PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .


Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

MIĘDZYMORZE nowym imperium światowym

Ostatnie wydarzenie z Kraju, sprawy na ustach całej Polski, skandale polityczne i nowe afery ; wszystko to, co szokuje i intryguje; nie milcz!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
aspagnito
Poseł
Poseł
Posty: 1658
Rejestracja: 16 lutego 2007, 15:13
Lokalizacja: Królestwo Polski

MIĘDZYMORZE nowym imperium światowym

Postautor: aspagnito » 28 czerwca 2017, 12:07

Zapraszam serdecznie do wysłuchania bardzo ciekawego i niebywale konkretnego wywiadu z wybitnym ekspertem od polityki światowej na temat międzymorza.
https://www.youtube.com/watch?v=UhUiTeznS74
Obrazek
Bardzo przypomina ta mapa moje plany zjednoczenia Centralnej Europy. Według tego Pana z wywiadu problem jest bardzo prosty. Brak dziś wyraźnego lidera światowego, a takie wzmocnienie w postaci Międzymorza osłabi i podzieli Rosję. Zapowiadano implozję gospodarczą Chin, ale ta nie nastąpiła, podczas gdy Chiny z miesiąca na miesiąc są coraz mocniejsze kosztem USA, które zresztą staje się bańką finansową płacąc już dziś więcej na swój kredyt niż na zbrojenia.
Oczywiście i Rosja i Chiny ulegną podziałowi, ale dopiero wtedy, gdy padnie USA, bo gdy imperium pada, mocarstwa się dzielą, a potęga i Rosji i Chin uzależniona jest od żerowania na USA. Można już dziś powiedzieć, że skoro Niemcy zostały opuszczone przez USA, co grozi im upadkiem gospodarczym i próbują związać się z Chinami, to ten mariaż na dłuższą metę nie wyjdzie, bo Chiny musiałyby dopłacać do interesu, gdyż niemiecka gospodarka nastawiona jest na wysoką jakość za wysoką cenę, której Chiny nie będą potrzebowały. Pewnych rzeczy się nie miesza i jeśli Chiny zrobią mariaż gospodarczy z Niemcami, to Niemcy dotknie gospodarcza psychoza, tak jak USA.
Poniekąd Trumpowi Międzymorze jest bardzo na rękę, bo woli je od Unii Europejskiej, która jest słaba i gospodarczo wciąż groźna dla USA. Jeśli Trump tak jak zapowiadał, zrobi coś z chińską ekspansją, to na pewno ulokuje w Międzymorzu fabryki, które były wcześniej w Chinach i rozłoży podatki, aby się to opłacało. Chiny dostaną po łbie, a Międzymorze będzie miało interes w zacieśnianiu struktur, co może się skończyć ostatecznym zawiązaniem Państwa Międzymorza o najlepszym na świecie potencjale gospodarczym. Powstanie tego państwa zbiegnie się w czasie z upadkiem USA i relokacją finansów i elit do Międzymorza, oraz rozpadem Chin i Rosji w konsekwencji upadku imperium USA (jeszcze raz powtórzę, gdy imperium pada, mocarstwa się dzielą).
Podejrzewam, że skoro od niedawno tak ostro propaguje się tą ideę zjednoczenia, to elity już układają sobie plan na przyszłą wizję świata i moim zdaniem wstrzeliły się w samo sedno. Kupujcie więc nieruchomości, bo pójdą fest w górę, zwłaszcza że kiedy zachodnia Europa i bogaty świat będą szukać azylu (również przed uchodźcami) Międzymorze będzie pierwszym miejscem o którym pomyślą.

Obrazek
"Jeśli Twój ksiądz nie jeździ na rejestracji Watykanu... TO WIEDZ, ŻE COŚ SIĘ DZIEJE!!!" (Natanek, 2014)

Awatar użytkownika
Anubis
Poseł
Poseł
Posty: 1879
Rejestracja: 07 marca 2011, 03:52
Lokalizacja: podziemia

Re: MIĘDZYMORZE nowym imperium światowym

Postautor: Anubis » 03 lipca 2017, 03:11

Ostatnio o Międzymorzu mówi się w kontekście wizyty Trumpa w Polsce. Przy chłodnych stosunkach USA-Francja/Niemcy i próbie narzucenia przez zachód Europy islamskich uchodźców dobrze wpłynie wzmocnienie sojuszu z USA. Pamiętajmy, że to jedyny realny straszak na Rosję i ograniczenie jej wpływów w Europie. Do realnego międzymorza jednak wciąż daleko - wszystkie kraje Europy środkowej muszą zrozumieć jaka to jest szansa i zacieśnić współpracę.
Do tego trzeba wzmacniać się gospodarczo, aby móc gonić zachód Europy i zyskać większą niezależność. Po pewnym czasie przydałby się podział UE na wschodnią i zachodnią.

Awatar użytkownika
Jojo
Minister
Minister
Posty: 3856
Rejestracja: 05 lipca 2013, 16:08
Lokalizacja: Śląsk Rybnik

Re: MIĘDZYMORZE nowym imperium światowym

Postautor: Jojo » 03 lipca 2017, 08:57

Anubis pisze:Do tego trzeba wzmacniać się gospodarczo, aby móc gonić zachód Europy i zyskać większą niezależność. Po pewnym czasie przydałby się podział UE na wschodnią i zachodnią.

Już taki podział był i nic dobrego z tego nie wyszło (może to nie Unia była podzielona ale Europa)
Jak to mówią,,,w jedności siła.
Art. 173. Konst.

Sądy i Trybunały są władzą odrębną i niezależną od innych władz.

Atylla
Minister
Minister
Posty: 3293
Rejestracja: 24 stycznia 2013, 17:34
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: MIĘDZYMORZE nowym imperium światowym

Postautor: Atylla » 03 lipca 2017, 11:58

Tak tak Polska i Ukraina w jednym państwie ktoś chyba całkiem stracił rozum. Nie wiem po jaką cholerę mamy nastawiać karku za Ukrainę i państwa Bałtyckie.
"Nie daj się naprawiać hałastrze cienkoszyich, łysiejących wodzów. Nie proś, nie melduj, nie awanturuj się, nie ukorz, nie płaszcz, nie pełzaj."

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator
Posty: 8002
Rejestracja: 02 listopada 2004, 08:43
Lokalizacja: Wratislavia, Silesia

Re: MIĘDZYMORZE nowym imperium światowym

Postautor: Cynik » 03 lipca 2017, 17:17

O zróbmy tak, niech fala ukraińskich uchodźców zaleje na zachodzie islamskich.
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Awatar użytkownika
Anubis
Poseł
Poseł
Posty: 1879
Rejestracja: 07 marca 2011, 03:52
Lokalizacja: podziemia

Re: MIĘDZYMORZE nowym imperium światowym

Postautor: Anubis » 04 lipca 2017, 23:51

Atylla pisze:Tak tak Polska i Ukraina w jednym państwie ktoś chyba całkiem stracił rozum. Nie wiem po jaką cholerę mamy nastawiać karku za Ukrainę i państwa Bałtyckie.


Widziałem wersje bez Ukrainy i Białorusi, to byłoby dojść powiedzmy do międzymorza jako ostatnie i po długim czasie. Na razie osią powinna być grupa wyszehradzka i stąd dołączały by kolejne państwa.

Atylla
Minister
Minister
Posty: 3293
Rejestracja: 24 stycznia 2013, 17:34
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: MIĘDZYMORZE nowym imperium światowym

Postautor: Atylla » 05 lipca 2017, 07:41

Na pewno i wszystko pod wodzą Obergrupenfurera Kaczynskiego.
"Nie daj się naprawiać hałastrze cienkoszyich, łysiejących wodzów. Nie proś, nie melduj, nie awanturuj się, nie ukorz, nie płaszcz, nie pełzaj."

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator
Posty: 26653
Rejestracja: 15 stycznia 2006, 15:39
Lokalizacja: Wrocław :)

Re: MIĘDZYMORZE nowym imperium światowym

Postautor: Nazgul » 06 lipca 2017, 08:56

nigdy (w przewidywalnej przyszłości) nie będzie żadnego międzymorza. nikt go nie chce a my jesteśmy za słabi na lidera. a nie , międzymorze istnieje. między Atlantykiem, morzem śródziemnym i czarnym. nazywa się to UE.
A poza tym uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
aspagnito
Poseł
Poseł
Posty: 1658
Rejestracja: 16 lutego 2007, 15:13
Lokalizacja: Królestwo Polski

Re: MIĘDZYMORZE nowym imperium światowym

Postautor: aspagnito » 12 lipca 2017, 12:02

Nazgul pisze:nigdy (w przewidywalnej przyszłości) nie będzie żadnego międzymorza. nikt go nie chce a my jesteśmy za słabi na lidera. a nie , międzymorze istnieje. między Atlantykiem, morzem śródziemnym i czarnym. nazywa się to UE.

