PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .


Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Czy Prezydent Duda zbuduje nową FRAKCJĘ w PiSie??

Ostatnie wydarzenie z Kraju, sprawy na ustach całej Polski, skandale polityczne i nowe afery ; wszystko to, co szokuje i intryguje; nie milcz!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
aspagnito
Poseł
Poseł
Posty: 1675
Rejestracja: 16 lutego 2007, 15:13
Lokalizacja: Królestwo Polski

Czy Prezydent Duda zbuduje nową FRAKCJĘ w PiSie??

Postautor: aspagnito » 03 kwietnia 2017, 11:44

Polecam najpierw przeczytać artykuł tu:
http://wyborcza.pl/7,75398,21582480,andrzej-duda-chce-przemeblowac-kancelarie-i-zbudowac-swoja-frakcje.html

No i pozostaje pytanie, na które oczywiście politycy nie zdolni są dać żadnej odpowiedzi, bo za wszelką cenę będą twierdzić wbrew sytuacjom, które mogłyby zmotywować Prezydenta do zbudowania nowej frakcji.
Wydaje mi się, że najlepszy w tej sytuacji jest JĘZYK ABSTRAKCJI i porównanie tej sytuacji do sytuacji innych, powszechnych, z których wysnuć można prawidła prawdziwe również i dla tej sytuacji. Jak zawsze posłużę się Fizyką, którą tak bardzo kocham.
Niezaprzeczalnym faktem jest, że publiczna debata polityczna osiągnęła apogeum chaotyczności. Oglądając "Minęła Dwudziesta" (niedawno) obserwowałem paletę ludzi nie tylko niedojrzałych politycznie, ale i emocjonalnie, którzy skakali sobie do gardeł o półsłówka i oskarżali się o brak kompetencji za poglądy polityczne. Trudno było wyróżnić temat, oprócz "urojeń Kaczyńskiego", ale na przykład opozycja proponując konstruktywne wotum nieufności stwierdziła, że nic w tym wotum nie będzie konstruktywnego, ale wciąż piętnować będą "urojenia Kaczyńskiego". Koalicja również grała na monolog, bo nie chce słuchać o konsultowaniu czegokolwiek z kimkolwiek i najlepiej by dla nich było, gdyby opozycja zrezygnowała z głosowania, bo oni znają "jedyną słuszną drogę", która zresztą konstruowana jest tak, aby zapewnić najlepszy wynik w głosowaniu przez konstruowanie prawa tak, aby pomimo realiów pis dostał najwięcej głosów. Trudno tu mówić o ideałach konserwatywnych, liberalnych, czy centrolewicowych. Nie ma żadnych ideałów i sytuacja jest stricte CHAOTYCZNA, a mechanizmy odpowiadające za chaotyzację są ustawicznie odtwarzane! Konstytucję mamy złą, bo sama w sobie jest nakładką na "okres przejściowy", a każda kolejna ustawa była łatą na jej dziury i teraz ta chwiejna u podstaw konstrukcja polityczno prawna się zapada pod wpływem własnej grawitacji.
Co w związku z tym?
Sytuacje, w których odtwarzane są i ustawicznie powtarzane są tendencje chaotyczne powodują rozmycie tego chaosu, a że STANY ROZMYTE STABILIZUJĄ SIĘ - pojawiają się w tym rozmyciu chaosu nowe jakości. Powstrzymywanie tych tendencji przed powstawaniem jest bardzo sztuczne. Z drugiej strony wszystkie układy absolutnie pewne zmierzają do dysharmonii i dlatego obserwujemy we wszechświecie wśród planet bardzo dużą harmonię, synchronię i symetrię, ale z drugiej strony zawsze pod wpływem drobnego zaburzenia, co umożliwia zawsze zmiany we wszechświecie. Po prostu wszystkie układy rzeczywiste mają lekko zaburzoną harmonię, synchroniczność i symetrię, a gdy zaburzenia te nakładają się na siebie i powstaje chaos, stary układ burzy się i powstaje nowy, który wraca do symetrii, harmonii i synchroniczności (chodzi tu o wzajemne rezonansy planet, czy odległości wzajemne orbit tych planet w układzie słonecznym, które spełniają warunku ciągu Fibonacciego - włączając w to planetoidę Ceres).

Sytuacja więc taka jak ta, w polityce, bardzo chaotyczna jest najlepszym i naturalnym momentem do wywołania zmian. Nie wiem, czy Prezydent Duda zdecyduje się na zmiany, ale mógłby stworzyć Polską Partię Konserwatystów, podkreślając, że Jarosław Kaczyński odbiegł od ideałów konserwatywnych, czyli przede wszystkim niezależności gospodarczej Polski, bo przez dzielenie Polaków i nierozsądne kroki polityczno gospodarcze sprawił, iż ani rodzina, ani tradycja ani sytuacja polityczno-gospodarcza nie są lepsze, a raczej zmierzają ku zapaści przez rządzenie Polską z pozycji satelity, który pociąga za sznurki, ale nie przyznaje się do tego, bo jego partia wtedy straciłaby poparcie konieczne do rządzenia.
Obrazek
Dobrze, że Orzeł jest na straży.

Wróć do „Nowości”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości