PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .


Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Ważny POGLĄD o Nagrodzie Nobla z Fizyki 2015 przyznanej ZACHOWAWCZO

Ostatnie wydarzenie z Kraju, sprawy na ustach całej Polski, skandale polityczne i nowe afery ; wszystko to, co szokuje i intryguje; nie milcz!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
aspagnito
Poseł
Poseł
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lutego 2007, 15:13
Lokalizacja: Królestwo Polski

Ważny POGLĄD o Nagrodzie Nobla z Fizyki 2015 przyznanej ZACHOWAWCZO

Postautor: aspagnito » 21 stycznia 2017, 22:54

Witam,
Coraz ciężej rozmawia mi się z użytkownikami tego forum, gdyż nawet moderatorstwo w imię ratowania pewności siebie zaczęło stąpać po cienkim gruncie mowy nienawiści. Europa oczekuje nowych wyzwań i nie tylko stabilnego rozwoju, raz szybciej, raz wolniej a raz w imię górnej granicy średniej, obiektywnie ratując się przed błędami. Europa potrzebuje prysznica prawdy, a ta nieuchronnie związana jest z ratowaniem ingerencji ludzkiej w ramach rozsądku, rozwagi i stabilizacji i akceptacja, że musimy przyjąć jako Polska normę 500.000 uchodźców dla ratowania polskiego statystycznego genotypu przed coraz częstszymi chorobami genetycznymi, kraju przed zapaścią demograficzną i wyjścia naprzeciw oczekiwaniom tego świata. Czy jesteśmy na to gotowi? Nie. Według Ryszarda Kalisza za 10 lat czeka nas kolejna polska wojna o wiele zacieklejsza niż obecna pomiędzy ultrasocjalistami, a polskimi nacjonalistami, którzy nie kochają wcale tego kraju, ale nienawidzą po prostu inne kraje.
Patrząc na ten problem z innej perspektywy, przez inne odwzorowanie rzeczywistości przez celową, nadrzędną i spójną manierę, po prostu przez inny rodzaj sztuki, brakuje nam dziś po prostu centrolewicy. Centrolewicy uznającej wyłącznie drobną pomoc, centrolewicy ideologicznej i nonkonformistycznej, oraz centrolewicy poprawnej politycznie w najlepszym tego słowa znaczeniu. Dotychczasowe próby były jedynie konformistyczne, ateistyczny i antykościelne ( w tym kraju bez KRK nie można zrobić nic, więc centrolewica powinna wyrażać pozytywny związek z KRK) oraz deklarowały jedynie proeuropejskość, podczas gdy Polacy świadomi politycznie wiedzą, że UE mocno kuleje. Głosowalibyśmy za osobą, gdyby centrolewica, liberałowie i konserwatyści mieli po 30% udziału w parlamencie a z kobiecych kandydatów niezależnych (10%) Prezydent wybierałby Premiera (i rząd wielogabinetowy z partii jak Prezydent Kwaśniewski).
Co nas hamuje? Obłuda i tylko to. Obłuda na najwyższym szczeblu władzy, która w imię ratowania wyższych racji zamiata coraz więcej i coraz bardziej machinalnie pod dywan. Dlaczego? Bo w Polsce wymówką jest, że "cena prawdy jest czasem zbyt wysoka". Tak mówią służby. Politycy powtarzają zaś "dość nam własnych problemów" i robi się z nas taka dziura, że tu tylko psy dupami szczekają. Przecież katastrofa smoleńska to nie był ani zamach, ani wina pilota, a awaria. Ale przecież tak to fajnie brzmi jako powód do "konstruktywizmu" konfliktu, a gdybyśmy powiedzieli prawdę, trzeba by beknąć za to i posypałoby się zbyt wiele głów. Pomijając fakt, że atmosfera z Anodiną jesttaka, że właśnie teraz można to zrobić, aby ustawić do pionu Putina. Przecież zawsze będzie to tylko i wyłącznie interpretacja rzeczywistości, którą można wyreżyserować w tabloidach, a Prezes straci argumenty.
A co wzamian? Obłuda.
Stąd temat tego topiku, bo być może niektórzy rozumują tylko na bardzo wysokim poziomie i nie porafią się zniżyć do najprostszych, oczywistych i troszkę tuzinkowych wniosków. Sugestia przez analogię.
Pod koniec lat 90'tych pewien Fizyk (Fizykę piszemy z dużej litery dla podkreślenia jej wagi jako nauki najbardziej seksownej) wykopał wielki dół i umieścił tam czujniki rejestrując neutrina jako mające masę. W 2015 roku dostał Nagrodę Nobla, ale była to nagroda przyznana zachowawczo. Otóż okazuje się, że kiedyś naukowcy obserwowali pewną gwiazdę, która wybuchła jako supernowa i zanim zaobserwowano fotony o tym poświadczające, czyli zanim to fizycznie zaobserwowaliśmy, zarejestrowaliśmy pewien rodzaj neutrin, które wyprzedziły fizyczną obserwację fotonów i dotarły do nas po prostu wcześniej. Wniosek był szokujący, a mianowicie taki, że pewien rodzaj neutrin jest szybszy od światła (nie "prędszy", gdyż światło ma szybkość, a nie prędkość). Postanowiono to zbadać i w 2010 roku potwierdzono to wielokrotnie eksperymentalnie. Wniosek jednak był zbyt szokujący, gdyż okazuje się że teorie Einsteina, który uważał szybkość światła za absolutną (szybkość jest każdym kolejnym kwantem prędkości, czyli szybkością warp) - Einstein musiał się mylić. Wnioski były takie, że trzebaby przepisać całą Fizykę, a że nie w smak to naukowcom, powiedziano, że eksperyment został wykonany błędnie, gdyż z pewnością zegar się pomylił... bez analizy na czym polegał eksperyment, gdyż takie efekty przeważnie mierzy się na interferometrach, a więc są niezależne od pomiaru czasu.
Stąd zakłamana historia zmusiła komisję noblowską do nie przyznawania nowatorskiemu eksperymentowi z 2010 roku nagordy, co skutkowało totalnym banem dla wszystkich, którzy próbują drążyć temat (podobnie jak Halton Arp dostał totalnego bana za udowodnienie na kwazarach, że "przesunięcie ku czerwieni" nie jest wynikiem efektu dopplera, co totalnie skazuje teorię Big Bangu na porażkę). Aby zataić sprawę i udowodnić kto tu ma rację, postanowiono zachowawczo przyznać Nagrodę Nobla za odkrycie, że neutrina jednak mają masę, co było tematem kontrowersji kiedyś, ale nie jest tak ważnym odkryciem jak odkrycie z 2010 roku. Przypomnijmy, że Nagroda Nobla może być przyznana tylko w roku następującym po odkryciu, czy akcie wynalazczości, czy też udowodnieniu jakiejś ważnej tezy. Między 2010 a 2015 jest jednak nie jeden rok a aż 5.
Tak samo działa nasz rząd. Na identycznej zasadzie i takie samo traktowanie problemu priorytetów, które niektórym się po prostu pomieszały, powoduje jedno wielkie zakłamanie. Zakłamanie powodujeące problemy nie do przebrnięcia.
Obrazek
Dobrze, że Orzeł jest na straży.

Wróć do „Nowości”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości