Strona 1 z 2

Koniec ze zmianą czasu

: 12 października 2017, 11:29
autor: Atylla
Bardzo możliwe że skończy się ta głupota związana ze zmianą czasu. Ostatnio mnie rolnik zapytał. Jak on ma w oborze krowie wytłumaczyć że będzie o godzinę później wydojona, godzinę później dostanie żreć bo głupie urzędasy bawią się czasem.

Prawdopodobnie w przyszłym roku nie zmienimy czasu letniego na zimowy i tym samym zmiana czasu odejdzie w zapomnienie. To bardzo mądra decyzja, ponieważ w obecnych czasach przestawianie zegarków co pół roku nie ma żadnego uzasadnienia ekonomicznego, a powoduje wiele uciążliwych problemów.

Autorami pomysłu zmiany czasu są posłowie PSL, którzy złożyli odpowiedni projekt do sejmowej komisji administracji i spraw wewnętrznych. Ten następnie został jednogłośnie poparty przez wszystkich zasiadających w niej polityków, niezależnie od ich pochodzenia partyjnego. To dobry znak, który każe podejrzewać, że pomysł ten zyska sejmową większość.


https://www.spidersweb.pl/2017/10/zmian ... -2018.html

Oznacza to mniej więcej tyle że widno na zachodzie Polski przy najkrótszym dniu będzie do ok. godziny 17 (zamiast 16) a na wschodzie do 16 (zamiast do 15)

Re: Koniec ze zmianą czasu

: 14 października 2017, 12:47
autor: Cynik
A czy ktoś tym baranom w poselskich ławach wyjaśnił, ze naturalnym czasem jest czas zimowy? Wtedy słońce jest o 12 w najwyższym punkcie, co oznacza dokładnie pośrodku między wschodem a zachodem słońca.

Re: Koniec ze zmianą czasu

: 14 października 2017, 12:58
autor: Atylla
Dla wschodu Polski naturalnym czasem jest czas letni.

Obrazek

Po za tym co to ma do rzeczy ?
Każde państwo dopasowuje strefe czasową do własnych potrzeb. Np. Chiny mają jedną strefę czasową mimo że położeni są chyba w 3 strefach.

Hiszpania jest w tej samej strefie czasowej jak Polska mimo że jest położona tak jak UK które strefę ma inną. Polska jest najbardziej na wschód wysuniętym krajem w tej strefie czasowej. Pewnie inne kraje które mają podobne położenie pójdą w ślady Polski. Taki pomysł miały także Węgry.

Ustanowienie czasu zimowego latem oznaczać będzie że windo będzie się robiło po godz. 2, a ludzie wstają przeciętnie między godziną 5-8 rano. więc w przypadku Polski całkowicie bez sensu jest czas zimowy (tymabrdziej cały rok)

Re: Koniec ze zmianą czasu

: 14 października 2017, 13:04
autor: Adi
Niestety ale wygląda na to że unijna dyrektywa zastopuje polską inicjatywę i będziemy musieli dalej się męczyć ze zmianą czasu.

Re: Koniec ze zmianą czasu

: 14 października 2017, 13:11
autor: Atylla
Unijna dyrektywa nie ma tu nic do rzeczy. To jest tylko zalecenie. Każdy kraj w UE może bez problemu dowolnie ustalać strefę czasową. W UE są aż 3 strefy czasowe.

Oczywiście jest możliwe że PISostwo celowo wykorzysta tą dyrektywę do własnych celów politycznych bo:

Po pierwsze nie jest to ich projekt, więc będzie im głupio przed wyborcami że to nie oni to zaproponowali.
Po drugie, będą ciemniakom wciskać że UE nam nie pozwala nic zrobić.

Po czym po roku przedstawią ten sam projekt, i powiedzą że postawili się UE aby uszczęśliwić Polaków. I mają dzięki temu zabiegowi kilkaset tysięcy głosów więcej.

Re: Koniec ze zmianą czasu

: 14 października 2017, 13:21
autor: Adi
Nawet lewackie media trąbią że unijna dyrektywa prawdopodobnie zastopuje projekt PSL więc przestań wymyślać teorie spiskowe.

