PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .


Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Polski PATRIOT ACT

Ostatnie wydarzenie z Kraju, sprawy na ustach całej Polski, skandale polityczne i nowe afery ; wszystko to, co szokuje i intryguje; nie milcz!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Clint Eastwood
Minister
Minister
Posty: 3333
Rejestracja: 04 grudnia 2008, 12:36
Lokalizacja: k.

Polski PATRIOT ACT

Postautor: Clint Eastwood » 18 maja 2016, 22:08

pewnie w tematach zbiorczych ten wątek już się przewinął, ale myślę, że jest na tyle ważny problem, że warto omówić go osobno.
pis przedstawił projekt ustawy antyterrorystycznej, a tak naprawdę ustawy poszerzającej kompetencje abw. jeszcze nie się przez to nie przegryzłem, ale już mam wrażenie, że będzie to koszmarny i szkodliwy bubel robiony pod target "antyimigrancki" (prawo czy lewoskrętny).

do poczytania:
– Nowe przepisy będą zwiększały nasze bezpieczeństwo – zapowiadał w ubiegłym tygodniu minister koordynator ds. służb specjalnych Mariusz Kamiński. Celem projektu antyterrorystycznej jest poszerzenie uprawnień służb w sytuacjach zagrożenia. Głównym koordynatorem działań antyterrorystycznych będzie szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Do jego kompetencji będzie należało określanie stopnia zagrożenia bezpieczeństwa kraju według czterostopniowej skali (A–D). Przy oznaczeniu zagrożenia stopniami C i D szef ABW będzie mógł ograniczyć prawa obywatelskie m.in. zabraniając organizacji zgromadzeń publicznych.

Na potrzeby śledztw służby otrzymają wgląd w dane osobowe obywateli Polski i cudzoziemców przebywających na terenie kraju. ABW w przypadku zagrożenia terrorystycznego będzie mogła uzyskać, przetwarzać i utrwalać dane osobowe zgromadzone przez m.in.: policję, straż graniczną i celną, ministerstwa, ZUS, urzędy skarbowe, Urząd do Spraw Cudzoziemców, a także dane komunikacji elektronicznej.

Cudzoziemca podejrzewanego o terroryzm ABW będzie mogła śledzić przez trzy miesiące zakładając mu podsłuchy, czy śledząc z ukrycia, a także pobrać jego odciski palców. Osobę podejrzaną będzie można zatrzymać na 14 dni do wyjaśnienia (obecnie okres zatrzymania nie może przekroczyć 72 godzin).

Wszystkie karty prepaid będą rejestrowane, a osoby, które mają je obecnie, dostaną kilka miesięcy na rejestracje.

Projekt jest krytykowany przez organizacje pozarządowe. Panoptykon, Fundacja im. Stefana Batorego, Sieć Obywatelska – Watchdog Polska, Stowarzyszenie Interwencji Prawnej i Amnesty International Polska napisały apel, w którym zwracają uwagę na zbyt duże ich zdaniem uprawnienia służb do przetwarzania danych osobowych obywateli polskich i cudzoziemców. [podkreślenia ode mnie, źródło]

i jeszcze:
http://www.nowakonfederacja.pl/ustawa-antyislamska/

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier
Posty: 8970
Rejestracja: 03 sierpnia 2012, 16:43
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polski PATRIOT ACT

Postautor: Adi » 19 maja 2016, 01:01

W czasach kiedy na każdym smartphonie bez karty sim można zainstalwoać szyfrowanego tor chata usprawiedliwianie rejestracji pre paidów terrorystami jest trochę bardzo załosne.


Wróć do „Nowości”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości