PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .


Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Polski Rządowy Program GO AFRICA

Ostatnie wydarzenie z Kraju, sprawy na ustach całej Polski, skandale polityczne i nowe afery ; wszystko to, co szokuje i intryguje; nie milcz!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
aspagnito
Poseł
Poseł
Posty: 1649
Rejestracja: 16 lutego 2007, 15:13
Lokalizacja: Królestwo Polski

Polski Rządowy Program GO AFRICA

Postautor: aspagnito » 27 października 2016, 20:09

Dziś Prezydent Polski podpisał umowę z Senegalem i tamtejszym Prezydentem, zgodnie z polskim programem GO AFRICA o współpracy międzynarodowej. http://wiadomosci.onet.pl/kraj/andrzej-duda-senegal-to-powazny-partner-polski/8essvg
Prezydent Duda powiedział, że Senegal jest jednym z najpoważniejszych partnerów Polski w Afryce i krajem, który stanowi "bramę dla Polski do Afryki Zachodniej". Jak dodał, Senegal jest nie tylko elementem realizowanego przez rząd programu GoAfrica, którego celem jest rozwój polskiego eksportu i inwestycji w krajach Afryki, ale także elementem wieloletniego planu współpracy rozwojowej Polski na lata 2016-2020.

Prezydent mówił, że w Senegalu są już realizowane polskie inwestycje, m.in. Grupa Azoty rozpoczęła wydobywanie tam fosforytów. Andrzej Duda wyraził nadzieję, że spółka ta będzie rozwijała także przetwarzanie fosforytów. - Ale chcielibyśmy, aby też mniejsze firmy realizowały swoje interesy właśnie w Afryce Zachodniej, w tym w Senegalu - podkreślił.
Andrzej Duda zaznaczył, że Senegal jest najbardziej stabilnym krajem regionu, krajem o ugruntowanej demokracji, który dba o bezpieczeństwo, stabilność i możliwości rozwoju gospodarczego w całym regionie. Jak dodał, także celem polskich władz jest zapewnienie stabilności rozwoju naszej części Europy.

REKLAMA

Zaznaczył, że o stabilności Senegalu świadczy także i to, że kraj ten jest obecnie niestałym członkiem Rady Bezpieczeństwa ONZ, wybranym znakomitą większością głosów.

Polski prezydent zaznaczył, że wymiana handlowa między naszymi krajami w tym roku wzrosła o 20 proc. - Chcemy, aby ta współpraca jeszcze się powiększała, chcemy, aby więzi gospodarcze były jeszcze silniejsze i do tego państwa zachęcam - mówił Duda do zgromadzonych na forum przedsiębiorców.

Macky Sall także podkreślił, że Senegal należy postrzegać jako drzwi do Afryki Zachodniej. Jak mówił, Senegal jest blisko zarówno USA, jak i Europy. Zapewnił, że władze Senegalu będą zabiegały o zwiększenie wymiany gospodarczej między naszymi krajami, m.in. tworząc odpowiednie ramy prawne. Poinformował, że przy ambasadzie Senegalu w Polsce otwarto już Biuro Ekonomiczne, które będzie o to zabiegało.

Z uznaniem wyraził się o programie GoAfrica. - Wydaje mi się to bardzo istotne, bo Afryka jest na etapie wschodzącym, jest kontynentem z ogromnymi potrzebami w wielu dziedzinach: infrastruktura, energetyka, rolnictwo, kształcenie zawodowe i wyższe - podkreślił Sall.

Przekonywał, że czasem przecenia się ryzyko inwestowania w Afryce. - To nieprawda. Afryka to kontynent z przyszłością, na którym przestrzega się zawartych umów - zapewnił. Jak dodał, inwestycje w Afryce nie tylko są rentowne, ale też nie są narażone na żadne szczególne ryzyko.

Według Salla obszary polko-senegalskiej współpracy gospodarczej to m.in: mechanizacja rolnictwa, infrastruktura - komunikacja oraz budownictwo mieszkaniowe, energetyka, górnictwo, turystyka, telekomunikacja, przemysł stoczniowy i portowy.

Wicepremier, minister kultury Piotr Gliński zapewnił, że polski rząd przywiązuje dużą wagę do współpracy gospodarczej z państwami Afryki. - Realizujemy program GoAfrica, w którym zachęcamy polskich przedsiębiorców nie tylko do współpracy handlowej, lecz również zaangażowania inwestycyjnego - powiedział. Jak dodał, wśród krajów objętych tym programem poczesne miejsce zajmuje właśnie Senegal.

- Traktujemy ten kraj jako bramę dla polskich firm zainteresowanych współpracą z całym regionem Afryki Zachodniej - podkreślił Gliński. Wyraził satysfakcję z rosnącego zainteresowania polskich firm współpracą z Senegalem. Wicepremier wyraził też nadzieję, że inwestycja Grupy Azoty w eksploatację fosforytów stanowi dopiero pierwszy krok szerszej ekspansji polskich firm w tym kraju.

Minister wyraził przekonanie, że temu procesowi będzie sprzyjał realizowany w Senegalu "ambitny plan modernizacji gospodarki - "Wschodzący Senegal". - Mamy nadzieję, ze w najbliższym czasie polskie firmy włączą się w ten program w jeszcze większym stopniu - dodał wicepremier Gliński.


http://www.goafrica.gov.pl/

Bardzo pozytywnie oceniam ten program, gdyż dzięki niemu CETA wypada pozytywnie. Z kim jak z kim, ale na handlu z Afryką wyjdziemy o niebo lepiej, niż na handlu z Ruskimi. Do Afryki w pierwszej kolejności możemy wysyłać polskie produkty rolne, w drugiej kolejności technologię, potem nasze know-how, a potem inwestować na tamtejszych rynkach. Prezydent Senegalu bardzo pozytywnie ocenił ten program, gdyż Afryka przede wszystkim tylko czeka na szansę zaistnienia gdziekolwiek i nawet w USA, pomimo wielu dotacji na Afrykę jest to niemożliwe.
Obrazek
"Jeśli Twój ksiądz nie jeździ na rejestracji Watykanu... TO WIEDZ, ŻE COŚ SIĘ DZIEJE!!!" (Natanek, 2014)

Wróć do „Nowości”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 3 gości