PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Walka o prawa kobiet

Ostatnie wydarzenie z Kraju, sprawy na ustach całej Polski, skandale polityczne i nowe afery ; wszystko to, co szokuje i intryguje; nie milcz!

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Walka o prawa kobiet

Postautor: mateuszjkl » 02 lutego 2018, 19:58

...w Iranie

http://strajk.eu/iran-kobiety-organizuj ... a-hidzabu/

Starsza kobieta w Iranie dołącza do protestu przeciwko przymusowemu noszeniu hidżabu:

http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/110 ... cznym.html

Atylla
Minister
Minister

Re: Walka o prawa kobiet

Postautor: Atylla » 02 lutego 2018, 20:07

W Iranie wiele kobiet w ogóle nie nosi strojów muzułmańskich.

Polecam wywiad z jedną z kobiet:

Z Cała pewnością kobiety w Iranie mają o wiele więcej praw niż kobiety w Arabii Saudyjskiej.
"Nie daj się naprawiać hałastrze cienkoszyich, łysiejących wodzów. Nie proś, nie melduj, nie awanturuj się, nie ukorz, nie płaszcz, nie pełzaj."

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 02 lutego 2018, 20:34

W której minucie wskazała że kobiety w Iranie nie noszą strojów muzułmańskich? Rozmawiała o kolorach.

Nie jest przekonująca. "Zamykam oczka wszystko jest okey" bullshit. W XXI wiecznym Iranie nadal istnieje kara śmierci za odmienność seksualną, a ktoś tu stara się powiedzieć "Ej, to tylko różnice kulturowe, bracie".

Jeżeli kobiety chodziłyby bez hidżabu w zgodnie z prawem to skąd aresztowania za brak hidżabu?

Atylla
Minister
Minister

Postautor: Atylla » 02 lutego 2018, 22:36

W której minucie wskazała że kobiety w Iranie nie noszą strojów muzułmańskich? Rozmawiała o kolorach.

Mówi że to kwestia wyboru.

Czytałeś w ogóle co wkleiłeś ?

Funkcjonariusze "zatrzymali 29 osób, które zakłócały porządek społeczny" - napisano w komunikacie teherańskiej policji. Nie wiadomo, kiedy dokładnie doszło do zatrzymań.

W takiej Arabi by ścieli, a w Afganie ukoamienowali. Zatrzymali je za prostesty a nie za odkrycie głowy. Wiesz, u nas też zatrzymują za protesty równie blachę.

Po za tym:

W Iranie obowiązują zasady stosownego stroju dla kobiet, nie tylko wyznających islam; szyja i włosy muszą być zasłonięte, a reszta ciała powinna być okryta luźnym, dość długim ubiorem.

AFP zauważa, że w ostatnich latach gorliwość policji obyczajowej w zakresie egzekwowania tego prawa znacznie osłabła i coraz większa liczba teheranek oraz mieszkanek innych dużych miast Iranu korzysta z tej wolności, publicznie odsłaniając włosy.

Iran jeszcze w latach powojennych był najbardziej ucywilizowanym krajem Muzułmańskim.

Podejrzewam że za kilka lat, przepis ten będzie martwy jak np. wiele przepisów stanowych w USA.
Słyszałem kiedyś o jakimś w miasteczku w Teksasie, gdzie było prawo lokalne że publicznie tylko mężczyźni z wąsami mogli się całować z dziewczynami. Przepis ten był ustanowiony na przełomie XIX/XX w przez rade miejską w której zasiadały jakieś mohery. i miał zapobiec rozpusty wśród nieletnich. Przepis po jakimś czasie była całkowicie zapomniany, aż do XXI w. kiedy to znowu jakieś mohery sobie o nim przypomniały i wymusili na szeryfie żeby egzekfował prawo. WIęc ludzie celowo zaczęli się całować na ulicy, i robili balangi na komisariacie bo nie było cel żeby ich wszystkich zrelokować.

PS ale śniegu mają w tym Iranie. U mnie taka zima zdarza się chyba raz na 15 lat.
"Nie daj się naprawiać hałastrze cienkoszyich, łysiejących wodzów. Nie proś, nie melduj, nie awanturuj się, nie ukorz, nie płaszcz, nie pełzaj."

Awatar użytkownika
mateuszjkl
Minister
Minister

Postautor: mateuszjkl » 03 lutego 2018, 09:29

Mówi że to kwestia wyboru

W której minucie? Ponawiam pytanie bo nic takiego nie słyszałem.
Mówiła ale w kwestii wyboru koloru, nie w kwestii noszenia lub nie noszenia.

W takiej Arabi by ścieli, a w Afganie ukoamienowali. Zatrzymali je za prostesty a nie za odkrycie głowy. Wiesz, u nas też zatrzymują za protesty równie blachę.

Ja nie wiem, czy ty taki naiwny jesteś czy koniecznie chcesz udowodnić że w Iranie wszystko jest okey lub też nie zgadzasz się z zasady?

Podejrzewam że za kilka lat, przepis ten będzie martwy jak np. wiele przepisów stanowych w USA.

Ja podejrzewam inaczej i co nasze podejrzenia merytorycznego wnosza w dyskusje? Poza tym nie przenoś tematu na USA bo to absurd, analogia z dupy.

Atylla
Minister
Minister

Postautor: Atylla » 03 lutego 2018, 10:11

W której minucie? Ponawiam pytanie bo nic takiego nie słyszałem.

No mówi dokładnie że noszenie hiżdżabu to kwestia wyboru, a później że są i czarne i kolorowe.

Ja nie wiem, czy ty taki naiwny jesteś czy koniecznie chcesz udowodnić że w Iranie wszystko jest okey lub też nie zgadzasz się z zasady?

Co za bzdury. Ja jedynie potwierdzam to co sam wkleiłeś w linku. Sam nawet tego nie przeczytałeś.

Ja podejrzewam inaczej i co nasze podejrzenia merytorycznego wnosza w dyskusje?

No to po co piszesz na forum.

Wróć do „Nowości”