Jakieś dane statystyczne masz do tego, aby uważać, że jesteśmy za słabi na lidera? Żeby być liderem trzeba mieć wizję, a jak na razie to kraje zachodu tracą jakąkolwiek wizję. Świat ma ten problem, że w ogóle brakuje lidera z wizją. Francja i Niemcy zalane uchodźcami, W. Brytania po brexicie, którego żałuje, kraje skandynawskie po pierwsze za małe realnie a po drugie niedługo będą krajem trzeciego świata. Pora się obudzić i przestać grać drugie skrzypce, a zacząć stawiać warunki. Takie "nigdy" jest dobre na dwie kadencje prezydenckie, a dalej nikt nie powinien się obnosić z prorokowaniem, bo to niemożliwe.
By the way.
Wzrost gospodarczy w Polsce rośnie i będzie rósł. Mamy też nadwyżkę budżetową za ostatnie 6 miesięcy, czyli jeśli przewidywaliśmy, że dziura budżetowa w tym roku wyniesie 60 mld, to wyniesie 30mld. Dzięki czemu? 500+. To złoty środek na cud gospodarczy i społeczeństwo wybaczy koalicji ich wycieczki ideologiczne, jeśli tak rozhulali gospodarkę. Drobna i systematyczna pomoc finansowa optymalizuje budżet przez racjonalizację wydatków. Czyli kobieta, która ma kilkoro dzieci i dostanie pareset złotych za friko nie rzuci roboty, bo to nie psujący interwencjonizm, a drobna pomoc. Ale za to o wiele bardziej będzie racjonalizować budżet i o wiele więcej wysiłku włoży w liczenie pieniędzy. Teraz zbieramy pokłosie tego w postaci bardzo pozytywnych zmian w gospodarce. Czy dzieci urodzi się więcej? To drobna pomoc, więc można liczyć, że i zmiana w rodzeniu dzieci jest drobna, ale gospodarka hula.
Nie jesteśmy liderem, bo Polska ani nie miała niewolników, ani nie kolonizowała, ani nie dostała żadnej wielkiej pomocy finansowej po tym jak byśmy zniszczyli pół świata (jak Niemcy). Jeśli więc wypracujemy sobie sukces to sami i pewnie przypadkiem i co jak co, ale PiS zaczyna rządzić gospodarką lepiej niż nawet SLD, a gdy zauważymy, że jest niemal za dobrze, okaże się, że to my będziemy państwem, które przerzuca gdzieś indziej swoje nadwyżki budżetowe (a nie Niemcy). Przypadkiem rządzi znienawidzony PiS, który też przypadkiem wpadł na to, jak zapewnić cud gospodarczy, czyli drobną i systematyczną pomoc, która racjonalizuje budżet przez optymalizację wydatków.
p.s.
Jak w korporacji jakiś dział wypracowuje nadwyżkę budżetową, to o wiele racjonalniej patrzą na swoje wydatki i o wiele bardziej liczą kasę i to to samo.
"Jeśli Twój ksiądz nie jeździ na rejestracji Watykanu... TO WIEDZ, ŻE COŚ SIĘ DZIEJE!!!" (Natanek, 2014)

Atylla
Minister
Minister
Posty: 3293
Rejestracja: 24 stycznia 2013, 17:34
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: MIĘDZYMORZE nowym imperium światowym

Postautor: Atylla » 12 lipca 2017, 14:09

Jeśli więc wypracujemy sobie sukces to sami i pewnie przypadkiem i co jak co, ale PiS zaczyna rządzić gospodarką lepiej niż nawet SLD

SLD tak rządziło że budowało 10 km dróg szybkiego ruchu przez rok. PIS idzie w tym kierunku. Zamiast inwestycji w infrastrukturę to łapówki dla wyborców.

Obrazek
"Nie daj się naprawiać hałastrze cienkoszyich, łysiejących wodzów. Nie proś, nie melduj, nie awanturuj się, nie ukorz, nie płaszcz, nie pełzaj."

Awatar użytkownika
aspagnito
Poseł
Poseł
Posty: 1658
Rejestracja: 16 lutego 2007, 15:13
Lokalizacja: Królestwo Polski

Re: MIĘDZYMORZE nowym imperium światowym

Postautor: aspagnito » 12 lipca 2017, 20:06

A PO? Państwo na papierze. Zajrzyj do Polic, albo do KGHM. Jak się okazało, że już nie ma co sprzedać za bezcen, to wpadli na pomysł kupować coś co nie istnieje w odległych i egzotycznych miejscach, żeby tym samym wyprowadzić pieniądze z firmy za grubą kasę. Co Ty mi tu pitolisz o łapówkach? A powiedz mi co PO zrobiło w UE, i co nam z tego, że Tusk jest tym przewodniczącym? Że dwa razy chciał sankcje na Polskę nałożyć? Albo że poseł Szeinfeld ogłosił dziś spektakularny sukces uratowania polskiej peklowanej golonki? Albo że niemiecka masoneria szerzy demoniczną kulturę śmierci w mediach (a po co rodzicom dawać prawo do skorzystania z ostatniej deski ratunku dla dziecka, lepiej, żeby niby się dziecku umarło!!! - TVN dziś).

Ja tylko jestem zdania, że jak mam nie wierzyć w nic, to wolę wierzyć w cokolwiek. I tak wygląda ta sprawa z PiS. PiS ideologicznie wcale mi nie pasuje, ale gospodarczo jest o niebo lepiej, niż za PO i tym ich "solidarnym płaceniem podatku VAT", za które zapłaciła biedota na wsiach - co zrujnowało im za bezcen majątki. Za PO skupialiśmy się tylko na pytaniu "Czy władza potrafi jeszcze kłamać skutecznie" - taki argument padł przy okazji komisji hazardowej i tak to potem wyglądało. Woleli w kiblu jedzenie spuścić, niż biednemu dać. Nie było żadnej ideologii, oprócz powiększania liczby urzędników, bo "babciu, Ty zagłosuj na PO, bo jak nie zagłosujesz, to mnie zwolnią", albo Hela nie miała serca z kamienia i pomogła Barbarze, której córka wysłała kilkaset CV po studiach i nikt nie odpowiedział, więc się tak zrobiło nowego urzędnika, który tak ma kombinować, żeby przynieść oszczędności na 1mln PLN każdy. KRS? Kumpel mił jedną liczbę do wpisania i KRS miał na to 2 tygodnie. Czekał 9 miesięcy. Już się bał, że będzie tak jak z tą ciążą u słonia. Po pierwsze pokaż pełne dane, bo PiS do 2013 roku nie rządził, a samochodów też było o wiele mniej, bo dziś standardem stało się dwa auta na rodzinę i ma to przełożenie w konieczności budowy dróg.

Pisałem oczywiście do Leszka Millera. Na wszystkie sposoby. Powiedziałem co ma zrobić. Nie odpisał. Jedyny odzew jaki miałem, to to, że jak na Google+ zaznaczyłem pół zarządu SLD jako Rodzina, to to było takie kurczaczek zabawme, że zaraz był odzew. Tylko, że mi ostatnio nie do śmiechu. Podobają mi się niektóre pomysły PiS, zwłaszcza te kluczowe (bo na służbie zdrowia PiS może się przejechać), zresztą Leszkowi Millerowi też się podobają. Jeśli Tusk zakłada trzecią partię liberalną w Polsce, to moim zdaniem nic się nie zmieni i wciąż będziemy politycznie nigdzie, choć to zawsze o niebo lepiej, niż z PO. Musi się ocknąć SLD i zrobić rebranding na Centrolewicę Polską z nowym rysem ideologicznym. Przede wszystkim zamiast populistycznego interwencjonizmu wprowadzić ideologiczną "drobną pomoc" i stosować ją we wszystkich wymiarach. Inaczej PiS wygra po raz drugi bez problemu i opozycja ucichnie. Zresztą opozycję mamy beznadziejną, bo co to za opozycja, która tylko straszy i ich kluczowym przedsięwzięciem jest zabronienie komuś odmówić Różańca na ulicy???

