PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Rządy PIS od 2015

Kto nami rządzi ? Kim jest "grupa trzymająca władzę" ? Kierujący naszym Państwem zasługują na Twoją opinię. Oceń rządzących.

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Re: Rządy PIS od 2015

Postautor: Marchewa » 27 października 2015, 14:05

Bilu jak dla mnie wariant "optymistyczny" w sprawie wieku emerytalnego spokojnie możesz pomnożyć x3 przy dobrej koniunkturze. Przy kiepskie masz od razu pesymistyczny. 3% PKB na wojsko to absurd do odstrzału w ciągu pół roku. PO solidarnie z opozycją wyleczy ile jest głodnych dzieci a my tu kupujemy czołgi. 2% to i tak najwyższy lub jeden z najwyższych wyników w UE. Rodzina 500 zł na dziecko z tego ciężko będzie się wycofać. Zwłaszcza że grzebanie przy VAT mocno zapewne uderzy najbiedniejszych po kieszeni. Tak samo kwota wolna. Tyle że 180 mld po stronie dochodowej na rynku to będzie potężny cios w PKB (nawet zakładając że uda się z tego pozyskać góra 1/3). Te leki za darmo pow 70 lat tylko 400 mln? I dlaczego wszystkie dochodowe warianty pesymistyczne = optymistycznym? Mało to realistyczne.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.
Gonzalez Suarez

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 27 października 2015, 14:34

A mnie śmieszy jak Pis lansuje Tomasza Lisa i zaraz zrobi z niego męczennika.

Nie będzie żadnych 500 czy 65. Będzie sciema z których skorzysta 1%
A po za ty uważam, że trzeba zakazać cyfr arabskich. ;)
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 27 października 2015, 14:48

PiSkorz pisze:
Wydawało mi się że PiS osiągnie 40% . Jest 37,58 % .

Formacja Kukiza wcale nie jest taka pewna . Kukiz z tego co zauważyłem to człowiek - gorączka . Może się okazać że po kilku głosowaniach ten klub parlamentarny rozleci się . Chociaż źle im nie życzę to jednak jest to zlepek ludzi o krańcowo różnych poglądach . No ale zobaczymy .

O Kukiza bym się nie martwił , mało do tej pory powiedział , ale mądrze gada ;)

O PiS bym się martwił na Twoim miejscu hmm ciekawe ile nas zadłużą (nie podoba mnie się to rozdawnictwo , co nie oznacza że mnie się przelewa) , ale po cichu im kibicuje jest co poprawiać w moim kraju , no i jak będą sami rządzić na nikogo winy nie będą mogli zwalić , jak ktoś już tu wspomniał...

Z emeryturami pewnie będzie tak , przywrócą 60/65 ale pod warunkiem że odchodzący będzie miał 40 lat składkowych co teraz jest dla pracownika nie możliwe do spełnienia , no i w rezultacie wyjdzie jeszcze więcej niż 67 , no qwa jak nic teraz do śmierci ludzie będą tyrać , żeby jeszcze kasa takiego pracownika byłaby dziedziczona to rozumiałbym sens pracy do grobowej deski Obrazek

hmm z tym 500 złotych to qwa przekombinowali , jeśli liczą na zwiększenie dzietności i to że będzie komu pracować na emerytów i długi to czarno to widzę Obrazek
http://www.forum.polityka.org.pl/viewtopic.php?t=5249
tak jak w Media Markt - nie dla idiotów

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 27 października 2015, 15:26

Stawiam że będzie spory problem z wakatem na stanowisku min fin.
"Rząd próbuje przekonać Wysoką Izbę, że konstytucja nie obowiązuje, posługując się sprostytuowanymi prawnikami" JKaczyński 2003 r.

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 27 października 2015, 15:53

Nazgul pisze:Stawiam że będzie spory problem z wakatem na stanowisku min fin.

hmm może ciebie zatrudnią , ty zawsze z matematyką wyjeżdżałeś i o zgrywaniu się pisałeś :lol:

A z min fin se poradzą bilion czterysta znaleźli to i ministra znajdą ;)

Bagin90
Starosta
Starosta

Postautor: Bagin90 » 27 października 2015, 16:40

-wiek emerytalny
Propozycja obnizenia wieku emerytalnego w przewidywalnej przyszlosci jest calkowicie nierealna. Zyjemy coraz dluzej, i rodzimy coraz mniej dzieci.

-500 zloty na dziecko
Plus za to ze PiS - w przeciwienstwie do PO- juz od pierwszego momentu rozumie dramatyczna sytuacje dzietnosci w Polsce (jedna z najnizszych na swiecie). Minus za rozwiazanie ograniczajace caly problem dzietnosci do kasy.

- wojsko
Niezaleznie od tego jak bardzo sie poswiecimy nie jestesmy i nie bedziemy w stanie rywalizowac militarnie ani z Rosja ani z Niemcami. Te zeroprzecinekPKB naprawde absolutnie nic nie zmieni.

Przed PiS historyczna chwila, albo wynajdzie na nowo ogien albo skonczy sie jak SLD albo (mam nadzieje) PO. Zycie ponad stan - ale nie zeby cos zreformowac tylko zeby rozdawac (wedka i ryba) - predzej czy pozniej skonczy sie tym czym sie skonczylo w Grecji. Ogromnymi dlugami ktore reprezentuja przejedzone pieniadze, srodki ktore nie stworzyly nic produktywnego na przyszlosc. Absolutnie nie wierze w PiS tak jak absolutnie nie wierze w PO ktora zasluzenie przegrala z kretesem. Przyszlosc Polski to Nowoczesna to Partia Razem to - to poprostu nowa generacja politykow ktora za mlodu nie obalala PRL-u i Mieszka I.
Bojkot Nazgula - z tym panem nie rozmawiam, nie zwracam uwagi na jego posty, traktuje jak powietrze. Dopoki nie wyjasni sprawy z edytowanym po czasie postem.

Awatar użytkownika
notkin
Marszałek województwa
Marszałek województwa

Postautor: notkin » 27 października 2015, 16:50

Za 3% PKB na wojsko minus jak pas startowy. Jak dla mnie, to w ogóle wolałbym, żeby nie realizowali swoich obietnic, bo raz że mnie one nie dotyczą, a dwa, że są kiepskie.
"Najbardziej lękam się fanatyków liberalizmu... Poskrob liberała, a znajdziesz skrytego arystokratę." - Frank Herbert

Awatar użytkownika
Marchewa
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Marchewa » 27 października 2015, 16:53

Nowoczesna to nowa jakość? Przecie Petru jeszcze za Balcerowiczem tekę nosił. Razem to idea w stanie czystym, ja tam na listach jednego pragmatyka nie widziałem.
Spory polityczne trwają najdłużej gdy obie strony nie maja racji.

Gonzalez Suarez

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 27 października 2015, 18:14

Ma czas się wyrobić. 4 lata lub mniej jeśli dajmy na to jk mający swoje lata zemrze . Oczywiście w wyniku zamachu.

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 27 października 2015, 19:03

Uważam że głupia większość poprze korporacyjną kukłę, jak się PIS zeszmaci niczym PO i tak w koło Macieju.

Awatar użytkownika
kaminiak33
Minister
Minister

Postautor: kaminiak33 » 27 października 2015, 19:45

Bagin90 pisze:-wiek emerytalny
Propozycja obnizenia wieku emerytalnego w przewidywalnej przyszlosci jest calkowicie nierealna. Zyjemy coraz dluzej, i rodzimy coraz mniej dzieci.

-500 zloty na dziecko
Plus za to ze PiS - w przeciwienstwie do PO- juz od pierwszego momentu rozumie dramatyczna sytuacje dzietnosci w Polsce (jedna z najnizszych na swiecie). Minus za rozwiazanie ograniczajace caly problem dzietnosci do kasy

hmm czyli jedyne wyjście zmienić system który nie będzie zależny od dzietności , a w którym każdy będzie sam decydował kiedy odejdzie na zasłużony odpoczynek...

Co do drugiego hmm bo to ich pomysł na emerytury , na utrzymanie tego pierdolnika zwanego ZUSem , inaczej nawet złotówki by nie "dali" , tylko oni chyba uważają ludzi za debili skoro myślą że młodzi zaraz będą się rozmnażać na potęgę...

PiSkorz
Wicepremier
Wicepremier

Postautor: PiSkorz » 27 października 2015, 20:47

kaminiak33 pisze:
PiSkorz pisze:
Wydawało mi się że PiS osiągnie 40% . Jest 37,58 % .

Formacja Kukiza wcale nie jest taka pewna . Kukiz z tego co zauważyłem to człowiek - gorączka . Może się okazać że po kilku głosowaniach ten klub parlamentarny rozleci się . Chociaż źle im nie życzę to jednak jest to zlepek ludzi o krańcowo różnych poglądach . No ale zobaczymy .

O Kukiza bym się nie martwił , mało do tej pory powiedział , ale mądrze gada ;)

O PiS bym się martwił na Twoim miejscu hmm ciekawe ile nas zadłużą (nie podoba mnie się to rozdawnictwo , co nie oznacza że mnie się przelewa) , ale po cichu im kibicuje jest co poprawiać w moim kraju , no i jak będą sami rządzić na nikogo winy nie będą mogli zwalić , jak ktoś już tu wspomniał...

Z emeryturami pewnie będzie tak , przywrócą 60/65 ale pod warunkiem że odchodzący będzie miał 40 lat składkowych co teraz jest dla pracownika nie możliwe do spełnienia , no i w rezultacie wyjdzie jeszcze więcej niż 67 , no qwa jak nic teraz do śmierci ludzie będą tyrać , żeby jeszcze kasa takiego pracownika byłaby dziedziczona to rozumiałbym sens pracy do grobowej deski Obrazek

hmm z tym 500 złotych to qwa przekombinowali , jeśli liczą na zwiększenie dzietności i to że będzie komu pracować na emerytów i długi to czarno to widzę Obrazek

Wystarczy odebrać przywileje i sytuacja się poprawi . Czy to jest normalne żeby w kraju na dorobku ludzie w wieku 35 lat odchodzili na emeryturę ?? . Dzisiaj wystarczy 15 lat w służbach mundurowych i masz emeryturę .

Dlaczego nauczyciele którzy pracują 8 miesięcy w roku mają jeden rok NA PORATOWANIE ZDROWIA .

Takich przykładów można podać więcej . To są po prostu jaja jak berety .
"Upadliśmy poniżej progu cywilizacyjnego."
T. Jasudowicz

Awatar użytkownika
Adi
Premier
Premier

Postautor: Adi » 27 października 2015, 20:57

A na co liczyć za PIS może ktoś np pracujący na umowie o dzieło do 50 tki, a potem chcący sobie popracować 5 lat na etacie.
Jaką emeryturę jest mu w stanie zaoferować PIS? A jeśli żadną to czy chociaż zwolni go z obowiązku płacenia składek czy dalej przymus kasy w błoto?

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 27 października 2015, 21:17

Już widzę to piskorz jak pis zabierze mundorówce 15. :) hahaha

A propos w wojsku juz nie ma. Tych urlopów nau. Tez.

Awatar użytkownika
Nazgul
Moderator
Moderator

Postautor: Nazgul » 27 października 2015, 21:18

Adi a to ciekawe. Cóż dlatego zamiana pit i zus w jedno była cholernie sensowna.

Już wiem. W niezpatoligowanym systemie kilka lat temu dzieło wiązało się z 50% kosztem uzysku na pit.

Wróć do „Władza”