PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .


Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Polski Rządowy Program GO AFRICA

Ostatnie wydarzenie z Kraju, sprawy na ustach całej Polski, skandale polityczne i nowe afery ; wszystko to, co szokuje i intryguje; nie milcz!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
aspagnito
Poseł
Poseł
Posty: 1672
Rejestracja: 16 lutego 2007, 15:13
Lokalizacja: Królestwo Polski

Polski Rządowy Program GO AFRICA

Postautor: aspagnito » 27 października 2016, 20:09

Dziś Prezydent Polski podpisał umowę z Senegalem i tamtejszym Prezydentem, zgodnie z polskim programem GO AFRICA o współpracy międzynarodowej. http://wiadomosci.onet.pl/kraj/andrzej-duda-senegal-to-powazny-partner-polski/8essvg
Prezydent Duda powiedział, że Senegal jest jednym z najpoważniejszych partnerów Polski w Afryce i krajem, który stanowi "bramę dla Polski do Afryki Zachodniej". Jak dodał, Senegal jest nie tylko elementem realizowanego przez rząd programu GoAfrica, którego celem jest rozwój polskiego eksportu i inwestycji w krajach Afryki, ale także elementem wieloletniego planu współpracy rozwojowej Polski na lata 2016-2020.

Prezydent mówił, że w Senegalu są już realizowane polskie inwestycje, m.in. Grupa Azoty rozpoczęła wydobywanie tam fosforytów. Andrzej Duda wyraził nadzieję, że spółka ta będzie rozwijała także przetwarzanie fosforytów. - Ale chcielibyśmy, aby też mniejsze firmy realizowały swoje interesy właśnie w Afryce Zachodniej, w tym w Senegalu - podkreślił.
Andrzej Duda zaznaczył, że Senegal jest najbardziej stabilnym krajem regionu, krajem o ugruntowanej demokracji, który dba o bezpieczeństwo, stabilność i możliwości rozwoju gospodarczego w całym regionie. Jak dodał, także celem polskich władz jest zapewnienie stabilności rozwoju naszej części Europy.

REKLAMA

Zaznaczył, że o stabilności Senegalu świadczy także i to, że kraj ten jest obecnie niestałym członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ, wybranym znakomitą większością głosów.

Polski prezydent zaznaczył, że wymiana handlowa między naszymi krajami w tym roku wzrosła o 20 proc. - Chcemy, aby ta współpraca jeszcze się powiększała, chcemy, aby więzi gospodarcze były jeszcze silniejsze i do tego państwa zachęcam - mówił Duda do zgromadzonych na forum przedsiębiorców.

Macky Sall także podkreślił, że Senegal należy postrzegać jako drzwi do Afryki Zachodniej. Jak mówił, Senegal jest blisko zarówno USA, jak i Europy. Zapewnił, że władze Senegalu będą zabiegały o zwiększenie wymiany gospodarczej między naszymi krajami, m.in. tworząc odpowiednie ramy prawne. Poinformował, że przy ambasadzie Senegalu w Polsce otwarto już Biuro Ekonomiczne, które będzie o to zabiegało.

Z uznaniem wyraził się o programie GoAfrica. - Wydaje mi się to bardzo istotne, bo Afryka jest na etapie wschodzącym, jest kontynentem z ogromnymi potrzebami w wielu dziedzinach: infrastruktura, energetyka, rolnictwo, kształcenie zawodowe i wyższe - podkreślił Sall.

Przekonywał, że czasem przecenia się ryzyko inwestowania w Afryce. - To nieprawda. Afryka to kontynent z przyszłością, na którym przestrzega się zawartych umów - zapewnił. Jak dodał, inwestycje w Afryce nie tylko są rentowne, ale też nie są narażone na żadne szczególne ryzyko.

Według Salla obszary polko-senegalskiej współpracy gospodarczej to m.in: mechanizacja rolnictwa, infrastruktura - komunikacja oraz budownictwo mieszkaniowe, energetyka, górnictwo, turystyka, telekomunikacja, przemysł stoczniowy i portowy.

Wicepremier, minister kultury Piotr Gliński zapewnił, że polski rząd przywiązuje dużą wagę do współpracy gospodarczej z państwami Afryki. - Realizujemy program GoAfrica, w którym zachęcamy polskich przedsiębiorców nie tylko do współpracy handlowej, lecz również zaangażowania inwestycyjnego - powiedział. Jak dodał, wśród krajów objętych tym programem poczesne miejsce zajmuje właśnie Senegal.

- Traktujemy ten kraj jako bramę dla polskich firm zainteresowanych współpracą z całym regionem Afryki Zachodniej - podkreślił Gliński. Wyraził satysfakcję z rosnącego zainteresowania polskich firm współpracą z Senegalem. Wicepremier wyraził też nadzieję, że inwestycja Grupy Azoty w eksploatację fosforytów stanowi dopiero pierwszy krok szerszej ekspansji polskich firm w tym kraju.

Minister wyraził przekonanie, że temu procesowi będzie sprzyjał realizowany w Senegalu "ambitny plan modernizacji gospodarki - "Wschodzący Senegal". - Mamy nadzieję, ze w najbliższym czasie polskie firmy włączą się w ten program w jeszcze większym stopniu - dodał wicepremier Gliński.


http://www.goafrica.gov.pl/

Bardzo pozytywnie oceniam ten program, gdyż dzięki niemu CETA wypada pozytywnie. Z kim jak z kim, ale na handlu z Afryką wyjdziemy o niebo lepiej, niż na handlu z Ruskimi. Do Afryki w pierwszej kolejności możemy wysyłać polskie produkty rolne, w drugiej kolejności technologię, potem nasze know-how, a potem inwestować na tamtejszych rynkach. Prezydent Senegalu bardzo pozytywnie ocenił ten program, gdyż Afryka przede wszystkim tylko czeka na szansę zaistnienia gdziekolwiek i nawet w USA, pomimo wielu dotacji na Afrykę jest to niemożliwe.
Obrazek
Dobrze, że Orzeł jest na straży.

Wróć do „Nowości”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości