczności, co może się niekiedy wiązać z rezygnacją z korzyści prywatnych, a nawet z poniesieniem straty. Wynika on z poczucia więzi społecznej i emocjonalnej z narodem, kulturą, tradycją oraz przodkami. Patriotyzm opiera się na poczuciu lojalności wobec społeczności, w której się żyje. Wiąże się także z poszanowaniem innych narodów i ich kultury.

Nadal nie rozumiesz pojęcia "patriotyzm". Patriotyzm to stawianie dobra narodu i swojej społeczności PONAD SWÓJ WŁASNY INTERES, A NIE INTERES INNYCH NARODÓW CZY KULTUR!

Postawa w której stawia się WYŻSZOŚĆ WŁASNEGO NARODU NAD INNYMI to SZOWINIZM!

W szerszym kontekście pojęcie to oznacza też wyolbrzymione, bezkrytyczne i niezreflektowane uczucie przywiązania....... do własnego narodu, wyolbrzymianie zalet, a pomniejszanie lub negowanie wad, idące zazwyczaj w parze z równie przesadnym i nieuzasadnionym deprecjonowaniem innych oraz uznawaniem prawa do ich ujarzmiania.

Ostatni raz tłumaczę co to jest patriotyzm. Nigdy więcej, nie próbuj nawet tłumaczyć własnych poglądów szowinistycznych, faszystowskich, nacjonalistycznych - patriotyzmem.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 04 stycznia 2017, 18:55

marcinsz pisze:Napisałeś polityków PO! A więc każdego który publicznie identyfikowałby się z wartościami przekazywanymi przez PO.

Suggerujesz że polityk PO = "każdy kto identyfikowały się publicznie z PO"

Upośledzony jesteś? Serio pytam.

marcinsz pisze:Nadal nie rozumiesz pojęcia "patriotyzm". Patriotyzm to stawianie dobra narodu i swojej społeczności PONAD SWÓJ WŁASNY INTERES, A NIE INTERES INNYCH NARODÓW CZY KULTUR!

Sugerujesz że patriota stawia .......dobro innych kultur i narodów ponad swój własny interes???? :0

Bo jeśli nie, to automatycznie stawia interes swojego narodu ponad interesem innych narodów.

marcinsz pisze:Postawa w której stawia się WYŻSZOŚĆ WŁASNEGO NARODU NAD INNYMI to SZOWINIZM!

Nikt nie mówi o wyższości narodu tylko wyższości ważności interesu własnego narodu, ale wątpię byś zrozumiał.

marcinsz pisze:Ostatni raz tłumaczę co to jest patriotyzm. Nigdy więcej, nie próbuj nawet tłumaczyć własnych poglądów szowinistycznych, faszystowskich, nacjonalistycznych - patriotyzmem.

Tłumaczyć to ty se możesz kolegom na zlocie PO, tam cię nie wyśmieją.

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: marcinsz » 04 stycznia 2017, 19:33

Chciałem Ci odpowiedzieć... ale nie ma sensu.

No co ja mam ci powiedzieć? nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, nie potrafisz myśleć logicznie.
Szkoda na ciebie czasu.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 04 stycznia 2017, 19:55

Ty za to myślisz logicznie tyle że wg prawideł jakieś własnej logiki. :D

Awatar użytkownika
Ambioryks
Poseł
Poseł

Postautor: Ambioryks » 05 stycznia 2017, 09:53

Adi pisze:nacjonalizm za dobro najwyższe uznaje dobro własnego narodu podczas kiedy wasza partia za dobro najwyższe uznaje dobro PO.

A PiS za dobro najwyższe uznaje dobro PiS-u. Czyli właściwie to samo - z tą różnicą, że pisowcy za dobro PiS-u uznają zemstę na poprzedniej ekipie rządzącej i na wszystkich, kogo według własnego uznania przypiszą do ludzi związanych z poprzednią ekipą rządzącą, a także obsadzanie swoimi kumplami i członkami rodzin wszystkich możliwych spółek skarbu państwa oraz władzę dla samej władzy, władzę jako cel sam w sobie.

PiS to najbardziej mściwy gang w Europie - jak słusznie stwierdził prof. Norman Davies.

Zresztą, nacjonalizm nie jest ideologią samą w sobie, tylko dodatkiem do innej ideologii. W Polsce niestety najbardziej widocznym i rozwiniętym rodzajem nacjonalizmu jest ultrakonserwatywny narodowy radykalizm ONR-owców i w nieco mniejszym stopniu radykalizmu, MW. Czyli skinheadów i kiboli, a więc środowisk antyintelektualnych, często zafascynowanych włoskim faszyzmem i hiszpańską Falangą. Najgorszy jest właśnie ten prymitywny antyintelektualizm większości polskich nacjonalistów.

A przecież poza narodowym konserwatyzmem i radykalizmem jest jeszcze narodowy liberalizm, narodowy socjalizm (nie mylić z nazizmem, który jest tak naprawdę rasistowskim, etatystycznym militaryzmem, a nie narodowym socjalizmem w rozumieniu semantycznym), a nawet narodowy anarchizm.
Adi pisze:Każdy patriota z definicji będzie wrogiem waszej PO-owskiej ideologii

Oraz wrogiem PiS-owskiej ideologii. Bo jak można twierdzić, że jest się patriotą, jak jednocześnie popiera się i broni prokuratora stanu wojennego, sędziego stanu wojennego, żołnierza ludowego WP fałszującego swój życiorys, donosiciela SB i innych byłych członków PZPR tylko dlatego, że oni się przefarbowali.

Hipokryzja stoi jakby w sprzeczności z miłością ojczyzny, która z natury jest prostolinijnym uczuciem.

Wróć do „Nowości”