PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Władysław Bartoszewski nie żyje

Ostatnie wydarzenie z Kraju, sprawy na ustach całej Polski, skandale polityczne i nowe afery ; wszystko to, co szokuje i intryguje; nie milcz!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
marcinsz
Wicepremier
Wicepremier

Re: Władysław Bartoszewski nie żyje

Postautor: marcinsz » 26 kwietnia 2015, 08:36

Wiadomo że dla Narodowca prawdziwy patriota to taki co drze mordę, sieje nienawiść w stosunku do innych grup społecznych, narzuca swój sposób życia innym, w wiecznej walce o niepodległość niszcząc przy okazji co się da. Więc jak Gazda może rozumieć Bartoszewskiego? Nie może, nie może przecież pojąć że to nie walką, groźbami i brakiem szacunku nie zbuduje nic na co inni nie chcieliby splunąć.
Art. 45. Każdy ma prawo do sprawiedliwego i jawnego rozpatrzenia sprawy bez nieuzasadnionej zwłoki przez właściwy, niezależny, bezstronny i niezawisły sąd.
Art. 174. Sądy i Trybunały wydają wyroki w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej.

NIE PREZYDENT!

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 26 kwietnia 2015, 09:12

Dla Narodowca patriota jest malolat, ur. po '89 r., ktory w warunkach pokojowych w demokratycznym panstwie (bez represji zomo, czy czegos podobnego) z okrzykiem na ustach "Bog, honor, ojczyzna", co najnmiej walczy z kilkuletnim drzewkiem przed instytucja panstwowa. Dodatkowe punkty taki patriota otrzymuje za ponizanie starszych osob, ktore przezyly nazizm, komunizm i doswiadcsyly niewyimaginowanego terroru tamtych okresow, czest stawiajac opor z narazeniem swojego zycia. Ta, narodowiec to taki gimbus ktory zdobywa kolejne punkty w "patriotyzmie" w konkurencji na bezczeszczenie pamieci bohaterow minionych epok.

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 26 kwietnia 2015, 10:00

Patriota i człowiek Europy, wolny od nienawiści - to się w jakikolwiek sposób wyklucza?

Nie można być patriotą i jednocześnie bezkrytycznie podchodzić do roli unii europejskiej w naszym kraju, która dąży do federalizacji. Za 20 lat prawdopodobnie nie będę żył w Polsce. Żeby ten pomysł jeszcze miał jakiekolwiek pozytywne przełożenie na otaczającą rzeczywistość... Człowiek który wyzbędzie się nienawiści przybiera uległą postawę. Nie żebym mówił to konkretnie o Bartoszewskim bo on swoje przeżył i nie chce źle o nim mówić. Stwierdzam tylko że jego niedawne poczynania nie przypadły mi do gustu.

Awatar użytkownika
notkin
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: notkin » 26 kwietnia 2015, 10:49

Temat zszedł na tory niemerytorycznej pyskówki. Dla mnie sprawa jest prosta; nie jest patriotą ten, kto kolaborował z wrogiem. Czy mam pewność, że tak było? Nie, ale mam mimo wszystko uzasadnione podejrzenia.
Dlatego właśnie formułowanie skrajnych opinii jest ryzykowne.
"Najbardziej lękam się fanatyków liberalizmu... Poskrob liberała, a znajdziesz skrytego arystokratę." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 26 kwietnia 2015, 11:50

Notkin, Bartoszewski to był bohater, podobnie jak wielu żołnierzy AK i polskiego podziemia walczących z okupantem w czasie II WŚ. Proszę już go kałem nie obrzucać. Wasz wątpliwość do czegoś. Pomyśl co ty byś zrobił w jego sytuacji. Wydymał niemców,, dla mnie patriota. Postaw się. Jego sytuacji co ty byś zrobił, moźe doszedlbyś do okrutnych dla twojego rozumowania rozwiązań. Może właśnie sam byś zdradził, by zachować swoją skórę. Nie wyrokuj na kimś, samemu nie będąc poddanym takiej sytuacji. I podobnie z Baumanem, Bulhakowem i innymi. Każdy wpierw ratuje siebie, ty byś zrobił to samo.
A dzięki temu, po wojnie był kim był i za to dostal wszystkie honory. Szanuj to.
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Awatar użytkownika
notkin
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: notkin » 26 kwietnia 2015, 12:01

Bez jaj, gdybym dał się złamać, co jest niewykluczone, a nawet prawdopodobne, to nigdy nie czułbym się bohaterem. Siedziałbym cicho i płakał nad własnym losem. A ten gość próbował moralizować.
"Najbardziej lękam się fanatyków liberalizmu... Poskrob liberała, a znajdziesz skrytego arystokratę." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 26 kwietnia 2015, 12:06

notkin- Ty masz nie masz nawet pewności i uzasadnione podejrzenia, że Jezus na krzyżu nie współpracował z Rzymianami.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 26 kwietnia 2015, 12:06

Nikt nie moze uczciwie powiedziec - wyrokowac, jak by postąpił w hipotetycznie dramatycznej sytuacji. W sytuacji terroru, glodu, strachu, braku alternatywy, trwajacych dluzszy okres, odzywaja się emocje, czysto ludzkie odruchy, hy przetrwac kolejny dzien. Zaden "patriota" ktory nie doswiadczyl tego horroru, i cudem przezyl, nie ma moralnego prawa oceniania osob, ktore tego faktycznie doswiadczyly. Jie mozna oceniac innych ludzi i horroru siedzac sobie na wygodnej i bezpiecznej kanapie. Probe opisu zachowan ludzi moga podjac sie jedynie historycy - badacze, ktorzy uwzglednią caly kontekst historyczny i spoleczny. Jeny, tak duzo gimbusow "wie", co by zrobili, jak by sie zachowali w sytuacji rzeczywistego, a nie wyimaginowanego terroru i strachu. Do czasu...

Awatar użytkownika
notkin
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: notkin » 26 kwietnia 2015, 12:45

Oczywiście, że nie należy jednoznacznie potępiać każdego, który dał się złamać, chyba że kierował się naprawdę niskimi motywami (np. korzyści materialne). Tutaj chodzi jednak o co innego. Bartoszewski uchodził za bohatera, człowieka z "piękną biografią" i autorytet moralny, a to nie do końca prawda, bo w świetle wydarzeń ostatnich lat Bartoszewski jawi się jako postać dość nieprzyjemna, a w kontekście lat wojennych - całkowicie niejednoznaczna.

Odnosząc się do jego ostatniej działalności, za złe mam mu notoryczne wypowiadanie się w pogardliwym tonie w odniesieniu do politycznej opozycji - "hodowcy zwierząt futerkowych", "dyplomatołki", "bydło", "dewianci psychiczni" - zwykłe chamstwo i niska kultura jak na mój gust. Tutaj próbka jego możliwości:

https://www.youtube.com/watch?v=TKrp4lJO1DQ

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 26 kwietnia 2015, 12:47

Bartoszewski uchodził za bohatera,
"uchodził"??? Uchodzi i będzie uchodził nawet po śmierci.

a Cóż PiSowska maniera obsrywania każdego kto nie jest za PIS mało mnie interysuje

Notkin - masz jakieś super informacje o czasach II wś ? to je ujawnij. ale myślę, że to jest po prostu zdanie wyżej - jako że nie z nami to go obsramy. bo to konkurencja.
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
notkin
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: notkin » 26 kwietnia 2015, 13:12

No ale ustosunkuj merytorycznie się do tego, co napisałem. Wiele wskazuje na to, że facet był nazistowskim kolaborantem,a mimo to jest uważany za bohatera i człowieka o nieskalanym autorytecie moralnym. To jest zarzut numer 1 z mojej strony.
Zarzut numer 2 - wspomniana już tutaj blokada odznaczenia Pileckiego Orderem Orła Białego. Zarzut numer 3 - rynsztokowy język.

Jestem taki, że nigdy nie przyjmuje niczego za pewnik bez twardych dowodów. O życiu Bartoszewskiego wiadomo w sumie niewiele i tak naprawdę był on jedynym świadkiem w swojej sprawie. To trochę tak jak z ucieczką Sławomira Rawicza z gułagu na Syberii, którą opisał w swojej książce; po latach okazało się, że to bajka.

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 26 kwietnia 2015, 13:23

notkin pisze:No ale ustosunkuj merytorycznie się do tego, co napisałem. Wiele wskazuje na to, że facet był nazistowskim kolaborantem,a mimo to jest uważany za bohatera i człowieka o nieskalanym autorytecie moralnym.
Co lub kto wskazuje ze byl on kolaborantem. Jakiej uzyl definicji tego pojecia, tj. Jakich stuacji i zachowan ludzi dotyczy?

Dyplomatolki (znam tylko to okreslenie wyowiedziane woec politykow owczesnego rzadu niszczacych wizerunek PL na arenie m.narodowej), to rynsztokowy jezyk? Serio?

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 26 kwietnia 2015, 13:37

Wiele wskazuje na to, że facet był nazistowskim kolaborantem,a
Co niby wskazuje na to?

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 26 kwietnia 2015, 14:37

Nazgul pisze:Co niby wskazuje na to?

Pewnie wstręt jaki profesor miał do tych narodowych orłów.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Awatar użytkownika
notkin
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: notkin » 26 kwietnia 2015, 15:51

Opuścił Auschwitz w niejasnych okolicznościowy - oficjalnie ze względu na stan zdrowia. Umniejszał winę Niemców kosztem odpowiedzialności Polaków. Sprzeciwił się uhonorowaniu OOB Witolda Pileckiego, co wywołało protesty kombatantów. Nigdy nie brał czynnego udziału w walkach powstańczych. Jako minister spraw zagranicznych zachowywał się w sposób tak dalece bierny, że zakrawało to wręcz na antypolonizm (w razie czego mogę rozwinąć ten temat, bo jest obszerny).

To są dla mnie niejasności, które nigdy nie zostały wyjaśnione.

Dyplomatolki (znam tylko to okreslenie wyowiedziane woec politykow owczesnego rzadu niszczacych wizerunek PL na arenie m.narodowej), to rynsztokowy jezyk? Serio?

Próbujesz manipulować w tym momencie. Jest tam kilka innych określeń, a i nazwanie kogoś matołem jest zwyczajnym obrażaniem drugiej osoby, tudzież grupy osób. A to że ktoś niszczył wizerunek PL na arenie międzynarodowej to jest Twoja subiektywna opinia.

Wróć do „Nowości”