Re: Koniec ze zmianą czasu

: 14 października 2017, 13:26
autor: Atylla
Nawet lewackie media trąbią że unijna dyrektywa prawdopodobnie zastopuje projekt PSL więc przestań wymyślać teorie spiskowe.

Dajesz się mamić mediom jak ostatni ciemniak. Zgadza się bo lewaki z chęcią wszystko by podporządkowali UE.

Tyle że ta dyrektywa nie ma mocy prawnej aby zablokować naszą ustawę. Tak powiedział nawet unijny komisarz. Skupmy się na faktach a nie na plotkach.

Re: Koniec ze zmianą czasu

: 14 października 2017, 13:31
autor: Adi
Ma czy nie ma to jest ustalane dopiero więc przestań wymyślać durnowate teorie spiskowe na poczekaniu.

Re: Koniec ze zmianą czasu

: 14 października 2017, 13:39
autor: Atylla
Czytałeś w ogóle tą dyrektywę dot. zmianę czasu ? Tam nie ma nic napisane o tym że każdy kraj ma obowiązek zmieniać czas a tym bardziej w jakiej strefie czasowej będziemy. Dlatego też są w UE 3 strefy czasowe. Gorzej jak któryś kraj by sobie wymyślił że bedzie w strefie np. UTC 01:30 wtedy to by były realne komplikacje.

Re: Koniec ze zmianą czasu

: 14 października 2017, 14:51
autor: Adi
"W 2014 roku Komisja Europejska zleciła analizę, z której wynika, że zharmonizowany czas we wszystkich krajach wspólnoty jest niezbędny ze względu na wspólny rynek. Jak w niej można przeczytać: - Gdyby któryś z krajów zdecydował się nie zmieniać czasu z letniego na zimowy i odwrotnie - spowodowałoby to niedogodności i zakłócenia dla obywateli i przedsiębiorstw."

Re: Koniec ze zmianą czasu

: 14 października 2017, 15:11
autor: Atylla
I co z tego wynika ? To że analiza wykazała to czy tamto nijak ma się do tego czy prawnie UE może Polsce zablokować możliwośc ustalenia własnego czasu. Polska będzie w lato w strefie czasowej z Niemcami, Francją itp. a w zimę z Grecją, Bułgarią, Finlandią itp. To w żaden sposób nie przeszkadza bo jak przypominam w UE mamy 3 strefy czasowe.

Re: Koniec ze zmianą czasu

: 14 października 2017, 15:22
autor: Adi
Po prostu jesteś najmądrzejszym prawnikiem na świecie i sobie stwierdziłeś że nie mogą zablokować.

Re: Koniec ze zmianą czasu

: 14 października 2017, 17:07
autor: Atylla
Nie trzeba być prawnikiem aby wiedzieć do czego konkretnie (nie)zobowiązuje dyrektywa UE.

Zakładając hipotetycznie nawet, że UE zakazuje zmiany czasu. Ale nie ma nic o konkretnej strefie czasowej. Polska mogłaby więc na lat zostawiać czas, a na zimę zmieniać na UTC +2. W efekcie formalnie czas zmieniamy, ale zmieniamy też strefę czasową co roku więc godzina zostaje ta sama.

Re: Koniec ze zmianą czasu

: 15 października 2017, 18:43
autor: Cynik
No i teraz jadąc do niemiec będę musiał pstrykać zegarkiem. :/ o mejlach i kłóceniu się o godzinę wysyłki nie wspomnę. ;)

Re: Koniec ze zmianą czasu

: 16 października 2017, 07:24
autor: motomaniak
mi zmiana czasu nie przeszkadza kompletnie, nie odczuwam wcale jej negatywnych skutków. A sa też pozytywy, jak dopasowanie pory dnia pracującego do warunkow za oknem, czyli do światłą słonecznego

ja jestem tego zdania ze europa powinna mieć jeden czas, ze względów właśnie praktycznych: handlowych - komunikacyjnych

co innego jakby cala europa przeszła na jeden czas, wtedy jak najbardziej