PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .


Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Podejmijmy konieczny dziś temat ZMIANY KONSTYTUCJI

Ostatnie wydarzenie z Kraju, sprawy na ustach całej Polski, skandale polityczne i nowe afery ; wszystko to, co szokuje i intryguje; nie milcz!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
aspagnito
Poseł
Poseł
Posty: 1672
Rejestracja: 16 lutego 2007, 15:13
Lokalizacja: Królestwo Polski

Podejmijmy konieczny dziś temat ZMIANY KONSTYTUCJI

Postautor: aspagnito » 16 marca 2017, 11:22

Wiem, że klimat jest trudny, ale choć rządzący ze wszystkich stron nie są bez winy, to uważam, że narodowi należy się konsensus i to słowo w nowej Konstytucji też powinno paść, jako rozwiązanie podobne do kompromisu, ale odrobinkę lepsze, bo dla zwaśnionych stron budujące most wartości dodanej,który sam w sobie jest wartością scalającą.
Kiedyś uważałem, że słuszne jest tworzenie Konstytucji maksymalnie krótkiej, ale teraz uważam, że choć nie powinno to być jakieś 15 artykułów, to jednak redundancja by się przydała. Choć temat ten jest w dziale Prawo i przedstawiam tam ciekawe propozycje, a jeśli kiedyś rządzący chcieliby się zainspirować nowymi wizjonerskimi trendami, to te rozwiązania w miarę, jeśli temat będzie popularny, tu przytoczę.
Zacznijmy od Preambuły.

PREAMBUŁA KONSTYTUCJI

My Naród, wolny, niepodległy i równy wobec prawa, w obliczu nowych wyzwań, jak i pamięci po naszych przodkach stanowimy najwyższy akt prawny Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej.
Podejmując odpowiedzialność za lepsze jutro zobowiązujemy się strzec racji, praw i argumentów wszystkich tych, którzy tego potrzebują, będąc jednocześnie świadomymi zagrożeń płynących z braku tej odpowiedzialności.
Troska o wspólne dobro nakazuje nam dokonywać wyborów uniwersalnych, prawdziwych dla każdego obywatela Polski, a nasza godność zobowiązuje nas do wspólnego konstruktywnego dialogu.

Uważam, że po preambule powinien być pozytywny, zwięzły stylistycznie i poprawny politycznie Komentarz Kościoła Rzymsko-Katolickiego (na 1 stronę), albo raczej porozumienia kościołów chrześcijańskich w Polsce, zwłaszcza, że w Polsce mamy 86,5% chrześcijan. Przekaz ten musiałby być pozytywny przede wszystkim, konsultowany z ekspertami i Kościół nie miałby w nim prawa kreować samego prawa, na przykład zakazując aborcji, homoseksualizmu, mówiąc które partie mają lepsze racje itp. Dobrą też tradycją jest wysłanie każdemu domostwu konstytucji tak, aby podkreślić podmiotowość obywateli.
O rozwiązaniach w konstytucji możemy podyskutować, ale mam nadzieję że w nowościach temat ten spotka się z większą popularnością.

Napomknę tylko o podstawowym rozwiązaniu, które byłoby nowatorskie na skalę światową. Do jego stworzenia użyłem teorii z biologii. Rozwiązanie to bowiem pozornie eliminuje konkurencyjność, a tak naprawdę tą konkurencyjność studzi i prowadzi na racjonalne tory.
W biologii wiadomo, że np. dziecko skonstruowane jest ewolucyjnie tak, aby eliminować agresję. Dlatego dzieci są takie słodkie. Kobieta ma wzbudzać konkurencyjność, a mężczyzna być konkurentem dla kobiety. Ideą było, aby parlament urządzić na ludzką modłę ula, gdzie królowa jest otoczona stadem. Oczywiście u pszczół samiec ma bardzo małe znaczenie, więc wpadłem na pomysł, że głową państwa powinien być zawsze mężczyzna, a premierem, który ma funkcję szyi powinna być zawsze kobieta. Stąd w parlamencie z sejmem i senatem byłyby tylko trzy partie złożone z samych mężczyzn, PO, PiS i Centrolewica Polska CLP, każda po 30%, czyli zostałoby 10% i tu jest miejsce dla kandydatów niezależnych, którymi może zostać tylko kobieta. Prezydent wśród kandydatów niezależnych wybierałby w Sejmie Premiera, a Senat mógłby się składać z tylko z kandydatów niezależnych obu płci. Marszałkiem też mogłaby zostać tylko kobieta, bo te łagodzą obyczaje i znamy sytuacje, kiedy albo Niesiołowski sam urągał godności marszałka swym zachowaniem, albo obecny marszałek sejmu wywołuje sytuacje niegodne marszałka. Ministrów, podobnie jak i Panią Premier wybierałby Prezydent. Ministrowie byliby z partii i Prezydent miałby obowiązek stworzyć rząd wielogabinetowy, czyli równo obdzielić ministerstwami wszystkie partie. Łatwo zauważyć, że w ten sposób moglibyśmy tylko głosować na ludzi, a nie na partie. Poza tym kandydaci partyjni nie mieliby prawa występować na mównicy i ich rola skupiałaby się na głosowaniu za, lub przeciw, oraz pracy w kuluarach. Po prostu kobiety najczęściej nie skupiają się na argumentacji, co jest domeną mężczyzn, którzy potrafią ocenić, czy coś jest słuszne, czy nie, ale świetnie przejmują inicjatywę i wytyczają właściwe trendy. Partie byłyby finansowane z budżetu, przez składki i wolne datki tylko w formie anonimowych płatnych cegiełek w wiadomościach sms. Kandydatów na Prezydenta mogłoby być tylko 3, wydelegowanych z każdej partii, ale jako kandydaci nie mogliby już mieć legitymacji członkowskiej partii i musieliby się jej tuż przed zostaniem kandydatem zrzec. Mogliby to być jedynie mężczyźni. Stąd łatwo zauważyć, że partie konkurowałyby, aby to ich kandydat został Prezydentem a politycy partyjni byliby zmotywowani przez konkurencję kobiet, którym najbardziej leży bycie kandydatem niezależnym. Po prostu dziś układ bipolarny doprowadza do coraz większej patologii, a nawet jeśli są kandydaci niezależni, to praktycznie nic nie znaczą. Tytuł Prezydencki byłby oficjalnie w konstytucji niezbywalny, a przysługiwałyby jak dotychczas 2 ewentualne kadencje po 5 lat. Sejm i Senat powoływano by razem co 4 lata.

1. Administracja państwowa zobowiązana jest do aktywnej polityki na rzecz obywateli Rzeczypospolitej Polski, struktur jednolitych, federalistycznych i unitarnych, paktów, porozumień, sojuszy, oraz polityki globalnej.
2. Aktywna polityka a.p. zobowiązuje ja do jednoczesnego przestrzegania interesów grup, jednostek i ogółu.
3. Administracja państwowa ma obow. uzasadnić racje niemal wszystkich oficjalnych decyzji.
4. Administracja państwowa r.p. nie ma prawa ograniczania swobód obywatelskich i wzmocnienia mechanizmów bezpieczeństwa, w sytuacji, gdy motywacja jest zezwolenie. Na dowolność interpretacji prawa przez kogokolwiek.
5. Rzeczpospolita Polska jest państwem o decyzyjnym ustroju kompetencyjnym.
6. Moc uznaniowa nadana przez kogokolwiek, zarówno grupie, jednostce, jak i ogółowi nie jest podstawa w rzecz.pl. do sprawowania realnej władzy.
7. Na mocy porozumienia wprowadza się kryterium podmiotowości osoby ludzkiej w brzmieniu: " życie ludzkie zaczyna się w momencie uformowania odrębnej zygoty". Wsparcie dla matek przysługuje im od momentu potwierdzenia ciąży przez lekarza. Oznacza to też, że do tej zasady musi się dostosować metoda in-vitro - jeśli zostanie stworzona nowa zygota, każdą taką zygotę należy umieścić w metodzie in-vitro w łonie matki, a procoes powtórzyć, gdy zygota się nie przyjmie.
8. Tytuł Prezydencki w Polsce jest niezbywalny w odróżnieniu od funkcji politycznych, a każdy prezydent ma prawo do dwóch kadencji po 5 lat.
9. Obowiązuje system trójpartyjny.
10. Nikt nie ma prawa do prześladowania jakiegokolwiek związku wyznaniowego.
11. Każdy rodzaj zbiorowej ksenofobii jest w Rzeczypospolitej Polskiej surowo wzbroniony i bezwzględnie karany.
12. Wartości takie jak wolnosć, dobre imię i godność podlegają w Rzeczypospolitej Polsce szczególnej ochronie i każdy, niezależnie od sytuacji w której się znajduje ma prawo do nadrzędnego rozstrzygnięcia w jego sprawie w momencie gdy ma poczucie zagrożenia tych wartości.
13. Małżenstwo kobiety i mężczyzny jest nadrzędna wartością podlegająca ochronie.
14. Związek partnerski to usankcjonowany prawnie, celem wspólnego pożycia, związek osób dorosłych, którego podstawą nie może być przemoc, lub gwałt.
15. Obowiązuje prawo do zmiany wyboru przez każdego obywatela.
16. Trybunał Konstytucyjny nie jest władzą sądowniczą, a kolegialnym organem odwoławczym przy Prezydencie RP.
17. Nikt nie ma prawa zadawać zwierzętom cierpienia, a przed ewentualnym ubojem rytualnym zwierze musi być ogłuszone.
Dobrze, że Orzeł jest na straży.

Wróć do „Nowości”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości