PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Stosunek Izraela do Polski

Ostatnie wydarzenie z Kraju, sprawy na ustach całej Polski, skandale polityczne i nowe afery ; wszystko to, co szokuje i intryguje; nie milcz!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Re: Stosunek Izraela do Polski

Postautor: Paw » 11 lutego 2018, 10:13

Byłeś tam wtedy małą dziewczynką i wiesz lepiej od niej.

Atylla
Minister
Minister

Postautor: Atylla » 11 lutego 2018, 14:56

Tak się składa że jestem trochę starszy od was i wychowywali mnie ludzie którzy przeżyli okres okupacji.
"Nie daj się naprawiać hałastrze cienkoszyich, łysiejących wodzów. Nie proś, nie melduj, nie awanturuj się, nie ukorz, nie płaszcz, nie pełzaj."

PiSkorz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: PiSkorz » 11 lutego 2018, 15:12

Na tym giszefcie przeciwko Polsce , który rozpętał Izrael przegrają Żydzi i to sromotnie . Sytuacja jaka powstała nie da sie już zagłaskać . Będzie walka na argumenty czy tego chcemy czy nie . Nie wiem czy zauważyliście ale do "gry" wchodzą Niemcy , którzy dali sygnał że graja razem z Polską . To co do tej pory niektórzy określali jako przyjazne stosunki z Izraelem legło w gruzach . Oczywiście ten proces bedzie trwał kilka a może kilkanaście lat ale jest nie do zatrzymania .
"Upadliśmy poniżej progu cywilizacyjnego."
T. Jasudowicz

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 11 lutego 2018, 15:24

A., nie byłeś świadkiem jej doświadczeń. Tak jak ona to przedstwiła (nie jedyna zresztą), jest postrzegany przez świat "polski wkład". Nie przekreślimy jej słów zwykłym zaprzeczeniem, tym bardziej że w czasach po 2. wojnie światowej były inne udokumentowane niechlubne aktywności Polaków. A do tego dzisiaj nadal sączy się jad z gardeł wielu... rodakow. Niestety są oni Polakami.

Mowiąc o chlubnej stronie Polakow, opisując wszystkie negatywne aspekty okołowojenne xx w., ktore przyczyniły się do róznych postaw, nie negujmy tych postaw, które wiązały się z naszą polską zawiścią. Lepiej zosrawić to historykom.

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 11 lutego 2018, 15:30

Attylo, to historia sprzed 73 lat, czas zaciera wspomnienia, moźe akurat nie była świadkiem zachowania żydowskich policjantów, a może po prostu wstydziła się o tym w wywiadzie powiedzieć. Zbierz n takich historii, róznych ludzi to zbudujesz obraz wojny. Masz n części prawdy.
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Atylla
Minister
Minister

Postautor: Atylla » 11 lutego 2018, 21:14

Ja to rozumiem. Dlatego nie uznaje słów tej osoby za jakieś świadectwo bo ona po prostu nie przedstawia sprawy obiektywnie.
"Nie daj się naprawiać hałastrze cienkoszyich, łysiejących wodzów. Nie proś, nie melduj, nie awanturuj się, nie ukorz, nie płaszcz, nie pełzaj."

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 11 lutego 2018, 21:54

a ja znam z imienia i nazwiska, oraz miejsca zamieszkania (no obecnie pochówku ) gościa, który wziął siekierę i poszedł na wezwanie Niemców polować na ludzi, którzy uciekli z transportu.

kiedy miałem naście lat to mnie dziwiło, czemu ludzie masowo nie uciekali z transportów i ogóle tak malo ich przeżyło. Teraz już wiem dlaczego.
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Paw
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: Paw » 11 lutego 2018, 22:06

Ja mogę wierzyć w jej opis. Owszem mogła coś pominąć z braku pamięci. Coś innego mogło w jej dziecięcej percepcji zostać wyolbrzymione. Jednak podała główne fakty (trudno mi je podważyć, wierzę jej, także na podstawie badan naukowych innych sytuacji, podobnych do tych, które opisała), język nienawiści i zawiść. Język nienawiści i zawiść mamy na co dzień. Nie potrzebuję dowodów tego co widzę wokół. Niekoniecznie związane jest to z antysemityzmem. Zawiść i chamski język spływają na wszystkich - Polaków, Żydów, Niemców, Rosjan, muzułmanów, czarnoskórych, Azjatów, leworękich, bogatych, polityków przeciwnych partii, kierowców, rowerzystów, homoseksualistów,...

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 11 lutego 2018, 23:53

Wystarczy zajrzeć do Listy Schindlera aby móc zbudować namiastkę opowieści świadków. Wojna zamieniła ludzi w bestie. Sowieci i naziści wymordowali inteligencję, z premedytacją. Zostali nieliczni, zdominowani przez proletarjat i chłopów. Czego można oczekiwać? Uderzyć się w pierś, wstyd jako naród za pobratymców choć dumni z tych, którzy zachowali człowieczeństwo. Naziści grali na najniższych instynktach, a wiemy z historii choćby z Rabacji Galicyjskiej jak można zmanipulować niewyedukowaną masę i jej rekami dokonać czystki bez udziału własnego wojska. Jakie to teutońskie.
Ale wy tu o Izraelu, a ustawa o IPN uderza choćby w polską pisarkę, Zofię Nałkowską. Użyła cenzurowanego określenia w zupełnie innym kontekście, jako opisu miejsca kaźni obywateli polskich.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 12 lutego 2018, 09:24

Cynik pisze:Ale wy tu o Izraelu, a ustawa o IPN uderza choćby w polską pisarkę, Zofię Nałkowską. Użyła cenzurowanego określenia w zupełnie innym kontekście, jako opisu miejsca kaźni obywateli polskich.

No to w tym kontekście równie dobrze można by pisać "żydowskie obozy zagłady."

Dwa, karalny rewizjonizm holocaustu już ci nie przeszkadza, wolnościowcu.

Atylla
Minister
Minister

Postautor: Atylla » 12 lutego 2018, 09:31

Ja mogę wierzyć w jej opis. Owszem mogła coś pominąć z braku pamięci. Coś innego mogło w jej dziecięcej percepcji zostać wyolbrzymione.

To tak jak z tymi mercedesami na placu czerwonym. Natomiast faktem jest że za porządek wśród Żydów trzymała policja Żydowska, a nie Granatowa.

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator

Postautor: Cynik » 13 lutego 2018, 00:24

Można, Adi. Można.
A kwestia wolności i oddawanie czci psychopacie, to troszkę inna sprawa.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 13 lutego 2018, 08:27

Cynik pisze:A kwestia wolności i oddawanie czci psychopacie, to troszkę inna sprawa.

Wolność generalnie polega na tym że jeden może oddawać cześć komuś kogo drugi uważa za np psychopatę.
Dyskryminujesz zarówno psychopatów jak i ich wyznawców, w dodatku schizofrenicznie bo nie widziałem abyś był za zakazem popularnego kultu mordercy i pedofila.

GrandProtestant
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: GrandProtestant » 13 lutego 2018, 15:29

Gdyby nie ta ustawa to w podręcznikach historii w Europie w USA i przede wszystkim w Izraelu mielibyśmy takie oto prawdy - (1) obozy zagłady powstawały z inicjatywy polskich nazistów . (2) załogi w tych obozach składały się z polskich nazistów , (3) doktor Josef Mengele nazywał się Józef Mendelski i był polskim nazistą. (3) Polska napadła na Niemcy natomiast Niemcy przeprowadzili kontrofensywę i pogonili Polaków pod Stalingrad.(4) Polska to kraj antysemitów którzy antysemityzm maja zapisany w genach. itp. rewelacje. Francuzi i inne narody walnie przyczynili się do wywózek Zydów do obozów zagłady, kolaborowali z hitlerowskimi Niemcami a nikt im to za bardzo nie pamięta. Natomiast nam Polakom którzy uratowali tysiącom Żydów życie ryzykując życiem swoim i własnych rodzin odpłaca się " polskimi obozami zagłady".

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 13 lutego 2018, 16:04

"Obciążanie odpowiedzialnością całego narodu za zbrodnie jednostek jest odrażające - piszą izraelscy politolodzy w "Jerusalem Post". Uważają, że zamieszanie jest wynikiem politycznego oportunizmu."

https://wiadomosci.wp.pl/oskarzanie-pol ... 901944449a

Wróć do „Nowości”