Jeśli chodzi o Konstytucję, która była dobra na tamte czasy, a dziś jest pretekstem dla kolejnej niespójnej łaty prawnej, która szyja chorą całość, to uważam, że PiS nie da nam rozsądnej alternatywy konstytucyjnej, ale Prezydent Duda - całkiem możliwe, że taką konkretną propozycję da.
"Jeśli Twój ksiądz nie jeździ na rejestracji Watykanu... TO WIEDZ, ŻE COŚ SIĘ DZIEJE!!!" (Natanek, 2014)

Awatar użytkownika
aspagnito
Poseł
Poseł
Posty: 1658
Rejestracja: 16 lutego 2007, 15:13
Lokalizacja: Królestwo Polski

Re: MIĘDZYMORZE nowym imperium światowym

Postautor: aspagnito » 12 lipca 2017, 20:26

Ja, podobnie jak i połowa bardzo dobrze wykształconych Polaków po prostu nie chcę żyć w kraju, w którym najważniejsza idea to suma niemożliwości, jaką daje pieniądz i tchórzowskie robienie czegokolwiek w zamian za realne podejmowanie ryzyka. PiS ryzyko podejmuje i ma władzę. Resztę boli tylko to, że zostali oderwani od koryta i PiS w oczach społeczeństwa robi im lepiej niż opozycja. Chcę się obudzić w kraju, w którym po włączeniu radia, czy telewizji nie będę po pięciu sekundach wiedział, czy łapę ma na tym Kurski, czy niemiecka masoneria, bo i jedni i drudzy trują i chrzanią bzdury z których trudno coś mądrego wyłowić.
"Jeśli Twój ksiądz nie jeździ na rejestracji Watykanu... TO WIEDZ, ŻE COŚ SIĘ DZIEJE!!!" (Natanek, 2014)

Atylla
Minister
Minister
Posty: 3293
Rejestracja: 24 stycznia 2013, 17:34
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: MIĘDZYMORZE nowym imperium światowym

Postautor: Atylla » 13 lipca 2017, 14:25

To jest jednak prawda. Że idiota z dyplomem to taki sam idiota jak bez, tyle że z pretensjami. SLD tak wspaniale rządziło że dzisiaj nie istnieją.
"Nie daj się naprawiać hałastrze cienkoszyich, łysiejących wodzów. Nie proś, nie melduj, nie awanturuj się, nie ukorz, nie płaszcz, nie pełzaj."

Awatar użytkownika
Anubis
Poseł
Poseł
Posty: 1879
Rejestracja: 07 marca 2011, 03:52
Lokalizacja: podziemia

Re: MIĘDZYMORZE nowym imperium światowym

Postautor: Anubis » 14 lipca 2017, 01:15

SLD to już jest trup polityczny, sobie teraz dogorywa, ale wątpię, aby mógł zaistnieć. I w sumie żalu nie mam. Aspagnito jesteś bardziej lewicowy, dlatego podoba ci się lewicowe podejście PiSu do gospodarki. W sporej mierze PiS chce odtworzyć PRL tylko otoczony inną ideologią. W Polsce nie było rządu naprawdę liberalnego, który by obniżył podatki i uprościł prawo gospodarcze. Realnie wciąż jesteśmy neokolonią zachodnich przedsiębiorstw z ledwie pełzającym papierowym wzroście gospodarczym.

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Posty: 12231
Rejestracja: 14 września 2004, 13:11
Lokalizacja: Toruń
Płeć: Mężczyzna
Kontaktowanie:

Re: MIĘDZYMORZE nowym imperium światowym

Postautor: Marchewa » 14 lipca 2017, 08:01

Anubis pisze: Realnie wciąż jesteśmy neokolonią zachodnich przedsiębiorstw


Które płacą dużo lepiej niż te rodzime. Prawdziwy neokolonializm.

Obrazek

Anubis pisze:z ledwie pełzającym papierowym wzroście gospodarczym


Obrazek

Znowu pudło ale próbuj dalej.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez


Wróć do „Nowości”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości