PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .


Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Projekt Polska Wrażliwość

Ostatnie wydarzenie z Kraju, sprawy na ustach całej Polski, skandale polityczne i nowe afery ; wszystko to, co szokuje i intryguje; nie milcz!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
aspagnito
Poseł
Poseł
Posty: 1674
Rejestracja: 16 lutego 2007, 15:13
Lokalizacja: Królestwo Polski

Projekt Polska Wrażliwość

Postautor: aspagnito » 01 stycznia 2018, 19:48

Pochodzę z miejscowości, która jest lekko więcej, niż lokalnym mocarstwem, podobnie jak Polska, a więc w pewnym sensie mój głos jest reprezentatywny dla Polski. Mamy wszystko - oprócz integracji i o niej chciałbym tu napisać.
Nie mamy jej w Polsce - w chwilach próby każden jeden oddałby karierę za drugiego, ale na co dzień poddajemy się opiniom, które prześladują nas od początku podstawówki. Uczymy się w niej konkurencji, a więc i tego jak trzeba trzymać się swoich zasad, które również powstają wśród ogółu. Ogół uczy nas np. "że nie można być wizjonerem we własnym kraju", że "doceniamy wizjonerów dopiero po ich śmierci" itp. itd. Statystyczny Polak kończąc studia, np. jako ten osławiony jajogłowy udaje się na sympozja, na których obiecuje mu się perspektywy, a po wszystkim dowiaduje się, że nici, bo to miało tylko i wyłącznie na celu zebranie kilku dorobkiewiczów, aby za darmo się nażarli i opowiedzieli sobie, że zawsze trzeba zrobić coś złego, zanim człowiek zacznie prawdziwą karierę. Broń Cię Panie Mierku - bycie omnibusem - specjalistą od wszystkiego - pozostaje lada sklepowa na stacji CPN (Orlen niedługo się tak będzie nazywał, na razie testują w Warszawie). Obaj wyemigrują za granicę i dowiedzą się, że tam jest normalnie.
Niestety zostanie tu garstka. Garstka, która albo coś zacznie, albo nie wiedząc nawet jak zacząć, będzie obliczała coś stricte teoretycznego. A ja mówię nie! Bądźmy na tyle odważni i weźmy się za jeden przynajmniej projekt, który każdy wyśmiał. Nawet jeśli na samym początku wygląda śmiesznie, to na pewno jako "gniotek" (scratch) jest genialny i zanim przeniesiemy go w wyższe wymiary rzeczywistości, na pewno conajmniej 5,10,15 razy się zmieni! Idą trudne czasy. Ruscy podobno pod Atlantykiem chcą przeciąć kable informacyjne łączące Amerykę z Europą, a my jesteśmy tylko tyle silni, ile silni są nasi partnerzy, a więc trochę to taka siła na papierze, choć wysiłek już widać. Bez własnego helikoptera, bez własnego czołgu i bez własnego dronu nie mamy szans. A przecież mamy tyle ambitnych i obiecujących prototypów. Być może, gdybyśmy słuchali nawazajem siebie, być może gdybyśmy obdarzali się większym zaufaniem i być może gdybyśmy bardziej ufali we własne siły przynajmniej zaczęlibyśmy kończyć projekty, w które ktoś kiedyś tak bardzo uwierzył, że dał im jako projekty życie i perspektywy. Trochę więcej empatii i integracji, nawet we własnym gronie. Tego nam wszystkim trzeba.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Polskie wojsko pracowało nad ujarzmianiem wyładowań atmosferycznych za pomocą lasera, ale nie mogę teraz znaleźć linku do tej strony.
Poza tym tuż nad gąsienicą czołgu jest taka niby śmieszna listwa. A gdyby dodać do niej poprzeczną drobną listwę z rolkami (również od wewnątrz gąsienicy), tak żeby gąsienica ślizgała się po rolkach w momencie większej amortyzacji, to automatycznie można by zrobić bardziej amortyzowaną gąsienicę, a przez to czołg byłby szybszy i zwrotniejszy.
Dobrze, że Orzeł jest na straży.

Wróć do „Nowości”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości