PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Penalizacja banderyzmu

Ostatnie wydarzenie z Kraju, sprawy na ustach całej Polski, skandale polityczne i nowe afery ; wszystko to, co szokuje i intryguje; nie milcz!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Penalizacja banderyzmu

Postautor: Adi » 29 stycznia 2018, 09:03

Obrazek

Zobaczcie, te same szmaty co to najgłośniej domagają się karania skinów za flagi w pustym lesie, nagle nie popierają ustawy dotyczącej penalizacji banderyzmu w Polsce i karania za podważanie zbrodni ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

Awatar użytkownika
Jojo
Minister
Minister

Re: Penalizacja banderyzmu

Postautor: Jojo » 29 stycznia 2018, 10:14

Adi a co doprowadziło do powstania UPA?
coś tu wyczytałem, trudno się do tego odnieśc jak nie było się świadkiem ale daję linka:
Polskie zbrodnie na Ukrainie
https://www.sadistic.pl/polskie-zbrodni ... 272074.htm
lub
http://www.mysl-polska.pl/999
albo
https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_w_Sahryniu
Adi historykiem nie jestem, ale nie można gloryfikować tylko jednej strony konfliktu.
To były takie czasy że za mord był odwet, i za odwet był kolejny odwet i tak się spirala nakręcała.
trudno tu doszukać kto był większym mordercą, zbrodniarzem, Ukraińcy mają swoją racje, a Polacy swoją. I wszyscy mają swoich bohaterów
A najgorsze gdy politycy biorą się za historię!
a jeszcze gorsze gdy teraz tą historie chce się naprawić, albo wybielić.
Art. 173. Konst.

Sądy i Trybunały są władzą odrębną i niezależną od innych władz.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 29 stycznia 2018, 10:42

Aha i dlatego ma być można gloryfikować UPA w Polsce i podważać zbrodnie ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

Ręce opadają, serio.

Awatar użytkownika
Jojo
Minister
Minister

Postautor: Jojo » 29 stycznia 2018, 10:56

Adi pisze:Aha i dlatego ma być można gloryfikować UPA w Polsce i podważać zbrodnie ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

Ręce opadają, serio.

Nie napisałem że mamy to podważyć, ale zbrodni na Ukraińcach też nie możemy wybielać!
(poczytaj jakie były powody powstanie UPA, początki to lata 20-te)
Art. 173. Konst.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 29 stycznia 2018, 11:16

Ale o czym ty piszesz czlowieku?

Zastanawiasz się czasem czy klepiesz z zasady bez sensu i nie na temat?

Atylla
Minister
Minister

Postautor: Atylla » 29 stycznia 2018, 11:24

Nie napisałem że mamy to podważyć, ale zbrodni na Ukraińcach też nie możemy wybielać!

Te "zbrodnie" to były akcje odwetowe dzięki którym wiele akcji Ukraińców było powstrzymane.
"Nie daj się naprawiać hałastrze cienkoszyich, łysiejących wodzów. Nie proś, nie melduj, nie awanturuj się, nie ukorz, nie płaszcz, nie pełzaj."

Awatar użytkownika
Anubis
Poseł
Poseł

Postautor: Anubis » 30 stycznia 2018, 02:06

Jojo pisze:
Adi pisze:Aha i dlatego ma być można gloryfikować UPA w Polsce i podważać zbrodnie ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

Ręce opadają, serio.

(poczytaj jakie były powody powstanie UPA, początki to lata 20-te)

Nie było różowo, ale Polacy nie planowali masowego ludobójstwa. Aha Jojo, skoro wszyscy mają swoich bohaterów, to dlaczego się czepiać tej organizacji "Duma i Nowoczesność" i ich świętowania w lesie ?

Jak grupka czci zbrodniarza w lesie to jest źle, ale jak sąsiedni naród oficjalnie czci zbrodniarza to już dobrze ?

Awatar użytkownika
Jojo
Minister
Minister

Postautor: Jojo » 30 stycznia 2018, 13:18

Anubis pisze:
Jak grupka czci zbrodniarza w lesie to jest źle, ale jak sąsiedni naród oficjalnie czci zbrodniarza to już dobrze ?

Nie słyszałem żeby jakiś Polak czcił Banderę? nawet ONRowiec
Mu czcimy Piłsudskiego a:
http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzeni ... bojcy.html
dla nich był zbrodniarzem.
zresztą dla nas to też nie wiadomo czy bohater czy zbrodniarz.
Art. 173. Konst.

Atylla
Minister
Minister

Postautor: Atylla » 30 stycznia 2018, 13:26

Nie słyszałem żeby jakiś Polak czcił Banderę? nawet ONRowiec

A jakie to ma znaczenie ?

zresztą dla nas to też nie wiadomo czy bohater czy zbrodniarz.

Ty jesteś poważny człowieku ? Nasrane masz w głowie że szkoda gadać.
"Nie daj się naprawiać hałastrze cienkoszyich, łysiejących wodzów. Nie proś, nie melduj, nie awanturuj się, nie ukorz, nie płaszcz, nie pełzaj."

Awatar użytkownika
Jojo
Minister
Minister

Postautor: Jojo » 31 stycznia 2018, 09:01

Wczoraj była 72 rocznica bestialskiego mordu 16 mieszkańców wsi Zaleszany. Dokonali go bandyci dowodzeni przez „Burego”.
Dzisiaj tych zbrodniarzy się czci, nazywając ich "żołnierzami wyklętymi". Wstyd i hańba!
Teraz Wyklęci są bohaterami, ONR i narodowców oraz pisowców.
Obrazek
Art. 173. Konst.

Atylla
Minister
Minister

Postautor: Atylla » 31 stycznia 2018, 10:38

I co ma piernik do wiatraka ? Piszesz najpierw bzdury że Piłsudski to zbrodniarz, a teraz całkowicie lawirujesz i zaczynasz temat o Burym

Jesteś zwykłym lewackim trolem który za wszelką cenę chciałby na forum oczerniać Polaków i wzbudzić w nas jakieś poczucie wstydu.

Atylla
Minister
Minister

Postautor: Atylla » 31 stycznia 2018, 10:40

I co ma piernik do wiatraka ? Piszesz najpierw bzdury że Piłsudski to zbrodniarz, a teraz całkowicie lawirujesz i zaczynasz temat o Burym.

A ja ci tylko powiem że np. Bracia Bielscy którzy mordowali na potęgę - nawet swoich Żydów, gwałcili swoje rodaczki - są bohaterami dla Żydów. Nawet film o nich nakręcono. Nie słyszałem aby ktoś o Burym nakręcił film.

Jesteś zwykłym lewackim trolem który za wszelką cenę chciałby na forum oczerniać Polaków i wzbudzić w nas jakieś poczucie wstydu.

Awatar użytkownika
Jojo
Minister
Minister

Postautor: Jojo » 31 stycznia 2018, 11:21

Atylla pisze:
Piszesz najpierw bzdury że Piłsudski to zbrodniarz

Chce prawdy a nie wybielania prawdy!
Co do Piłsudskiego to czytałeś o polskim obozie koncentracyjnym Berezie Kartuskiej ?

http://www.macierz.org.pl/artykuly/nauk ... cyjny.html
https://on.interia.pl/historia/news-ber ... Id,1596889
http://www.mysl-polska.pl/node/226
Art. 173. Konst.

Atylla
Minister
Minister

Postautor: Atylla » 31 stycznia 2018, 12:28

Chce prawdy a nie wybielania prawdy!

Jakiej prawdy ?! Ty w ogóle nie ogarniasz czasów międzywojnia. Jesteś zwyukłym ignornatem bez wiedzy
Wiesz jaka jest różnica pomiędzy obozem koncentracyjnym a obozem zagłady ? Taka sama jak różnica pomiędzy krzesłem, a krzesłem elektrycznym. W Niemieckich obozach ludzie umierali z głodu. W Berezie norma wyżywienia to 4000 kcal. Pobyt tam trwał 3 miesiące. Obozy dla opozycji, w międzywojniu były powszechne w całej Europie. Takie czasy.

Aimar
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: Aimar » 31 stycznia 2018, 22:47

Jeżeli 116 pOsłów upadłej Platformy wstrzymało się od głosu to dla mnie znaczy:
1. Stare sprawy rodzinne. Ktoś był w UPA i w wigilię przy stole dziwnie by się na niego patrzyli.
2. Nieznajomość historii - kompletny debil
3. Nie głosowanie na cokolwiek co nie wychodzi z ich klubu (ale głupio być przeciw)
4. Nieumiejętność obsługi skomplikowanej aparatury do głosowania
Dla mnie nie jest istotne, która z tych przyczyn wzięła górę. Cieszy mnie tylko, że PO zdycha w tak szybko, że już nawet Tusk nie pomoże.
Najbardziej mi się podobało jak zlali z góry swój nikły już elektorat. Nawet nie było żenujących tłumaczeń, które słyszeliśmy po kompromitacji z ustawą antyaborcyjną.
Kim jest Marchewka? Kto za nim stoi i co z tego ma?
To jest jego popis: "To jest ostrzeżenie mające związek z twoim postem: viewtopic.php?f=56&p=251935#p251935 - TO JEST ANTYSEMITYZM wg tego kolesia (gdyby ktoś nie wiedział).
Odpowiedzcie sobie sami...

Wróć do „Nowości”