PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .


Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Dobre pomysły PiSu

Kto nami rządzi ? Kim jest "grupa trzymająca władzę" ? Kierujący naszym Państwem zasługują na Twoją opinię. Oceń rządzących.

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Jojo
Minister
Minister
Posty: 3513
Rejestracja: 05 lipca 2013, 16:08
Lokalizacja: Śląsk Rybnik

Re: Dobre pomysły PiSu

Postautor: Jojo » 09 stycznia 2018, 09:18

Panie pośle Kaczyński, w dalszym ciągu z niecierpliwością czekam :cry:
PiS przeciwko nepotyzmowi: ujawnić wykaz polityków i członków ich rodzin zatrudnionych w państwowych spółkach
Klub PiS zgłosi projekty zmian w ustawach, które mają przyczynić się do zwalczenia nepotyzmu. Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego chce m.in. utworzenia Centralnego Rejestru Oświadczeń o zarobkach osób zatrudnionych w administracji rządowej i spółkach Skarbu Państwa.
Posłowie PiS przytoczyli podczas konferencji prasowej w Sejmie niedawną publikację "Pulsu Biznesu". Gazeta napisała, że 428 działaczy Platformy Obywatelskiej, członków ich rodzin i znajomych znalazło się we władzach państwowych spółek i agencji. W ciągu pięciu lat mieli zarobić 200 mln zł. Według posłów PiS, aby uniknąć podobnych sytuacji potrzebne są zmiany w prawie. Stosowne projekty zostaną złożone w Sejmie w najbliższych dniach.
Jak podkreślił poseł PiS Dawid Jackiewicz, Centralny Rejestr Oświadczeń informowałby, kto z działaczy partii politycznej lub z członków ich rodzin jest zatrudniony w spółkach Skarbu Państwa, w ministerstwach, agencjach rządowych, "jakie z tego tytułu pobiera uposażenie, premie, nagrody".
To wszystko znajdowałoby się na takiej samej zasadzie jak oświadczenie majątkowe w internecie
- dodał poseł.
Oświadczenie - według polityków PiS - powinno zawierać informacje nie tylko o miejscu i formie zatrudnienia danej osoby, ale również o wszelkich umowach cywilno-prawnych z nią zawieranych lub udzielonych jej zamówieniach publicznych. Dodatkowo, osoba składająca oświadczenie zobowiązana byłaby do wykazania jakie aktywa finansowe otrzymała z jakiegokolwiek tytułu ze środków pochodzących z administracji publicznej w danym roku podatkowym.
Kolejnym działaniem mającym ograniczyć nepotyzm jest wprowadzenie obowiązku upubliczniania przez jednostki administracji rządowej oraz samorządowej informacji o wszystkich przepływach finansowych na rzecz osób zatrudnionych w administracji lub pełniących w niej jakiekolwiek funkcje.
Informacja taka sporządzana byłaby przez daną jednostkę w oparciu o dane uzyskane z Centralnego Rejestru Oświadczeń tj. o spis osób zobowiązanych do złożenia oświadczenia. Powyższy mechanizm pozwoliłby wykazywać przypadki w których osoba pracująca w administracji publicznej równolegle otrzymuje środki finansowe z różnych źródeł będąc zatrudniona np. w oparciu o umowy cywilnoprawne.
PiS chce też całkowitego ujawnienia zarobków urzędniczych.
Z uwagi na fakt, iż pensje urzędników są wypłacane ze środków publicznych każdy obywatel powinien mieć prawo do uzyskania dokładnej informacji o wysokości uzyskiwanych zarobków konkretnego urzędnika lub osoby pełniącej funkcje w administracji. Informacja taka powinna być udzielana w trybie Ustawy o dostępie do informacji publicznej jednakże termin na udzielenie takiej informacji powinien zostać skrócony w stosunku do terminu na udzielenie informacji publicznej wskazanego w Ustawie
– informuje PiS w komunikacie.
https://wpolityce.pl/polityka/143957-pi ... h-spolkach

a potem dorwali się do koryta!
I właśnie przez takie (niegłupie) pomysły naród im zaufał, ale jak wiemy to co mówili w kampanii i wcześniej było jednym wielkim kłamstwem
"Postanawia się znieść istniejące dotąd organy sądowe, zastępując je sądami i wyłanianymi na podstawie demokratycznych wyborów". Włodzimierz Lenin (1917)

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator
Posty: 7665
Rejestracja: 02 listopada 2004, 08:43
Lokalizacja: Wratislavia, Silesia

Re: Dobre pomysły PiSu

Postautor: Cynik » 16 stycznia 2018, 00:39

No i to rozumiem - prezes Kaczyński i szefowie partii głosowali przeciwko odrzuceniu w pierwszym czytaniu obywatelskiego projektu "Ratujmy kobiety" proponującego złagodzenie polityki antyaborcyjnej. Aż wykipiało w katonarodowych mediach:
http://niezalezna.pl/204857-szokujacy-p ... niu-dzieci
https://dorzeczy.pl/kraj/52605/Sejm-odr ... -2017.html

Ludzki pan ;)
Jednym ostrym cięciem ucięła projekt ... opozycja. Nosz ci paskudni antyaborcyjni POwcy i Nowocześni! A mogli poprzeć Prezesa. I ustawa weszłaby pod obrady. Pewnie się zasłonili SUMIENIEM. ech. Opozycja - i wszystko jasne.
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier
Posty: 8410
Rejestracja: 03 sierpnia 2012, 16:43
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dobre pomysły PiSu

Postautor: Adi » 16 stycznia 2018, 00:51

Ale serio te debile chciały karać ludzi więzieniem za to że ktoś sobie nazywa aborcje morderstwem?

Awatar użytkownika
Cynik
Moderator
Moderator
Posty: 7665
Rejestracja: 02 listopada 2004, 08:43
Lokalizacja: Wratislavia, Silesia

Re: Dobre pomysły PiSu

Postautor: Cynik » 17 stycznia 2018, 20:39

Za to będą karać taryfiarzy i kierowców autobusów :) już widzę znaczek zakazu wstępu ciężarnym do autobusów i taksówek. :D
ale aż człowiekowi nie chce się wierzyć - XXIw a takie mentalne średniowiecze.
"Patriotism is the virtue of the vicious." - O.Wilde

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Posty: 12200
Rejestracja: 14 września 2004, 13:11
Lokalizacja: Toruń
Płeć: Mężczyzna
Kontaktowanie:

Re: Dobre pomysły PiSu

Postautor: Marchewa » 18 stycznia 2018, 08:11

Zwłaszcza że temat nadał Chazam gość który w PRL zrobił tyle aborcji że powinien mieć własną aleje na cmentarzu...
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier
Posty: 8410
Rejestracja: 03 sierpnia 2012, 16:43
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dobre pomysły PiSu

Postautor: Adi » 18 stycznia 2018, 11:55

Ale chwila, bo z tekstów wynika że jest na odwrót, mentalne średniowiecze jest wśród autorów komitetu "ratujmy kobiety":

"Karanie więzieniem ludzi, którzy odważą się w Polsce mówić prawdę o zabijaniu nienarodzonych dzieci, przewiduje projekt ustawy przygotowanej na fali "czarnych protestów""


"W jednym z artykułów tego projektu zapisano, że dwa lata pobytu za kratami groziłoby osobom, które rozpowszechniają, także w internecie, "twierdzenia nieznajdujące oparcia w aktualnym stanie wiedzy ani badaniach naukowych, o przebiegu lub konsekwencjach medycznych stosowania antykoncepcji lub zabiegów przerywania ciąży, mające na celu odwiedzenie od jej stosowania lub od wykonania lub poddania się zabiegowi, bądź też napiętnowaniu osób, które go wykonały lub mu się poddały".

Więzienie groziłoby też osobie, która "dopuszcza się aktu przemocy fizycznej bądź wandalizmu lub kto pomawia, zniesławia i znieważa, także w internecie, osoby, organizacje lub instytucje działające na rzecz realizowania przepisów zawartych w ustawie"."


Wróć do „Władza”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości