PiSkorz pisze:W PiS-ie trafiają się ludzie o niejasnej przeszłości ale są to wyjątki . Natomiast w tzw. opozycji totalnej jest to regułą . Nie bez powodu Platforma , Nowoczesna , Kodziarze i PSL z taką zawziętością bronią ubeckich emerytur .

Poproszę o 10 przykładów. Nie powinieneś mieć z tym problemów skoro to reguła.

Błędy wyborcze PIS

Kto nami rządzi ? Kim jest "grupa trzymająca władzę" ? Kierujący naszym Państwem zasługują na Twoją opinię. Oceń rządzących.

Moderatorzy: Lolek00, Bilu1939, Marchewa, Worek, Moderator, Administrator, Super Moderator

waluwa32
Radny gminny
Radny gminny

Błędy wyborcze PIS

Postautor: waluwa32 » 11 stycznia 2016, 23:06

Sytuację jaką dzisiaj mamy – ciągła krytyka ze strony opozycji, że to czy tamto jest sprzeczne z konstytucją , że ten czy inny organ jest nie apolityczny i wiele innych zastrzeżeń w ogóle nie miałyby podstaw zaistnienia gdy by kampanie wyborcze PIS była prowadzona w innej formie.

Na ten temat wypowiadałem się na moich blogach (waluwa.blog.onet.pl) z dnia 21 czerwca, 19 lipca, 21 września i 2 grudnia 2015 r.
Niestety nawet w najmniejszym stopniu, w punktach fragmentarycznych tych bogów nie zauważyłem odbicia w treści prowadzonych kampanii.

Jestem przekonany, że osiągnięcie w wyborach większości konstytucyjnej było całkiem możliwe , gdy by przedstawiono narodowi w ogólnym zarysie konieczność zmian konstytucyjnych i zaapelowano do narodu o tak większościowe poparcie.

W takiej sytuacji krytykę jakiegokolwiek działania że coś jest nie konstytucyjne można by zgasić, że my mamy większość konstytucyjną i w tym zakresie opracowywana konstytucja te sprawy będzie uwzględniać.
Natomiast osiągnięcie apolityczności instytucji państwowych możliwe jest jedynie jeżeli naczelne władze państwowe z racji że stanowią fundament tych niższych instytucji same będą apolityczne ( czyli będą stanowić władzę narodu a nie partii politycznych) co wymaga dłuższego okresu do przeprowadzenia odpowiednich badań naukowych.

Wróć do „Władza”